گرم شدن یخچال جنرال الکتریک (GE) چیست؟

در این بخش قصد داریم در مورد علت گرم شدن یخچال جنرال الکتریک برای شما راهنمایی جامع را داشته باشیم. برخی از اقدامات تشخیصی وجود دارند که شما به راحتی می توانید خودتان برای تعمیر یخچال جنرال الکتریک انجام دهید. اول، شما باید بدانید که آیا این یک مشکل در بخش خنک کننده است یا یک مشکل در جریان هوا.
بسیاری از مردم نمی دانند که در همه یخچال فریزرهای معمول، همه مشکلات مربوط به خنک کننده ها در فریزر اتفاق می افتد.

بنابراین ابتدا فریزر را بررسی کنید. اگر هنوز خوب و سرد باشد، لازم نیست در مورد نشت کمپرسور یا خنک کننده نگران باشید. در این مورد می توانید مقاله تنظیم دما یخچال فریزر جنرال الکتریک  را مطالعه نمایید.

اگر فقط یک نقطه در فریزر سرد باشد، احتمالا خنک کننده شما نشتی دارد. شما باید نشتی را تعمیر کرده و سیستم را دوباره شارژ کنید. برای رفع این مشکل و تعمیر یخچال جنرال الکتریک  باید از یک تعمیرکار متخصص کمک بگیرید.

اگر فضای داخلی فریزر کاملا گرم باشد، کمپرسور را چک کنید. خرابی کمپرسور عموما یک مسئله نادر است، اما می تواند رخ دهد.

در اغلب موارد، مشکل گرم شدن یخچال جنرال الکتریک در رله شروع (بخش کوچک الکتریکی متصل به کمپرسور) است که ممکن است خراب شده باشد.
در این شرایط کمپرسور شروع به کار خواهد کرد و شما صدایی را برای چند ثانیه خواهید شنید، سپس این صدا قطع می شود.

سعی کنید آن را با یک قطعه مشابه تعویض کنید، این قطعات نسبتا ارزان هستند اگر این قطعه را از پارسا سرویس نمایندگی جنرال الکتریک تهیه کنید. قبل از انجام هرگونه تغییرات و یا تعمیرات حتماً باید جریان برق را قطع نمایید.

شما همچنین باید مطمئن شوید که فن هوای کمپرسور حتماً کار کند  و سیم پیچ های کندانسور از زیر با یک اتصال به یکدیگر مرتبط نشده اند. اگر درون فریزر خنک باشد ، قدم بعدی این است که دریابید که چرا هوای سرد درون فریزر گردش نمی کند.

بررسی کنید که آیا شما می توانید هوای سرد در قسمت بالایی یخچال و فریزر خود را احساس کنید و همچنین مطمئن شوید جریان برگشتی آن در پایین یخچال و فریزر شما با هیچ مانعی مسدود نشده است.

اگر هوایی وجود نداشته باشد، ممکن است که فن یا دمپر هوای یخچال شما مشکل داشته باشد. آیا می توانید صدای کارکردن فن را بشنوید؟

آخرین مسأله رایج ، عدم برفک زدایی است. در حین عملیات خنک سازی، رطوبت هوا به برفک در تبخیر کننده ها تبدیل می شود.

این برفک باید به صورت دوره ای ذوب شود تا از تشکیل بیش از اندازه آن جلوگیری شود، که موجب انسداد گردش هوا می شود.

تشخیص شرایط خرابی معمولا آسان است چرا که مقدار زیادی از یخ و برفک در پشت محفظه فریزر قابل مشاهده خواهد بود.

قبل از اینکه ادامه دهید، باید محفظه یخچال خود را به صورت دستی برفک زدایی کنید. روش توصیه شده برای این کار این است که آن را گرم کنید تا برفک بتواند ذوب شود. اصلاً  از روش هایی مثل خراشیدن یا ساییدن برای پاک کردن برفک استفاده نکنید زیرا این کار می تواند منجر به ایجاد آسیب هایی به بدنه یا عملکرد یخچال شما شود.

بیشتر بخوانید:  انواع ارورهای یخچال مابه، پیشگیری و برطرف کردن آن

ساده ترین روش برفک زدایی این است که یخچال را برای یک روز از برق بکشید و درب آن را باز بگذارید.
اگر عجله دارید، از یک منبع گرما دهنده مانند سشوار استفاده کنید، اما باید مراقب باشید که سایر اجزای پلاستیکی دستگاه را ذوب نکنید.

فراموش نکنید که اگر روی پنل عقب مقدار زیادی برفک مشاهده کردید، به این معناست که حتی مقدار بیشتری در پشت آن وجود دارد. پس از برفک زدایی دستی، ممکن است دریابید که یخچال و فریزر شما چند هفته به حالت طبیعی کار می کند تا اینکه برفک مجددا بر روی آن تشکیل شود.

سیستم خودکار برفک زدایی نسبتا ساده است. بعضی از بخش های کنترل، انرژی را به یک گرمکن منتقل می کنند و این کار تا زمانی ادامه پیدا می کند که یک ترموستات ، آن را خاموش کند.

هر یک از این اجزا می توانند باعث ایجاد مشکل باشند. با جداکردن پانل عقب فریزر، شما قادر به دیدن این گرمکن خواهید بود. این اقلام در سبک های مختلفی عرضه می شوند اما مشکلات همه آنها می تواند با تست پیوستگی به سادگی تشخیص داده شود. مدار باز نشان دهنده خرابی است. ترموستات یک قطعه کوچک بر روی سیم پیچ تبخیرکننده است. این قطعه باید پیوستگی را تا زمانی که سرد است، نشان دهد.

هنگامی که این قطعه خراب می شود، اغلب متورم شده یا عملکرد آنها با مشکل مواجه می شود.
اگر گرمکن برفک زدایی و ترموستات دستگاه شما به خوبی کار می کند، نشانه این است که پانل کنترل برفک زدایی شما باید تعویض شود.

متاسفانه، محل قرارگیری این بخش گاهی اوقات به سختی یافت می شود. (اغلب در زیر صفحه ضربه گیر قرار می گیرد).

ممکن است شما با اطلاعاتی که در اینجا در اختیارتان قرار می دهیم، سردرگم شوید. اما حقیقت این است که بسیاری از این اقدامات تشخیصی را می توان به سادگی با نگاه کردن و گوش دادن به یخچال جنرال الکتریک ، خودتان انجام دهید.

اگر می خواهید برای رفع مشکل و تعمیر یخچال جنرال الکتریک سریعتر اقدام کنید، میتوانید با نمایندگی تعمیر ساید بای ساید جنرال الکتریک در تهران تماس بگیرید و با برآورد هزینه تعمیریخچال ، از یک تعمیرکار متخصص برای رفع مشکل کمک بگیرید.

بررسی علت گرم شدن یخچال جنرال الکتریک

بنابراین در صورتی که بخواهیم بطور خلاصه علت گرم شدن یخچال جنرال الکتریک را بررسی کنیم، ۲ دلیل عمده برای این مشکل وجود دارد که اولی کار نکردن فن یخچال و یا فن کمپرسور یخچال است و دلیل دوم برفک زدن زیاد یخچال که این برفک ها مانند یک عایق عمل میکند و باعث گرم شدن یخچال شما میشود.