نمایندگی تعمیرات جنرال الکتریک

گرم شدن یخچال

علت گرم شدن یخچال چیست؟

گرم شدن یخچال وایت هاوس می‌تواند یکی از دغدغه‌های افرادی محسوب شود که از این دستگاه استفاده می‌کنند. از بین تمامی وسایل آشپزخانه، افراد احتمالا بیشترین وابستگی را به یخچال خود خواهند داشت؛ زیرا هیچ کس دوست ندارد مواد خوراکی منجمد خود را درون کابینت و یا در دمای نامناسب نگهداری کند. خصوصا اگر در تابستان باشیم، لذت خوردن یک نوشیدنی خنک را با هیچ چیز دیگری عوض نخواهیم کرد.

تصور کنید که یخچال‌ها وجود نداشتند. برای همه ما خیلی وحشتناک و ناامید کننده خواهد بود، اینطور نیست؟ هیچ یک از ما دوست نداریم حتی برای ساعاتی با مشکل گرم شدن یخچال دست و پنجه نرم کنیم. این افزایش دمای یخچال در مدت زمان کوتاه می‌تواند باعث فساد مواد غذایی، ذوب شدن خوراکی‌های منجمد و رشد باکتری در برخی غذاها شود. به همین علت تصمیم گرفتیم در ادامه شما را به علل خنک نکردن یخچال وایت هاوس آشنا کنیم.

نشانه‌های رایج گرم شدن یخچال فریزر چیست؟

متاسفانه گاهی اوقات پیش می‌آید که هنگام باز کردن درب یخچال به جای نسیم خنک با هوای نامطبوع و گرمی مواجه می‌شویم. در بسیاری از زمان‌ها آنقدر درگیری فکری داریم که اصلا به این موضوع توجه نمی‌کنیم و موقعی متوجه می‌شویم که کار از کار گذشته است و بسیاری از مواد غذایی ما طعم و کیفیت خود را از دست داده اند.

ما نیاز داریم که یخچال ۲۴ ساعت شبانه روز، کل ماه و سال یکسره، بی‌وقفه و بدون مشکل برای ما کار کند؛ اما همین استفاده مکرر می‌تواند باعث بروز مشکلاتی در این دستگاه شود. پس انتظار نداشته باشید که هرگز یخچال دچار ایراد نشود، بلکه برای جلوگیری از ضررهای بیشتر نیاز دارید تا علائم هشدار دهنده سلامت دستگاه خود را خوب بشناسید. موارد زیر می‌توانند به شما نشان دهند که یخچال به درستی عمل نمی‌کند.

  1. فضای یخچال خنک نیست.
  2. مواد غذایی آنطور که نیاز است، منجمد نمی‌شوند.
  3. از یخچال آب نشت می‌کند.
  4. صدای ناهنجار و غیر معمول از بدنه، موتور و یا فن‌های یخچال شنیده می‌شود.

علل گرم شدن یخچال چیست؟

دلایل مختلفی وجود دارد که باعث شود یخچال یا فریزر شما برودت لازم را نداشته باشد. قبل از اقدام به تعمیرات پیچیده و حرفه‌ای تر، اگر یخچال فریزر شما خنک نمی‌کند، می‌توانید موارد ساده زیر را برای اطمینان از عملکرد یخچال خود را بررسی کنید و در انتها در صورت نیاز از یک کارشناس خبره تعمیر یخچال وایت هاوس کمک بگیرید.

علل گرم شدن یخچال وایت هاوس چیست؟

منتقل نشدن برق

مطمئن باشید که یخچال شما به پریز برق وصل است و جریان برق از آن عبور می‌کند، برای مثال می‌توانید هنگام باز کردن درب آن را چک کنید؛ در این موقع اگر چراغ درون یخچال مشکل نداشته باشد باید روشن شود.

خرابی ترموستات

 ترموستات را بررسی کنید تا مطمئن شوید که خراب نشده باشد. اگر ترموستات دستگاه شما از کار افتاده است، باید آن را تعویض کنید. این مسئله می‌تواند یکی از علت‌های گرم شدن یخچال وایت هاوس باشد.

مقالات مرتبط: ترموستات یخچال چیست و نحوه عملکرد آن

گرفتگی دریچه‌های انتقال هوا

اگر فریزر یا یخچال خنک نیست باید مطمئن باشید که هیچ چیزی جلوی دریچه‌های پشت را نگرفته است؛ زیرا برای به جریان درآمدن هوای سرد، منافذ باید کاملا باز و آزاد باشند. این مسئله می‌تواند به علت پر بودن بیش از حد یخچال یا فریزر باشد که جلوی دریچه‌های هوا را می‌گیرد.

گرم شدن یخچال به دلیل مشکل در فن کندانسور

بررسی کنید که چیزی در فن کندانسور گیر نکرده باشد. این فن باید بتواند آزادانه بچرخد. برای تست می‌توانید یخچال را از برق بکشید و فن را از آلودگی‌ها پاک کنید. برای اینکه از عملکرد صحیح آن مطمئن شوید، کافیست پره‌های فن را با دست بچرخانید و پس از آن یخچال را به برق بزنید. این مسئله می‌تواند در مورد فن کمپرسور هم صادق باشد.

