یکی از امکاناتی که در طراحی اکثر یخچال ‌فریزرها استفاده می‌شود را می‌توان در نظر گرفتن قسمتی برای این وسایل دانست که با استفاده از آن امکان کاهش یا افزایش دما ممکن می‌شود. یخچال فریزرهای جنرال الکتریک نیز از دسته یخچال‌هایی به حساب می‌آیند که این ویژگی برای آن‌ها نیز در نظر گرفته شده است. در این مقاله تصمیم داریم در رابطه با تنظیم دما یخچال فریزر جنرال الکتریک اطلاعاتی را در اختیار شما قرار دهیم تا با این مسئله آشنا شوید.

یکی از سوال هایی که برای بسیاری از افراد پیش می‌آید را می‌توان تاثیر تنظیم دما را در نظر گرفت؛ شاید شما پیش خود فکر کنید که چرا اصلا باید به تنظیم دمای یخچال توجه کرد و در صورت عدم توجه چه مشکلی پیش خواهد آمد؟

در پاسخ به این سوال باید گفت تنظیم بودن دمای محیط یخچال از اهمیت بالایی برخوردار است، چرا که اگر دما تنظیم نباشد، می‌تواند باعث بروز آسیب به مواد غذایی و حتی در برخی از موارد باعث آسیب به یخچال شود؛ از همین جهت شرکت جنرال الکتریک برای یخچال و فریزر خود دمای مشخصی را در نظر گرفته است و کارشناسان معتقدند که این دما باید بین صفر تا چهار درجه باشد تا یخچال به خوبی کار کند.

تنظیم دما در محدوده‌ی تعیین شده سبب می‌شود که مواد غذایی در این بازه‌ی دمایی به مشکلاتی چون کپک و فاسد شدن دچار نشود، همچنین باکتری‌های مضر نیز در این دما رشد نخواهد کرد؛ بنابراین این کار یک موضوع مهم محسوب می‌شود که باید به آن توجه کامل شود.


تعمیر یخچال جنرال الکتریک >> کلیک کنید 


بیشتر بخوانید:  آموزش تعمیر یا تعویض لاستیک دور درب یخچال

چگونه می‌توان تنظیم دما یخچال فریزر جنرال الکتریک را انجام داد؟

زمانی که تصمیم به تنظیم دما یخچال فریزر جنرال الکتریک می‌گیرید، باید ابتدا نیاز خود را بررسی کنید و بر اساس نیازها دما را تنظیم کنید؛ برای مثال شما باید دما را در فصل تابستان به نسبت فصل زمستان تغییر دهید، چرا که دمای پایین تر می‌تواند برای فصل تابستان و دمای بالاتر برای فصل زمستان مناسب باشد.

ممکن است تنظیم دما یخچال  برای بسیاری از افراد سخت و دشوار به نظر برسد و ندانند که چگونه می‌شود این دما را به خوبی تنظیم کرد و از آنجایی این موضوع اهمیت دارد، ما تصمیم داریم به آن بپردازیم تا این کار به صورت اصولی انجام شود.

تنظیم دما اولین کاری محسوب می‌شود که شما باید پس از روشن کردن یخچال انجام دهید. یخچال فریزرهای جنرال الکتریک در انواع گوناگونی تولید شده اند و برای هر یک از آن‌ها شیوه‌ی متفاوتی برای تنظیم دما در نظر گرفته شده است، برای مثال برخی از آن‌ها به صورت دیجیتالی، برخی چرخان و یا ترموستاتی هستند که هر کدام را باید به شیوه‌های متفاوت تنظیم کرد.

برای مثال اگر شما تصمیم به خرید یخچال‌های ساید بای ساید این برند دارید، باید بدانید که تنظیم آن به صورت دیجیتال است که می‌توانید با یک دکمه آن را انجام دهید، همچنین این دست از یخچال‌ها به دلیل برخورداری از صفحه نمایشگری که دارند، دما را نشان می‌دهند و شما آن را می‌بینید و در صورت وجود مشکل می‌توانید به راحتی به برطرف کردن آن بپردازید.

انواع تنظیم دما یخچال فریزر جنرال الکتریک

برای تنظیم دما یخچال فریزر جنرال الکتریک سه حالت متفاوت وجود دارد که شما باید با توجه به مدل یخچالی که در اختیار دارید یکی از آن‌ها را انتخاب کنید. این سه حالت در ادامه برای شما ذکر خواهد شد تا ب با آن‌ها آشنا شوید.

