فیلتر یخچال بخشی از یخچال است که به طور متوسط هر 6 ماه باید تعویض شود البته ممکن است در برخی موارد شما ناچار شوید زودتر از 6 ماه اقدام به تعویض آن نمایید مثلاً اگر در قسمت یخساز و یا آب سرد کن کاهش جریان آب داشته باشید شما باید بدانید که اشکال از فیلتر یخچال است و زمان تعویض آن فرا رسیده است. یا اینکه بعد از مصرف و تصفیه حدوداً 200 گالن فیلتر باید عوض شود. در این مقاله تصمیم داریم اطلاعاتی را در رابطه با تعویض فیلتر یخچال پروفایل در اختیار شما قرار دهیم تا در صورت نیاز اطلاعات کاملی از این موضوع داشته باشید.

تعویض فیلتر یخچال پروفایل

در آغاز باید بگوییم که این کار یعنی تعمیر یا تعویض فیلتر یخچال پروفایل، امری تخصصی حساب می شود و در صورت نیاز به تعویض، حتما باید به نمایندگی پروفایل اطلاع دهید. مطمئنا تعمیرکاران نمایندگی پروفایل متخصصان حرفه ای هستند و به خوبی می توانند مشکل شما را برطرف نمایند.

از مواردی که در مورد یخچال پروفایل باید به آن پرداخت این است که این یخچال ها به آب شهری متصل هستند در نتیجه داشتن فیلتر و نصب آن برای یخچال بسیار ضرورت دارد. لازم به ذکر است که لوله کشی نادرست برای یخچال، شما را با مشکل در توزیع آب روبرو خواهد کرد.

اهمیت فیلتر یخچال به اندازه ای است که توصیه شده است از آب و یخساز یخچالی که فیلتر ندارد استفاده نکنید. فیلترهایی که در یخچال پروفایل استفاده می شوند انواع گوناگونی دارند اما کار اصلی همه ی آنها تصفیه آبی است که در لوله های یخچال است و شما مصرف می کنید.

دانستیم که اهمیت فیلتر یخچال تا چه مقدار است پس بهتر است هر چند وقت یکبار این بخش را وارسی نمایید تا از سالم بودن آن مطمئن شوید. در صورت مشاهده روشن شدن آلارم تعویض فیلتر، حتما و به موقع این کار را انجام دهید تا مشکلی برای یخچال پیش نیاید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر برای شما در ادامه ویدئویی را قرار داده ایم که نحوه تعویض فیلتر یخچال را مشاهده کنید.

قیمت فیلتر یخچال پروفایل

برای تهیه فیلتر یخچال پروفایل نکته ای که برای خیلی از افراد مهم است و باید در نظر گرفته شود قیمت فیلتر یخچال پروفایل و هزینه ای است که برای اینکار باید پرداخت شود. مسلماً فیلتر اصل و اورجینال هزینه بیشتری به نسبت فیلترهای فیک دارد به همین علت برای اطلاع از قیمت و تعویض آن تماس با نمایندگی تعمیرات یخچال ساید پروفایل بهترین کار است زیرا فقط نمایندگی می تواند فیلتر قبلی را با قطعه اصل و با کیفیت و هم چنین مناسب ترین قیمت برای شما تعویض نماید.

در ادامه برای شما انواع فیلترهای یخچال پروفایل را به همراه قیمت حدودی قرار داده ایم تا بتوانید راحت تر انتخاب و تصمیم گیری نمایید.

با این حال به دلیل وجود نوسان هایی که در مورد قیمت وسایل مختلف وجود دارد نمی توان به طور قطعی قیمت مشخصی را برای فیلتر یخچال پروفایل تعیین کرد و برای دانستن قیمت درست آن بهتر است قبل از خرید تحقیقات را انجام دهید تا قیمت به روز را داشته باشید.

