نمایندگی تعمیرات جنرال الکتریک

شارژ گاز کولر گازی

انواع روش های شارژ گاز کولر گازی

کولر گازی یکی از ابزار هایی است که مراقبت از آن بسیار اهمیت دارد و در زمره وسایلی می باشد که وظیفه اش تهویه مطبوع است. زمانی که این دستگاه های خنک کننده از گاز مبرد خالی می شوند، در نتیجه اسپیلت شما به درستی کار نخواهد کرد و عمل خنک کردن نیز به خوبی اعمال نمی شود. در این مقاله سعی بر این داریم که شما را با موضوعی تحت عنوان روش ها و مراحل شارژ گاز کولر گازی و علائم کمبود گاز کولر گازی صحبت کنیم. بنابراین توصیه می کنیم که تا انتهای محتوا با نمایندگی تعمیر کولر گازی اجنرال در تهران همراه باشید تا بتوانید در لحظه های حساس بهترین تصمیم گیری را داشته باشید.

مقالات مرتبط : خنک نکردن کولر گازی

روش ها و مراحل شارژ کولر گازی و علائم کمبود گاز کولر گازی:

زمانی که دستگاه شما به خوبی کار نمی کند و باد خنک از خودش تولید نمی کند،  باید علت آن را جویا شوید که چرا و به چه علت چنین اتفاقی افتاده است؟! همچنین باید اطلاعات خود را در حوزه انواع شارژ گاز کولر بالا ببرید. البته نا گفته نماند که این روز ها چنین اموری را تکنسین ها و متخصصین خبره و حرفه ای، به دو صورت وزنی و ترازو انجام می دهند. در این بخش می خواهیم به صورت جامع و کامل موضوع (انواع روش های شارژ کولر گازی) را شرح دهیم این روش ها عبارتند از:

الف) شارژ گاز وزنی با ترازو

یکی از مهم ترین روش ها که به صورت کاملا اصولی انجام می شود شارژ گاز وزنی میباشد دراین روش گاز به واسطه ترازوهایی که مختص این کار است وزن می شود و با این کار عملیات به پایان می رسد. برای نمونه اگر دستگاه شما به خوبی خنک نمی کند و در حالت عادی نیاز به نیم کیلو گرم شارژ دارد این ترازو ها این کار را به درستی و دقیق انجام می دهند. یا اگر 7 متر لوله کشی میان دو تکه پنل اسپیلت صورت گرفته است، مقداراین گاز 40 گرم می باشد. به همین دلیل است که می گوییم این روش از بهترین ترفند هایی است که در بخش های بعدی برایتان شرح می دهیم.

الف) شارژ گاز وزنی با ترازو

ب) شارژ گاز آمپری

همان طور که از نامش پیدا است مقدار شارژ از طریق آمپرتری صورت می گیرد که به کولر شما متصل می شود. اگر توجه کرده باشید، هر سیستمی دارای یک میزان بر و یک آمپراژ مصرفی می باشند. کولر شما یک برچسب فنی دارد که تکنسین هایی که در این مورد تخصص دارند، می دانند این آمپراژ باید چه عددی داشته باشد یا چه عددی را نشان دهد. با توجه به این برچسب فنی عدد گاز تنظیم و کنترل می شود. شاید برایتان سوال باشد که چگونه این عدد را باید تشخیص داد؟!

با وصل کردن یک آمپر متر کلمپ را به کمپرسورو مشاهده عدد روی آمپر متر متوجه می شویم که مقدار این گاز زیاد یا کم است دقیقا به همین راحتی.

ب) شارژ گاز آمپری

ج) شارژ گاز به وسیله گیج مانوفیلد و جدول دمایی

در این جا هم هوای درون و هم هوای بیرون یعنی اواپراتور و کندانسور را چک و بررسی می کنیم. سپس به واسطه جدولی که افراد متخصص آن را تهیه کرده اند میزان شارژ را تحلیل می کنیم و با وصل کردن گیج مانوفیلد، گاز آن را کم یا زیاد می کنیم. در واقع گییج مانوفیلد برای سنجش فشار گاز کاربرد دارد. این ترفند و تاکتیک نسبت به دو روشی که بیان نمودیم، چندان اعتباری ندارد و امکان خطا در آن بسیار زیاد است.

