نمایندگی تعمیرات جنرال الکتریک

قیمت موتور یخچال مابه

قیمت موتور یخچال مابه

خرابی یخچال یکی از موضوعاتی محسوب می‌شود که امکان دارد برای هر خانه‌ای پیش بیاید. خرابی پیش آمده امکان دارد به دلایل گوناگونی رخ بدهد که یکی از این دلایل را می‌توان مشکل در قسمت موتور یخچال دانست. تعمیر و تعویض موتور یخچال مابه کار آسانی نخواهد بود و نیاز است برای انجام آن از افراد متخصص و ماهری کمک گرفته شود.

توجه داشته باشید گاهی اوقات شرایطی پیش می‌آید که افراد فکر می‌کنند موتور یخچال دچار مشکل شده است، در حالی که امکان دارد مشکل از بخش دیگری باشد، بنابراین بهتر است پیش از هر چیزی عیب یابی یخچال را انجام دهید تا مطمئن شوید که مشکل از کدام بخش دستگاه شما است. شما می‌توانید در چنین شرایطی با نمایندگی‌های مخصوص تعمیر ساید بای ساید مابه تماس برقرار کنید و آن‌ها را از مشکل یخچال خود آگاه سازید تا نیروی متخصصی در جهت بررسی و برطرف سازی مشکل به منزل شما فرستاده شود.

چه عواملی نشان دهنده خرابی موتور یخچال است؟

موتور یکی از مهمترین قطعات به کار رفته در یخچال محسوب می‌شود که وجود هر مشکلی برای آن می‌تواند مشکلات و هزینه‌های بسیاری دیگری را به وجود آورد؛ از همین جهت توصیه می‌شود مراقبت‌های لازم از دستگاه مورد استفاده خود را انجام دهید تا از پرداخت هزینه‌ی هنگفت در جهت تعویض موتور یخچال در امان بمانید. یخچال‌های مابه نیز از با کیفیت ترین یخچال‌هایی هستند که در بازار وجود دارند و شما می‌توانید خرید خود را از آن‌ها انجام دهید؛ اما نکته که وجود دارد این است که حتی یخچال مابه نیز می‌تواند با مشکل روبرو شود. یکی از مشکلات جدی که می‌تواند برای هر یخچال پیش بیاید را می‌توان مربوط به موتور آن در نظر گرفت. در ادامه تصمیم داریم نکاتی را در رابطه با تعمیر موتور یخچال مابه در اختیارتان قرار دهیم تا با آن به خوبی آشنا شوید.

برخی از عوامل وجود دارند که شما باید به محض دیدن آن‌ها متوجه شوید که موتور یخچال شما به خوبی کار نمی‌کند؛ این عوامل را در ادامه برای شما ذکر می‌کنیم تا با آن‌ها آشنا شوید و در صورت مواجه با آن‌ها بدانید که چه اقداماتی را باید انجام دهید.

این دست از مشکلات را می‌توان شامل مواردی چون ایجاد مشکل در کارکرد فن یخچال، خنک نبودن به اندازه محیط یخچال، شنیده شدن صداهای بلند و عجیب و غریب (صدا دادن یخچال مابه) و در آخر روشن نشدن دستگاه در نظر گرفت. در برخی از این موقعیت‌ها متخصص فرستاده شده از سوی نمایندگی امکان تعمیر موتور را دارد، اما در برخی مواقع کاری از دست تعمیرکار برنمی‌آید و به تعویض موتور یخچال مابه می‌پردازد.

چه عواملی نشان دهنده خرابی موتور یخچال است؟

خرابی یخساز یخچال: یکی از موارد که می‌تواند منجر به خرابی موتور یخچال شود را می‌توان خرابی یخساز یخچال در نظر گرفت. اگر یخساز دستگاه شما خراب شده است و به درستی کار نمی‌کند، به تعمیر آن اقدام کنید (تعمیر یخساز مابه)، چرا که اگر این بخش از دستگاه خراب باشد فشار زیادی را به موتور یخچال وارد می‌کند که این موضوع به مرور زمان باعث آسیب به موتور می‌شود و شما باید آن را تعویض کنید.

مشکل داشتن واشر دور درب: اگر واشر دور درب یخچال شما خراب شده است حتما برای تعمیر آن اقدام کنید، چرا که اگر واشر سالم نباشد، هوای گرم از محیط بیرون به فضای یخچال وارد می‌شود و باعث گرم شدن محیط یخچال می‌شود. در چنین حالتی موتور یخچال باید فشار بیشتری را تحمل کند تا بتواند سرما را به میزان لازم تامین کند. اگر مدت طولانی این شرایط وجود داشته باشد، موتور یخچال از کار می‌افتد و شما باید به تعویض موتور یخچال مابه خود بپردازید.

