نمایندگی تعمیرات جنرال الکتریک

تنظیم دما یخچال فریزر وایت هاوس

تنظیم دما یخچال فریزر وایت هاوس چگونه انجام می‌شود؟ نمایندگی جنرال الکتریک قصد دارد امروز این موضوع ر برای شما اربران به صورت کامل و تخصصی اموزش دهد. باکتری‌های بیماری زا در دمای بالاتر از ۴۰ درجه فارنهایت رشد می‌کنن و برای آنکه جلوی رشد این موجودات میکروسکوپی گرفته شود و مواد غذایی برای مصرف روزانه ایمن نگه داشته شوند، کارشناسان تعمیر یخچال وایت هاوس توصیه می‌کنند که دمای یخچال خود را نهایتا در ۴۰ درجه فارنهایت تنظیم کنید؛ البته توجه داشته باشید که این نهایت دما و بالاترین میزان آن خواهد بود.

شما باید با توجه به نوع و مدل یخچال، دستتان بیاید که تنظیم دما را طوری انجام دهید که از یخ زدن مواد غذایی در یخچال یا عدم یخ زدن خوراکی‌ها در فریزر و در مقابل از افزایش دما در هر دو نقطه جلوگیری کنید. این کارشناسان توصیه می‌کنند که فریزر خود را روی دمای صفر درجه فارنهایت تنظیم کنید. در ادامه قصد داریم طی چند مرحله ساده به شما بیاموزیم که چگونه یخچال فریزر خود را در جهت دمای مناسب تنظیم کنید.

درجه استاندارد یخچال فریزر چند است؟

تنظم نبودن یخچال فریزر عواقب خوبی را ندارد و متاسفانه در زمان طولانی مدت میتواند موجب فاسد شدن ماده غذایی و در نتیجه مسموم شدن خود شما بشود. بهتره توجه کنید که هر فصل و محیطی دما استاندارد خاص خودش را دارد و میتوان یک درجه را برای تمام موقیعت ها استفاده کرد. در ادامه برای شما دمای استاندار هر یک از محیط و شرایط را به شما آموزش میدهیم.

(توجه کنید که یخچال ها به دو دسته دیجیتالی و ترموساتی تقسیم میشوند و هریک از ان ها تنظیمات متفاوتی دارند)

درجه استاندارد

 1. ترموساتی: 2
 2. دیجیتالی: 7

درجه استاندارد فریزر

 1. ترموساتی: -18
 2. درجیتالی: -18

دمای یخچال در تابستان

 1. ترموساتی: 4 الی 5
 2. درجیتالی: 3 الی 4

دمای فریزر در تابستان

 1. ترموساتی: -20
 2. درجیتالی: -18 الی -20

دمای یخچال در زمستان

 1. ترموساتی: 2 الی 3
 2. درجیتالی: 4 الی 5

دمای فریزر در زمستان

 1. ترموساتی: -17
 2. درجیتالی: -16 الی -19

علل تغییر دمای یخچال فریزر وایت هاوس چیست؟

برای اینکه تنظیم دما یخچال وایت هاوس را به درستی انجام دهید، نباید از تاثیر علل خارجی بر دما غافل شوید. عوامل بسیار مختلفی هستند که می‌توانند بر روی دمای داخل یخچال اثر گذار باشند که یکی از این عوامل تغییرات ساده دمای محیط است که با تغییر فصل ایجاد می‌شود.

دیگر همه ما می‌دانیم که با سرد شدن هوا دمای خانه هم پایین می‌آید که می‌تواند در تغییر دمای یخچال به شکل مستقیم اثرگذار باشد؛ همانطور که در تابستان دمای خانه رو به گرمی می‌رود. بر اساس مطالعاتی که توسط انجمن مهندسان گرمایشی، برودتی و تهویه مطبوع ایالات متحده انجام شده است، مشخص شده که اگر در محیط و هوای آن تغییرات دمایی صورت بگیرد، حتی اگر درب فریزر بسته باشد، می‌تواند به صورت مستقیم در دمای درونی آن موثر باشد.

