نمایندگی تعمیرات جنرال الکتریک

خاموش شدن یخچال پروفایل

علت خاموش شدن یخچال پروفایل

شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که ناگهان یخچال و فریزر شما خاموش شود. هنگام مواجهه با چنین مشکلی معمولا استرس و نگرانی زیادی به سراغمان می‌آید زیزا که روشن نشدن یخچال و فریزر تازه اول مشکلات است. خراب شدن مواد غذایی، بوی بد غذاهای فاسد و در کل مختل شدن زندگی از جمله پیامدهای خاموش شدن یخچال است. در هنگام مواجهه با چنین چالشی ابتدا باید خونسردی خود را حفظ کرده و ابتدا علت‌های شایع را بررسی کنیم. شاید مشکل آن قدر ها هم جدی نباشد. پس اگر می‌خواهید علت های خاموش شدن یخچال جنرال الکتریک خود را بدانید در ادامه با نمایندگی تعمیرات جنرال الکتریک همراه باشید.

نمایندگی تعمیرات ساید جنرال الکتریک

علت خاموش شدن یخچال پروفایل

خرابی وسایل برقی در خانه ها یک اتفاق عادی است و امکان اینکه هر لحضه این اتفاق بیوفتد هست. اما بعضی از دستگاه هایی مانند یخچال اگر خراب شوند موجب از کار افتادن بخش زیادی از کار شما میشوند. اما نیازی به هل شدن نیست در صورت بروز هر مشکلی میتوانید با یک تعمیر کار مجرب و با تجربه کمک بگیرید. یکی از اتفاقات رایجی که برای یخچال های پروفایل می افتد خاموش شدن یکهویی است. در همچین شرایطی شما خودتان شروع به بررسی یخچال خود کنید تا علت خاموش شدن یخچال پروفایل خود را تشخیص بدهید و به راحتی مشکل خود را حل کنید. دلایل خاموش شدن یخچال پروفایل

دلایل خاموش شدن یخچال پروفایل

اصلی ترین دلایلی که میتواند موجب خاموش شدن یخچال پروفایل شما بشود بیشتر فیزیکی است و نیاز است که قطعه مورد نظر شما تعمیر یا تعویض شود. در ادامه قطعاتی که میتواند باعث خاموش شدن یخچال پروفایل شود را نام برده ایم:

1.خاموش شدن یخچال به دلیل خرابی اورلود

اورلود یک قطعه فیزیکی است که داخل آن دو عدد پلاتین وجود دارد، که وظیفه رساندن برق به کمپرسور یا موتور یخچال پروفایل شما را دارند. شمامیتوانید به کمک یک اهم سنج ببنید که آیا اورلود یخچال شما برق دارد؟ در این صورت باید شروع به عیب یابی کمپرسور خود بکنید  اگر برقی داخل اورلود نباشد. به احتما 99 درصد پلاتین های داخل دستگاه خراب شده و نیاز به تعمیر یا تعویض دارد. شاید برای شما سوال باشد آیا اورلود قابل تعمیر است یا نه باید به شما بگویم در تعمیرات هیچ چیزی را نمیتوان ندیده و بررسی نشده تشخیص داد، و لازمه ه حتما تعمیر کار آن را بررسی کند. خاموش شدن یخچال به دلیل خرابی اورلود

2.خاموش شدن یخچال به دلیل خرابی کمپرسور

کمپرسور یا همان موتور قلب تپنده یخچال شماست و در صورتی خرابی آن میتوان به قاطعیت گفت که یچال شما کاملا از کار می افتد. برای بررسی کمپرسور یخچال خود روی آن دست بگذارید اگر موتور یخچال پروفایل شما غلائمی مانند لرزش، گرما و صدا ندارد متاسفانه مشکلی برای کمپرسور یخچال شما پیش آمده که نتیجه آن خاموش شدن یخچال پروفایل شماست. توجه کنید که کمپرسور ها پیچیده و حساس و همینطور گران قیمت هستند. و همانطور که گفتیم قلب تپنده یخچال شما هستند و در صورت خرابی میتوانند به دیگر قطعات یخچال شما آسیب بزنند. دقت کنید که در ورت تعمیر یا تعویض حتما از مراکز معتبر و افراد خبره در این کار کمک بگیرید.

