این روزها؛ همه ی یخچال فریزر و یخچال ساید بای ساید ها، دارای سیستم شناسایی مشکل هستند. از میان تمام یخچال ها، یخچال جنرال الکتریک نیز از این قاعدع مستثنا نمی باشد. در یخال جنرال الکتریک شما با رویت سیستم هوشمند عیب یابی اتوماتیک، هر گونه ایراد یخچال را مشاهده می نمایید.

با ما همراه باشید تا انواع ارور یخچال جنرال الکتریک را بررسی نماییم.

انواع ارور یخچال جنرال الکتریک

تعداد ارورهای یخچال جنرال الکتریک چیزی حدود دوازده عدد است. که در ادامه به توضیح درباره تک تک این ارورها می پردازیم. فقط لازم به ذکر است، این ارورها در یخچال هایی که مجهز به سیستم نمایشی هوشمند در روی یخچال هستند، قایب مشاهده می باشد.

ارورهای یخچال فریزر General Electric

 • ارور CC
 • ارور CI
 • ارور DF
 • ارور dE
 • ارور E2
 • ارور FF
 • ارور PF
 • ارور HRS

ارور CC

وقتی  افزایش شدید دما در قسمت  فریزر یخچال اتفاق بیفتد، فریزر شروع به گرم شدن می کند. که از جمله دلایلی که سبب بروز این نقص می شود، موارد ذیل می باشند:

 • فرسودگی و فاسد شدن لاستیک دور درب یخچال
 • باز ماندن طولانی مدت درب یخچال

جهت جلوگیری از این مشکل، لطفا حواستان باشد، درب یخچال را زیاد باز نگذارید. همچنین درب یخچال را محکم به هم نکوبید و آهسته درب را ببندید، یخچال را در نزدیکی گاز قرار ندهد، چون باعث آسیب دیدن و فاسد شدن لاستیک دور درب یخچال می شود. وقتی این ارور را در نمایشگر مشاهده نمودید، درب یخچال را تا چند ساعت باز نکنید. و به تنظیمات نمایشگر رفته و گزینه SYSTEM CHECK را حذف نمایید.

ارور DF

ارور Defrost یا DF نشان دهده مشکل در تایمر، هیتر، المنت یا سنوسر دیفراست است. این ارور یکی از ارورهای نگران کننده و مهم از انواع ارورهای یخچال جنرال الکتریک است. از جمله نشانه های این مشکل می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

 • گرم شدن یخچال فریزر
 • متوقف شدن فرآیند خنک سازی و برودتی

برای حل این مشکل هر چه سریع تر با یک تکنسین تعمیر یخچال جنرال الکتریک تماس حاصل فرمایید. چون این مشکل قطعا نیاز به یک فرد متخصص در زمینه تعمیر یخچال جنرال الکتریک دارد.

ارور CI  ( ارور خرابی یخساز)

این مشکل مربوط به خرابی یخساز می باشد. وقتی قطعه های یخ در قالب یخساز گیر می کند، دیگر منبع آب یخ ساز، آب پر نمی کند. اگر در این هنگام خودتان شیر آب ورودی به یخچال را بسته اید، باید یخ ساز را هم ببندید. در این هنگام مجددا باید دکمه کنترل سیستم یا system check را فشار دهید تا خطا از بین برود. اگر همچنان از بین رفت، متاسفانه باید جهت تعویض یخ ساز جنرال الکتریک اقدام کنید.

ارور DE (مشکل چرخه دیفراست یخچال)

هنگام نمایش این خطا در نمایشگر یخچال، یخ زدایی یخچال متوقف شده است . و یخچال شروع به ساخت برفک می کند. برای حل این مشکل، باید داخل کاور یخچال را بررسی کنید، همه قطعات  دیفراست یخچال را چک کنید، در صورت خرابی هر یک از قطعات دیفراست، باید قطعات تعویض شوند.

ارور PF  ( ارور برق یخچال)

یکی دیگر از انواع ارور های یخچال جنرال الکتریک، ارور PF است که مربوط به اتصالات برق یخچال است. در این مواقع مطمئن شوید اتصالات برق یخچال سالم هستند و دوشاخه برق یخچال در وضعیت درستی در پریز برق قرار دارد. سپس دکمه system check را فشار دهید تا ارور برطرف شود. در صورت برطرف نشدن این مشکل، فورا با نمایندگی تعمیرات جنرال الکتریک تماس بگیرید.

ارور FF

در ارور FF  دمای فریزر بالا می رود . که ممکن است یا درب یخچال باز مانده باشد یا اینکه لاستیک دور درب یخچال خراب شده باشد. اگر قبل از ارور FF ارور PF را مشاهده کردید، یعنی مشکل از برق یخچال است. ابتدا برق یخچال را بررسی کرده و سپش دکمه System check را انتخاب کنید.