این مقاله در مورد جرقه داخل مایکروفر جنرال الکتریک و علل مختلف ایجاد این مشکل می باشد.

مایکروفر جنرال الکتریک یکی از محصولات معروف در دسته‌ی مایکروفرها است که توسط شرکت جنرال الکتریک تولید می‌شود. این مایکروفر دارای ویژگی‌ها و قابلیت‌های متنوعی است که برای استفاده راحت و عملکرد بهتر طراحی شده است. یکی از ویژگی‌های اصلی این دستگاه، قدرت بالای آن است. با توان خروجی بالا، می‌توان غذاها را در زمان کوتاهی آماده کرد. همچنین، دارای تکنولوژی پخت همگن است که باعث می‌شود غذاها به طور یکنواخت پخته شوند و از سوختن یا نیم‌پخت شدن جلوگیری می‌کند.

مایکروفر جنرال الکتریک همچنین دارای قابلیت‌های متنوعی مانند پخت با گریل، تابش موج‌های مایکروویو و حالت آماده به کار است. این قابلیت‌ها به کاربر امکان می‌دهد تا غذاهای مختلف را با روش‌های متفاوت آماده کرده و نتیجه‌ی مطلوب را به دست آورد.

علاوه بر این، مایکروفر جنرال الکتریک دارای طراحی زیبا و کاربر پسند است. با صفحه کلید ساده و قابل فهم، کاربران به راحتی می‌توانند تنظیمات مورد نیاز خود را انجام دهند. دارای صفحه نمایش ال‌ای‌دی است که اطلاعات لازم را به کاربر نشان می‌دهد.

با این حال ممکن است پس از مدتی مشاهده کنید که در مایکروفر هنگام کار جرقه می زند و این موضوع باعث نگرانی شما شده است. در ادامه در این مورد می نویسیم.

اگر دستگاه شما هم به هر دلیلی خراب شده و نیاز به تعمیر آن دارید می توانید با نمایندگی مجاز تعمیر ماکروفر جنرال الکتریک تماس بگیرید.

5 علت رایج جرقه زدن داخل مایکروفر

یکی از مشکلات رایجی که در مایکروفرها دیده می شود، جرقه داخل دستگاه است؛ ما در اینجا می خواهیم علت جرقه زدن داخل مایکروفر را بررسی و راه های رفع آن را بیان کنیم.

نکته ای که باید به آن توجه کنید این است که این مشکل از مشکلات رایجی است که برای مایکروفرها پیش می آید و دلیلی برای کیفیت پایین برند یا خرابی کامل دستگاه نیست. اما هر زمان که به چنین مشکلی برخوردید، حتما در اسرع وقت آن را برطرف کنید تا صدمه ای به دیگر قسمت های مایکروفر وارد نشود.

عوامل متعددی باعث جرقه زدن ماکروفر یا سولاردوم می شود و در صورت عدم حل مشکل، به مرور زمان به دستگاه شما آسیب می زند.

در ادامه با ما همراه باشید تا علل مختلف ایجاد این مسئله را بررسی کنیم.

استفاده از وسایل فلزی علت ایجاد جرقه داخل مایکروفر

استفاده از وسایل فلزی علت ایجاد جرقه داخل مایکروفر می شود.

مورد اول اینکه اصلا و به هیچ عنوان نباید از ظروف فلزی برای قرار دادن مواد غذایی داخل دستگاه استفاده کنید.

مورد بعدی که حائز اهمیت است این است که روی تمام ظروفی که از بازار خریداری می کنید، علائمی وجود دارد که به کاربر می گوید این ظرف برای استفاده در مایکروفر هم طراحی شده و مناسب هست یا خیر. حتما قبل از قرار دادن هر ظرفی داخل دستگاه، از مناسب بودن آن ظرف برای استفاده در ماکروفر اطمینان حاصل کنید.

بیشتر بخوانید:  کپک ماشین لباسشویی و نحوه از بین بردن آن

استفاده از ظروف فلزی مانند لیوان‌های فلزی یا قاشق‌ها درون مایکروفر می‌تواند منجر به جرقه زدن شود. فلزات رسانا هستند و موج‌های مایکروویو را جذب می‌کنند؛ این باعث ایجاد جرقه و خطر آتش سوزی می‌شود.

