نمایندگی تعمیرات جنرال الکتریک

علت صدای یخچال چیست

مهم ترین علت صدای یخچال جنرال الکتریک

یکی از مهم ترین مشکلاتی که شاید برای تماتم کسانی که یخچال های جنرال الکتریک را در خانه خود داردند این است که یخچال یه صورت یک دفعه شروع به دادن صدا های عجیب و غریب میکند. در چنین لحضه ای که شما باید شروع کنید به دنیال علت صدای یخچال جنرال الکتریک خود بگردید. و عامل اصلی آن را با کمک تعمیر کاران متخصص در این این حوزه تعمیر یا تعویض کنید. توجه کنید که ساده از کنار این موضوع نگذرید و در صورت مواجه با این موضوع به سرعت آن را پیگیری کنید. چرا که امکان دارد این موضوع به مرور زمان به دیگر بخش های یخچال شما آسیب بزند و هزینه های بیشتری به بار بیاید. در ادامه با کمک تکنسین های نمایندگی تعمیرات یخچال جنرال الکتریک دلایل صدا دادن یخچال را همراه با نحوه تعمیر آن به شما آموزش میدهیم:

صدای یخچال دلایل مختلفی دارد. برای مثال ممکن است بدلیل خرابی یکی از قطعات برقی مانند سیم ها باشد.  یا اینکه یکی از قطعات یخچال از کار افتاده و یا اینکه آسیب دیده است. در این مواقع شما باید دراولین فرصت با نمایندگی تعمیر یخچال جنرال الکتریک تماس بگیرید. در ادامه ما به اشاره تمامی دلایل تق تق کردن یا صدا دادن یخچال می پردازیم و با اینکار شما را کمی آگاه تر می نماییم تا به هنگام مواجه با این مشکل ، حداقل حدس و احتمالات خود را هنگام تماس با تعمیرکار بازگو کنید.

1.صدا دادن به دلیل ضعیف بودن ولتاژ برق

یکی از دلایلی که میتواند موجب صدا دادن یخچال جنرال التریک میتواند ضعیف شدن ولتاژ برق باشد. یکی از موضوعاتی که شما باید توجه کنید این است که یخچال شما در چه زمانی شروع به صدا دادن میکند. اگر صدا دادن یخچال شما در ساعات افت ولتاژ برق رخ دهد، مشکل از ضعیف بودن برق است. توجه کنید که این موضوع میتواند به برد یخچال شما هم آسیب بزند و موجب به وجود آمدن هزینه های بالا تر و مشکلات جبران ناپذیری بشود، بهتره برای جلوگیری از خرابی دستگاهتان از محافظ های مخصوص برق برای لوازم خانگی استفاده کنید تا هم از سوختن و نیم سوز شدن یخچال خود جلوگیری کنید و هم صدای یخچال خود را کنترل کنید.

1.صدا دادن به دلیل ضعیف بودن ولتاژ برق

2.صدا دادن به دلیل خرابی فن یخچال

فن وظیفه خنک کردن فضای داخلی یا فضای خارجی را برعهده دارد. البته توجه کنید در یخچال های جدید نزدی به 5 الی 1 فن وجود دارد که هرکدام از آن ها وظیفه خنک سازی قسمتی را برعهده دارد. حالا تصور کنید پره های فن که با سرعت بالا در گردش هستند به هر دلیلی دچار مشکل شوند یا پره های آن ها بشکند. این موضوع باعث ایجاد آلودگی صوتی در یخچال شما میشود و بسیار آزار دهنده است، در صورت بروز این نوع مشکل حتما با تعمیرکاران نمایندگی مجاز تعمیرات جنرال الکتریک تماس بگیرید تا فن شما را تعویض کنند. متاسفانه شکستگی فن قابل تعمیر نیست و پشت گوش انداختن آن به دستگاه شما آسیب میزند، همانطور که در بالا بیان کردیم هر فن وظیفه خنک سازی قسمتی را برعهده دارد.

