نمایندگی تعمیرات جنرال الکتریک

خاموش شدن یخچال

علت خاموش شدن یخچال چیست؟

شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که ناگهان یخچال و فریزر شما خاموش شود. هنگام مواجهه با خاموش شدن یخچال معمولا استرس و نگرانی زیادی به سراغمان می‌آید زیزا که روشن نشدن یخچال و فریزر تازه اول مشکلات است. خراب شدن مواد غذایی، بوی بد غذاهای فاسد و در کل مختل شدن زندگی از جمله پیامدهای خاموش شدن یخچال است. در هنگام مواجهه با چنین چالشی ابتدا باید خونسردی خود را حفظ کرده و ابتدا علت‌های شایع را بررسی کنیم. شاید مشکل آن قدر ها هم جدی نباشد. پس اگر می‌خواهید علت های خاموش شدن یخچال خود را بدانید در ادامه با این مقاله از نمایندگی تعمیرات یخچال پروفایل همراه باشید.

علت خاموش شدن یخچال فریزر

خرابی وسایل برقی در خانه ها یک اتفاق عادی است و امکان اینکه هر لحضه این اتفاق بیوفتد هست. اما بعضی از دستگاه هایی مانند یخچال اگر خراب شوند موجب از کار افتادن بخش زیادی از کار شما میشوند. اما نیازی به هل شدن نیست در صورت بروز هر مشکلی میتوانید از یک تعمیر کار مجرب و با تجربه کمک بگیرید. یکی از اتفاقات رایجی که برای یخچال ها می افتد خاموش شدن یکهویی است. در همچین شرایطی شما ابتدا باید شروع به بررسی یخچال خود کنید تا علت خاموش شدن یخچال را تشخیص بدهید و به سپس مشکل دستگاه را حل کنید.

1.خاموش شدن یخچال به دلیل خرابی اورلود

اورلود یک قطعه فیزیکی است که داخل آن دو عدد پلاتین وجود دارد، که وظیفه رساندن برق به کمپرسور یا موتور یخچال شما را دارند. شم امیتوانید به کمک یک اهم سنج ببنید که آیا اورلود یخچال شما برق دارد؟ در این صورت باید شروع به عیب یابی کمپرسور خود بکنید  اگر برقی داخل اورلود نباشد. به احتما 99 درصد پلاتین های داخل دستگاه خراب شده و نیاز به تعمیر یا تعویض دارد. شاید برای شما سوال باشد آیا اورلود قابل تعمیر است یا نه باید به شما بگویم در تعمیرات هیچ چیزی را نمیتوان ندیده و بررسی نشده تشخیص داد، و لازمه حتما تعمیر کار آن را بررسی کند.

علت اورلود یخچال چیست؟

به طور کلی اورلود یعنی استفاده بیش از حد از ظرفیت موتور یخچال که دلایل مختلفی می‌تواند داشته باشد، در زیر به این دلایل اشاره شده است.

 • کاهش یا افزایش ناگهانی جریان و فشار برق
 • کم شدن گاز یخچال
 • خراب شدن ترموستات
 • خرابی کمپرسور
 • دما و گرمای بالای اطراف یخچال

مقالات مرتبط: خرابی اورلود یخچال و راه های تعمیر آن

1.خاموش شدن یخچال به دلیل خرابی اورلود

2.خاموش شدن یخچال به دلیل خرابی کمپرسور

کمپرسور یا همان موتور قلب تپنده یخچال شماست و در صورتی خرابی آن میتوان به قاطعیت گفت که یچال شما کاملا از کار می افتد. برای بررسی کمپرسور یخچال خود روی آن دست بگذارید اگر موتور یخچال شما علائمی مانند لرزش، گرما و صدا ندارد متاسفانه مشکلی برای کمپرسور یخچال شما پیش آمده که نتیجه آن خاموش شدن یخچال فریزر شماست. توجه کنید که کمپرسور ها پیچیده و حساس و همینطور گران قیمت هستند. و همانطور که گفتیم قلب تپنده یخچال شما هستند و در صورت خرابی میتوانند به دیگر قطعات یخچال شما آسیب بزنند. دقت کنید که در صورت تعمیر یا تعویض حتما از مراکز معتبر و افراد خبره در این کار کمک بگیرید.

