شرکت مابه یکی از شرکت‌های معتبر در زمینه تولید لوازم خانگی محسوب می‌شود که علاوه بر قیمت در کیفیت نیز حرف‌های بسیاری برای گفتن دارد؛ به طوری که با تولید قطعات و تجهیزات بسیار با کیفیت، همواره در صدر تقاضای مشتریان بوده است. یخچال مابه یکی از پر مصرف ترین و با کیفیت ترین محصولات این شرکت محسوب می‌شود که در صورت خرابی باید برای تعمیر آن اقدامات لازم را انجام دهید. تعمیر یخساز مابه از جمله تعمیراتی محسوب می‌شود که افراد دارنده یخچال مابه به آن می‌پردازند.

عوامل بسیار زیادی وجود دارد که باعث خرابی قطعات الکترونیکی یخچال مابه شود، اما در ادامه این مطلب قصد داریم به صورت تخصصی به حل مسائل تعمیر و تعویض قطعات یخچال مابه بپردازیم. همان‌طور که میدانید یخچال‌های مابه به دلیل داشتن کیفیت عالی، مورد استفاده قرار می‌گیرند و افراد حین خرید این مارک به فکر این هستند که اگر مشکلی برای دستگاه پیش آمد توسط چه کسی و چگونه به سرویس و تعمیر آن مشکل پیش آمده، بپردازند. توجه داشته باشید که اگر به مشکلات جزئی یخچال رسیدگی نشود، با گذشت زمان آن مشکل بزرگتر شده و هزینه تعمیر آن بالاتر می‌رود.

برای اینکه بدانید یخساز یخچال چگونه کار می کند می توانید مقاله مراحل ساخت یخ توسط یخساز را مطالعه نمایید.

فیلم تعمیر یخساز مابه

همیشه خرابی در هر قطعه‌ای از یخچال، نیازمند آن است که توسط تعمیرکارهای حرفه‌ای بررسی شود و در صورت لزوم قطعه معیوب تعمیر یا تعویض گردد. علائم زیادی وجود دارد که نشان می‌دهد یخساز یخچال مابه شما دچار مشکل شده است که در این فیلم به آن‌ها خواهیم پرداخت تا شما را با این موضوع به خوبی آشنا کنیم.

صدای آزار دهنده

یکی از علائم اصلی که نشان می‌دهد یخساز مابه مشکل دارد را می‌توان ایجاد صدای بلند و آزار دهنده در نظر گرفت. این صدا، در بیشتر مواقع زمانی ایجاد می‌شود که یخساز در حال ریختن یخ باشد. این موضوع می‌تواند نشان‌دهنده‌ی آن باشد که اهرم یخچال مشکل پیدا کرده و باید تعمیر شود.

عدم یخسازی یخساز

تنظیم نبودن دمای یخچال از دیگر عواملی محسوب می‌شود که به شما نشان می‌دهد باید به تعمیر یخساز مابه بپردازید، چرا که این مورد نشان دهنده مشکلات بسیاری است. توجه داشته باشید،  تنظیم دما یخساز نباید کمتر و یا بیشتر از حد استاندارد باشد و برای کارکرد مناسب آن به دمای معینی نیاز است. دمای استاندارد برای فریزر و یخساز یخچال مابه 4 درجه فارنهایت در نظر گرفته شده و اگر از این مقدار کمتر باشد، ممکن است زمان ساخت یخ افزایش یابد یا اصلا یخ نسازد.

روشن بودن یخساز یخچال

توجه داشته باشید که حتما یخساز یخچال روشن باشد. یکی دیگر از دلایل یخ نساختن یخچال روشن نبودن حالت یخساز است. اگر یخساز دستگاه روشن بود ولی همچنان مشکل برطرف نشده بود، یخساز را ریست کنید؛ اگر همچنان مشکل برطرف نشده است بهتر است با تعمیرکار یخچال مابه تماس بگیرید تا اقدامات لازم در جهت تعمیر یخساز مابه انجام شود.