2.صدا دادن به دلیل خرابی فن یخچال

3.صدا دادن به دلیل خرابی اورلود

اورلود ها یی از قطعات مهم یخچال برای استارت و شروع یخچال است. اگر بخواهیم آن را به صورت ساده برای شما کاربرد آن را توضیح بدیم ای گونه باید گفت که اولود انرژی را به کمپرسور وارد میکند و باعث میشود کمپرسور گاز را دریافت میکند تا یخچال به صورت دائم خنک شود. برای اینکه مطمئن شوید علت صدای یخچال جنرال الکتریک شما از اورلود است یا نه، باید توجه کنید که آیا این صدا در هنگام اتومات کردن دستگاه شروع میشود؟ در این صورت شما باید بررسی کنید که اورلود یخچال شما نیاز به تعویض دارد یا تعمیر؟ در صورت نیاز به تعویض باید دقت کنید که قبل از هرکاری باید ابتدا اورلود را از برد جدا کنید و یک دستگاه آمپرمتر در مسیر مدار یخچال بگذارید. در این زمان اگر جریان برق یخچال استاندارد و نرمال بود می توانید اقدام به تعویض اورلود یخچال کنید .

3.صدا دادن به دلیل خرابی اورلود

4.صدا دادن به دلیل نیم سوز شدن موتور

اگر پس از تعویض اورلود همچنان یخچال شما صدا بدهد میتوانید در هنگام تعویض اورلود یخچال، به افزایش جریان برق دریافتی از موتور یخچال توجه کنید، ممکن است بدلیل خرابی یا مشکل اتصال حلقه یا کلاف در سیم پیچ های استاتور باشد که در این شرایط قطعا موتور یخچال نیم سوز شده است. در همچنین شرایطی باید چند مورد را بررسی کنید تا متوجه شوید که دلیل نیم سوز شدن و علت سرو صدای یخچال جنرال الکتریک شما از کجا نشات میگیرد. برای شروع میتوانید دمای کمپرسور یا موتور خود را چک کنید. درصورتی که دمای موتور بیش از حد معمول باشد میتوانید یکی از عوامل نیم سوز شدن موتور خود را این موضوع در نظر بگیرید. در غیر این صورت میتوانید به کار نکردن فن یخچال یا اتومات نکردن یخچال توجه کنید.در صورت بروز این موارد آن را حتما با کمک یک تعمیر کار ماهر و با تجربه حل کنید و تا حد امکان برای تاتعمیر خودتان دست به کار نشوید.

4.صدا دادن به دلیل موتور نیم سوز شدن موتور

5.صدا دادن به دلیل خرابی ترموستات

تعمیر یا تعویض ترموسات به دمای بهتر محیط یخچال شما کمک بیشتری میکند. اما در بعضی مواقع قطعات مانند یک دو مینو به یک دیگر متصل هستند و با خرابی یک قطعه دیگر قسمت های یخچال شما نیز دچار ایراداتی میشود. برای مثال یکی دیگر از عوامل ایجاد صدا دادن یخچال جنرال الکتریک ، خراب شدن ترموستات است. هزینه تعویض ترموستات ارزان است و اگر دلیل صدا دادن یخچال شما، به این دلیل باشد شما می توانید با تعویض ترموستات یخچال خود مشکل را حل کنید. البته نباید خود سرانه به تعویض ترموستات اقدام نمایید.  بهتر است ازکارشناسان تعمیرگاه یخچال جنرال الکتریک کمک بگیرید.

5.صدا دادن به دلیل خرابی ترموستات

6.صدا دادن به دلیل خرابی برد الکتریکی

تعمیر یا تعویض برد یخچال امری پر هزینه است . اما یکی از مهم ترین علت صدا دادن یخچال شما همین خرابی برد است. تعویض برد یکی از تعمیرات حساس یخچال است. برای اینه بدانید آیا برد یخچال شما خراب شده است باید چک کنید که آیا دستگاه شما برفک میزند؟ و سرما به درستی در یخچال شما توضع سرما به درستی عمل میکند یا خیر. در صورت مواجه شدن با این موارد بدانید که برد دستگاه شما خراب شده و همین موضوع یی از مهم ترین عوامل صدای یخچال است. که بایستی در اولین فرصت بدست تعمیرکار حرفه ای سپرد. زیرا با تعویض بردهای تقلبی یخچال، مشکلات یخچال شما دوبرابر می شود. و همین موضوع باعث میشود دستگاه نه تنها کاربرد اولیه خود را نداشته باشد بلکه میتواند هزینه های هنگفتی را برای شما به بار بیارد. 