2.خاموش شدن یخچال به دلیل خرابی کمپرسور

3.خاموش شدن یخچال به دلیل خرابی برد

برد یخچال یک قطعه برنامه ریزی شده و حساس هستند که وظیفه فرمان دادن به دیگر قسمت های یخچال را دارد و اگر به هر دلیلی به آن آسیب برسد، میتوان به قاطعیت گفت یکی از بزرگ ترین علت های خاموش شدن یخچال شما این قطعه است. باید توجه کنید که برد ها به ضربه و نوسان برق حساس هستند پس برای محافظت از آن در جابه جایی یخچال خود دقت کنید و اگر میخواهید یخچال خود را جا به جا کنید از اصول جا به جایی یخچال استفاده کنید. همینطور برای دور نگه داشتن دستگاه خود از نوسانت برق میتوانید از یک سه راه حافظ استفاده کنید .

3.خاموش شدن یخچال به دلیل خرابی برد

4. خاموش شدن یخچال بر اثر سوختن فن کندانسور

یکی از علت های رایج خاموش شدن یخچال، سوختن فن کندانسور است. کندانسور، قطعه ای مهم در یخچال است که در قسمت پشتی و پایین یخچال کنار کمپرسور تعبیه شده و فن کندانسور، در داخل کندانسور و در قسمت بالایی آن وجود دارد که وظیفه خنک کردن کمپرسور یا موتور یخچال و جلوگیری از داغ شدن بیش از حد آن را برعهده دارد. حال اگر فن کندانسور به دلایل مختلفی مثل: تجمع گرد و غبار و خاک بر روی پره های فن، نوسانات برقی و روشن ماندن مداوم یخچال؛ دچار نقص و خرابی شود، احتمال سوختن فن و خاموش شدن یخچال بر اثر سوختن فن کندانسور وجود دارد. توصیه می شود در صورت بروز چنین مشکلی سریعا با تعمیرکار مجرب تماس بگیرید تا تعمیرکار پس از بررسی دستگاه شما اقدام به تعمیر یا تعویض فن کندانسور نماید.

خاموش شدن یخچال بر اثر سوختن فن کندانسور

5. خاموش شدن یخچال بر اثر سوختن ترموستات

ترموستات یخچال، وظیفه تنظیم، کنترل و ثابت نگه داشت دمای محفظه داخلی یخچال را برعهده دارد. دمای استاندارد یخچال بین سه تا پنج درجه سانتیگراد و دمای فریزر باید منفی 18 درجه سانتیگراد باشد، حال اگر دمای یخچال از حد استاندارد خود بالاتر برود، ترموستات به کمپرسور دستگاه فرمان روشن شدن می دهد؛ زمانی که کمپرسور روشن شده و شروع به کار می کند، دمای یخچال به حد استاندارد خود بر می گردد و کمپرسور با فرمان ترموستات خاموش می شود. زمانی که شما با گرم شدن و کاهش سرمای داخلی  یخچال مواجه شدید یعنی ترموستات خراب است و احتمال خاموش شدن یخچال بر اثر سوختن ترموستات وجود دارد. برای تعمیر یا تعویض قطعه ترموستات یخچال ، از تکنسین های نمایندگی مجاز تعمیرات یخچال کمک بگیرید. تکنسین پس از اعزام به محل شما، با استفاده از اهم متر سلامت ترموستات را تست کرده و در صورت خرابی اقدام به تعمیر آن می کند. همچنین اگر ترموستات نیاز به تعویض داشت از قطعه اصل و اورجینال، با پایین ترین قیمت نسبت به جاهای دیگر برای یخچال شما استفاده می کند.

