نمایندگی تعمیرات جنرال الکتریک

تعویض-فن-یخچال-جنرال-الکتریک-قیمت-فن-جنرال-الکتریک-شاخص.

تعویض فن یخچال جنرال الکتریک + قیمت فن جنرال الکتریک

برند جنرال الکتریک، یک برند آمریکایی لوازم خانگی می باشد که محصولات آن از کیفیت بالایی برخوردارند و دلیل اصلی این کیفیت هم قطعات به کار برده شده در آن است. یخچال جنرال الکتریک پرفروش ترین محصول این شرکت می باشد که علرغم کیفیت بالای قطعات، طول عمر مشخصی دارد و در برخی از موارد نیاز به تعمیرات و یا تعویض قطعات پیدا می کند. یکی از این قطعات مهم فن جنرال الکتریک می باشد که در این مقاله از نمایندگی تعمیرات یخچال جنرال الکتریک به بررسی تعویض فن یخچال جنرال الکتریک + قیمت فن جنرال الکتریک می پردازیم؛ با ما همراه باشید.

 تعویض فن یخچال جنرال الکترونیک

 • اگر از فن اپراتور معیوب شده باشد ، یخچال تولید سرما نخواهد داشت و دمای یخچال بالا می رود.
  • برای اطمینان حاصل کردن از سالم بودن فن یخچال برق یخچال را قطع می کنیم و ولتاژ 220 به فن وصل می کنیم.
  • در این صورت عکس العمل فن به دو صورت است.
  • در صورت اول فن شروع به کار می کند متوجه می شویم که برق رسانی به فن ایراد داشته است.
  • اگر عدد صفر را نشان داد و شروع به کار نکرد فن معیوب شده است.
  • برای رفع مشکل فن باید تعویض شود.

 تعویض فن یخچال جنرال الکترونیک

قیمت فن جنرال الکتریک – تعرفه جدید 1403

برای اطلاع از قیمت فن جنرال الکتریک، با نمایندگی تعمیرات جنرال22225007-021 تماس بگیرید.

فن یخچال جنرال الکتریک قیمت های متفاوتی دارد و فاکتور های مختلفی بر روی قیمت آن تاثیر گذارند، از جمله:

 • نوع فن؛ همانطور که میدانید در یخچال جنرال 3 فن تعبیه شده است: فن اواپراتور، فن کمپرسور و فن کندانسور که قیمت آن ها با یکدیگر تفاوت دارد.
 • نوع مدل یخچال جنرال الکتریک؛ قیمت فن ساید بای ساید گران تر از یخچال معمولی است.
 • قیمت قطعه اورجینال و اصل با قیمت قطعات غیر اصل متفاوت است.
 • چون قطعات یخچال جنرال وارداتی اند، نوسانات ارزی بر روی قیمت آن ها تاثیر می گذارد.

با این حال حدود قیمت فن جنرال الکتریک بین 1500000 [یک میلیون و پانصد هزار تومان] الی 2500000 [ دو میلیون و پانصد هزار تومان] می باشد. توصیه می کنیم برای خرید قطعات یخچال ، مخصوصا فن یخچال که قطعه مهمی در دستگاه است،  به نمایندگی های رسمی برند یخچال خود مراجعه کنید. زیرا تمامی قطعات در نمایندگی ها اصل و اورجینال بوده و دارای کارت گارانتی 6 ماهه می باشند تا در صورت خرابی مجدد تعمیر آن ها به صورت رایگان صورت گیرد. همچنین قیمت قطعات و هزینه نصب آن در نمایندگی های رسمی ارزان تر از مراکز دیگر است.