نحوه این کار به گونه ای است که دو عدد را در دو دمای درونی و بیرونی با هم مقیاس کرده و محل تقاطع این دو ردیف را مورد بررسی قرار می دهیم عدد حاصل از آن ها میزان فشار گازی است که باید انجام دهید.

ب) شارژ گاز آمپری

چه دلایلی باعث کمبود گاز کولر گازی می شوند؟

خنک نکردن محیط:

همان گونه که در قسمت ها بالا به آن اشاره نمودیم، یک اسپیلت زمانی محیط و فضا را خنک نمی کند که گاز آن کم یا تمام شده باشد.

از کار افتادن سنسور ها:

سنسور ها زمانی از کار می افتند که هوای خنک مستقیما به سوی فرد می رود و با کم بودن گاز کولر آن ها از کار می افتند و یا به خوبی کار نمی کنند.

یخ زدگی لوله های ورودی:

در این گونه مواقع ممکن است لوله ها یا برخی از قطعه های اسپیلت به خوبی کار نکنند یا از کار بیفتند. سپس این احتمال وجود دارد که کارایی و عملکرد سایر اجزا نیز به درستی صورت نگیرد. مثلا می خواهید دستگاهتان به صورت آبی کار کند اما این اتفاق رخ نمی دهد که در این گونه مواقع توصیه می کنیم حتما آن را از گاز پر کنید.

دلایل دیگری نیز وجود دارند که ما در این مقاله تنها به بخشی از آن ها پرداختیم مانند افزایش مصرف برق، از کار افتادن قطعات و اتصالات، صداهای عجیب و افزایش صدا.

مقالات مرتبط : انواع گازهای مبرد کولرگازی اُجنرال

تیجه گیری کلی

محتوایی که در اختیارتان قرار دادیم در مورد روش ها و مراحل شارژ گاز کولر گازی و علائم کمبود گاز کولر گازی بود. اسپیلت یکی از وسیله هایی است که هر چند وقت یک بار باید آن را تنظیم و سرویس کنید. این کار ها به دست متخصصین انجام می شود پس باید حواستان را در این زمینه جمع نمایید. از روش هایی که بیان کردیم برای شارژ گاز کولر گازیتان استفاده کنید. از این که ما را تا انتهای مقاله همراهی نمودید، سپاس گزاریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − یازده =

من این متن را مطالعه کردم واقعا کاربردی بود ممنون از زحمات شما، برای تعمیر یخچال با شماره نمایندگی تماس میگیرم.
نام و نام خانوادگی
عنوان

جدول محتوا

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

سایر مقالات

اجزاء یخچال فریزر جنرال الکتریک
اجزاء یخچال فریزر جنرال الکتریک
سرد نکردن یخچال
7 دلیل سرد نکردن یخچال
صدا-دادن-یخچال-وایت-هاوس-شاخص
صدا دادن یخچال وایت هاوس
نحوه-تراز-کردن-یخچال-فریزر-شاخص
نحوه تراز کردن یخچال فریزر
راهکارهای-افزایش-عمر-مفید-ظرفشویی-پروفایل-شاخص
راهنمای جامع افزایش طول عمر ماشین ظرفشویی
قفل کودک ماشین ظرفشویی
نحوه فعال سازی و غیرفعال سازی قفل کودک در ماشین ظرفشویی
راهنمای-فارسی-ظرفشویی-جنرال-الکتریک-شاخص
راهنمای فارسی ظرفشویی جنرال الکتریک
ارور-یخچال-فریزر-جنرال-الکتریک-کد-خطای-FF-شاخص
ارور یخچال فریزر جنرال الکتریک کد خطای FF
تمیز نشدن ظروف در ماشین ظرفشویی
علت تمیز نشدن ظروف در ماشین ظرفشویی
ارور tc| tF یخچال جنرال الکتریک
ارور tc| tF یخچال جنرال الکتریک + و راهکاریی برای رفع آنها