نمایندگی تعمیرات جنرال الکتریک

تعویض فیلتر یخچال وایت هاوس | تعویض فن یخچال وایت هاوس

آیا قصد دارید اقدام به تعویض فیلتر یخچال وایت هاوس کنید؟ اگر یخچال شما به خوبی کار نمی‌کند و فکر می‌کنید که این مسئله به دلیل مشکل در فیلتر آن است، بهتر است قبل از هر چیز اطلاعات خود را درباره این قطعات پرکاربرد یخچال بالا ببرید.

یخچال فریزر بدون شک یکی از مهمترین وسایل خانه محسوب می‌شوند که مواد غذایی را از گرما و بی کیفیت شدن نجات می‌دهند. آن‌ها هم مانند سایر لوازم خانگی از فرسایش روزانه در امان نخواهند بود. شما می‌توانید برای یافتن منبع مشکل به علائمی که در یخچال نشان داده می‌شود توجه کنید.

فن یخچال وظیفه جابجا کردن هوای وارد شده به یخچال را بر عهده دارد و باعث خنک شدن یخچال می‌شود. این فن‌ها می‌توانند به چند دسته مختلف تقسیم شوند که فن اواپراتور، فن کندانسور و فن کمپرسور از جمله آن‌ها هستند.

فیلتر یخچال وایت هاوس وظیفه‌اش خنک سازی یخچال، تصفیه و پاک‌سازی هوا است و از همین جهت از ارزش بالایی برخوردار بوده؛ بنابراین اگر هر یک از این اجزا به هر دلیلی دچار آسیب شوند، یخچال نمی‌تواند به درستی عمل خنک کردن مواد غذایی را انجام دهد. به همین دلیل قصد داریم نحوه تعویض این قطعات را بررسی کنیم تا در مواقع ضرورت این کار را انجام دهیم.

آیا قصد دارید اقدام به تعویض فیلتر یخچال وایت هاوس و تعویض فن یخچال وایت هاوس کنید؟ این مقاله از نمایندگی تعمیر ساید وایت هاوس را تا انتها بخوانید.

نحوه تعویض فیلتر یخچال وایت هاوس

نحوه تعویض فیلتر یخچال وایت هاوس

در برخی مواقع فیلتر یخچال دچار آسیب دیدگی می‌شود که در آن صورت نیاز به تعویض با یک فیلتر جدید خواهید داشت. فیلتر آبی که در یخچال وایت هاوس تعبیه شده است، تمامی رسوبات، مواد میکروبی و ذرات موجود در آب را تصفیه و آن را برای نوشیدن آماده می‌کند؛ بنابراین یخچال‌های که به این فیلتر مجهز هستند، به مراتب آبی با کیفیت تر از آب معمولی شیرآلات خواهند داشت.

فیلترها بر اساس نوع یخچال در دو نوع داخلی و خارجی تقسیم می‌شوند. اگرچه بسته به نوع مارک، فیلتر می‌تواند متفاوت باشد، اما همگی آن‌ها یک عملیات خاص را خواهند داشت.

سوالی که ممکن است ذهن کاربران را مشغول ‌کند، این است که فیلتر یخچال وایت هاوس چه زمانی باید تعویض شود؟ گفته می‌شود که هر ۶ ماه یک‌بار این فیلتر باید با فیلتر نو جایگزین شود؛ اما برخی فیلترها حتی تا 12 ماه نیز دوام خواهند داشت. اگر به تعویض این قطعه بی توجه باشید، ممکن است با علامت‌های هشدار دهنده یخچال، مثل چشمک زدن مواجه شوید.

مراحل تعویض فیلتر یخچال وایت هاوس

برای اینکه بتوانید از آبی با کیفیت مطلوب بهره مند شوید، باید طبق زمان‌بندی مشخص شده فیلتر را طبق مراحل زیر تعویض کنید.

 1. در مرحله اول یخساز یخچال را خاموش کنید.
 2. فیلتر آب را با استفاده از یک حرکت دورانی و چرخشی به سمت چپ و راست جابجا کرده و آن را جدا کنید.
 3. در این مرحله شاید نتوانید فیلتر را جدا کنید که در این صورت نیاز است پیچ محافظ پشت فیلتر که روی کاور قرار دارد را باز کنید.
 4. پس از جداسازی فیلتر قدیمی، نوع جدید را با آن جایگزین کنید.

نحوه تعویض فن یخچال وایت هاوس

تا اینجای کار به نحوه تعویض فیلتر یخچال وایت هاوس پرداختیم؛ اما  همان‌طور که گفتیم، کار اصلی فن‌های یخچال به گردش درآوردن جریان هوا به منظور خنک سازی محوطه یخچال است. در بسیاری از مواقع علت گرم شدن یخچال وایت هاوس، معیوب بودن یکی از فن‌های یخچال است که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم داشت.

مقالات مرتبط : علت گرم شدن یخچال چیست؟

نحوه تعویض فن یخچال وایت هاوس

مراحل تعویض فن اواپراتور

دلایل زیادی وجود دارد که شما تصمیم می‌گیرید فن اواپراتور را عوض کنید که از جمله آن‌ها می‌توان صدا دادن یخچال وایت هاوس، سرد نکردن فضای درون یخچال و یخ زدن قطعه اواپراتور را نام برد. برای تعویض این فن طبق مراحل زیر پیش بروید.

