نمایندگی تعمیرات جنرال الکتریک

تنظیم دمای یخچال جنرال الکتریک

نحوه تنظیم دمای یخچال فریزر جنرال الکتریک

اگر می خواهید بدانید نحوه تنطیم درجه یخچال جنرال چگونه است و آیا دمای یخچال در فصل تابستان و زمستان باید تغییر کند با خیر؟ این مطلب را تا انتها بخوانید. مباحثی که در این مقاله از نمایندگی تعمیر یخچال جنرال الکتریک به شما آموزش می دهیم شامل موارد زیر می باشد:

 1. نحوه تنظیم درجه یخچال جنرال
 2. درجه نرمال یخچال فریزر جنرال
 3. تنظیم درجه یخچال جنرال در تابستان و زمستان
 4. تنظیم دمای ساید بای ساید جنرال الکتریک
 5. نحوه تبدیل درجه فارنهایت به سانتیگراد و برعکس در یخچال فریزر
 6. نکات مهم در تنظیم دمای یخچال فریزر

یکی از قابلیت هایی که در طراحی اکثر یخچال ‌فریزرهای جنرال الکتریک وجود دارد را می‌توان در نظر گرفتن تنظیم دستی درجه یخچال، برای کاهش یا افزایش دما دانست.

یکی از سوال های پر تکرار بسیاری از کاربران این است که؛ چگونه دمای یخچال جنرال را تنظیم کنیم؟ و اصلا چرا باید به تنظیم دمای یخچال توجه کرد و در صورت عدم توجه چه مشکلی پیش خواهد آمد؟

در پاسخ به این سوال باید گفت تنظیم درجه نرمال یخچال فریزر از اهمیت بالایی برخوردار است، چرا که اگر دما تنظیم نباشد( دمای بسیار پایین و یا بسیار بالا) می‌تواند باعث فاسد شدن و یا یخ زدگی مواد غذایی شود. از همین جهت یخچال ها دارای دمای مشخصی اند و کارشناسان معتقدند که این دما باید بین صفر تا چهار درجه باشد تا یخچال به خوبی کار کند.

تنظیم دما در محدوده‌ی تعیین شده سبب می‌شود که مواد غذایی در این بازه‌ی دمایی به مشکلاتی چون کپک، فاسد شدن و یخ زدن دچار نشود، همچنین باکتری‌های مضر نیز در این دما رشد نخواهند کرد؛ بنابراین تنظیم درجه نرمال یخچال، یک موضوع مهم محسوب می‌شود که باید به آن توجه کامل شود.

نحوه تنظیم درجه یخچال

ممکن است تنظیم دما یخچال برای بسیاری از افراد سخت و دشوار به نظر برسد و ندانند که چگونه می‌شود این دما را به خوبی تنظیم کرد و از آنجایی که این موضوع اهمیت دارد، ما تصمیم داریم بهآموزش  آن بپردازیم تا این کار به صورت اصولی انجام شود.

تنظیم درجه یخچال، اولین کاری محسوب می‌شود که شما باید پس از روشن کردن یخچال انجام دهید. یخچال فریزرهای جنرال الکتریک در انواع گوناگونی تولید شده اند و برای هر یک از آن‌ها شیوه‌ی متفاوتی برای تنظیم دما در نظر گرفته شده است، برای مثال برخی از آن‌ها به صورت دیجیتالی، برخی چرخان و یا ترموستاتی هستند که هر کدام را باید به شیوه‌های متفاوت تنظیم کرد.

نحوه تنظیم درجه یخچال

نحوه تنظیم درجه یخچال دیجیتالی

اکثر یخچال های نسل جدید جنرال الکتریک، دیجیتالی اند. تنظیم دما در این مدل یخچال ها کار بسیار آسان و ساده ایست. تنها کافیست از از طریق نمایشگر لمسی و دیجیتال تعبیه شده بر روی یخچال اقدام به تنظیم دما نمایید. شما می توانید با فشردن دکمه Cooling temperature یا Refrigerator temperature دمای یخچال را کم یا زیاد نمایید. دمای یخچال را باید در محدوده 1-4 درجه سانتی‌گراد تنظیم کنید. دمای مناسب برای فریزر بین -18 تا -23 درجه سانتی‌گراد است.

