نمایندگی تعمیرات جنرال الکتریک

تیک تیک کردن یخچال پروفایل

علت تیک تیک یخچال پروفایل چیست؟ آیا تمامی صداهای یخچال می‌تواند طبیعی باشد؟ بسیاری از افراد نسبت به لوازم برقی خود مخصوصا یخچال حساسیت بالایی دارند؛ برای مثال اغلب استفاده کنندگان از یخچال‌ها با شنیدن کوچکترین صدایی از دستگاه خود تصور می‌کنند که یخچال آن‌ها با مشکل مواجه شده است. البته که صدای یخچال تا حدودی می‌تواند یک امر طبیعی باشد، اما در مواقعی هم این قضیه کاملا برعکس است و نگرانی صاحبان کالا را به دنبال دارد.

قبل از پرداختن به این موضوع بهتر است بگوییم که هیچ یخچالی کاملا ساکت و آرام نیست. زمانی که همه اجزای یخچال در حال کار کردن هستند، ممکن است با صداهای مختلفی مثل تیک‌تیک، قطره چکیدن، خش خش، صدای کلیک و حتی وز وز روبرو شوید و اگر در حالت نرمال خود ایجاد صدا کنند، معمولا آزار دهنده نیستند.

ولی گاهی اوقات برای همه ما پیش می‌آید که با صدایی مواجه می‌شویم که غیرعادی به نظر می‌رسد و موجب نگرانی ما از سلامت دستگاه می‌شود، آن‌وقت است که دوست داریم زودتر مشکل را حل کنیم. در ادامه با نمایندگی تعمیر ساید پروفایل همراه باشید تا بیشتر با این موضوع شوید.

علت تیک تیک کردن یخچال پروفایل چیست و چگونه آن را تشخیص دهیم؟

صدای یخچال پروفایل می‌تواند به علل گوناگون موجب آزار و یا جلب توجه اطرافیان شود؛ برای مثال می‌تواند از هریک از اجزای یخچال مثل فن‌های کمپرسور و اوپراتور، یخساز یخچال و بدنه‌های داخلی و خارجی باشد. همان‌طور که گفتیم تا حدودی این صداها طبیعی خواهند بود، اما در برخی از مواقع نشان از یک ایراد فنی در هر کدام از این اجزا است که اگر به این مسئله بی‌توجهی شود، می‌تواند عملکرد یخچال را تحت تاثیر قرار دهد.

اگر صداها بیش از حد بلند و ناخوشایند باشند، می‌توانند به وضوح نشان دهند که یکی از قطعات دستگاه آسیب دیده یا از کار افتاده است. حال سوال اینجاست که چگونه تشخیص دهیم که علت صدا چیست؟ شما قبل از اینکه از یک فرد خبره در این زمینه کمک بگیرید، می‌توانید خودتان دست به کار شوید. منظورمان این نیست که جعبه ابزار خود را بیاورید و با اجزای یخچال و بدون سردرآوردن از آن ور بروید. بلکه منظورمان این است که شاید بتوانید با چند حرکت ساده علت صدا را پیدا کنید و مشکل را برطرف کنید.

علت تیک تیک کردن یخچال پروفایل چیست و چگونه آن را تشخیص دهیم؟

هر یک از موارد زیر می‌توانند علت بروز صدا در یخچال باشند:

  • اگر صدا از قسمت پایینی و یا پشت یخچال شماست، احتمالا مشکل می‌تواند از فن کندانسور باشد. اگر زمانی که قصد باز کردن درب یخچال را دارید، صدای ناهنجار زیاد می‌شود، مشکل می‌تواند از اواپراتور باشد که تیک تیک و لرزش بیش از اندازه را به دنبال دارد. اگر تشخیص دهید که صدای ایجاد شده توسط فن کندانسور بود، پس از کشیدن یخچال از برق، گرد و غبار لا بلای پره‌های فن را با استفاده از یک پارچه یا برس نرم پاکسازی کنید.
  • اگر صدا از درون یخچال به گوش می‌رسد و به صدای جیر جیر نزدیک است تا صدای تیک تیک، شاید مشکل از فن داخلی باشد. اگر این صدا بسیار آزاردهنده باشد، احتمالا باید تعویض فن را انجام دهید.
  • دوست دارید بدانید علت تیک تیک کردن یخچال پروفایل چیست؟ شاید مشکل از محل یخساز یخچال باشد. پس در این صورت اصلا جای نگرانی نخواهد بود و همه چیز کاملا طبیعی است؛ اما برای اطمینان از عملکرد صحیح این قسمت، بهتر است تمام اجزای آن را بررسی کنید تا متوجه شوید که به درستی به هم متصل شده اند.
  • گاهی اوقات تیک‌تیک‌های غیر متعارف یخچال می‌تواند به علت وسایلی باشد که در مجاورت تهویه هوا و دریچه هایی که در کناره و پشت یخچال قرار گرفته اند، باشد؛ بنابراین با جابجایی وسایل می‌توان این مشکل را برطرف کرد.
  • از دیگر موارد شایع بروز صدای ناهنجار از یخچال، تراز نبودن کف آشپزخانه یا تراز نبودن خود یخچال است؛ زیرا زمانی که یخچال در سطحی ناهموار قرار بگیرد، می‌تواند صداهای آزاردهنده‌ای را از خود بروز دهد؛ بخصوص اگر یخچالتان را جدید نصب کرده اید، این مسئله می‌تواند بیشتر محتمل باشد.

بیشتر بخوانید: راهنمای جامع تعویض فن یخچال پروفایل

انواع تیک تیک یخچال

تیک تیک یخچال، می‌تواند در قالب صداهای مختلفی شنیده شود:

  • تیک تیک کوتاه و منظم: این نوع تیک تیک، معمولاً به دلیل کارکرد موتور یخچال است.
  • تیک تیک بلند و نامنظم: این نوع تیک تیک، می‌تواند به دلیل لرزش اجزای داخلی یخچال یا مشکلاتی مانند کمبود گاز مبرد باشد.
  • تیک تیک همراه با صدای تق تق: این نوع تیک تیک، می‌تواند به دلیل مشکل در فن یخچال باشد.
  • تیک تیک همراه با صدای زنگ: این نوع تیک تیک، می‌تواند به دلیل مشکل در ترموستات یخچال باشد.

نتیجه گیری

در این مطلب به سوال علت تیک تیک کردن یخچال پروفایل چیست؟ پاسخ دادیم. اگر شما هم با یخچال پرسروصدایی سر و کار دارید و نتوانسته اید علت را متوجه شوید و آن را برطرف کنید، بهتر است از تکنسین‌های نمایندگی تعمیرات یخچال فریزر پروفایل کمک بگیرید تا آن‌ها نقص دستگاه را تشخیص داده و قطعه معیوب را جایگزین کنند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 5 =

من این متن را مطالعه کردم واقعا کاربردی بود ممنون از زحمات شما، برای تعمیر یخچال با شماره نمایندگی تماس میگیرم.
نام و نام خانوادگی
عنوان

جدول محتوا

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

سایر مقالات

تعویض فیلتر ساید بای ساید
تعویض فیلتر ساید بای ساید
چند ساعت بعد از جابجایی یخچال را به برق بزنیم؟
راهنمای کامل روشن کردن یخچال بعد از جابجایی
رله اورلود یخچال
همه چیز درباره رله اورلود یخچال: علائم خرابی، نحوه تست و تعویض
کدام درجه یخچال سردتر است؟
کدام درجه یخچال سردتر است؟
تعمیر و تعویض فیلتر یخچال پروفایل
تعویض فیلتر یخچال پروفایل
شستن پتو با لباسشویی
چگونه پتو را با لباسشویی بشوییم؟
ترموستات یخچال
ترموستات یخچال
در-مورد-برچسب-انرژی-چقدر-میدانید-شاخص
در مورد برچسب انرژی چقدر میدانید؟
تنظیم سختی آب در ماشین ظرفشویی
تنظیم سختی آب در ماشین ظرفشویی
 مزایا و معایب قرص ماشین ظرفشویی
 مزایا و معایب قرص ماشین ظرفشویی