قیمت فن جنرال الکتریک – تعرفه جدید 1402

انواع فن یخچال جنرال الکتریک

فن یخچال جنرال الکتریک از نوع اینورتری و معمولی است ، فن های اینورتری مزیت های زیادی دارد از جمله مزیت های آنها سازگاری با محیط زیست است ، برای مصرف انرژی و صرفه جویی در برق بسیار کارآمد هستند ، طول عمر بیشتری دارند و کمتر استهلاک و خرابی در آنها به وجود می آید ، بسیار کارآمد تر و کیفیت بالاتری دارند ، فن های موجود در یخچال فریزر الکترو استیل در موقع کار کرد صدای بسیار کمی نسبت به دیگر فن ها ایجاد می کنند.
همچنین وظیفه فن یخچال این است که باعث جابه جایی هوا میشود به صورتی که هوای گرم را از بین می برد و باعث خنک سازی می گردد و موجب گردش هوای خنک در یخچال می گردد ، امروز در یخچالهای تولید جدید چهار عدد فن یخچال استفاده می شود ، فن های قدیمی با ولتاژ برق شهری کار می کردند و تک ولتاژ بودند و در صورت روشن شدن یخچال و کارایی این فن ها به صورت حداکثری بود ، اما در فن هایی که در یخچال های جدید تعبیه شده است برد الکترونیک یخچال وظیفه کنترل قدرت جریان باد را بر عهده دارد.

فن اواپراتور یکی دیگر از قطعه هایی است که در یخچال وجود دارد و وظیفه هایی بر عهده دارد و باید با خدمات و وظیفه های آن آشنایی تمام پیدا کنید تا با کارشناسان مربوطه بتوانید مشورت بگیرید. در ادامه با ما همراه باشید تا بتوانیم به سوالات مکرر شما عزیزان در این رابطه پاسخ دهیم.

انواع فن یخچال جنرال الکتریک

همانطور که میدانید یخچال ها وظیفه بسیار مهمی برعهده دارند و آن هم نگهداری از مواد غذایی و جلوگیری از عدم فاسد شدن آن ها است همچنین با هر برند و هر مارکی که باشند، یک فن دارند که وظیفه مهمی بر عهده دارد. از نظر شما فن چه وظیفه ای بر عهده دارد؟ کار اصلی آن چیست و اگر خراب شود چه اتفاقی برای یخچال های خانه شما می افتد؟ به عبارتی دیگر فن باعث گردش هوای خنک در این دستگاه برقی می شود در نتیجه می توانید به خوبی از مواد غذایی از جمله گوشت، مرغ، میوه و … محافظت کنید. در واقع با از بین بردن هوای گرم فن ها شروع به کار کردن می کنند به گونه ای که با گسترش تکنولوژی و فناوری برخی از فن های امروزی دارای 4 نوع می باشند.

تفاوتی که می توان با یخچال های قدیمی گفت در این است که آن ها با ولتاژ برق شهر ها کار می کنند اما در نوع جدید بدین گونه نیست چون آن ها به واسطه و به کمک برد الکترونیکی که دارند، گردش هوای درون آن را کنترل می کند و این روند و جریان همچنان ادامه دارد. در این محتوا و در بخش های بعدی برایتان بیشتر در مورد عیب یابی فن اواپراتور بیشتر برایتان خواهیم گفت تا بر آگاهی هایتان افزوده شود و بهترین تصمیم گیری ها را در شرایط مناسب داشته باشید.

چند نوع فن داریم؟انواع فن یخچال فریزر

آیا تا به حال به این موضوع فکر کرده اید که چند نوع فن داریم؟ اصلا آیا این سیستم های نگهدارنده مواد غذایی معمولی یا ساده، دارای یک یا چند فن می باشند؟ برای مثال در ابزار های برقی که یک فن دارند، سیستم خنک کننده آن ها فقط یک اواپراتور دارد که به صورت یک فن عمل می کند اما در حالت برعکس که چند اواپراتور داریم که هم کمپرسور را خنک می کند و هم باعث می شود که سرما به داخل یخچال راه پیدا کند.

یخچال هایی که سیستم آن ها معمولی است بدون فن می باشد ولی بعضی از یخچال فریزرها دارای 1 فن و بعضی دیگر دارای 2 فن میباشند.
دستگاه هایی که دارای یک فن هستند، سیستم خنک کننده موتور آنها به صورت برگشت گاز می باشد و تنها قسمت اپراتور فن دارد. مدل های جدید یخچال فریزر که دارای دو فن میباشند ، وظیفه آن ها خنک کردن کمپرسور و رساندن برودت به داخل یخچال داست ؛ در مطلب زیر به توضیح در مورد انواع فن پرداخته ایم:

انواع فن یخچال جنرال الکتریک

فن کندانسور

 •  فن کندانسور که در کنار فن کمپرسور و در زیر دستگاه می باشد، خنک کردن دستگاهتان را بر عهده دارد.
 •  فن کندانسور یا خنک کننده در بیشتر یخچال های ساخت جدید وجود دارد که وظیفه خنک کردن کمپرسور را برعهده دارد.
 • فن کندانسور کنار کمپرسور و در زیر یخچال تعبیه شده است.
 • هوا را از میان سیم پیچ های کمپرسور عبور می دهد و دمای موجود در این ناحیه را از بین برده و خنک می کند.