مقالات مرتبط: ترموستات یخچال چیست و نحوه عملکرد آن

خاموش شدن یخچال پروفایل بر اثر سوختن ترموستات

6.قطعی برق یخچال

یکی از دلایل ساده و پیش پا افتاده خاموش شدن یخچال قطعی برق یخچال است. اول از همه باید این مورد را بررسی کرد. برای اینکه اطمینان حاصل کنید که دلیل خاموش شدن یخچال شما، به علت قطعی برق یخچال نیست، موارد زیر را بررسی نمایید:

 • فیوز و کنتور برق را چک کنید و مطمئن شوید مشکلی در آنها وجود ندارد.
 • از سلامت سیم برق  و دوشاخه خود اطمینان حاصل کنید.
 • از سالم بودن سیم برق دوشاخه یخچال اطمینان حاصل کنید.

8.قطعی برق یخچال

علت خاموش شدن صفحه نمایش یخچال

خاموش شدن صفحه یخچال از دیگر اتفاقاتی است که ممکن است به طور ناگهانی رخ دهد و موجب نگرانی افراد شود. دلایل مختلفی برای این اتفاق وجود دارد که هم می‌تواند پیش پا افتاده و حل شدنی باشد هم ممکن است گاهی اوقات دردسرساز شود. در زیر به مهم‌ترین دلایل این اتفاق اشاره خواهیم کرد:

 • اشکال در برد یخچال
 • عیب در ترموستات
 • معیوب بود سنسور یخ ساز فریزر
 • عدم تعادل در دمای داخل یخچال
 • قطعی در سیستم برق رسانی یخچال فریزر

جمع بندی

در این مقاله سعی شد تا انواع دلایل خاموش شدن یخچال مورد بررسی قرار گیرد. اگر به هر دلیلی یخچال فریزر شما خاموش شد و دلایلی غیر از قطعی برق داشت حتما با یک تعمیرکار مجرب مشکل خود را در میان بگذارید. 

سوالات متداول

علت خاموش شدن یخچال چیست؟

دلایل مختلفی دارد اما در بیشتر مواقع مشکل فیزیکی است و نیاز به تعمیر است.

آیا ضربه به برد باعث خاموش شدن یخچال میشود؟

بله، در هنگام جا به جایی ب شدن باید دقت کنید که به برد شما ضربه وارد نشود.

مهم ترین علائم خرابی کمپرسور چیست؟

نبودن صدا گرما لرزش میتواند مهم ترین دلایلی باشد که نشان دهنده خرابی کمپرسور یخچال شما است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 + یک =

من این متن را مطالعه کردم واقعا کاربردی بود ممنون از زحمات شما، برای تعمیر یخچال با شماره نمایندگی تماس میگیرم.
نام و نام خانوادگی
عنوان

جدول محتوا

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

سایر مقالات

نحوه-چیدمان-مواد-غذایی-در-یخچال-جنرال-الکتریک-شاخص
راهنمای چیدمان داخل یخچال فریز
 لباسشویی تک شیر و دو شیر چه تفاوتی با هم دارند؟
 لباسشویی تک شیر و دو شیر چه تفاوتی با هم دارند؟
تعمیر و تعویض فیلتر یخچال پروفایل
تعویض فیلتر یخچال پروفایل
شستن پتو با لباسشویی
چگونه پتو را با لباسشویی بشوییم؟
ترموستات یخچال
ترموستات یخچال
در-مورد-برچسب-انرژی-چقدر-میدانید-شاخص
در مورد برچسب انرژی چقدر میدانید؟
تنظیم سختی آب در ماشین ظرفشویی
تنظیم سختی آب در ماشین ظرفشویی
 مزایا و معایب قرص ماشین ظرفشویی
 مزایا و معایب قرص ماشین ظرفشویی
راهنمای خرید بهترین مایع لباسشویی
راهنمای خرید بهترین مایع لباسشویی
تاثیر-قطعی-برق-بر-لوازم-خانگی-شاخص
تاثیر قطعی برق بر لوازم خانگی