نمایندگی تعمیرات جنرال الکتریک

انواع گازهای مبرد کولر گازی اُجنرال

کولر گازی یکی از وسیله برقی هایی است که از اهمیت بالایی برخوردار است و شما بایستی در مورد آن اطلاعاتی داشته باشید تا بتوانید در صورت بروز مشکل، به حل آن بپردازید. در این مقاله قصد داریم در مورد انواع گاز های مبرد کولر گازی اُجنرال صحبت کنیم پس توصیه ما به شما این است که تا انتهای مقاله همراه نمایندگی تعمیرات کولر گازی اجنرال باشید و با بالا بردن آگاهی تان در این باره از دستگاهتان به نحو احسنت مراقبت کنید.

گاز مبرد کولر گازی چیست؟

گاز هایی که به آن مبرد می گوییم هم به صورت مایع و هم به صورت گاز وجود دارند و عملکردشان به این گونه است که با جذب گرمایی که در محیط و جو وجود دارد، هوای اطرافتان را به نحوی مطبوع و دلنشین می کنند. به عبارتی دیگر این گاز های ترکیبی با گرفتن گرمای هوا . ترکیب شدن آن با کمپرسور که یکی دیگر از قطعات کولر گازی می باشد، هوای موجود را تهویه می کنند. نمونه هایی از این گاز ها می توان به (R22) یا (R410A) اشاره کرد. در بخش های بعدی بیشتر در مورد این موضوع گفتگو خواهیم کرد.

گاز مبرد کولر گازی چیست؟

عملکرد گاز های مبرد چگونه است؟

همان طور که در بالا اشاره ریزی به گاز های مبرد کردیم باید تا به الان فهمیده باشید که وظیفه آن ها به نوعی تهویه فضا می باشد و اگر آن ها نباشند به هیچ وجه نمی توانید از کولر گازی هایتان استفاده نمایید. حال سوال پیش می آید که این گاز چگونه عمل می کند؟ در پاسخ باید بگوییم که چون جذب گرمای محیط اطراف سریعا اتفاق می افتد، در نتیجه این حرکت سبب می شود که دما از یک حالت کم فشار به یک دمای پر فشار تبدیل می شود. در این راستا دستگاه هایی هم که در عمل خنک کردن هوا نقش دارند این دمای پر فشار را به سمت فن سوق می دهند و این گونه فن کویل هوای تهویه شده را به بیرون انتقال می دهد. چنین عملیاتی دست به دست هم می دهند تا هوای سردی ایجاد شود و این کار به صورت مکرر ادامه خواهد داشت.

انواع گاز های مبرد

ما گاز های مبردی را که طی چند سال اخیر از آن استفاده بیشتری شده است برایتان یکی یکی شرح می دهیم تا با آن ها بیشتر آشنا شوید. این گاز ها عبارتند از:

گاز: R12

بهره گیری از این نوع گاز تقریبا منسوخ شده است و جایگزینی برای آن یافته اند که به آن (R134A) می گویند اما نام شیمیایی آن ها کلروفلوئوروکربن می باشد. این نوع گاز بیشتر در یخ ساز های صنعتی، آب سرد کن ها، فریزر ها و … به کار گرفته می شود و در زمره گاز های مانع آتش سوزی یعنی اشتعال و غیر سمی قرار گرفته اند.

گازR22

این نوع گاز بیشتر در یخچال هایی که در سوپری ها قرار دارند کاربرد دارد همچنین در یخچال های ویترینی مغازه ها وجود دارند. افزون بر این ها می توانید شاهد چنین گاز هایی در کولر گازی ها یا تهویه مطبوع ساختمان ها و …. باشید. گاز R22 در دمای محیی به صورت گاز وجود دارد و اگر دما کاهش پیدا کند، به گاز مایع تبدیل خواهد شد. از خصوصیات این گاز باید به غیر قابل اشتعال بودن آن، بی رنگ و بی بو بودنش است. اما متاسفانه این مدل از گاز ها به لایه ازن آسیب می رساند.

گاز R410 A و R134

از خصلت های هیدروفلوئورو کربن ها این است که در اجزای سازنده آن ها کلر به کار گرفته نمی شود در نتیجه برای محیط زیستمان هیچ گونه خطری به حساب نمی آیند و آسیبی وارد نمی کنند. جالب است بدانید که ایین گاز ها جایگزین گاز های R22 هستند زیرا کارایی و عملکرد دستگاه را بیشتر کرده و هوایی را که تولید می کند دو برابر بهتر و موثر تر خواهد بود. شما می توانید در کولر های گازی و مبدل های حرارتی کوچک استفاده کنید.

انواع گاز های مبرد

نتیجه گیری

در این مقاله انواع گاز های مبرد کولر گازی اجنرال را به شما معرفی نمودیم و ذکر این نکته خالی از لطف نیست که بدانید استفاده و بهره گیری از گاز های مبرد در چارچوب خاصی است. فراموش نکنید که این قوانین باید توسط تکنسین ها مورد بررسی قرار گیرند و رعایت شوند. به گاز های مبرد، فریون می گویند که نام تجاری این قبیل گاز ها می باشد مثلا فریون R22. اگر زمانی کولر گازی شما با کمبود گاز مواجه شد می توانید با تکنسین های مربوطه در نمایندگی مجاز تعمیرات جنرال الکتریک تماس بگیرید و با آن ها در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 − 6 =

من این متن را مطالعه کردم واقعا کاربردی بود ممنون از زحمات شما، برای تعمیر یخچال با شماره نمایندگی تماس میگیرم.
نام و نام خانوادگی
عنوان

جدول محتوا

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

سایر مقالات

تعویض فیلتر ساید بای ساید
تعویض فیلتر ساید بای ساید
چند ساعت بعد از جابجایی یخچال را به برق بزنیم؟
راهنمای کامل روشن کردن یخچال بعد از جابجایی
رله اورلود یخچال
همه چیز درباره رله اورلود یخچال: علائم خرابی، نحوه تست و تعویض
کدام درجه یخچال سردتر است؟
کدام درجه یخچال سردتر است؟
تعمیر و تعویض فیلتر یخچال پروفایل
تعویض فیلتر یخچال پروفایل
شستن پتو با لباسشویی
چگونه پتو را با لباسشویی بشوییم؟
ترموستات یخچال
ترموستات یخچال
در-مورد-برچسب-انرژی-چقدر-میدانید-شاخص
در مورد برچسب انرژی چقدر میدانید؟
تنظیم سختی آب در ماشین ظرفشویی
تنظیم سختی آب در ماشین ظرفشویی
 مزایا و معایب قرص ماشین ظرفشویی
 مزایا و معایب قرص ماشین ظرفشویی