نمایندگی تعمیرات جنرال الکتریک

 چیدمان نادرست و بیش از حد ظروف در داخل ماشین ظرفشویی

علت حل نشدن قرص ماشین ظرفشویی چیست؟

ممکن است برای شما پیش آمده باشد که پس از اتمام کار ظرف شویی، ماشین در شستشوی دقیق ظروف کثیف شما عملکرد درستی انجام نداده و ظروف به خوبی شسته نشده‌ باشند. این مشکل زمانی ابعاد تازه‌تری به خود می‌گیرد که قصد قرار دادن قرص جدیدی برای شستشو دارید و متوجه شده‌اید که قرص قبلی به خوبی مصرف نشده و حتی سالم باقی مانده است. پس حالا که با عامل اصلی شسته نشدن کامل ظروف خود آشنا شدید، در ادامه این مقاله همراه ما باشید تا به علت حل نشدن قرص ماشین ظرفشویی بپردازیم.

چگونگی باز شدن قرص در ماشین ظرفشویی

زمانی که آب گرم به داخل مدار شستشوی ماشین ظرفشویی وارد می‌شود، قرص از داخل محفظه جدا شده و به کف ماشین ظرفشویی می‌افتد و سپس به وسیله آب داغ حل می‌شود و شروع به شستشو ظروف می‌کند. حال اگر بنا به هر دلیلی این قرص در آب داغ حل نشود، طبیعتاً ظرفشویی عملکرد درستی در شستن ظرف ها نداشته و ظروف شما کثیف باقی می‌مانند.

چرا قرص در ماشین ظرفشویی حل نمی شود؟

با ما همراه باشید تا دلایل حل نشدن قرص در ظرفشویی را برایتان به طور کامل بررسی کنیم تا متوجه شوید به چه دلیلی قرص در دستگاه ضرفشویی شما حل نمی شود:

مقالات مرتبط : علت تمیز شسته نشدن ظروف در ماشین ظرفشویی جنرال الکتریک

چرا قرص در ماشین ظرفشویی حل نمی شود؟

بی کیفیت بودن قرص و شوینده

گاهی اوقات از قرص‌های بی کیفیت و نامعتبر استفاده می‌کنیم که از مواد استانداردی ساخته نشده‌اند. به همین دلیل به درستی باز نمی‌شوند و در صورت عملی شدن، مقداری رسوب به همراه دارند که باعث گرفتگی مسیر می‌شوند. از سوی دیگر  قرص‌ها دارای پوشش محتوی قرص هستند که در مجاورت آب خیس شده و باز می‌شود. زمانی که پوشش قرص غیر استاندارد و نامرغوب باشد، و یا قرص در جای گرم و مرطوب نگهداری شده باشد، قرص به راحتی حل نمی‌شود.

استفاده از قرص تاریخ مصرف گذشته

حتماً به تاریخ انقضای روی جعبه قرص‌های ماشین ظرفشویی خود دقت کنید. گاهی اوقات به دلیل کم‌تر استفاده کردن از ماشین ظرفشویی، قرص‌های آن نیز مدت زیادی در کابینت باقی می‌مانند. اگر قرص‌ها از تاریخ  انقضای خود گذشته باشند، از آنها استفاده نکنید. اگر پوشش و جعبه اصلی قرص‌ها را دور انداخته‌اید، حتماً یکی از قرص‌ها را امتحان کنید. برای این منظور قرص ماشین ظرفشویی را در یک لیوان آب داغ بیاندازید و پس از ۱۰ دقیقه آن را چک کنید. اگر قرص حل نشده و به صورت تکه تکه در سطح لیوان باقی مانده باشد، نشان دهنده فاسد بودن قرص است و نباید از آن قرص‌ها استفاده شود.

 مسیر ورود قرص به سمت مخزن ماشین ظرفشویی بسته شده باشد

قرص باید پس از قرار گرفتن در مجاورت آب داغ، از بخش جاپودری وارد مخزن شود. اگر این مسیر مسدود شده باشد، قرص نمی‌تواند خود را به مخزن برساند و در نتیجه حل نمی‌شود. علت اصلی گرفتگی مسیر قرص به مخزن، استفاده از قرص‌های تقلبی و غیر استاندارد در سیکل‌های قبلی شستشو بوده است. چرا که این قرص‌ها از خود رسوباتی به جای می‌گذارند که به مرور زمان مسیر حرکت قرص به سمت مخزن را تنگ می‌کنند و یا آن را به طور کلی می‌بندند.

 چیدمان نادرست و بیش از حد ظروف در داخل ماشین ظرفشویی

اگر ظروف به صورت اشتباه در ماشین ظرفشویی چیده شده باشند و یا حجم ظروف بیش از ظرفیت ماشین باشد این امکان وجود دارد که درب محفظه قرص به راحتی باز نشود و قرص نتواند در ماشین ظرفشویی حل شود. بنابراین قرار دادن درست ظرف ها در ماشین ظرفشویی که در دستورالعمل آن قید شده است را دوباره مطالعه کنید.

