نمایندگی تعمیرات جنرال الکتریک

گرم شدن یخچال فریزر

رفع مشکل گرم شدن یخچال جنرال الکتریک

در این بخش قصد داریم در مورد علت گرم شدن یخچال جنرال الکتریک برای شما راهنمایی جامع را داشته باشیم. برخی از اقدامات تشخیصی وجود دارند که شما به راحتی می توانید خودتان برای تعمیر یخچال جنرال الکتریک انجام دهید. اول، شما باید بدانید که آیا این یک مشکل در بخش خنک کننده است یا یک مشکل در جریان هوا.

راهکار های رفع مشکل گرم شدن یخچال جنرال الکتریک

بسیاری از مردم نمی دانند که در همه یخچال فریزرهای معمولی، همه مشکلات مربوط به خنک کننده ها در فریزر اتفاق می افتد.

بنابراین ابتدا فریزر را بررسی کنید. اگر هنوز خوب و سرد باشد، لازم نیست در مورد نشت کمپرسور یا خنک کننده نگران باشید.

اگر فقط یک نقطه در فریزر سرد باشد، احتمالا خنک کننده شما نشتی دارد. شما باید نشتی را تعمیر کرده و سیستم را دوباره شارژ کنید. برای رفع این مشکل و تعمیر یخچال جنرال الکتریک  باید از یک تعمیرکار متخصص کمک بگیرید.

اگر فضای داخلی فریزر کاملا گرم باشد، کمپرسور را چک کنید. خرابی کمپرسور عموما یک مسئله نادر است، اما می تواند رخ دهد.

در اغلب موارد، مشکل گرم شدن یخچال جنرال الکتریک در رله شروع (بخش کوچک الکتریکی متصل به کمپرسور) است که ممکن است خراب شده باشد.
در این شرایط کمپرسور شروع به کار خواهد کرد و شما صدایی را برای چند ثانیه خواهید شنید، سپس این صدا قطع می شود.

سعی کنید آن را با یک قطعه مشابه تعویض کنید، این قطعات نسبتا ارزان هستند اگر این قطعه را از نمایندگی جنرال الکتریک تهیه کنید. قبل از انجام هرگونه تغییرات و یا تعمیرات حتماً باید جریان برق را قطع نمایید.

گرم شدن یخچال

شما همچنین باید مطمئن شوید که فن هوای کمپرسور حتماً کار کند  و سیم پیچ های کندانسور از زیر با یک اتصال به یکدیگر مرتبط نشده اند. اگر درون فریزر خنک باشد ، قدم بعدی این است که دریابید که چرا هوای سرد درون فریزر گردش نمی کند.

بررسی کنید که آیا شما می توانید هوای سرد در قسمت بالایی یخچال و فریزر خود را احساس کنید و همچنین مطمئن شوید جریان برگشتی آن در پایین یخچال و فریزر شما با هیچ مانعی مسدود نشده است.

اگر هوایی وجود نداشته باشد، ممکن است که فن یا دمپر هوای یخچال شما مشکل داشته باشد. آیا می توانید صدای کارکردن فن را بشنوید؟

مقالات مرتبط: دمپر یخچال فریزر و آموزش تعمیر آن

آخرین مسأله رایج ، عدم برفک زدایی است. در حین عملیات خنک سازی، رطوبت هوا به برفک در تبخیر کننده ها تبدیل می شود.

این برفک باید به صورت دوره ای ذوب شود تا از تشکیل بیش از اندازه آن جلوگیری شود، که موجب انسداد گردش هوا می شود.

تشخیص شرایط خرابی معمولا آسان است چرا که مقدار زیادی از یخ و برفک در پشت محفظه فریزر قابل مشاهده خواهد بود.

قبل از اینکه ادامه دهید، باید محفظه یخچال خود را به صورت دستی برفک زدایی کنید. روش توصیه شده برای این کار این است که آن را گرم کنید تا برفک بتواند ذوب شود. اصلاً  از روش هایی مثل خراشیدن یا ساییدن برای پاک کردن برفک استفاده نکنید زیرا این کار می تواند منجر به ایجاد آسیب هایی به بدنه یا عملکرد یخچال شما شود.

ساده ترین روش برفک زدایی این است که یخچال را برای یک روز از برق بکشید و درب آن را باز بگذارید.
اگر عجله دارید، از یک منبع گرما دهنده مانند سشوار استفاده کنید، اما باید مراقب باشید که سایر اجزای پلاستیکی دستگاه را ذوب نکنید.

فراموش نکنید که اگر روی پنل عقب مقدار زیادی برفک مشاهده کردید، به این معناست که حتی مقدار بیشتری در پشت آن وجود دارد. پس از برفک زدایی دستی، ممکن است دریابید که یخچال و فریزر شما چند هفته به حالت طبیعی کار می کند تا اینکه برفک مجددا بر روی آن تشکیل شود.

سیستم خودکار برفک زدایی نسبتا ساده است. بعضی از بخش های کنترل، انرژی را به یک گرمکن منتقل می کنند و این کار تا زمانی ادامه پیدا می کند که یک ترموستات ، آن را خاموش کند.

