یخچال وایت هاوس را می‌توان یکی از بهترین یخچال‌هایی که در بازار موجود است در نظر گرفت که کیفیت مطلوبی دارد؛ اما این یخچال همانند تمامی یخچال‌های دیگر ممکن است دچار آسیب و مشکلاتی نیز بشود؛ برای مثال شنیده شدن صدای تیک تیک یکی از این مشکلات به حساب می‌آید که به شما نشان می‌دهد یخچال شما به درستی کار نمی‌کند. در ادامه برای شما عواملی که می‌توانند منجر به صدا دادن یخچال وایت هاوس شوند را مورد بررسی قرار می‌دهیم تا با آن‌ها آشنا شوید.

دلیل صدا دادن یخچال وایت هاوس چیست؟

مدل‌هایی که امروزه مورد استفاده قرار می‌گیرند به سیستمی مجهز هستند که می‌توانند برفک یخچال را از بدنه یخچال پاک کنند؛ از همین جهت هر از گاهی یخچال شما از کار می‌افتد تا این سیستم فعالیت خود را انجام دهد. در این زمان ممکن است از یخچال شما صدایی به گوش برسد که باعث آزار و اذیت شما می‌شود؛ اما این صدا دائمی نیست و پس از مدت زمان معینی برطرف می‌شود.

گاهی اوقات این صدا دادن ادامه دار می‌شود و غیر طبیعی به نظر می‌رسد؛ در چنین حالتی ممکن است یخچال شما مشکل اساسی و جدی تری داشته باشد که باید در جهت تعمیر و برطرف کردن آن اقدامات لازم را انجام دهید. شما می‌توانید برطرف کردن صدا یخچال وایت هاوس خود را به تعمیرکاران متخصصی که در این زمینه آموزش‌های لازم را دیده اند بسپارید تا آن‌ها در کوتاه ترین زمان ممکن مشکل به وجود آمده را برطرف کنند؛ اما اگر تصمیم دارید عیب یابی یخچال وایت هاوس را خودتان انجام دهید، در ادامه با ما همراه باشید تا به بررسی برخی از دلایل آن بپردازیم.

خرابی فن موتور یخچال وایت هاوس

یکی از مواردی که می‌تواند منجر به تولید صدا شود را می‌توان خرابی فن موتور در نظر گرفت. عوامل گوناگونی وجود دارد که سبب می‌شود این فن با مشکل روبرو شود که در ادامه به آن‌ها خواهیم پرداخت.

  • اگر به موتور یخچال شما ضربه‌ای وارد شود می‌تواند منجر به خرابی فن و سپس صدا دادن یخچال وایت هاوس شود.
  • روغن کاری فن موتور را فراموش نکنید. شما باید با سرویس دوره‌ای که انجام می‌دهید به این موضوع نیز توجه داشته باشید.
  • اگر فن موتور بیش از حد فرسوده است و باعث سر و صدای بسیار می‌شود، باید آن را تعویض کنید. (تعویض فن یخچال وایت هاوس)

درگیری پروانه و شفت فن با یکدیگر

یکی از عواملی که صدای زیادی را ایجاد می‌کند، می‌توان درگیر شدن شفت و پروانه فن در نظر گرفت. توجه داشته باشید که فن موتور یخچال از قسمت‌هایی چون آرمیچر، پروانه و میل شفت تشکیل شده است که شفت وظیفه دارد پروانه را به چرخش در بیاورد. پره‌های پروانه امکان دارد در برخی از زمان‌ها به دلیل جنس خشکی که دارند با مشکل روبرو شوند و بشکنند؛ در چنین شرایطی یخچال شما صدای بسیاری از خود تولید خواهد کرد. اگر این مشکل برطرف نشود به شفت نیز آسیب‌های بسیاری وارد خواهد شد که در نهایت شما را مجبور به تعویض فن می‌کند؛ بنابراین با شنید صدا از یخچال به سرعت اقدامات لازم را در جهت رفع آن انجام دهید.

بیشتر بخوانید:  مهم ترین علت صدای یخچال جنرال الکتریک

خراب شدن موتور فن کمپرسور یخچال

موتور فن را می‌توان از جمله قطعاتی در نظر گرفت که وظیفه دار کمپرسور را خنک کند. این موتور در قسمت‌های پایینی یخچال قرار گرفته و از همین جهت می‌تواند با آسیب‌های گوناگونی روبرو شود یا گرد و غبار بر روی آن بنشیند. در چنین مواقعی ممکن است موتور فن شما در ابتدا از خود صداهای عجیب و غریبی تولید کند و شما را آزار بدهد؛ البته توجه داشته باشید که این مشکل می‌تواند نشانه‌های دیگری نیز داشته باشد و تنها نمی‌توان صدا دادن را دلیل آن دانست. اگر شما با مشاهده چنین مشکلی به برطرف کردن مشکل نپردازید، ممکن است موتور فن از کار بیفتد و هزینه‌ی سنگینی را برای شما رقم بزند.

مشکل در اتصالات یا معیوب بودن کمپرسور

یکی از عواملی که می‌تواند منجر به صدا دادن یخچال وایت هاوس شود را باید معیوب بودن کمپرسور و مشکل در اتصالات برقی آن در نظر گرفت. اگر موتور یخچال شما به درستی در جای معین شده قرار نگرفته باشد و اتصالات آن شل شده باشد، در زمان فعالیت صداهای بسیاری از خود تولید می‌کند. توجه داشته باشید که موتور در حالت معمول نیز در زمان فعالیت خود صدا تولید می‌کند اما اگر اتصالات پیچ و مهره آن شل شود این صدا بیشتر خواهد شد.

عوامل متفرقه‌ای که می‌تواند به صدا دادن یخچال وایت هاوس منجر شود

صدا دادن یخچال وایت هاوس علاوه بر دلایل نام برده شده، دلایل دیگری نیز دارد؛ برای مثال شما باید در ابتدا تراز بودن یخچال خود را بررسی کنید و مطمئن شوید که یخچال در جای مناسبی قرار دارد. سپس درون یخچال را بررسی کنید تا مطمئن شوید که صدا دادن یخچال مربوط به ظرف و مواد داخل یخچال نیست. اگر این مراحل را انجام دهید و مشکل برطرف نشد، برای عیب یابی و بررسی‌ انواع ارورهای یخچال وایت هاوس با تعمیرکاران حرفه‌ای این برند تماس بگیرید و از آن‌ها درخواست کمک داشته باشید تا آن‌ها مشکل را در کوتاه ترین زمان ممکن برطرف کنند.

2/5 - (1 امتیاز)