نحوه تنظیم درجه ترموستاتی یا مکانیکی یخچال فریزر

معمولا در یخچال های نسل قدیم و معمولی تنظیم دما به وسیله یک اهرم چرخان که اصطلاحا به آن درجه ترموستاتی گفته می شود انجام می شود. درجه ترموستاتی برخی یخچال ها بین اعداد 1-5 و برخی دیگر بین 1-9 تنظیم می شوند. و هرچه در جه روی اعداد بالاتر باشد دمای یخچال کمتر و سردتر می شود. اگر درجه یخچال شما دارای شماره 1 تا 5 بود، آن را بر روی 3 تنظیم کنید.اگر درجه یخچال فریزر شماره 1 تا 9 بود، پس درجه را بر روی 4 را تنظیم کنید.

مقالات مرتبط: تنظیم دما یخچال مابه

درجه نرمال یخچال فریزر

باید توجه کنید که درجه یخچال یکی از عوامل مهم در حفظ و نگهداری مواد غذایی است، پس باید آن را در درجه استانداردی نگه دارید. چون درجه اشتباه میتواند باعث فاسد شدن یا خرابی مواد غذایی شما بشود. امروزه یخچال ها برای درج در دو مدل دیجیتالی و ترموستاتی هستند که درجه نرمال هریک متفاوت است. در ادامه، تنظیم درجه یخچال را در هر دو مدل برای شما به صورت کامل و کاربردی آموزش میدهیم.

درجه نرمال یخچال فریزر

یخچال دیجیتالی

 • درجه یخچال در حالت عادی: 7
 • درجه فریزر در حالت عادی: -18
 • درجه یخچال در تابستان: 3 الی 4
 • درجه فریزر در تابستان: -18 الی -19
 • درجه یخچال در زمستان: 4 الی 5
 • درجه فریزر در زمستان: -16 الی -19

یخچال مکانیکی یا ترموستاتی

 • درجه یخچال در حالت عادی: 2
 • درجه فریزر در حالت عادی: -18
 • درجه یخچال در تابستان: 4 الی 5
 • درجه فریزر در تابستان: -20
 • درجه یخچال در زمستان: 2 الی 3
 • درجه فریزر در زمستان: -17

تنظیم درجه یخچال در تابستان و زمستان

در فصل تابستان، دمای محیط بیرون بالا بوده و احتمال زیادی وجود دارد که مواد غذایی در دمای اتاق خیلی زود فاسد شوند. بنابراین، تنظیم درجه یخچال به یک دمای پایین‌تر می‌تواند کمک کند تا مواد غذایی تا حد ممکن تازه بمانند. بهترین درجه برای یخچال در تابستان حدود 3-4 درجه سانتی‌گراد است.

از طرف دیگر، در زمستان دمای محیط پایین می‌آید و ممکن است یخچال بیش از حد سرد شود. این موضوع می‌تواند منجر به یخ زدن برخی از مواد غذایی شود. بنابراین، در این فصل می‌توانید دمای یخچال را به حدود 4-5 درجه سانتی‌گراد افزایش دهید تا از این مشکل جلوگیری کنید.

تنظیم درجه یخچال در تابستان و زمستان

تنظیم دمای ساید جنرال الکتریک

برای تنظیم دمای ساید بای ساید جنرال الکتریک سه حالت متفاوت وجود دارد که شما باید با توجه به مدل سایدی که در اختیار دارید یکی از آن‌ها را انتخاب کنید. این سه حالت در ادامه برای شما ذکر خواهد شد تا با آن‌ها آشنا شوید:

 • برخی از مدل‌های یخچال های ساید جنرال الکتریک دارای صفحه نمایشگر یا Display هستند. اگر شما این مدل از یخچال را در اختیار دارید، باید بدانید که می‌توانید برای هر بخش یک دمای متفاوت در نظر بگیرید. این ویژگی به شما این امکان را می‌دهد که به خوبی از مواد غذایی داخل یخچال نگهداری کنید.
 • برخی دیگر از مدل‌های یخچال فریزر جنرال الکتریک تنها یک درجه برای تنظیم دما دارند و شما باید دما را بر اساس درجه‌ی در نظر گرفته شده تنظیم کنید.
 • همچنین یخچال‌هایی وجود دارد که شما می‌توانید دو دمای متفاوت برای آن‌ها در نظر بگیرید؛ یعنی یخچال یک دمای مجزا و فریزر یک دمای متفاوت دیگر. این موضوع باعث می‌شود شما بتواند برای مواد غذایی گوناگون خود دمای مناسبی را انتخاب کنید.