از طرف دیگر باز کردن درب یخچال و فریزر در هوای گرم می‌تواند باعث خروج هوای خنک و وارد شدن گرما به درون آن و گرم شدن یخچال وایت هاوس شود. همچنین واشر درب یخچال نیز در صورت آسیب دیدگی می‌تواند باعث تغییر در این دما شود. این موارد تنها چند عاملی بودند که می‌توانند دما را تغییر دهند و ضرورت تنظیم دمای درست را بیشتر از قبل مشخص می‌کنند.

مقالات مرتبط: گرم شدن یخچال وایت هاوس

نحوه تنظیم دما یخچال فریزر وایت هاوس

اولین نکته‌ای که باید در تنظیم دمای یخچال خود به آن توجه داشته باشید، این است که هر شرکت و برندی با توجه به نوع محصول خود، تنظیمات خاصی را در دفترچه راهنما دستگاه توصیه می‌کند، پس باید قبل از شروع به تغییرات دمایی، دفترچه راهنمای یخچال خود را چک کنید.

عدم تنظیم دمای درست باعث فشار بیش از حد به کمپرسور، اتلاف انرژی و تاثیرات نامطلوب دما بر روی مواد غذایی می‌شود. با این اوصاف می‌توانید برای تنظیم دمای یخچال از روش‌های زیر کمک بگیرید.

نحوه تنظیم دما یخچال فریزر وایت هاوس

 

1.تنظیم دمای یخچال با درجه ولوم(ترموستاتی)

بسیاری از یخچال فریزرها هنوز از شکل درجه بندی و به شکل معمولی برای تنظیم دما استفاده می‌کنند. اگر شما هم از آن دسته افرادی هستید که از چنین دستگاه‌هایی استفاده می‌کنید، پیشنهاد ما این است که درجه یخچال را بین ۲ تا ۴ درجه، بسته به هوای محیط تنظیم کنید. گفته می‌شود در حالت عادی دمای ۳ درجه سانتی‌گراد می‌تواند برای یخچال مطلوب باشد. از آنجا که چنین دستگاهی اغلب برای هر دو قسمت یخچال فریزر یک درجه دارند، همین تغییر برای هر دو بخش کفایت می‌کند.

2.تنظیم دما در یخچال‌های دیجیتالی

بسته به نوع یخچال می‌توانید با استفاده از دست یا کنترل اقدام به تنظیم دمای یخچال برای صفحات نمایشگر دیجیتال کنید. کار با این صفحات برخلاف تصور برخی از افراد بسیار راحت است، کافیست برای تنظیم دما کلیدهای فلش دار را در جهت دمای مناسب تغییر دهید.

نکات مهم در تنظیم دما یخچال فریزر وایت هاوس

جزئیات مختلفی وجود دارند که ما تصور می‌کنیم شما لازم است آن‌ها را بدانید، زیرا تنظیم صحیح دما به عملکرد یخچال فریزر شما در بهترین حالت کمک می‌کند. با عمل به این جزئیات می‌توانید در عملکرد مناسب یخچال و نگهداری مواد غذایی موثر عمل کنید.

 1. دمای داخل یخچال به شکل مداوم می‌تواند نوسان داشته باشد، اگر دوست دارید سردترین مکان درون یخچال را کشف کنید، بدانید که قسمت بالای محفظه سبزیجات دقیقا همان جایی است که شما به دنبال آن هستید.
 2. همانطور که گفتیم علت‌های مختلف مثل دمای محیط، میزان مواد غذایی نگهداری شده در یخچال فریزر وایت هاوس و تعداد دفعات باز شدن درب یخچال می‌توانند در دمای آن موثر باشند. برای جلوگیری از این تغییرات توصیه می‌کنیم که دفعات باز کردن درب یخچال را تا حد ممکن پایین بیاورید و برای جلوگیری از تغییرات دما میزان باز بودن درب را نیز کاهش دهید.
 3. در روزهای گرم تابستان بهتر است از تنظیمات دمایی حداکثری استفاده کنید، خصوصا اگر در منطقه گرمسیر زندگی می‌کنید.
 4. برای ماه‌های سرد سال تنظیمات حداقلی را ایجاد کنید، این کار می‌تواند در صرفه‌جویی انرژی و بهبود عملکرد یخچال این افراد موثر باشد.
 5. برای جلوگیری از تغییر دمای یخچال دستگاه را در جای مناسب و به دور از گرمای گاز، آبگرمکن و نور خورشید قرار دهید.
 6. مراقب باشید تا با قرار دادن غذا یا نوشیدنی گرم انرژی مصرفی یخچال و دمای آن را بالا نبرید.
 7. پر بودن بیش از حد یخچال فریزر می‌تواند در دمای آن اثرگذار باشد، همیشه این موضوع را مدنظر قرار دهید.