 1. یخچال را از پریز برق بکشید.
 2. بسته به مدل یخچال وایت هاوس باید بررسی کنید که فن اواپراتور یخچال، در بخش فریزر قرار دارد یا درون یخچال، آن را پیدا کنید.
 3. در مرحله سوم باید کاور پلاستیکی روی محفظه را بردارید.
 4. اگر دور فن به وسیله کاور پوشیده شده باشد، نیاز است به وسیله پیچ گوشتی، پیچ‌های آن را باز کنید تا به راحتی به فن یخچال دسترسی داشته باشید.
 5. برای تعویض فن یخچال وایت هاوس، پیچ‌هایی که محل اتصال فن با دیواره یخچال یا فریزر هستند را باز کنید.
 6. در آخرین مرحله نیز تمام سیم و سوکت ها را از فن جدا کرده و به فن اواپراتور جدید وصل کنید.

مقالات مرتبط : صدا دادن یخچال وایت هاوس

مراحل تعویض فن کمپرسور

در برخی از مواقع، فن کمپرسور دچار آسیب‌دیدگی می‌شود که نیاز به تعویض خواهد داشت؛ اما چه زمانی باید به معیوب بودن این فن شک کرد؟ دو نشانه برای یقین پیدا کردن وجود دارد؛ اول اینکه فن کمپرسور سر و صدای زیادی تولید می‌کند و در نهایت اینکه فن چرخشی نداشته باشد، در این صورت باید طبق مراحل زیر تعویض گردد.

 1. به وسیله پیچ گوشتی ناحیه پوشش پشت یخچال که ممکن است روی موتور قرار داشته باشد را جدا کنید.
 2. در مرحله مشاهده کردن موتور یخچال یا همان کمپرسور، می‌توانید فن آن را هم مشاهده کنید. پیچ براکت و پایه‌ها را جدا کنید.
 3. تمامی اتصالات سیمی باید جدا شوند و به وسیله کشیدن تیغ و پره‌های فن با دست آن را از محل مورد نظر بردارید و فن جدید را جایگزین کنید.

تعویض فن یخچال وایت هاوس (فن کندانسور)

از دیگر فن‌های موجود در یخچال وایت هاوس کندانسور است که وظیفه آن خنک کردن حرارت گاز سیال یخچال است. اگر می‌خواهید این فن را مشاهده کنید باید کندانسور را پیدا کنید. کندانسور پشت یخچال قرار دارد. اگر قصد تعویض این قطعه را دارید طبق مراحل زیر عمل کنید.

 1. یخچال را از برق بکشید و آن را از دیوار جدا کنید تا به پشت یخچال دسترسی داشته باشید.
 2. تمام پیچ‌های محفظه را با پیچ گوشی جدا کنید تا بتوانید پوشش‌های فن را بردارید.
 3. تمامی پیچ‌های پایه و براکت را بردارید و پس از جدا کردن فن، سیم‌ها را نیز از آن جدا کنید.
 4. در مرحله آخر با دست تیغه فن را جدا کرده و آن را با یک فن جدید جایگزین کنید.

نتیجه گیری

همان‌طور که در این مطلب مشاهده کردید می‌توانید با چند حرکت ساده، فن‌های یخچال وایت هاوس خود و یا فیلتر آن را جدا کنید. اگر فکر می‌کنید که امکان دارد در انجام هر یک از مراحل با مشکل مواجه ‌شوید یا امکانات لازم را ندارید، حتما از تکنسین‌های متخصص در حوزه تعمیر یخچال وایت هاوس کمک بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 − سه =

من این متن را مطالعه کردم واقعا کاربردی بود ممنون از زحمات شما، برای تعمیر یخچال با شماره نمایندگی تماس میگیرم.
نام و نام خانوادگی
عنوان

جدول محتوا

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

سایر مقالات

نحوه-چیدمان-مواد-غذایی-در-یخچال-جنرال-الکتریک-شاخص
راهنمای چیدمان داخل یخچال فریز
 لباسشویی تک شیر و دو شیر چه تفاوتی با هم دارند؟
 لباسشویی تک شیر و دو شیر چه تفاوتی با هم دارند؟
تعمیر و تعویض فیلتر یخچال پروفایل
تعویض فیلتر یخچال پروفایل
شستن پتو با لباسشویی
چگونه پتو را با لباسشویی بشوییم؟
ترموستات یخچال
ترموستات یخچال
در-مورد-برچسب-انرژی-چقدر-میدانید-شاخص
در مورد برچسب انرژی چقدر میدانید؟
تنظیم سختی آب در ماشین ظرفشویی
تنظیم سختی آب در ماشین ظرفشویی
 مزایا و معایب قرص ماشین ظرفشویی
 مزایا و معایب قرص ماشین ظرفشویی
راهنمای خرید بهترین مایع لباسشویی
راهنمای خرید بهترین مایع لباسشویی
تاثیر-قطعی-برق-بر-لوازم-خانگی-شاخص
تاثیر قطعی برق بر لوازم خانگی