HRS، جزء یکی از متداول ترین، سخت ترین و آزاردهنده ترین ارورهایی است که برای یخچال فریزرهای مابه رخ می‌دهد. به طور معمول و در طول زمانی که شما از یخچال مابه استفاده می‌کنید، بر روی صفحه نمایشگر آن که روی درب یخچال قرار دارد، شماره هایی را مشاهده می‌کنید که نظم و ترتیب دارند؛ اما زمانی که برای دستگاه شما مشکلی پیش آید، شماره هایی که روی صفحه نمایشگر دستگاه قرار دارند دچار بی نظمی و بی ترتیبی می‌شوند که این موضوع نشان دهنده ارور HRS برای یخچال مابه شما است.

اگر اروری که به آن اشاره کردیم، برای یخچال شما پیش آمد، باید کم کم منتظر گرم شدن محیط یخچال خود باشید؛ چرا که مشکل به وجود آمده بر روی قسمت فرماندهی یخچال تاثیر می‌گذارد و کارکرد آن را با اختلال روبرو می‌کند. شاید برای شما سوال پیش بیاید که چه چیزی باعث نمایان شدن این ارور می‌شود؟ در جواب باید گفت نوسانات جریان برقی که در منزل جریان دارد، یکی از شایع ترین دلایل این مشکل محسوب می‌شود که توانسته برد یخچال مابه را تحت تاثیر و شوک قرار دهد و آن‌ را خراب کند.

چه مواردی نشان‌دهنده‌ی انواع ارورها هستند؟

در قسمت قبل به یکی از نشانه‌هایی که شما می‌توانید با توجه به آن‌ها به ارور یخچال پی ببرید، اشاره کردیم. نشانه اول تغییر و بی نظمی در اعداد و شماره هایی بود که بر روی صفحه نمایش یخچال دیده می‌شد. نشانه دوم صدا دادن یخچال مابه مانند صدای جیک جیک کردن که از داخل یخچال به گوش می‌رسد است و آخرین نشانه را می‌توان این‌گونه بیان کرد که لامپ درون یخچال مابه روشن می‌شود، اما بر روی صفحه نمایش یخچال عدد و درجه‌ای قابل مشاهده نیست؛ در پی این موضوع دمای یخچال شما بالا می‌رود و می‌تواند منجر به خرابی مواد غذایی درون یخچال شود.

دلایلی که منجر به ارور می‌شود؟

انواع ارورهای یخچال مابه با توجه به دلایل گوناگونی امکان دارد رخ بدهد که اصلی و مهم ترین آن را می‌توان مربوط به برد یخچال مابه دانست. زمانی که برد دستگاه شما بنا بر هر دلیلی دچار عیب و مشکل شود، ارور گفته شده بر روی صفحه نمایش نشان داده می‌شود؛ از همین جهت در رابطه با این موضوع توصیه می‌شود که یخچال مابه خود را هر از چند گاهی به متخصصین این برند و یا تعمیرکار ساید بای ساید مابه بسپارید تا آن‌ها بررسی‌های لازم را انجام دهند و مطمئن شوند دستگاه شما عیب و نقصی ندارد.

علت دومی که برای ارور یخچال می‌توانیم به آن اشاره داشته باشیم، مربوط به قدیمی و کهنه شدن یخچال مابه است. بدون شک هر وسیله‌ای از عمر مفیدی برخوردار خواهد بود و زمانی که این عمر به پایان می‌رسد مشکلات گوناگونی برای وسیله پیش خواهد آمد؛ بنابراین اگر یخچال شما قدیمی و کارکرده است، باید منتظر چنین اروری باشید.

دستگاه تهیه یا کندانسور از بخش‌های تاثیرگذار یخچال مابه محسوب می‌شود، چرا که این بخش وظیفه‌ی خنک سازی برد یخچال را بر عهده دارد و اگر نتواند این وظیفه را به خوبی انجام دهد، برد یخچال با مشکل روبرو می‌شود و روبرو شدن برد با مشکل نیز باعث ارور اچ ار اس می‌شود.

چگونه می‌توان از ارورها پیشگیری کرد؟

بدون شک بهترین شیوه برای پیشگیری از این مشکل، استفاده از محافظ برق یخچال است. محافظ باعث می‌شود شدت جریان برق کنترل شود و نوسانی برای آن وجود نداشته باشد، بنابراین دیگر برد یخچال مابه آسیب نخواهد دید و اروری نیز نمایش داده نمی‌شود. شیوه دیگری که توصیه می‌شود آن را انجام دهید، سرویس دوره‌ای یخچال است، چرا که این موضوع باعث می‌شود شما به مشکل و عیب‌های که برای یخچالتان وجود دارد پی ببرید و قبل از آنکه آسیب جدی به یخچال وارد کنند، آن را برطرف کنید.

بیشتر بخوانید:  علت خاموش شدن یخچال پروفایل

مورد دیگری که باید به آن اشاره کرد، فضا و مکانی است که شما یخچال مابه خود را قرار داده اید. شما باید یخچال مابه خود را در محیطی قرار دهید که باعث گرم شدن یخچال مابه نشود و داغ نکند؛ این موضوع از آنجایی که بر روی سلامت برد یخچال مابه تاثیر دارد، باید مورد توجه قرار بگیرد.

