نمایندگی تعمیرات جنرال الکتریک

ظروف قابل استفاده در مایکروفر و علامت مایکروویو بر روی ظروف

مایکروفر یکی از پر کاربرد ترین دستگاه هایی است که در آشپزخانه وجود دارد و شاید در روز چند بار به سراغ آن بروید. بسیاری از افراد به علامت مایکروویو بر روی ظروف توجه نمی کنند و هر نوع ظرفی را که بخواهند درون این دستگاه قرار می دهند در صورتی که این موضوع ممکن است سلامتی شما و دستگاهتان را در خطر بیندازد زیرا هر ظرفی قابلیت استفاده شدن در مایکروفر را ندارد. اکنون شاید ذهنتان درگیر شده است و از خود می پرسید چه ظروفی را می توان داخل این دستگاه قرار داد؟ از همین رو امروز در این مقاله قصد داریم درباره ی ظروف قابل استفاده در مایکروفر توضیح دهیم تا اطلاعات کافی در این باره بدست آورید، در نتیجه تا انتها همراه ما باشد.

چه ظرف هایی را نباید داخل مایکروویو قرار داد؟

به هیچ عنوان نباید ظروف فلز کاری شده و ظروف کریستالی را داخل مایکروفر قرار دهید. همچنین توصیه می کنیم که ظروف چوبی را در مایکروویو قرار ندهید زیرا ممکن است بیش از حد خشک بشوند و یا ترک بخورند. به یاد داشته باشید که ظروف پلاستیکی برای استفاده در این دستگاه مناسب نیستند اما در بازار می توان نمونه هایی را پیدا کرد که کیفیت و مقاومت عالی دارند و برچسب قابلیت استفاده در مایکروویو بر روی آنها قرار گرفته است. علاوه بر تمامی این مواردی که بیان کردیم ظروف های دیگری نیز وجود دارند که شما نباید آنها را درون دستگاه قرار بدهید که در ادامه برایتان بیان خواهیم کرد:

  • ظروف فلزی و آلومینیومی: استفاده از ظروف آلومینیومی یا فلزی درون مایکروویو بسیار خطرناک است زیرا منجر به جرقه زدن و آتش سوزی و سوختن غذا می شوند. همچنین قرار دادن این ظروف در مایکروویو باعث می شود تا عملکرد دستگاه ضعیف شود. گاهی اوقات ممکن است ظرف شما کامل از فلز نساخته شده باشد، به طور مثال تنها طرح و نقش های فلزی بر روی آن باشد و یا دسته های آن از جنس فلز باشد. این گونه ظروف را هم نباید درون دستگاه بگذارید.
  • ظروف لعابی: افراد زیادی از ظروف لعابی استفاده می کنند بدون اینکه بدانند در ساختار این گونه ظروف، سرب وجود دارد و طبق گفته ی دانشمندان این ماده برای سلامتی شما بسیار مضر و خطرناک است. در نتیجه هیچ گاه ظروف لعابی را درون مایکروویو قرار ندهید تا سرب به درون مواد غذایی شما سرایت نکند و سلامتیتان در معرض خطر قرار نگیرد.

مقالات مرتبط : سوختن غذا در مایکروفر

چه ظروفی را می توان در مایکروویو قرار داد؟

بیشتر ظروف سرامیکی، شیشه ای و چینی قابلیت استفاده در مایکروویو را دارند اما باید حواستان را جمع کنید تا این ظروف تقلبی نباشند زیرا در ساختار برخی از نمونه های تقلبی موادی وجود دارد که باعث می شود تا آن ظروف برای استفاده در مایکروویو نامناسب باشند. دو مورد را برایتان بیان خواهیم کرد تا از طریق آنها متوجه شوید آیا ظروف شما تقلبی هستند یا خیر و آیا قابلیت استفاده در مایکروویو را دارند؟