6.صدا دادن به دلیل خرابی برد الکتریکی

7.صدا دادن به دلیل تراز نبودن یخچال

یکی از عواملی که باید به آن توجه کنید تراز نبودن دستگاه شماست. شاید در نگاه اول، این موضوع بی اهمیت باشد اما بروز این اتفاق نه تنها میتواند باعث به وجود آمدن صدای بلند و بدی است. بلکه میتواند به اجزای داخلی کمپرسور هم آسیب بزند. برای تراز کردن ان خودتان در خانه به راحتی به کمک یک تراز دستگاه خود را در جای مناسب قرار دهید و اگر یخچال شما دوقلو است توجه کنید که حتما به فاصله 4 انگشت از هم فاصله داشته باشند و آن ها را به هم نچسبانید.    

مقالات مرتبط: نحوه تراز کردن یخچال فریزر

7.صدا دادن به دلیل تراز نبودن یخچال

سخن پایانی

اگر یخچال جنرال الکتریک دارید و یخچال شما خراب شده است، اصلا نگران نباشید. فقط کافی ست با نمایندگی مجاز تعمیرات جنرال الکتریک ما تماس حاصل فرمایید تا تعمیرکاران ما در کم تر یک روز کاری خود را به شما برسانند و تمامی مشکلات یخچال شما را حل کنند. توصیه ما به شما این است که تعمیرات یخچال فریزر خود را به دست هر تعمیرکار متفرقه ای نسپارید.

سوالات متداول

امکان دارد علت صدای یخچال جنرال الکتریک از قسمت فیزیکی یخچال نباشد؟

بله این امکان وجود دارد و مهم ترین دلایل صدای یخچال تراز نبودن آن است.

فن یخچال قابل تعمیر است؟

بله، قطعه فن یخچال در صورت خرابی با تشخیص تعمیکار، می تواند تعمیر یا تعویض شود.

آیا گردش گاز در یخچال صدا ایجاد می کند؟

 اگر لوله های انتقال گاز سوراخ یا فرسوده شده باشند، ممکن است در طول جریان یافتن گاز مبرد، صدا ایجاد شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × دو =

من این متن را مطالعه کردم واقعا کاربردی بود ممنون از زحمات شما، برای تعمیر یخچال با شماره نمایندگی تماس میگیرم.
نام و نام خانوادگی
عنوان

جدول محتوا

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

سایر مقالات

نحوه-چیدمان-مواد-غذایی-در-یخچال-جنرال-الکتریک-شاخص
راهنمای چیدمان داخل یخچال فریز
 لباسشویی تک شیر و دو شیر چه تفاوتی با هم دارند؟
 لباسشویی تک شیر و دو شیر چه تفاوتی با هم دارند؟
تعمیر و تعویض فیلتر یخچال پروفایل
تعویض فیلتر یخچال پروفایل
شستن پتو با لباسشویی
چگونه پتو را با لباسشویی بشوییم؟
ترموستات یخچال
ترموستات یخچال
در-مورد-برچسب-انرژی-چقدر-میدانید-شاخص
در مورد برچسب انرژی چقدر میدانید؟
تنظیم سختی آب در ماشین ظرفشویی
تنظیم سختی آب در ماشین ظرفشویی
 مزایا و معایب قرص ماشین ظرفشویی
 مزایا و معایب قرص ماشین ظرفشویی
راهنمای خرید بهترین مایع لباسشویی
راهنمای خرید بهترین مایع لباسشویی
تاثیر-قطعی-برق-بر-لوازم-خانگی-شاخص
تاثیر قطعی برق بر لوازم خانگی