 چیدمان نادرست و بیش از حد ظروف در داخل ماشین ظرفشویی

بروز اختلال در عملکرد دیسپنسر ماشین ظرفشویی

قطعه دیسپنسر که در مدل‌های جدید ماشین ظرفشویی به چشم می‌خورد، کار حل کردن قرص در ماشین ظرفشویی را انجام می‌دهد. زمانی که برنامه شستشوی ماشین ظرفشویی تنظیم می‌شود، دیسپنسر قرص را در داخل دستگاه حل می‌کند و اگر شستشو پیش از به کار افتادن دیسپنسر بنا به هر دلیل متوقف شود، قرص نیز باز نمی‌شود و ظرف‌ها شسته نمی‌شوند. در این شرایط باید:

ماشین ظرفشویی را خاموش کنید و درب آن را باز کنید و دوباره دکمه روشن شدن را فشار دهید تا برنامه شستشو اجرا شود و دیسپنسر به کار بیافتد.

اگر باز هم قرص حل نشود، دیسپنسر دچار مشکل شده و باید از یک نفر تعمیرکار دعوت به همکاری نمود.

دمای آب برای حل شدن قرص کافی نیست

یکی از علت حل نشدن قرص ماشین ظرفشویی، دمای پایین آب می باشد، قرص نمی‌تواند در آب سرد حل شود. کم‌ترین دمای مورد نیاز برای حل شدن قرص در ماشین ظرفشویی حدود ۱۱۵ درجه فارنهایت است. معمولاً ماشین های ظرفشویی جدید دارای ترموستات هستند و یا سنسوری دارند که دما را اندازه گیری کرده و بر روی صفحه نمایشگر نشان می‌دهد. اگر آب به میزان کافی گرم شده باشد، می‌تواند مشکل از المنت گرمکن یا قطعات دیگر مربوط به تنظیم دمای آب باشد. در این صورت نیز باید از یک نفر متخصص ماهر کمک بخواهید.

اختلال در عملکرد سنسور یا کلید سوئیچ درب

نقص در عملکرد سوئیچ درب ماشین ظرفشویی هم می‌تواند باعث حل نشدن قرص در آن شود. ابتدایی‌ترین روش برای حل این مشکل، مرطوب کردن سوئیچ درب است که می‌توانید این کار را با یک پارچه خیس انجام دهید. بدین ترتیب دستگاه ریست شده و دوباره برنامه شستشو را تنظیم می‌کنیم. اگر با این ترفند نیز موفق به رفع مشکل نشدید، باید از یک نفر تعمیرکار مجرب ماشین ظرفشویی کمک بخواهید.

چه کار کنیم که قرص در ماشین ظرفشویی حل شود؟

  • قرص‌ها را در محل خشک و دور از رطوبت نگهداری کنید.
  • اگر قصد استفاده از قرص شوینده را دارید، حتماً این دستگاه را روی حالت مولتی تب قرار دهید تا دستگاه از برنامه مربوط به قرص استفاده کند.
  • قرص ماشین ظرفشویی را از مراکز فروشگاهی معتبر خریداری کنید.
  • از خرید قرص‌های ارزان قیمت با برندهایی که کمتر می‌شناسید خودداری کنید.
  • در خدمات سرویس دوره ‌ای ماشین ظرفشویی خود، دیسپنسر را چک کنید.
  • در زمان قرار دادن قرص در داخل محفظه مخصوص، دقت داشته باشید که محفظه قرص و دست خود شما کاملاً خشک باشند.
  • ظروفی را در داخل ماشین ظرفشویی قرار دهید که واقعاً قابلیت شستشوی آنها به وسیله ماشین ظرفشویی وجود داشته باشد.

 سخن پایانی

در این مقاله تلاش کردیم که شما را با علت حل شدن قرص در ماشین ظرفشویی و روش‌های رفع این ایراد آشنا کنیم. فراموش نکنید که خودکفا بودن در تعمیر لوازم خانگی یک حُسن به حساب می‌آید، اما گاهی اوقات ناچار به کمک گرفتن از تعمیرکار مجرب لوازم خانگی هستید. لذا در این مورد، می توانید از نمایندگی تعمیر جنرال الکتریک کمک بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − 16 =

من این متن را مطالعه کردم واقعا کاربردی بود ممنون از زحمات شما، برای تعمیر یخچال با شماره نمایندگی تماس میگیرم.
نام و نام خانوادگی
عنوان

جدول محتوا

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

سایر مقالات

ارور-یخچال-فریزر-جنرال-الکتریک-کد-خطای-FF-شاخص
ارور یخچال فریزر جنرال الکتریک کد خطای FF
تمیز نشدن ظروف در ماشین ظرفشویی
علت تمیز نشدن ظروف در ماشین ظرفشویی
ارور tc| tF یخچال جنرال الکتریک
ارور tc| tF یخچال جنرال الکتریک + و راهکاریی برای رفع آنها
آبگیری-نکردن-لباسشویی-مابه-شاخص
عیب یابی و رفع مشکل آبگیری نکردن لباسشویی
چرا-دور-تند-ماشین-لباسشویی-کار-نمی-کند-شاخص
چرا دور تند ماشین لباسشویی کار نمی کند؟
راهنمای فارسی لباسشویی جنرال الکتریک
راهنمای فارسی ماشین لباسشویی جنرال الکتریک
علت بوی سوختگی از ماشین لباسشویی
علل بوی سوختگی از ماشین لباسشویی
ارور DF یخچال فریزر جنرال الکتریک
ارور DF یخچال فریزر جنرال الکتریک
سنسور دیفراست یخچال
خرابی سنسور دیفراست یخچال
خرابی رله اورلود یخچال؛ علت و راهکارهای رفع آن
علائم خرابی رله اورلود یخچال و راه های تعمیر آن