مقالات مرتبط: نحوه تنظیم دمای یخچال فریزر جنرال الکتریک

تنظیم دمای یخچال به کمک دما سنج

برای تنظیم دما و نشان دادن بهتر دما پیشنهاد ما استفاده از دما سنج است. البته که بهتر است از دما سنج های فلزی استفاده کنید تا احتمال شکستن آن کمتر باشد. در اکثر انها یک دستگیره تهه شده تا به قسمتی از یخچال شما چفت بشود. پس از تنظیم دمای یخچال برسی آن به کمک دما سنج بگذارید حدعقل 24 ساعت زمان بگذرد.

تنظیم دمای یخچال به کمک دما سنج

 

سخن پایانی

در این مطلب به شکل مفصل و کامل به نحوه تنظیم دما یخچال فریزر وایت هاوس پرداختیم. اگر تنظیمات دما را درست انجام دهید و تمامی قطعات یخچال نیز کار خود را به خوبی انجام ‌دهند، نباید هیچ نگرانی از بابت عملکرد صحیح یخچال داشته باشید.

موردی که نیاز است آن را همیشه مد نظر قرار دهید این است که تنظیمات دما را همیشه به تدریج انجام دهید تا از تغییرات دمایی به یکباره جلوگیری کنید، اینگونه می‌توانید به شکل بهتری درجه هوای درون یخچال را مدیریت کنید؛ همچنین پس از انجام تغییرات دمایی، حتما از یک دماسنج برای اطمینان از تغییرات صحیح استفاده کنید؛ بنابراین دماسنج را حداقل ۵ ساعت در یک لیوان آب درون یخچال قرار دهید و دمای آن را چک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − هشت =

من این متن را مطالعه کردم واقعا کاربردی بود ممنون از زحمات شما، برای تعمیر یخچال با شماره نمایندگی تماس میگیرم.
نام و نام خانوادگی
عنوان

جدول محتوا

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

سایر مقالات

ارور-یخچال-فریزر-جنرال-الکتریک-کد-خطای-FF-شاخص
ارور یخچال فریزر جنرال الکتریک کد خطای FF
تمیز نشدن ظروف در ماشین ظرفشویی
علت تمیز نشدن ظروف در ماشین ظرفشویی
ارور tc| tF یخچال جنرال الکتریک
ارور tc| tF یخچال جنرال الکتریک + و راهکاریی برای رفع آنها
آبگیری-نکردن-لباسشویی-مابه-شاخص
عیب یابی و رفع مشکل آبگیری نکردن لباسشویی
چرا-دور-تند-ماشین-لباسشویی-کار-نمی-کند-شاخص
چرا دور تند ماشین لباسشویی کار نمی کند؟
راهنمای فارسی لباسشویی جنرال الکتریک
راهنمای فارسی ماشین لباسشویی جنرال الکتریک
علت بوی سوختگی از ماشین لباسشویی
علل بوی سوختگی از ماشین لباسشویی
ارور DF یخچال فریزر جنرال الکتریک
ارور DF یخچال فریزر جنرال الکتریک
سنسور دیفراست یخچال
خرابی سنسور دیفراست یخچال
خرابی رله اورلود یخچال؛ علت و راهکارهای رفع آن
علائم خرابی رله اورلود یخچال و راه های تعمیر آن