فن اواپراتور

جالب است بدانید که این نوع فن در داخل یخچال فریزر قرار دارد توصیه ما به شما این است که در صورت شنیدن صداهایی مانند خش خش کردن، یا نا به هنجار، می توانید آن را تعویض نمایید.

 • فن اپراتور داخل فریزر تعبیه شده است.
  • اگر از ناحیه فریزر صدای ناهنجار به گوش برسد ، مشکل از فن اپراتور است.
  در ادامه این مقاله به آموزش تعمیرات فن یخچال جنرال الکترونیک می پردازیم.

فن اواپراتور

علت کار نکردن فن یخچال فریزر جنرال الکتریک

زمانی که فن یخچال از کار می افتد، دمای یخچال بالا رفته و سرد نمی کند و شما کم کم شاهد خرابی و فاسد شدن مواد غذایی در داخل یخچال،خواهید بود؛ به همین دلیل دانستن علت خرابی فن یخچال برای جلوگیری از سوختن آن امری ضروریست. 

2 عامل مهم و رایج در کار نکردن فن یخچال فریزر جنرال الکتریک:

گرفتگی و کثیفی فن یخچال

با گذشت زمان و به مرور بر روی پره های فن یخچال بر اثر گردش هوا، گرد و غبار می نشیند و یا ذرات غذا در لابه لای پره ها گیر می کند. بنابراین اگر فن به صورت سالانه تمیز نشود انباشته شدن گرد و خاک و گرفتگی می تواند باعث خرابی فن شود.

نوسانات برقی

اگر هنگام نصب یخچال خود، از محافظ برق برای دستگاه استفاده نکنید؛ ولتاژ بالا یا پایین برق می تواند به فن یخچال شما آسیب برساند و باعث خرابی آن شود.

بیشتر بخوانید: کار نکردن فن یخچال جنرال الکتریک

علت کار نکردن فن یخچال فریزر جنرال الکتریک

در صورت خرابی فن چه مشکلاتی ایجاد می شود؟

الف) ایجاد صدای آزار دهنده

ب) از بین رفتن سرما در یخچال

ج) سوختن موتور ( تنها به این دلیل که کمپرسور گرمای زیادی دارد.)

چگونه فن یک یخچال فریزر را عوض کنیم؟

لازم به ذکر است که فن یک لوازم برقی مانند یخچال، سرد کننده دما می باشد بنابراین در هنگام خرابی یا تعویض آن ابتدا می بایست دستگاه را از برق در بیاوریم و برای اطمینان یافتن از آن برق 220 ولتی به فن وصل می کنیم در این مورد دو حالت را مشاهده می کنید: مورد اول این است که برق فن دچار مشکل شده و شروع به کار کردن می کند و در حالت دوم با نشان دادن عدد صفر باید فن را تعویض نماییم.

نکته ای جالب در مورد فن

فن یخچال را در نظر بگیرید این ابزار، یک جزء جدایی ناپذیر و مهم در یخچال فریزر است بنابراین در نظر داشته باشید که نحوه تعمیر یا تعویض آن هم متفاوت است. به عبارتی دیگر می توانید یا با استفاده از اواپراتور یخچال یا کمپرسور آن را عیب یابی نماییم.

ایرادات اصلی فن ساید بای ساید جنرال الکتریک

آیا فن ساید بای ساید جنرال الکتریک زمانی که در های یخچال بسته می شوند از کار می افتد؟ (اصولا از کار افتادن فن یخچال باید زمانی که درهای یخچال ساید بای ساید باز هستند صورت گیرد، یعنی زمانی که درهای یخچال بسته می شود، فن باید شروع به کار نماید در غیر این صورت باید با تکنسین متخصص تماس بگیرید.