بیشتر بخوانید:  آموزش تعمیر برد کولر گازی اجنرال

شل بودن یخ‌ها

یکی از دلایلی که باعث شل بودن یخ‌ها می‌شود، کمبود گاز دستگاه است. وجود نشتی در گاز دستگاه، باعث کمبود گاز در یخچال و در نتیجه شل شدن یخ‌ها می‌شود. در ضمن دقت داشته باشید که اگر تازه یخچال را به برق زده اید تا 24 ساعت شل بودن یخ‌ها امری طبیعی است و بعد از مدتی اگر همچنان مشکل وجود داشت، توصیه می‌شود با متخصص تعمیرات یخچال مابه در میان بگذارید.

روشن نشدن یخساز

عوامل مختلفی وجود دارد که می‌توانند باعث روشن نشدن یخساز مابه شود. در ادامه این دلایل را برای شما ذکر خواهیم کرد تا متوجه دلایل اصلی آن شوید.

خرابی موتور یخساز: اگر موتور یخساز دچار نقص شده باشد، از کار میافتد و یخساز روشن نمی‌شود.

خرابی سیم برق یخساز: سیم برق یخساز یکی از مهم ترین بخش‌های یخساز به حساب می‌آید که اگر دچار مشکل یا قطعی شود، باعث سوختن یخساز می‌شود و هزینه تعمیر آن بسیار زیاد خواهد شد.

خاموش بودن دستی یخساز: حتما لازم است که حالت دستی یخساز روشن باشد، در صورتی که حالت دستی یخساز خاموش باشد عمل یخسازی صورت نمی‌گیرد.

یخ ندادن یخساز: از مهم ترین دلایل یخ ندادن یخساز، می‌توان به خراب شدن اهرم که وظیفه انداختن یخ‌ها را دارد اشاره کرد، اگر اهرم خراب شده باشد، نمی‌تواند یخ را رها کند و یخ در دریچه خروجی گیر می‌کند و باعث می‌شود یخ‌های جدید نتوانند خارج شوند و شما را مجبور به انجام اقدامات لازم در جهت تعمیر یخساز مابه می‌کند.

نشتی گاز

یکی دیگر از دلایل یخ نساختن یخساز، نشتی گاز است. نشتی گاز در اثر ضربه خوردن اتفاق می‌افتد و باعث می‌شود عمل یخسازی به درستی صورت نگیرد. اغلب با بررسی متخصص تعمیرات یخچال و شارژ کردن گاز یخچال، این مشکل برطرف می‌شود و یخساز به خوبی یخ خواهد ساخت.

ضعیف شدن موتور

موتور یخچال‌ها عمر مفید و مشخصی دارند که پایان یافتن این عمر باعث اختلال در تمام امور یخچال‌ها می‌شود. توصیه می‌شود برای تشخیص وضعیت موتور یخچال‌ها از متخصصین تعمیرات کمک بگیرید تا اگر مشکلی برای آن وجود دارد به سرعت به آن بپردازید و آن را برطرف کنید.

محل مناسب

به هیچ وجه یخچال را در برابر نور مستقیم خورشید و مقابل گاز قرار ندهید و فاصله میان آن‌ها را رعایت کنید، زیرا این عمل باعث بالا رفتن دمای یخچال می‌شود و عمل یخسازی به درستی صورت نخواهد گرفت. در چنین حالتی شما باید به فکر تعمیر یخساز مابه باشید تا مشکل به درستی برطرف شود.

در طول مقاله شما را با دلایلی که می‌توانند منجر به خراب شدن یخساز مابه شوند، آشنا کردیم تا در صورت مشاهده هر یک از آن‌ها  به سرعت اقدامات لازم را در راستای تعمیر یخساز مابه انجام دهید. مهمترین موضوعی که باید در راستای تعمیر یخساز مابه مورد توجه قرار گیرد، این است که شما باید تعمیر یخساز مابه را تنها به نمایندگی‌های تعمیر یخچال مابه بسپارید تا مشکل دیگری برای یخچال پیش نیاید.

Summary
تعمیر یخساز مابه
Title
تعمیر یخساز مابه
Description

فیلم تعمیر یخساز مابه | نمایندگی جنرال الکتریک در این ویدیو نحوه تعمیر یخساز مابه را مشاهده می کنید.