بر روی بسته بندی ظروفی که برای استفاده در مایکروویو مناسب هستند یک برچسب وجود دارد که به شما اطلاع می دهد که ظرف شما در برابر گرما و حرارت مقاوم است در نتیجه می توانید آن را درون مایکروویو قرار دهید و با خیال راحت از آن استفاده کنید. از همین رو همیشه به علامت مایکروفر بر روی ظروف دقت نمایید. در صورتی که این برچسب بر روی بسته بندی ظرف شما وجود نداشت باید آزمایشی را انجام دهید تا بفهمید آیا ظرف شما قابلیت استفاده در مایکروویو را دارد یا خیر؟ ابتدا درون ظرف مد نظر خود کمی آب بریزید و سپس آن را درون دستگاه بگذارید. دمای دستگاه را بالا ببرید و بعد از گذشت یک دقیقه ظرف را بیرون بیاورید و در نهایت به بدنه ی ظرف دست بزنید. در صورتی که آب داغ باشد اما بدنه ظرف یخ، شما می توانید باز هم از آن ظرف در مایکروویو استفاده کنید اما اگر آب یخ باشد و بدنه ظرف داغ، هیچ وقت دوباره آن ظرف را درون دستگاه قرار ندهید.

چه ظروفی را می توان در مایکروویو قرار داد؟

آیا می توان ظروف کاغذی را درون مایکروویو قرار داد؟

با توجه به گفته ی کارشناسان شما می توانید ظروف کاغذی سفید رنگ را درون مایکروویو قرار دهید اما از گذاشتن ظروف کاغذی قهوه ای رنگ به درون دستگاه خودداری کنید. اما ما به شما توصیه می کنیم که هیچ گاه از ظروف پلاستیکی استفاده نکنید این گونه مطمئن هستید و خیالتان راحت است که هیچ گونه جوهر و یا مواد رنگی وارد غذا یا دیگر خوراکی های شما نمی شود.

همانطور که بیان کردیم امروز در این مقاله برایتان درباره ی ظروف قابل استفاده در مایکروویو توضیح دادیم. همچنین ظروف ممنوع برای استفاده در این دستگاه را نام بردیم از همین رو اکنون که اطلاعات کامل و کافی دارید باید حواستان را جمع کنید که چه ظروفی را داخل مایکروویو قرار می دهید. این گونه از بروز مشکلات جدی و بزرگ برای دستگاه و خودتان جلوگیری خواهید کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × سه =

من این متن را مطالعه کردم واقعا کاربردی بود ممنون از زحمات شما، برای تعمیر یخچال با شماره نمایندگی تماس میگیرم.
نام و نام خانوادگی
عنوان

جدول محتوا

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

سایر مقالات

نحوه-چیدمان-مواد-غذایی-در-یخچال-جنرال-الکتریک-شاخص
راهنمای چیدمان داخل یخچال فریز
 لباسشویی تک شیر و دو شیر چه تفاوتی با هم دارند؟
 لباسشویی تک شیر و دو شیر چه تفاوتی با هم دارند؟
تعمیر و تعویض فیلتر یخچال پروفایل
تعویض فیلتر یخچال پروفایل
شستن پتو با لباسشویی
چگونه پتو را با لباسشویی بشوییم؟
ترموستات یخچال
ترموستات یخچال
در-مورد-برچسب-انرژی-چقدر-میدانید-شاخص
در مورد برچسب انرژی چقدر میدانید؟
تنظیم سختی آب در ماشین ظرفشویی
تنظیم سختی آب در ماشین ظرفشویی
 مزایا و معایب قرص ماشین ظرفشویی
 مزایا و معایب قرص ماشین ظرفشویی
راهنمای خرید بهترین مایع لباسشویی
راهنمای خرید بهترین مایع لباسشویی
تاثیر-قطعی-برق-بر-لوازم-خانگی-شاخص
تاثیر قطعی برق بر لوازم خانگی