استفاده از وسایل فلزی علت ایجاد جرقه داخل مایکروفر

وجود ترک یا آسیب در ظروف

مورد بعدی که باعث جرقه زدن داخل مایکروفر می شود، وجود ترک یا آسیب در ظروف است.

اگر ظروف استفاده شده در مایکروفر ترک یا آسیب داشته باشند، موج‌های مایکروویو ممکن است در نقاط ضعیف آنها تجمع یافته و جرقه بزنند. بنابراین، ظروف باید در حالت سالم و بدون هرگونه ترک یا آسیب باشند.

در کل برای قرار دادن هر ظرفی در دستگاه باید اطمینان حاصل کنید که ظرف کاملا سالم و مناسب برای استفاده در ماکروفر یا سولاردوم می باشد.

معیوب شدن لامپ اشعه یا مگنترون مایکروفر

معیوب شدن لامپ اشعه یا مگنترون مایکروفر علت سوم ایجاد جرقه داخل مایکروفر می باشد.

لامپ اشعه یا مگنترون در مایکروفر یک قطعه مهم است که برای تولید موج‌های مایکروویو استفاده می‌شود. این لامپ به عنوان منبع اصلی اشعه مایکروویو در مایکروفر عمل می‌کند. وظیفه مگنترون، تولید الکترون‌ها و تقویت آنها تا سطح انرژی بالا است که به تولید موج‌های مایکروویو منجر می‌شود.

در صورتی که لامپ اشعه یا مگنترون مایکروفر خراب شود، ممکن است مایکروفر دیگر به درستی کار نکند یا اصلاً قادر به تولید موج‌های مایکروویو نباشد. برخی از علل معیوب شدن لامپ اشعه یا مگنترون می‌تواند شامل سوختگی، خرابی در قطعات الکترونیکی داخلی، خرابی در سیستم خنک‌کننده و یا خرابی در تغذیه برق مورد استفاده باشد.

خرابی این قطعه باعث جرقه زدن داخل مایکروفر جنرال الکتریک می شود.

معیوب شدن لامپ اشعه یا مگنترون مایکروفر

وجود آب در ظرف غذا

شاید برای شما عجیب به نظر برسد اما وجود آب در ظرف غذا علت چهارم برای جرقه زدن داخل ماکروفر می باشد.

آب یک ماده رسانا است و موج‌های مایکروویو را جذب می‌کند. اگر ظروف حاوی آب داخل مایکروفر قرار بگیرند، موج‌های مایکروویو ممکن است در آب تجمع یافته و جرقه بزنند. بنابراین، قبل از قرار دادن ظروف داخل مایکروفر، مطمئن شوید که آنها خشک هستند.

فرسودگی سطح فلزی داخلی مایکروفر

همانطور که مشاهده کرده اید، داخل دستگاه با لایه ای از فلز پوشانده شده و قطعات مختلف در زیر این فلز قرار گرفته اند؛ پس فرسودگی سطح فلزی داخلی مایکروفر باعث ایجاد جرقه می شود.

در واقع در صورتی که قسمتی از این محفظه زنگ زده و یا لایه پوششی رویی آن از بین رفته باشد، داخل دستگاه در حین انجام کار، جرقه می زند. 

برای حل این موضوع کافی است محفظه داخلی و یا پایه فلزی معیوب را تعویض کنید.

فرسودگی سطح فلزی داخلی مایکروفر

کلام آخر

جرقه زدن داخل مایکروفر می‌تواند خطرناک باشد و باعث آتش سوزی یا صدمات جسمی شود. دلیل جرقه زدن نیز می تواند مواردی چون استفاده از ظروف فلزی داخل دستگاه، معیوب شدن محفظه فلزی داخلی، مشکل در المنت، سوختگی قطعه دیود مایکروفر، وجود آب در غذا یا ظرف و … باشد که ما سعی کردیم رایج ترین آن ها را در این مقاله با شما به اشتراک بگذاریم.

در صورتی که مشکل جرقه‌زدن مداوم است یا خطری را ایجاد کرده، بهتر است با نمایندگی تعمیر ماکروفر جنرال الکتریک در تهران تماس بگیرید.

به این صفحه امتیاز دهید