معیوب بودن فن اواپراتور

در مواقعی دیگر علت گرم شدن یخچال آسیب دیدن و معیوب بودن فن اواپراتور خواهد بود. این فن هوای خنک را روی کویل های اواپراتور به گردش درمی‌آورد. گردش هوا باعث می‌شود تا مبرد یخچال برای عملکرد بهتر آماده شود. اگر این قطعه از اواپراتور به درستی کار نکند، حتما پس از مدتی متوجه هوای گرم یخچال خواهید شد. دوست دارید بدانید که چطور باید متوجه معیوب بودن فن اواپراتور شوید؟ دو نشانه برای این کار وجود دارد؛ اول اینکه مطمئن شوید که پره‌های فن آنطور که لازم است چرخش ندارند و در قدم دوم می‌توانید از سر و صدای زیاد موتور متوجه خرابی این فن شوید. اگر مشکل گرمای یخچال از این قسمت باشد نمی‌توانید آن را تعمیر کنید و باید برای رفع مشکل، این فن تعویض شود.

مقالات مرتبط: صدا دادن یخچال وایت هاوس

معیوب بودن فن اواپراتور

گرم شدن یخچال به علت کثیف بودن و مشکل در سیم‌پیچی‌ها

سیم‌پیچی‌های زیر یا پشت یخچال را به درستی چک کنید؛ زیرا گرفتگی این سیم‌پیچی‌ها می‌تواند از برودت کافی دستگاه بکاهد و باعث شود که هوای خنک یخچال به درستی تامین نشود. از طرفی اگر سیم‌پیچی‌های کندانسور کثیف باشند  نیز نمی‌توانند مبرد یخچال را خنک کنند.

تنظیمات نادرست دما

یکی از پیش پا افتاده ترین علت‌های گرم شدن یخچال وایت هاوس تنظیمات نادرست دما است. خوشبختانه این مسئله مشکل حادی محسوب نمی‌شود و به راحتی قابل برطرف شدن است.  کافیست بر اساس مدل یخچال خود، به دفترچه راهنما مراجعه کرده و تنظیم دما یخچال وایت هاوس را انجام دهید.

خرابی واشر درب یخچال

کارکرد واشر درب یخچال کاملا مشخص است. این لاستیک چسبنده باعث می‌شود که درب محکم بسته شود و از ورود هوای گرم و خروج هوای سرد به بیرون یخچال جلوگیری کند. اگر واشر درب آسیب ببیند، به مرور می‌تواند باعث خروج هوای سرد شود. اگر این لاستیک دور درب یخچال پاره نیز شود، درب یخچال آنطور که نیاز است بسته نمی‌شود و دمای داخلی یخچال افزایش پیدا می‌کند. بنابراین سعی کنید به صورت مداوم واشر را پاکسازی کرده و هر چند وقت یکبار آن را تعویض کنید.

 علت گرم شدن یخچال به دلیل کم شدن میزان گاز آن

خالی شدن گاز از دیگر علت‌های گرم شدن یخچال وایت هاوس محسوب می‌شود. برخی از افراد ممکن است به اشتباه تصور کنند که باز بودن درب یخچال می‌تواند باعث خالی شدن این گاز شود، در صورتی که گاز یخچال فقط در لوله‌های آن به گردش در می‌آید و تنها در صورتی که لوله‌ها سوراخ شوند، نشتی پیدا می‌کند.

اگر دوست دارید بدانید که واقعا مشکل گرمای یخچال از گاز آن است یا خیر، می‌توانید دو مورد زیر را چک کنید.

  1. برفک زدن ناحیه ابتدایی اواپراتور
  2. گرم شدن لوله‌های کمپرسور و اواپراتور

مقالات مرتبط: گاز یخچال و نحوه شارژ آن

9. علت گرم شدن یخچال وایت هاوس به دلیل کم شدن میزان گاز آن

نتیجه گیری

در این مقاله تمامی مواردی که می‌توانند باعث گرمای یخچال شوند را بررسی کردیم. اگر شما هم در مدت زمان خاصی دچار این مشکل شدید، می‌توانید طبق این نوشتار تک تک اجزای یخچال را چک کنید تا از درست کار کردن هر یک از آن‌ها مطمئن شوید. اگر احساس کردید که از پس مشکل برنمی‌آیید، بهتر است از کارشناسان حرفه‌ای تعمیر ساید بای ساید وایت هاوس برای عیب یابی و تعمیر دستگاه خود کمک بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 5 =

من این متن را مطالعه کردم واقعا کاربردی بود ممنون از زحمات شما، برای تعمیر یخچال با شماره نمایندگی تماس میگیرم.
نام و نام خانوادگی
عنوان

جدول محتوا

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

سایر مقالات

ارور-یخچال-فریزر-جنرال-الکتریک-کد-خطای-FF-شاخص
ارور یخچال فریزر جنرال الکتریک کد خطای FF
تمیز نشدن ظروف در ماشین ظرفشویی
علت تمیز نشدن ظروف در ماشین ظرفشویی
ارور tc| tF یخچال جنرال الکتریک
ارور tc| tF یخچال جنرال الکتریک + و راهکاریی برای رفع آنها
آبگیری-نکردن-لباسشویی-مابه-شاخص
عیب یابی و رفع مشکل آبگیری نکردن لباسشویی
چرا-دور-تند-ماشین-لباسشویی-کار-نمی-کند-شاخص
چرا دور تند ماشین لباسشویی کار نمی کند؟
راهنمای فارسی لباسشویی جنرال الکتریک
راهنمای فارسی ماشین لباسشویی جنرال الکتریک
علت بوی سوختگی از ماشین لباسشویی
علل بوی سوختگی از ماشین لباسشویی
ارور DF یخچال فریزر جنرال الکتریک
ارور DF یخچال فریزر جنرال الکتریک
سنسور دیفراست یخچال
خرابی سنسور دیفراست یخچال
خرابی رله اورلود یخچال؛ علت و راهکارهای رفع آن
علائم خرابی رله اورلود یخچال و راه های تعمیر آن