خرابی فن یخچال: فن یکی از قطعاتی محسوب می‌شود که اگر به درستی کار نکند می‌تواند موتور یخچال را خراب کند، چرا که این قطعه وظیفه‌ی خنک کردن موتور را بر عهده دارد و اگر نتواند به درستی کار کند، می‌تواند باعث مشکلات بسیاری شود؛ بنابراین هر چند وقت یکبار سلامت این قطعه را بررسی کنید تا مشکلی برای آن وجود نداشته باشد و به درستی کار خود را انجام دهد.

گاهی اوقات مشکلاتی چون اتصالات برقی که برای سیستم داخلی یخچال پیش می‌آید بر عملکرد موتور دستگاه نیز تاثیر خواهد گذاشت؛ توصیه می‌شود از محافظ‌های یخچال استفاده کنید تا در صورت پیش آمدن مشکلات برقی، دستگاه شما از آسیب محفوظ بماند.

قیمت موتور یخچال مابه چند است؟ هزینه تعمیر و تعویض

مابه یکی از مطرحترین برندهای یخچال دنیا می باشد و قیمت موتور یخچال مابه و ساید بای ساید آن نیز از سایر برندها متفاوت می باشد. ویژگی مثبت در مورد موتور یخچال مابه این است که می توان آن را برای باقی برندها هم استفاده نمود. قیمت موتور یخچال چیزی در حدود یک میلیون و هفتصد تا دو میلیون تومان می باشد. البته مدل اینورتری یخچال برند مابه نسبت به مدل غیر اینورتری آن کمی هزینه اش بیشتر است ولی در مجموع به صرفه تر می باشد.

به طور کلی از آنجایی که موتور یخچال یک کالای خارجی و وارداتی می باشد قیمت آن ارتباط مستقیمی با نرخ ارز روز دارد. همچنین به برند یخچال، قدرت و ولتاژ موتور هم بستگی دارد. قیمت موتور انواع برندهای یخچال را در ادامه مشاهده می کنید:

  • قیمت موتور یخچال مابه: یک الی دو میلیون تومان
  • قیمت موتور یخچال HiTech: یک میلیون و پانصد تا دو میلیون تومان
  • قیمت موتور یخچال ال جی: یک الی دو میلیون و پانصد تومان
  • قیمت موتور یخچال سامسونگ: یک میلیون و پانصد تا دو میلیون و پانصد تومان

قیمت موتور یخچال مابه

همچنین قیمت موتور یخچال فریزر معمولی و ساید بای ساید باهم متفاوت است و ما قیمت موتور + هزینه شارژ گاز آن و سرویس کامل را به مشتری اعلام می کنیم. قیمت موتور اینورتر هم همیشه متفاوت تر است و بالای دو میلیون تومان می باشد.

طبق آنچه گفته شد قیمت تعویض موتور یخچال مابه نسبت به تعمیر قسمت‌های دیگر بیشتر است و همچنین در مقایسه با هزینه‌هایی که باید در جهت تعمیر این قطعه بپردازید، به صرفه است. موتور یخچال مابه یک موتور با کیفیت محسوب می‌شود که طول عمر مفید و بالایی دارد و اگر شما به درستی از یخچال خود استفاده کنید، برای آن مشکلی پیش نمی‌آید، اما بدون شک هر وسیله‌ای به ویژه وسایل برقی از طول عمر مفیدی برخوردار هستند و پس از گذشت آن طول عمر، مشکلات بسیاری برای آن وسیله پیش خواهد آمد.

موتورهایی که برای یخچال‌های مابه مورد استفاده قرار می‌گیرند انواع گوناگونی دارند و قیمت هر یک از آن‌ها متناسب با نوع کارکرد و ویژگی آن‌ها تعیین می‌شود. شما می‌توانید برای اطلاع از قیمت موتور یخچال مابه با نمایندگی‌های این شرکت که در سمت محل سکونت شما هستند تماس بگیرید و از آن‌ها قیمت را جویا شوید.

چه عواملی باعث خرابی موتور یخچال مابه می‌شود؟

با توجه به آنکه تعویض موتور یخچال مابه می‌تواند هزینه‌ای زیادی را برای فرد داشته باشد، شما باید از اقداماتی که به خرابی موتور یخچال منجر می‌شود دوری کنید. شما با انجام این دست از امور می‌توانید طول عمر دستگاه خود را بالا ببرید و در مدت زمان بیشتری از آن استفاده کنید. در ادامه برخی از مواردی که منجر به خرابی موتور می‌شوند را برای شما بیان می‌کنیم تا از آن‌ها مطلع شوید.