بیشتر بخوانید:  آموزش گام به گام تنظیم تایمر لباسشویی+ علت خرابی آن

چه عواملی سبب می‌شود که شما به تعویض فیلتر یخچال پروفایل بپردازید؟

از آنجایی که آب مصرفی و لوله کشی برای بسیاری از قسمت‌ها از یک محیط تامین می‌شود و هم‌زمان به مصارف بخش‌های گوناگونی چون استحمام، آبیاری، شست و شو و … می‌رسد، می‌تواند دارای مشکلات گوناگون و کیفیت پایین باشد؛ این مشکلات را می‌توان شامل مواردی چون وجود گل و لای، شن و ماسه، کلر، رنگ و مواد دیگر در آب دانست. این موضوع می‌تواند بر سیستم لوله کشی یخچال پروفایل تاثیرات منفی داشته باشند.

از دسته مشکلات شایعی که برای لوله کشی یخچال پیش می‌آید می‌توان به وجود شن و ماسه و ذرات ریز در آن‌ها اشاره کرد، با توجه به این موضوع در اکثر مواقع لوله‌های این یخچال از شن و ماسه پر هستند و جلوی مسیر آب را مسدود می‌کنند. این مشکل می‌تواند به مرور زمان باعث نابودی و از بین رفتن فیلتر شود، چرا که وظیفه‌ی اصلی این قطعه که تصفیه است به خوبی انجام نخواهد شد. با توجه به موضوع ذکر شده، به طور معمول هر شش ماه یکبار شاهد تعویض فیلتر یخچال پروفایل هستیم.

عوارض نپرداختن به تعویض فیلتر یخچال جنرال الکتریک

اگر شما آلارم تعویض را جدی نگیرید و به تعویض فیلتر یخچال پروفایل نپردازید، مشکلات گوناگونی برای یخچال شما پیش خواهد آمد. در ادامه به برخی از این مشکلات اشاره خواهیم داشت تا شما به اهمیت این موضوع به خوبی پی ببرید.

بو و مزه‌ی بد آب: از اصلی ترین عوارض نپرداختن به تعویض فیلتر یخچال پروفایل، می‌توان به مزه و بوی بدی که برای آب ایجاد می‌شود، اشاره داشت. این موضوع به دلیل رشد باکتری‌های گوناگون مضر در آب ایجاد می‌شود و بنابراین آب خروجی از فیلتر کیفیت سابق را نخواهد داشت و شما می‌توانید به راحتی در آن املاح سفید رنگی را ببینید.

تاثیر بر فشار خروجی آب سرد کن: از دیگر عوارض نپرداختن به تعویض فیلتر یخچال پروفایل، می‌توان به تاثیری که بر فشار خروجی آب از قسمت آب سرد کن می‌گذارد، اشاره کرد. اگر شما به موقع فیلتر یخچال را تعویض نکنید، 50% از فشار آب کم می‌شود؛ این موضوع می‌تواند برای یخچال شما نیز مشکل ایجاد کند، چرا که برای خروج آب از مخزن، فشار بیشتری به دستگاه وارد می‌شود.

یخ ساز یخچال با مشکل روبرو می‌شود: عدم توجه کافی به تعویض فیلتر یخچال پروفایل، سبب می‌شود که قسمت یخ ساز نتواند به درستی کار کند، به طوری که یخچال برای تولید یخ به مدت زمان بیشتری نیاز خواهد داشت و حتی اگر یخی تولید کند، کیفیت یخ‌هایی که در زمان کارکرد درست فیلتر وجود داشته را نخواهند داشت؛ بنابراین به تعویض فیلتر پروفایل، دقت داشته باشید و بدانید که اگر این امر به درستی انجام نشود سرعت ورود آب به مخزن یخ ساز کاهش پیدا خواهد کرد که این موضوع به موتور یخچال فشار وارد می‌کند و مشکلات بسیار بزرگتری را نیز به بار می‌آورد.

 

به این صفحه امتیاز دهید