نحوه تبدیل درجه فارنهایت به سانتیگراد و برعکس در یخچال فریزر

در بعضی یخچال ها دمای آنها به صورت فارنهایت درج شده و احتمالا برای تبدیل آن به مشکل بخورید. برای همین نمایندگی تعمیرات جنرال الکترنیک نحوه درست محاصبه آن را به شما آموزش داده است:

تبدیل کردن فارنهایت به سانتی گراد

عدد مورد نظر فارنهایت را منهای 32 کنید

عدد به دست آمده را منهای 1/8 کنید

فرمول به دست آوردن C=(F-32)/1.8

تبدیل سانتی گراد به فارنهایت

عدد مورد نظر را ضرب در 1/8 کنید

عدد به دست آمده را با 32 جمع کنید

فرمول به دست آوردن F=(C*1.8)+32

نکات مهم در تنظیم دمای یخچال فریزر

تا به اینجا با نحوه تنظیم درجه یخچال جنرال الکتریک آشنا شدیم، اما در رابطه با این موضوع نکاتی وجود دارد که باید به آن‌ها نیز توجه شود. در ادامه این دست از نکات را ذکر خواهیم کرد تا به آن‌ها بپردازید و اقدامات مناسبی را انجام دهید.

نکات مهم در تنظیم دمای یخچال فریزر

 • پس از تنظیم دمای یخچال فریز باید 24 ساعت صبر کنید تا دمای یخچال تنظیم شود؛ بنابراین بلافاصله پس از تنظیم دما انتظار تغییر نداشته باشید.
 • زمانی که به مسافرت می‌روید دمای یخچال را در حالت نرمال قرار دهید، چرا که در چنین شرایطی درب یخچال شما باز نمی‌شود و دمایی از آن خارج نمی‌شود، بنابراین نیازی به افزایش سرما نیست.
 • اگر نتوانسته اید دمای مناسب یخچال خود را پیدا کنید، بهترین کار خطا و آزمون است؛ شما باید چند دمای مشخص را امتحان کنید تا متوجه شوید کدام دما برای مواد غذایی داخل یخچال و خود دستگاه مناسب به نظر می‌رسد.

سخن پایانی

همانطور که مطالعه کردید در این مقاله اطلاعاتی در رابطه با تنظیم دما یخچال فریزر جنرال الکتریک در اختیار شما قرار گرفت. امیدواریم نکات ذکر شده در این متن توانسته باشند نحوه‌ی تنظیم دما برای یخچال را به خوبی برای شما توضیح داده باشند و شما بتوانید دمای مناسبی را برای یخچال فریزر جنرال الکتریک خود تنظیم کنید.

سوالات متدوال

دمای استاندارد و معمولی یخچال چند است؟

برای یخچال های دیجیتالی 7 و برای یخچال های مکانیکی 2

برای تنظیم دمای ساید جنرال الکتریک نیاز به نکته خاصی است؟

باید 24 ساعت از تنظیم دمای یخچال شما بگذر تا دما تاثیر خود را بگذارد، یخچال خود را در مسافرت به حالت معمولی برگردانید.

تظیم دما در فصل تابستان و زمستان به چه صورت است؟

درجه یخچال در تابستان حدود 3-4 درجه سانتی‌گراد است و در زمستان دمای یخچال را به حدود 5-7 درجه برسانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × دو =

من این متن را مطالعه کردم واقعا کاربردی بود ممنون از زحمات شما، برای تعمیر یخچال با شماره نمایندگی تماس میگیرم.
نام و نام خانوادگی
عنوان

جدول محتوا

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

سایر مقالات

چند ساعت بعد از جابجایی یخچال را به برق بزنیم؟
راهنمای کامل روشن کردن یخچال بعد از جابجایی
کدام درجه یخچال سردتر است؟
کدام درجه یخچال سردتر است؟
تعمیر و تعویض فیلتر یخچال پروفایل
تعویض فیلتر یخچال پروفایل
شستن پتو با لباسشویی
چگونه پتو را با لباسشویی بشوییم؟
ترموستات یخچال
ترموستات یخچال
در-مورد-برچسب-انرژی-چقدر-میدانید-شاخص
در مورد برچسب انرژی چقدر میدانید؟
تنظیم سختی آب در ماشین ظرفشویی
تنظیم سختی آب در ماشین ظرفشویی
 مزایا و معایب قرص ماشین ظرفشویی
 مزایا و معایب قرص ماشین ظرفشویی
راهنمای خرید بهترین مایع لباسشویی
راهنمای خرید بهترین مایع لباسشویی
تاثیر-قطعی-برق-بر-لوازم-خانگی-شاخص
تاثیر قطعی برق بر لوازم خانگی