HRS یکی از ارورهای متداول ترین، سخت ترین و آزاردهنده ترین ارورهایی است که برای یخچال فریزرهای مابه رخ می‌دهد. به طور معمول و در طول زمانی که شما از یخچال مابه استفاده می‌کنید، بر روی صفحه نمایشگر آن که روی درب یخچال قرار دارد، شماره هایی را مشاهده می‌کنید که نظم و ترتیب دارند؛ اما زمانی که برای دستگاه شما مشکلی پیش آید، شماره هایی که روی صفحه نمایشگر دستگاه قرار دارند دچار بی نظمی و بی ترتیبی می‌شوند که این موضوع نشان دهنده ارور HRS برای یخچال مابه شما است.

اگر اروری که به آن اشاره کردیم، برای یخچال شما پیش آمد، باید کم کم منتظر گرم شدن محیط یخچال خود باشید؛ چرا که مشکل به وجود آمده بر روی قسمت فرماندهی یخچال تاثیر می‌گذارد و کارکرد آن را با اختلال روبرو می‌کند. شاید برای شما سوال پیش بیاید که چه چیزی باعث نمایان شدن این ارور می‌شود؟ در جواب باید گفت نوسانات جریان برقی که در منزل جریان دارد، یکی از شایع ترین دلایل این مشکل محسوب می‌شود که توانسته برد یخچال مابه را تحت تاثیر و شوک قرار دهد و آن‌ را خراب کند.

چه مواردی نشان‌دهنده‌ی انواع ارورها هستند؟

در قسمت قبل به یکی از نشانه‌هایی که شما می‌توانید با توجه به آن‌ها به ارور یخچال پی ببرید، اشاره کردیم. نشانه اول تغییر و بی نظمی در اعداد و شماره هایی بود که بر روی صفحه نمایش یخچال دیده می‌شد. نشانه دوم صدا دادن یخچال مابه مانند صدای جیک جیک کردن که از داخل یخچال به گوش می‌رسد است و آخرین نشانه را می‌توان این‌گونه بیان کرد که لامپ درون یخچال مابه روشن می‌شود، اما بر روی صفحه نمایش یخچال عدد و درجه‌ای قابل مشاهده نیست؛ در پی این موضوع دمای یخچال شما بالا می‌رود و می‌تواند منجر به خرابی مواد غذایی درون یخچال شود.

دلایلی که منجر به ارور می‌شود؟

انواع ارورهای یخچال مابه با توجه به دلایل گوناگونی امکان دارد رخ بدهد که اصلی و مهم ترین آن را می‌توان مربوط به برد یخچال مابه دانست. زمانی که برد دستگاه شما بنا بر هر دلیلی دچار عیب و مشکل شود، ارور گفته شده بر روی صفحه نمایش نشان داده می‌شود؛ از همین جهت در رابطه با این موضوع توصیه می‌شود که یخچال مابه خود را هر از چند گاهی به متخصصین این برند و یا تعمیرکار ساید بای ساید مابه بسپارید تا آن‌ها بررسی‌های لازم را انجام دهند و مطمئن شوند دستگاه شما عیب و نقصی ندارد.

بیشتر بخوانید:  تعمیر نشتی پمپ درماشین ظرفشویی جنرال الکتریک(بخش دوم)

علت دومی که برای ارور یخچال می‌توانیم به آن اشاره داشته باشیم، مربوط به قدیمی و کهنه شدن یخچال مابه است. بدون شک هر وسیله‌ای از عمر مفیدی برخوردار خواهد بود و زمانی که این عمر به پایان می‌رسد مشکلات گوناگونی برای وسیله پیش خواهد آمد؛ بنابراین اگر یخچال شما قدیمی و کارکرده است، باید منتظر چنین اروری باشید.

دستگاه تهیه یا کندانسور از بخش‌های تاثیرگذار یخچال مابه محسوب می‌شود، چرا که این بخش وظیفه‌ی خنک سازی برد یخچال را بر عهده دارد و اگر نتواند این وظیفه را به خوبی انجام دهد، برد یخچال با مشکل روبرو می‌شود و روبرو شدن برد با مشکل نیز باعث ارور اچ ار اس می‌شود.

چگونه می‌توان از ارورها پیشگیری کرد؟

بدون شک بهترین شیوه برای پیشگیری از این مشکل، استفاده از محافظ برق یخچال است. محافظ باعث می‌شود شدت جریان برق کنترل شود و نوسانی برای آن وجود نداشته باشد، بنابراین دیگر برد یخچال مابه آسیب نخواهد دید و اروری نیز نمایش داده نمی‌شود. شیوه دیگری که توصیه می‌شود آن را انجام دهید، سرویس دوره‌ای یخچال است، چرا که این موضوع باعث می‌شود شما به مشکل و عیب‌های که برای یخچالتان وجود دارد پی ببرید و قبل از آنکه آسیب جدی به یخچال وارد کنند، آن را برطرف کنید.

مورد دیگری که باید به آن اشاره کرد، فضا و مکانی است که شما یخچال مابه خود را قرار داده اید. شما باید یخچال مابه خود را در محیطی قرار دهید که باعث گرم شدن یخچال مابه نشود و داغ نکند؛ این موضوع از آنجایی که بر روی سلامت برد یخچال مابه تاثیر دارد، باید مورد توجه قرار بگیرد.

برای برطرف و حل کردن انواع ارورهای یخچال مابه چه اقداماتی را باید انجام داد؟

بدون شک برطرف کردن انواع ارورهای یخچال مابه کار ساده و آسانی نخواهد بود و شما باید تنها با نمایندگی‌های این یخچال تماس بگیرید تا نیروی مجرب و ماهر به محل شما ارسال شود تا در ابتدا عیب یخچال را بررسی کند و سپس اقدامات لازم را در جهت برطرف کردن آن انجام دهد. توجه داشته باشید که این کار را خودتان یا فردی که تخصص ندارد انجام ندهید، چرا که امکان دارد مشکلات بیشتری را برای یخچال به وجود آورید.

به این صفحه امتیاز دهید