همه چیز درباره تعمیر و تعویض فن یخچال پروفایل

تعویض فن یخچال پروفایل از جمله خدماتی ست که می بایست به دست تعمیرکاران حرفه ای در نمایندگی مجاز تعمیرات یخچال پروفایل انجام شود. اما پیش از آنکه تعمیر فن یخچال خود را انجام دهید، بهتر است با فرآیند و مراحل تعویض فن یخچال فریزر آشنا شوید تا بتوانید بهترین تصمیم را بگیرید. همچنین لازم به ذکر است که در یخچال های امروزی بر خلاف یخچال های قدیمی از انواع مختلف فن استفاده می شود و به همین دلیل تنوع زیادی در روش تعمیرات فن وجود دارد. با ما همراه باشید تا به تمامی سوالات شما پاسخ دهیم. شما بعد از خواندن این مقاله می توانید روی ما حساب کنید. کافی ست وارد وب سایت شده و در انتهای صفحات با شماره تلفن های نمایندگی تعمیر یخچال پروفایل در تهران تماس بگیرید. پرسنل ما در کمتر از دو ساعت به کمک شما می آیند و هر گونه تعمیر و سرویس یخچال فریزر پروفایل شما را انجام می دهند.

خدمات تعویض فن یخچال پروفایل

وظیفه فن یخچال چیست؟ تقریبا همه جواب این سوال را می دانند… فن یخچال قلب سیستم سرمایشی یخچال است. در یخچال های قدیمی و یخچال های کوچک عموما فن وجود ندارد اما در یخچال های امروزی 2 فن در یخچال تعبیه شده است که یکی از این فن ها در پشت یخچال است و وظیفه آن خنک کردن کندانسور و موتور یخچال است. ( جهت جلوگیری از گرم نشدن یخچال) و دیگری در فضای داخلی یخچال است که نقش گردش هوای خنک و سرد در تمام فضای داخل یخچال را دارد. از آن جایی که پروفایل، یکی از برندهای زیر مجموعه جنرال الکتریک می باشد، فن یخچال های این دو برند عملکرد بسیار مشابهی دارند و برای تعویض فن یخچال جنرال الکتریک نیز به همین منوال عمل کنید.

عوامل اصلی خرابی فن یخچال

همانطور که گفته شد یکی از اصلی ترین بخش هایی که فن یخچال وظیفه خنک سازی آن را به عهده دارد، کنداسور یخچال است . شما در صورتی که مشکل خرابی فن داشته باشید، دیگر کنداسور خنک نمی کند و در نتیجه دمای یخچال زیاد می شود. در این قسمت به توضیح جمله دلایل اصلی  خرابی فن یخچال پروفایل اشاره می کنیم:

بیشتر بخوانید:  قیمت سنسور ساید جنرال الکتریک و کارایی آن

افت ولتاژ و قطعی برق

اگر برق یخچال قطع شود فن از کار می افتد، بنابراین قبل از هرکاری از سالم بودن سیم کشی و اتصالات برق یخچال خود مطمئن شوید.

خرابی دستگاه فن

بنا به دلایلی مانند فرسودگی پره های فن، آسیب دیدن فن حین جابجایی، فن یخچال از کار می افتد. یکی از وظایف مهم تعمیرکار هنگام تعمیر فن یخچال پروفایل، چک کردن وضعیت سلامت فن یخچال است.

چه زمانی باید به تعویض فن یخچال خود اقدام کنیم؟

برای اطمینان از سلالم بودن فن یخچال،  باید ابتدا برق یخچال را قطع کنیم . سپس با یک برق حاوی 220 ولتاژ فن را روشن می کنیم و با یک ولتاژ سنج، میزان ولتاژ ورودی به فن را اندازه گیری می کنیم. اگر فن شروع به کار کردن کرد، به این معنی است که سیستم برق فن سالم است. اما در صورتی که ولتاژ سنج عدد صفر را نشان داد و فن کار نکرد، باید بدانیم که برق فن یخچال خراب است و نیاز به تعمیر یا تعویض دارد.

هنگام صدا دادن یخچال

هر زمان که  صدای یخچال بیش از حد انتظار شد و غیر طبیعی بود، سریعا یخچال را از برق بکشید و در اولین فرصت با ما تماس بگیرید. ممکن است دلیل صدا دادن یخچال ما به علت خرابی فن باشد.

گرم کردن یخچال

اگر فن یخچال خراب شود، بدنه و فضای داخل یخچال گرم می شود و دیگر هوای خنکی در یخچال وجود ندارد. منتظر چیزی نمایند و سریعا یخچال را خاموش کنید و تعویض فن یخچال پروفایل خود را به دست تعمیرکاران ما بسپارید.

انواع فن یخچال پروفایل

در یخچال فریزرهای معمولی و ساید بای ساید پروفایل، انواع مختلفی از فن به کار رفته است. فن یخچال پروفایل به دو دسته فن کندانسور و فن اپراتور تقسیم می شوند. فن کندانسور مسئول خنک کردن کمپرسور یخچال است و فن اپراتور داخل فریزر دستگاه تعبیه شده است. در صورت بروز مشکل در عملکرد فن ساید بای ساید، با باز و بسته کردن درب یخچال دیگر صدای فن را نمی شنوید. در این حالت باید با تعمیرکار ساید بای ساید پروفایل جهت تعویض فن تماس بگیرید. با این کار جان تازه ای به دستگاه خود می بخشید.

 

 

4.5/5 - (2 امتیاز)