پاک کردن آلودگی‌های موتور: یکی از موضوعاتی که می‌تواند باعث خرابی موتور یخچال شود، وجود آلودگی و گرد و غبار بر روی موتور است؛ از همین جهت بهتر است هر چند وقت یکبار با نمایندگی تعمیر یخچال مابه تماس بگیرید تا برای پاک کردن ناخالصی‌های روی موتور یخچال مابه اقدامات لازم انجام شود، همچنین توجه داشته باشید در موتور یخچال تنها از روغن موتور استفاده شده باشد تا مشکلی برای موتور پیش نیاید.

محل قرار گیری یخچال: از دیگر مواردی که می‌تواند به موتور یخچال آسیب برساند، محل قرار دادن نامناسب یخچال است. محیطی برای قرار دادن یخچال انتخاب کنید که کاملا تراز باشد، چرا که اگر این محیط نامناسب باشد می‌تواند به موتور یخچال فشار وارد کند. فشار وارده بر موتور یخچال می‌تواند باعث تضعیف و حتی سوختن موتور ‌شود که در چنین شرایطی شما باید به تعویض موتور یخچال مابه خود بپردازید.

مشکل در کارکرد فن یخچال: بیش از حد گرم یا داغ شدن موتور یخچال یکی از موضوعاتی محسوب می‌شود که می‌تواند باعث آسیب رسیدن به این بخش شود. قسمتی که برای برطرف کردن این موضوع در نظر گرفته است، فن نام دارد. فن می‌تواند موتور یخچال را خنک نگه دارد، از همین جهت شما باید از سلامت فن که برای موتور یخچال در نظر گرفته شده مطمئن شوید تا مشکلی برای موتور پیش نیاید.

چه عواملی باعث خرابی موتور یخچال مابه می‌شود؟

آیا تعویض موتور یخچال مابه به صرفه است؟

مدل موتوری که برای اکثر یخچال‌های مابه مورد استفاده قرار می‌گیرد از نوع اینورتر است. موتورهای اینورتر از گاز مخصوصی با نام R600a استفاده می‌کنند و کیفیت مناسبی به موتور این دستگاه می‌دهد؛ اما گاهی اوقات شرایطی پیش می‌آید که موتور این دستگاه نیز با مشکل مواجه می‌شود و باید در جهت تعمیر و تعویض آن اقدامات لازم انجام شود. البته توجه داشته باشید که تعویض موتور یخچال مابه در مقایسه با تعمیر آن شیوه‌ی مناسب تری به نظر می‌رسد، چرا که امکان دارد موتور تعمیری پس از مدت کوتاهی نیز دوباره با مشکل مواجه شود و تنها هزینه‌ی اضافه‌ای برای شما به وجود آورد.

آیا تعویض موتور یخچال مابه به صرفه است؟

در برخی از موقعیت‌ها افراد ترجیح می‌دهند به جای تعویض موتور یخچال مابه، آن را تعمیر کنند، اما نمی‌دانند که این کار به صرفه تر است یا تعویض آن؟ در جواب به این سوال باید گفت که تعمیر موتور، یک شیوه کم هزینه و به صرفه به نظر می‌رسد اما بدون شک یک قطعه تعمیری کیفیت یک قطعه جدید را نخواهد داشت و امکان دارد پس از مدتی دوباره برای یخچال شما مشکلی پیش بیاید؛ بنابراین اگر به دنبال شیوه‌ی کارآمدی هستید ما به شما تعویض موتور یخچال مابه را پیشنهاد می‌دهیم. شما می‌توانید با یکبار هزینه کردن، جلوی هزینه‌های اضافی و تعمیرات چندباره را بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − 11 =

من این متن را مطالعه کردم واقعا کاربردی بود ممنون از زحمات شما، برای تعمیر یخچال با شماره نمایندگی تماس میگیرم.
نام و نام خانوادگی
عنوان

جدول محتوا

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

سایر مقالات

نحوه-چیدمان-مواد-غذایی-در-یخچال-جنرال-الکتریک-شاخص
راهنمای چیدمان داخل یخچال فریز
 لباسشویی تک شیر و دو شیر چه تفاوتی با هم دارند؟
 لباسشویی تک شیر و دو شیر چه تفاوتی با هم دارند؟
تعمیر و تعویض فیلتر یخچال پروفایل
تعویض فیلتر یخچال پروفایل
شستن پتو با لباسشویی
چگونه پتو را با لباسشویی بشوییم؟
ترموستات یخچال
ترموستات یخچال
در-مورد-برچسب-انرژی-چقدر-میدانید-شاخص
در مورد برچسب انرژی چقدر میدانید؟
تنظیم سختی آب در ماشین ظرفشویی
تنظیم سختی آب در ماشین ظرفشویی
 مزایا و معایب قرص ماشین ظرفشویی
 مزایا و معایب قرص ماشین ظرفشویی
راهنمای خرید بهترین مایع لباسشویی
راهنمای خرید بهترین مایع لباسشویی
تاثیر-قطعی-برق-بر-لوازم-خانگی-شاخص
تاثیر قطعی برق بر لوازم خانگی