3.خاموش شدن یخچال به دلیل خرابی برد

برد یخچال یک قطعه برنامه ریزی شده و حساس هستند که وظیفه فرمان دادن بهدیگر قسمت ای یخچال را دارند و اگر به هر دلیلی به آن آسیب برسد. میتوان به قاطعیت گفت یکی از بزرگ ترین علت های خاموش شدن یخچال پروفایل شما این قطعه است. باید توجه کنید که برد ها به ضربه و نوسان برق حساس هستند پس برای محافظت از آن در جابه جایی یخچال خود دقت کنید و اگر میخواهید یخچال خود را جا به جا کنید از اصول جا به جایی یخچال استفاده کنید. همینطور برای دور نگه داشتن دستگاه خود از نوسانت برق میتوانید از یک سه راه حافظ استفاده کنید .

خاموش شدن یخچال پروفایل بر اثر سوختن فن کندانسور

یکی از علت های رایج خاموش شدن یخچال پروفایل، سوختن فن کندانسور است. کندانسور، قطعه ای مهم در یخچال است که در قسمت پشتی و پایین یخچال کنار کمپرسور تعبیه شده و فن کندانسور، در داخل کندانسور و در قسمت بالایی آن وجود دارد که وظیفه خنک کردن کمپرسور یا موتور یخچال پروفایل و جلوگیری از داغ شدن بیش از حد آن را برعهده دارد. حال اگر فن کندانسور به دلایل مختلفی مثل: تجمع گرد و غبار و خاک بر روی پره های فن، نوسانات برقی و روشن ماندن مداوم یخچال؛ دچار نقص و خرابی شود، احتمال سوختن فن و خاموش شدن یخچال پروفایل بر اثر سوختن فن کندانسور وجود دارد. توصیه می شود در صورت بروز چنین مشکلی سریعا با تعمیرکار پروفایل تماس بگیرید تا تعمیرکار پس از بررسی دستگاه شما اقدام به تعمیر یا تعویض فن کندانسور نماید. سوختن فن کندانسور

خاموش شدن یخچال پروفایل بر اثر سوختن ترموستات

ترموستات یخچال پروفایل، وظیفه تنظیم، کنترل و ثابت نگه داشت دمای محفظه داخلی یخچال را برعهده دارد. دمای استاندارد یخچال بین سه تا پنج درجه سانتیگراد و دمای فریزر باید منفی 18 درجه سانتیگراد باشد، حال اگر دمای یخچال از حد استاندارد خود بالاتر برود، ترموستات به کمپرسور دستگاه فرمان روشن شدن می دهد؛ زمانی که کمپرسور روشن شده و شروع به کار می کند، دمای یخچال به حد استاندارد خود بر می گردد و کمپرسور با فرمان ترموستات خاموش می شود. زمانی که شما با گرم شدن و کاهش سرمای داخلی  یخچال مواجه شدید یعنی ترموستات خراب است و احتمال خاموش شدن یخچال پروفایل بر اثر سوختن ترموستات وجود دارد. برای تعمیر یا تعویض قطعه ترموستات یخچال پروفایل، از تکنسین های نمایندگی مجاز تعمیرات یخچال پروفایل کمک بگیرید. تکنسین پس از اعزام به محل شما، با استفاده از اهم متر سلامت ترموستات را تست کرده و در صورت خرابی اقدام به تعمیر آن می کند. همچنین اگر ترموستات نیاز به تعویض داشت از قطعه اصل و اورجینال، با پایین ترین قیمت نسبت به جاهای دیگر برای یخچال شما استفاده می کند. خاموش-شدن-یخچال-پروفایل-بر-اثر-سوختن-فن-کندانسور

عوامل خاموش شدن یخچال جنرال الکتریک

 • قطعی برق یخچال، خرابی دوشاخه و سیم رابط برق
 • خرابی ترموستات یخچال
 • اورلود یخچال
 • خرابی موتور یخچال
 • خرابی برد یخچال
 • خرابی کمپرسور یخچال

در ادامه هر یک از دلایل روشن نشدن یخچال جنرال الکتریک را که در بالا ذکر نمودیم، بررسی خواهیم کرد.