  • برخی از مدل‌های یخچال فریزر جنرال الکتریک دارای صفحه نمایشگر یا Display هستند. اگر شما این مدل از یخچال را در اختیار دارید، باید بدانید که می‌توانید برای هر بخش یک دمای متفاوت در نظر بگیرید. این ویژگی به شما این امکان را می‌دهد که به خوبی از مواد غذایی داخل یخچال نگهداری کنید.
  • برخی دیگر از مدل‌های یخچال فریزر جنرال الکتریک تنها یک درجه برای تنظیم دما دارند و شما باید دما را بر اساس درجه‌ی در نظر گرفته شده تنظیم کنید.
  • همچنین یخچال‌هایی وجود دارد که شما می‌توانید دو دمای متفاوت برای آن‌ها در نظر بگیرید؛ یعنی یخچال یک دمای مجزا و فریزر یک دمای متفاوت دیگر. این موضوع باعث می‌شود شما بتواند برای مواد غذایی گوناگون خود دمای مناسبی را انتخاب کنید.
بیشتر بخوانید:  برترین برندهای یخچال فریزر و ساید در جهان

نکاتی که باید در رابطه با تنظیم دما یخچال فریزر جنرال الکتریک در نظر بگیرید

تا به اینجا با تنظیم دما یخچال فریزر جنرال الکتریک آشنا شدیم، اما در رابطه با این موضوع نکاتی وجود دارد که باید به آن‌ها نیز توجه شود. در ادامه این دست از نکات را ذکر خواهیم کرد تا به آن‌ها بپردازید و اقدامات مناسبی را انجام دهید.

  • پس از تنظیم دمای یخچال فریز باید 24 ساعت صبر کنید تا دمای یخچال تنظیم شود؛ بنابراین بلافاصله پس از تنظیم دما انتظار تغییر نداشته باشید.
  • زمانی که به مسافرت می‌روید دمای یخچال را در حالت معمولی قرار دهید، چرا که در چنین شرایطی درب یخچال شما باز نمی‌شود و دمایی از آن خارج نمی‌شود، بنابراین نیازی به افزایش سرما نیست.
  • اگر نتوانسته اید دمای مناسب یخچال خود را پیدا کنید، بهترین کار خطا و آزمون است؛ شما باید چند دمای مشخص را امتحان کنید تا متوجه شوید کدام دما برای مواد غذایی داخل یخچال و خود دستگاه مناسب به نظر می‌رسد.

همانطور که مطالعه کردید در این مقاله اطلاعاتی در رابطه با تنظیم دما یخچال فریزر جنرال الکتریک در اختیار شما قرار گرفت. امیدواریم نکات ذکر شده در این متن توانسته باشند نحوه‌ی تنظیم دما برای یخچال را به خوبی برای شما توضیح داده باشند و شما بتوانید دمای مناسبی را برای یخچال فریزر جنرال الکتریک خود تنظیم کنید.


جنرال الکتریک


نمایندگی جنرال الکتریک در شمال تهران:

لواسانات، شمیرانات، نیاوران، ولنجک، الهیه، تجریش، شریعتی، فرمانیه، کامرانیه، چیذر، زعفرانیه، منظریه، ازگل، دربند، دزاشیب، محمودیه، پل رومی، پاسداران، ظفر، میرداماد، جردن، دروس، پارک وی، شهرک غرب، سعادت آباد، ملاصدرا
021-22225007
021-88770355
021-26153912


نمایندگی جنرال الکتریک در غرب تهران:

آیت الله کاشانی، باغ فیض، بلوار فردوس، آریا شهر، جنت آباد، جنرال الکتریک پونک، صادقیه، اکباتان، شهرک آپادانا، شهرزیبا، شهرک آزادی، مرزداران، شهرآرا، پاتریس، جلال آل احمد، سردار جنگل، شهرک راه آهن، جنرال میدان المپیک، شهران
021-44449690
021-44768306
021-44768325


تلفن نمایندگی جنرال الکتریک در شرق تهران:

تهرانپارس، پیروزی، رسالت، نارمک، امام حسین، دماوند، نیروهوایی، سید خندان، نظام آباد، مجدیه، سهروردی
021-77725710
021-33324070
021-77725711


تلفن نمایندگی جنرال الکتریک در جنوب تهران:

راه آهن، مولوی، شوش، میدان قزوین، منیریه، حسن آباد، بعثت، افسریه، نازی آباد
021-55186843