 • سعی کنید که صدای روشن و خاموش شدن فن یخچال ساید جنرال الکتریک را هنگامی که در یخچال باز و بسته می شود بشنوید تا از این طریق صحت عملکرد آن را بررسی نمایید.
 • در هنگام گوش دادن به صدای فن، صدای موتور کمپرسور یخچال ممکن است شما را گیج کند، برای رفع این مشکل به قسمت فن فریزر گوش دهید و نه یخچال! این کار  باید به شما بگوید که آیا فن فریزر در حال کار است یا خیر.
 • اگر می توانید صدای آن را بشنوید فن در حال کار است و  شاید هیتر یخ زدایی یخچال باعث مشکل در عملکرد آن شده است.
 • اگر قادر به شنیدن فن در حال کار نیستید، یا فن فریزر از کار افتاده یا مدار کنترل فن دچار مشکل شده است.
 • در صورت خاموش بودن پنل پشتی و پنل فن، هنگام باز کردن درب یخچال چرخش فن را بررسی نمایید.

ایرادات اصلی فن ساید بای ساید جنرال الکتریک

برخی از مشکلات متداول یخچال جنرال الکتریک عبارتند از:

 • تولید صدای زیاد یخچال جنرال الکتریک
 • نوار لاستیکی دور درب، خاصیت آهنربایی خود را از دست داده است.
 • فریزر یخچال به خوبی کار نکرده و مواد غذایی منجمد نمی شوند.
 • تعمیر یخچال جنرال الکتریک به دلیل اینکه یکسره و بدون وقفه کار می کند.
 • قسمت فریزر آن برفک زیادی بر روی مواد غذایی ایجاد می کند.
 • موتور یخچال به شدت داغ می کند.
 • سرمای یخچال کافی نخواهد بود.
 • فیلتر یخچال خراب شده و نیاز به تعویض فیلتر یخچال جنرال الکتریک وجود دارد.

برخی از مشکلات متداول یخچال جنرال الکتریک عبارتند از:

سخن آخر

اگر فن یخچال جنرال الکتریک شما دچار نقص و خرابی شده است، هرچه سریعتر برای تعمیر یا تعویض آن اقدام نمایید. فن یخچال قطعه مهمی در دستگاه است و خرابی آن می تواند کل عملکرد یخچال را با مشکل مواجه کند. همچنین اگر نیاز به فن جدید برای یخچال خود دارید، می توانید برای اطلاع از قیمت فن جنرال الکتریک، با شماره22225007-021 تماس حاصل نمایید.

سوالات متداول

یخچال جنرال الکتریک چند نوع فن دارد؟

در نسل جدید یخچال های جنرال الکتریک 4 فن تعبیه شده است: فن داخلی، فن اواپراتور، فن کندانسور و فن کمپرسور.

قیمت فن یخچال جنرال الکتریک چقدر است؟

برای اطلاع از قیمت دقیق فن جنرال الکتریک با شماره 22225007-021 تماس بگیرید.

در صورت خرابی فن بهتر است آن را تعمیر کنیم یا تعویض؟

اگر خرابی قطعه جزئی باشد با پرداخت هزینه ای کم می توانید آن را تعمیر کنید اما در صورت سوختن کامل فن باید اقدام به تعویض قطعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × سه =

من این متن را مطالعه کردم واقعا کاربردی بود ممنون از زحمات شما، برای تعمیر یخچال با شماره نمایندگی تماس میگیرم.
نام و نام خانوادگی
عنوان

جدول محتوا

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

سایر مقالات

چند ساعت بعد از جابجایی یخچال را به برق بزنیم؟
راهنمای کامل روشن کردن یخچال بعد از جابجایی
کدام درجه یخچال سردتر است؟
کدام درجه یخچال سردتر است؟
تعمیر و تعویض فیلتر یخچال پروفایل
تعویض فیلتر یخچال پروفایل
شستن پتو با لباسشویی
چگونه پتو را با لباسشویی بشوییم؟
ترموستات یخچال
ترموستات یخچال
در-مورد-برچسب-انرژی-چقدر-میدانید-شاخص
در مورد برچسب انرژی چقدر میدانید؟
تنظیم سختی آب در ماشین ظرفشویی
تنظیم سختی آب در ماشین ظرفشویی
 مزایا و معایب قرص ماشین ظرفشویی
 مزایا و معایب قرص ماشین ظرفشویی
راهنمای خرید بهترین مایع لباسشویی
راهنمای خرید بهترین مایع لباسشویی
تاثیر-قطعی-برق-بر-لوازم-خانگی-شاخص
تاثیر قطعی برق بر لوازم خانگی