1.قطعی برق یخچال

یکی از دلایل ساده و پیش پا افتاده خاموش شدن یخچال قطعی برق یخچال است. اول از همه باید این مورد را بررسی کرد. برای اینکه اطمینان حاصل کنید که دلیل خاموش شدن یخچال شما، به علت قطعی برق یخچال نیست، موارد زیر را بررسی نمایید:

 • فیوز و کنتور برق را چک کنید و مطمئن شوید مشکلی در آنها وجود ندارد.
 • از سلامت سیم برق  و دوشاخه خود اطمینان حاصل کنید.
 • از سالم بودن سیم برق دوشاخه یخچال اطمینان حاصل کنید.

2.خرابی ترموستات یخچال

از دیگر دلایل رایج خاموش شدن یخچال جنرال الکتریک، خراب شدن ترموستات یخچال است. در مواقع خرابی ترموستات یخچال، بایستی کمپرسور یخچال را چک کنید اگر سرد باشد به معنای خراب شدن ترموستات است. هم چنین سیم برق پشت یخچال نگاهی بیندازید، چون اگر سیم خراب یا پوسیده شده باشد، ممکن است ترموستات دیگر کار نکند. هنگامی که دمای یخچال افزایش می یابد، ترموستات یک پیام جهت کنترل دما به کمپرسور یخچال می دهد و در این مواقع کمپرسور هوای سرد داخل یخچال را بیشتر می کند. سپس کمپرسور یخچال خاموش می شود ، اگر کمپرسور یخچال به صورت ناگهانی خاموش شود، باعث آسیب به ترموستات می شود و برای تعمیر آن باید اقدام کرد.

3.علت اورلود یخچال چیست؟

به طور کلی اورلود یعنی استفاده بیش از حد از ظرفیت موتور یخچال که دلایل مختلفی می‌تواند داشته باشد، در زیر به این دلایل اشاره شده است.

 • کاهش یا افزایش ناگهانی جریان و فشار برق
 • کم شدن گاز یخچال
 • خراب شدن ترموستات
 • خرابی کمپرسور
 • دما و گرمای بالای اطراف یخچال

4.خرابی موتور یا کمپرسور یخچال

اصلی ترین قطعه یخچال موتور یا کمپرسور است. هم یخچال و هم فریزر در صورت خرابی کمپرسور نمی توانند کار کنند. کار اصلی کمپرسور یخچال ایجاد سرما و برودت در یخچال است. وقتی کمپرسور یخچال خراب می شود یا اصطلاحا می سوزد، دارای یک سری نشانه است که عبارتند از:

 • سوختگی اتصالات برق  و سیم پیچی داخل کمپرسور یخچال
 • از کار افتادن فن خنک کننده
 • یخچال  گرم است و به حد کافی سرد نمی کند
 • صدا دادن
 • گرم شدن مواد غذایی داخل یخچال

5.خرابی برد یخچال

کنترل تمامی موارد سیستم یخچال بر عهده برد است. کنترل بخش هایی مانند فن، کمپرسور، یخساز و سنسورها و … بر عهده برد است. برد یخچال نقش کاهش انرژی را دارد. از جمله نشانه های خرابی برد یخچال موارد ذیل هستند:

 • سر و صدای زیاد فن یخچال
 • خنک نبودن یخچال

خاموش شدن صفحه نمایش یخچال جنرال الکتریک

خاموش شدن صفحه نمایش یخچال جنرال الکتریک

خاموش شدن صفحه یخچال از دیگر اتفاقاتی است که ممکن است به طور ناگهانی رخ دهد و موجب نگرانی افراد شود. دلایل مختلفی برای این اتفاق وجود دارد که هم می‌تواند پیش پا افتاده و حل شدنی باشد هم ممکن است گاهی اوقات دردسرساز شود. در زیر به مهم‌ترین دلایل این اتفاق اشاره خواهیم کرد:

 • اشکال در برد یخچال
 • عیب در ترموستات
 • معیوب بود سنسور یخ ساز فریزر
 • عدم تعادل در دمای داخل یخچال
 • قطعی در سیستم برق رسانی یخچال فریزر

جمع بندی

در این مقاله سعی شد تا انواع دلایل خاموش شدن یخچال جنرال الکتریک مورد بررسی قرار گیرد. اگر به هر دلیلی یخچال فریزر شما خاموش شد و دلایلی غیر از قطعی برق داشت حتما با یک تعمیرکار مجرب مشکل خود را در میان بگذارید. توصیه ما به شما تماس با نمایندگی تعمیر یخچال جنرال الکتریک است. زیرا متخصصان ما در اسرع وقت، مشکل شما را با بالاترین کیفیت و مناسب ترین قیمت برطرف خواهند نمود. ارائه ضمانت خدمات از دیگر مزایای نمایندگی مجاز جنرال الکتریک می‌باشد.

سوالات متداول

علت خاموش شدن یخچال پروفایل چیست؟

دلایل مختلفی دارد اما در بیشتر مواقع مشکل فیزیکی است و نیاز به تعمیر است.

آیا ضربه به برد باعث خاموش شدن یخچال میشود؟

بله، در هنگام جا به جایی ب شدن باید دقت کنید که به برد شما ضربه وارد نشود.

مهم ترین علائم خرابی کمپرسور چیست؟

نبودن صدا گرما لرزش میتواند مهم ترین دلایلی باشد که نشان دهنده خرابی کمپرسور یخچال شما است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 + ده =

من این متن را مطالعه کردم واقعا کاربردی بود ممنون از زحمات شما، برای تعمیر یخچال با شماره نمایندگی تماس میگیرم.
نام و نام خانوادگی
عنوان

جدول محتوا

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

سایر مقالات

علت صدای لگن ماشین لباسشویی
علل اصلی صدای لگن ماشین لباسشویی چیست؟
سیم-جمع-کن-جاروبرقی-شاخص
سیم جمع کن جاروبرقی | علت خرابی | نحوه تعمیر
یخچال فریزر باید کجا قرار بگیرد؟ | بهترین جای مناسب یخچال
یخچال فریزر باید کجا قرار بگیرد؟ | بهترین جای مناسب یخچال
چرا قسمتهای مختلف ماشین ظرفشویی زنگ می زند؟ | راهکارهای جلوگیری از زنگ زدن ماشین ظرفشویی
چرا قسمتهای مختلف ماشین ظرفشویی زنگ می زند؟ | راهکارهای جلوگیری از زنگ زدن ماشین ظرفشویی
تمام چیزی که باید در مورد سنسور کثیفی آب ماشین لباسشویی بدانید
تمام چیزی که باید در مورد سنسور کثیفی آب ماشین لباسشویی بدانید
علت آب ندادن کولر گازی
4 راه ساده برای رفع گرفتگی لوله فاضلاب ماشین ظرفشویی
رفع گرفتگی لوله فاضلاب ماشین ظرفشویی-تمام مدل ها
6 علت مصرف برق زیاد کولر گازی + راهکارهای کاهش مصرف برق
چرا کولر گازی برق زیادی مصرف می کند؟
بهترین روشها برای رفع زنگ زدگی ماشین لباسشویی
روش های رفع زنگ زدگی ماشین لباسشویی
علت روغن ریزی موتور یخچال چیست؟
علت روغن ریزی موتور یخچال چیست؟