یکی از مسائلی که در بیشتر مواقع کاربران با آن مواجه می‌شوند را می‌توان مربوط به نوسان دمای یخچال در نظر گرفت. با توجه به اینکه دما در کیفیت نگهداری از محصولات تاثیر و اهمیت ویژه‌ای دارد، شما باید با چگونگی تنظیم آن و همچنین با عللی که می‌توانند سبب نوسان دما شوند، آشنا شوید. از همین جهت تصمیم داریم در ادامه به شما اطلاعاتی در رابطه با تنظیم دما یخچال پروفایل بدهیم تا به خوبی با این مسئله که مسئله مهمی نیز است، آشنا شوید.

تنظیم دمای یخچال یکی از موضوعاتی محسوب می‌شود که بسیاری از افراد در راستای انجام آن با مشکلات بسیاری مواجه می‌شوند و از آنجایی که تنظیم دما یکی از موضوعات مهم برای نگهداری از مواد غذایی است، شما باید به خوبی توان انجام آن را داشته باشید. اگر دمای یخچال کمتر از مقدار تعیین شده باشد، مواد غذایی درون یخچال فاسد می‌شوند و اگر همین دما بیشتر از حد لازم باشد، مواد غذایی داخل یخچال یخ می‌زنند. توجه داشته باشید تنظیم دما یخچال فریزر پروفایل، باید با توجه به برخی از مسائل صورت بگیرد؛ برای مثال دمای لازم برای یخچال در فصل زمستان با دمای لازم در فصل تابستان متفاوت خواهد بود.

تنظیم دما یخچال فریزر پروفایل معمولی

تنظیم دمای یخچال‌هایی که فقط یک درجه دارند و به اصطلاح یخچال‌های معمولی نامیده می‌شوند به این طریق است که شما امکان تنظیم دما به صورت اختصاصی برای فریزر را ندارید. زمانی که درب یخچال را باز می‌کنید، کلید تنظیم درجه‌ی دما یخچال را مشاهده می‌کنید و می‌توانید آن را متناسب با شرایط مورد نظر تنظیم کنید. توصیه می‌شود دمای یخچال خود را بر روی 3 تنظیم کنید، چرا که این درجه‌یک درجه‌ی مناسب برای هر محیط و شرایطی محسوب می‌شود، اما شما می‌توانید متناسب با دلایل دیگر این درجه را تغییر دهید.

اگر کلید تنظیم درجه‌ی شما به صورت چرخشی نبود و شما باید آن را با چپ و راست کردن تنظیم می‌کردید، آن را در میانه قرار دهید تا دمای متوسطی تنظیم شود. همچنین می‌توانید اگر به دمای سردتری نیاز دارید کلید تنظیم را به سمتی که نوشته‌ی Colder دارد، بکشانید تا دمای محیط سردتر شود.

تنظیم دما یخچال فریزر پروفایل دیجیتالی

یخچال و فریزرهایی که به نسبت جدیدتر هستند، تنظیم دمای دیجیتالی دارند. شما در این نوع از یخچال ها، کنترل کننده دما را جلوی یخچال مشاهده می‌کنید که می‌توانید با استفاده از دکمه‌هایی که برای آن در نظر گرفته شده، دما را تنظیم کنید. برای این کار شما باید در ابتدا قفل تغییر دمای یخچال را باز و سپس با استفاده از دکمه Cooling temperature دمای مورد نظر خود را تنظیم کنید؛ توجه داشته باشید که شما می‌توانید در برخی از مدل‌ها دمای هر بخش را به صورت جداگانه و تنها برای همان بخش تنظیم کنید.

بیشتر بخوانید:  دکمه های روی مایکروفر به چه معنی هستند؟

نکاتی که باید در رابطه با تنظیم دما یخچال فریزر پروفایل بدانید!

تنظیم دما یخچال فریزر پروفایل یکی از موضوعاتی محسوب می‌شود که شما باید در رابطه با آن به نکات گوناگونی توجه داشته باشید. برای مثال شما باید زمانی که تصمیم به سفر دارید، دمای یخچال و فریزر خود را در حالت معمولی قرار دهید، چرا که درب یخچال شما را در طول سفر باز و بسته نمی‌شود، بنابراین سرما از یخچال خارج نشده و نیازی به تغییر مداوم دما نیست.

همچنین لازم است بدانید که تنظیم دما یخچال پروفایل، 24 ساعت زمان نیاز دارد تا تثبیت شود و این‌گونه نیست که شما با تغییر درجه به سرعت متوجه تغییر شوید؛ بنابراین اجازه دهید تا 24 ساعت از تنظیم دما یخچال فریزر بگذرد و سپس بررسی‌های لازم را انجام دهید.

علت نوسان دما یخچال پروفایل

نوسان یا بالا و پایین رفتن دما یخچال فریزر پروفایل یکی از موضوعاتی محسوب می‌شود که دلایل گوناگونی بر آن اثر دارد. در ادامه به برخی از این دلایل اشاره می‌کنیم تا شما با آن‌ها آشنا شوید و در صورت مواجه با هر یک اقدامات لازم را انجام دهید.

  • اگر برد پاور یخچال شما آسیب ببیند، می‌تواند منجر به نوسانات دما برای یخچال شود.
  • برای فن یخچال مشکل به وجود آید.
  • کندانسور یخچال شما تمیز نباشد و بر روی آن آلودگی دیده شود.
  • قطع و وصل شدن برق منزل نیز می‌تواند بر نوسان دما یخچال پروفایل تاثیر داشته باشد.

هر یک از موارد نام برده شده می‌تواند منجر به پایین و بالا شدن دما شود؛ بنابراین اگر دمای یخچال فریزر پروفایل شما تنظیم نشد، با نمایندگی مجاز تعمیرات یخچال پروفایل تماس بگیرید تا یک نیروی متخصص و ماهر در جهت انجام بررسی‌های لازم به محل شما فرستاده شود و به تنظیم دما یخچال فریزر پروفایل شما بپردازد.

 

به این صفحه امتیاز دهید