برای برطرف و حل کردن انواع ارورهای یخچال مابه چه اقداماتی را باید انجام داد؟

بدون شک برطرف کردن انواع ارورهای یخچال مابه کار ساده و آسانی نخواهد بود و شما باید تنها با نمایندگی‌های این یخچال تماس بگیرید تا نیروی مجرب و ماهر به محل شما ارسال شود تا در ابتدا عیب یخچال را بررسی کند و سپس اقدامات لازم را در جهت برطرف کردن آن انجام دهد. توجه داشته باشید که این کار را خودتان یا فردی که تخصص ندارد انجام ندهید، چرا که امکان دارد مشکلات بیشتری را برای یخچال به وجود آورید.

انواع ارورهای یخچال مابه

در ادامه لیستی از انواع ارورهای یخچال مابه برای شما تهیه کرده ایم. توصیه می شود در صورت مشاهده هر یک از ارور های زیر از دستکاری خودسرانه یخچال برای تعمیر آن خودداری نمایید، زیرا یخچال مابه به دلیل تکنولوژی پیچیده ای که در ساخت آن به کار رفته ، تعمیر قطعاتش یک کار تخصصی است. به همین منظور تعمیر یخچال مابه باید توسط تعمیرکار متخصص تعمیرات مابه انجام بگیرد. انواع ارورهای یخچال مابه:

 انواع-ارورهای-یخچال-مابه

ارور PO

زمانی که برق یخچال شما قطع شده باشد این ارور بر روی نمایشگر ظاهر می شود. فیوز و کنتور برق، پریز برق، سیم برق دوشاخه را چک کرده و از سالم بودن آن ها اطمینان حاصل نمایید.

ارور E0

این ارور نشان دهنده‌ی وجود مشکلی در یخساز دستگاه است. یخساز ممکن است به دلایل مختلفی چون: روشن نبودن، یخ زدگی لوله های آب، خرابی فن، دمای بالای یخچال و انباشته شدن یخ؛ کار نکند، که در این صورت ارور E0 بر روی نمایشگر ظاهر می شود. بررسی یخساز یخچال و رفع مشکل آن باید توسط تعمیرکار متخصص صورت بگیرد.

ارور E1

در صورت خرابی سنسور دمای یخچال، ارور E1 ظاهر می شود. این سنسور که دمای داخل یخچال را اندازه گیری می کند در صورت خرابی، امکان تشخیص بالا رفتن دمای یخچال را ندارد. در صورت خرابی سنسور دمای یخچال اقدام به تعویض آن نمایید.

ارور E2

خرابی ترمیستور یا سنسور دمای فریزر، علت ارورE2  می باشد.

ارور E3 و E4

این دو ارور نشان دهنده‌ی وجود مشکلی در عملکرد یخ زدایی یخچال می باشند. احتمالا لوله تخلیه یخچال دچار گرفتگی شده و باید تخلیه شود.

E5

دیفراست یا سنسور یخ‌زدایی فریزر دچار خرابی شده است. سنسور باید توسط تعمیرکار بررسی شود تا درصورت نیاز تعمیر یا تعویض گردد.

ارورE6

ارورE6 هشدار می دهد که صفحه‌ نمایش و برد کنترل اصلی یخچال دچار مشکل شده است. برد یخچال ممکن است به دلیل نوسانات برق، برخورد آب با برد اصلی و اتصالی یا خرابی قطعات یخچال بسوزد که در این صورت چاره ای جز تعویض برد دستگاه نخواهید داشت. برای تعویض قطعات یخچال مابه حتما از نمایندگی رسمی مابه اقدام به خریدنمایید تا از اصل و اورجینال بودن قطعات مطمئن باشید.

E7 و E8

سنسور دمای محیط خراب است. زمانی که دمای محیط یخچال بر روی صفحه نمایشگر نشان داده نشود، احتمالا سنسور دمای محیط

خراب شده و امکان اندازه گیری دماوجود ندارد.

ارور E9

زمانی که دمای یخچال فریزر به علت درست بسته نشدن درب، خرابی لاستیک دور درب، پر شدن بیش‌از‌حد و خرابی فن اپراتور بالا برود؛ ارور E9 بر روی نمایشگر یخچال مابه ظاهر می شود.

ارور EE

ارور E، نشان دهنده خرابی مدار یخساز یخچال است. بررسی این ارور و رفع آن را برعهده‌ی تکنسین متخصص تعمیرات یخچال بگذارید.

سخن آخر

در این مقاله به معرفی انواع ارورهای یخچال مابه پرداخته ایم، تا در صورت مشاهده این کدهای خطا دچار تشویش و نگرانی نشوید و بدانید چه قسمتی از یخچالتان دچار مشکل شده است. برای رفع مشکل یخچال خود در اسرع وقت با تعمیرکار متخصص تعمیر یخچال مابه تماس بگیرید، تا یخچال شما سریعا عیب یابی و تعمیر شود.

به این صفحه امتیاز دهید