هر یک از این اجزا می توانند باعث ایجاد مشکل باشند. با جداکردن پانل عقب فریزر، شما قادر به دیدن این گرمکن خواهید بود. این اقلام در سبک های مختلفی عرضه می شوند اما مشکلات همه آنها می تواند با تست پیوستگی به سادگی تشخیص داده شود. مدار باز نشان دهنده خرابی است. ترموستات یک قطعه کوچک بر روی سیم پیچ تبخیرکننده است. این قطعه باید پیوستگی را تا زمانی که سرد است، نشان دهد.

هنگامی که این قطعه خراب می شود، اغلب متورم شده یا عملکرد آنها با مشکل مواجه می شود.
اگر گرمکن برفک زدایی و ترموستات دستگاه شما به خوبی کار می کند، نشانه این است که پانل کنترل برفک زدایی شما باید تعویض شود.

متاسفانه، محل قرارگیری این بخش گاهی اوقات به سختی یافت می شود. (اغلب در زیر صفحه ضربه گیر قرار می گیرد).

ممکن است شما با اطلاعاتی که در اینجا در اختیارتان قرار می دهیم، سردرگم شوید. اما حقیقت این است که بسیاری از این اقدامات تشخیصی را می توان به سادگی با نگاه کردن و گوش دادن به یخچال جنرال الکتریک ، خودتان انجام دهید.

اگر می خواهید برای رفع مشکل و تعمیر یخچال جنرال الکتریک سریعتر اقدام کنید، میتوانید با نمایندگی تعمیر یخچال جنرال الکتریک در تهران تماس بگیرید و با برآورد هزینه تعمیریخچال ، از یک تعمیرکار متخصص برای رفع مشکل کمک بگیرید.

بررسی علت گرم شدن یخچال جنرال الکتریک

در ادامه مواردی که باعث گرم شدن یخچال میشوند را به صورت مرحله به مرحله به شما آموزش میدهیم:

بررسی علت گرم شدن یخچال جنرال الکتریک

1.خرابی ترموسات

ترموسات یکی از اصلی ترین قطعات برای تنظیم دما است و در صورت خرابی آن موتور توانایی تولید سرما روشن بودن آن را ندارد و  در نتیجه یخچال شما سرمای تولید نمیکند و گرم می ماند.

2.خرابی کمپرسور

کمپرسور یا همان موتور یخچال از قطعات اصلی یخچال است که در صورت خرابی یخچال شما به صورت کامل خاموش میشود و توانایی انجام هیچ کاری را ندارد. اصولا خرابی کمپرسور به خاطر طول عمر آن است. یعنی اگر کمپرسور شما عمر طولانی مدتی نداشته باشد و داغ نکند امکان خرابی خیلی کمی دارد.

3.مشکل گاز یخچال

گاز یخچال یکی از مم ترین عوامل سرمای یخچال است یعنی گاز به کمک کمپرسور دمای داخل یخچال را تامین میکند. پس مشکلی در قسمت گاز وجود داشته باشد مثل تمام شدن گاز، نشتی گاز و خرابی مسیر ورود و خروج گاز باعث نرسید سرمای کافی به یخچال میشود.

4.خرابی لاستیک

لاستیک یخچال محافظی برای حفظ سرما و هدر نرفتن انرژی است. در صورتی که لاستیک دور درب یخچال شما خراب شده باشد به صورت ناخود آگاه یخچال سرمای خود را از دست میدهد و به مرور زمان داخل آن گرم تر و گرم تر میشود. این اتفاق میتواند به کمپرسور هم فشار بیاورد پس حتما به آن توجه کنید.

سخن پایانی

بنابراین در صورتی که بخواهیم بطور خلاصه علت گرم شدن یخچال جنرال الکتریک را بررسی کنیم، ۲ دلیل عمده برای این مشکل وجود دارد که اولی کار نکردن فن یخچال و یا فن کمپرسور یخچال است و دلیل دوم برفک زدن زیاد یخچال که این برفک ها مانند یک عایق عمل میکند و باعث گرم شدن یخچال شما میشود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − 3 =

من این متن را مطالعه کردم واقعا کاربردی بود ممنون از زحمات شما، برای تعمیر یخچال با شماره نمایندگی تماس میگیرم.
نام و نام خانوادگی
عنوان

جدول محتوا

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

سایر مقالات

نحوه-چیدمان-مواد-غذایی-در-یخچال-جنرال-الکتریک-شاخص
راهنمای چیدمان داخل یخچال فریز
 لباسشویی تک شیر و دو شیر چه تفاوتی با هم دارند؟
 لباسشویی تک شیر و دو شیر چه تفاوتی با هم دارند؟
تعمیر و تعویض فیلتر یخچال پروفایل
تعویض فیلتر یخچال پروفایل
شستن پتو با لباسشویی
چگونه پتو را با لباسشویی بشوییم؟
ترموستات یخچال
ترموستات یخچال
در-مورد-برچسب-انرژی-چقدر-میدانید-شاخص
در مورد برچسب انرژی چقدر میدانید؟
تنظیم سختی آب در ماشین ظرفشویی
تنظیم سختی آب در ماشین ظرفشویی
 مزایا و معایب قرص ماشین ظرفشویی
 مزایا و معایب قرص ماشین ظرفشویی
راهنمای خرید بهترین مایع لباسشویی
راهنمای خرید بهترین مایع لباسشویی
تاثیر-قطعی-برق-بر-لوازم-خانگی-شاخص
تاثیر قطعی برق بر لوازم خانگی