تعمیر یخچال جنرال الکتریک شرق تهران

جهت درخواست تتعمیر یخچال جنرال الکتریک خود با نمایندگی تماس بگیرید.

شماره تلفن جنرال الکتریک : 02126153912


این مقاله آموزشی در مورد یکی دیگر از قطعه های یخچال می باشد که دمپر نام دارد. در واقع این قطعه مهم از یک موتور کوچک و تعدادی پره تشکیل شده است. اهمیت این مورد تا جایی می باشد که در صورت خرابی یا نیاز به تعویض آن باستی سریعا اقدام نمایید و از فاسد شدن خوراکی ها جلوگیری می کند.تعمیر یخچال جنرال الکتریک

به عبارتی دیگر ساختمان این وسیله های کاربردی به گونه ای است که بخش های بسیار زیادی دست به دست هم داده اند تا بتوانید به کمک آن ها هر گونه مواد غذایی را که نیاز به مراقبت شدید و سرد شدن دارد را نگاه دارد.تعمیر یخچال جنرال الکتریک

در این محتوا در مورد تعمیر دمپر یخچال فریزر صحبت خواهیم کرد که یکی از دغدغه های افراد می باشد پس با ما همراه باشید.

در صورتی که هر گونه سوالی در این زمینه دارید می توانید با نمایندگی تعمیر یخچال جنرال الکتریک به شماره 26153912-021 تماس بگیرید و به صورت رایگان از متخصصین مشاوره بگیرید.

تعمیر دمپر یخچال فریزر

دمپر نیز همانند دیگر اجزا وظیفه خاص خودش را بر عهده دارد و محل قرار گرفتن آن درون یخچال می باشد چون سرمای موجود در فریزر را می گیرد و سپس برای جلوگیری از خرابی انواع مواد غذایی این هوای سرد را به درون یخچال می فرستد و این گردش دائما در حال اتفاق افتادن است.تعمیر یخچال جنرال الکتریک

بر اساس توضیحات فوق در می یابید که اگر زمانی احساس کردید دستگاه شما به خوبی سرما تولید نمی کند یا گوشت، لبنیات و سایر این محصولات فاسد یا خراب می شوند، مطمئن باشید که اشکال از دمپر است و در صدد اصلاح آن بر بیایید.

به مواردی که در این بخش برایتان شرح می دهیم توجه کنید چون ممکن است در هنگام تعمیر این قطعه به دردتان بخورد و به مشکل بر نخورید. همان طور که در جریان هستید این وسیله در میان یخچال و فریزر شما قرار دارد و زمانی که دمای داخل آن کاهش پیدا می کند با باز شدن درب دمپر جریان هوای سرد دوباره اتفاق می افتد و سپس دریچه بسته می شود.

تعمیردمپر یخچال

از کجا می توان فهمید که دمپر خراب است؟

در چنین مواقعی اصلا استرس نگیرید و سعی کنید که به فکر چاره ای برای آن باشید در بسیاری از مواقع چون با نحوه کار کردن این جزء آشنایی دارید به سراغ دمپر بروید و به فکر تعمیر یا تعویض کردن آن باشید.تعمیر یخچال جنرال الکتریک

منتها قبل از انجام این کار از سالم بودن بخش هایی از یخچال مانند کمپرسور، قطعات دیفراست، گاز و فن آن مطمئن شوید و در نهایت به فکر چاره باشید. نحوه تست و آزمایش کردن این قطعه مهم و اساسی به این صورت است که به اصطلاح به داد ناحیه خراب شده برسید تا خسارت های جبران ناپذیری را به وجود نیاورده است.

در حین آزمایش این موارد را حتما به خاطر بسپارید:

  • به محض باز کردن درب یخچال، فورا سوئیچ لامپ را خاموش کنید.
  • درست در لحظه ای که این کار را انجام دادید، تمام حواستان را بر روی این موضوع بگذارید که آیا در حین کار کردن این وسیله سرمایشی، از گوشه ها و اطراف آن (منافذش) هوای سردی جریان دارد یا خیر!؟
  • حتی در این باره به خوبی و درست کار کردن فریزر شما نیز از اهمیت بالایی برخوردار است.
  • با در نظر گرفتن این چند مورد یقین داشته باشید که دمپر شما خراب است.

علت خرابی این قطعه چیست؟

شما باید زمانی که این اتفاق رخ می دهد به دنبال این باشید که از ریشه آن را بر طرف نمایید تا پس از مدتی دوباره چنین مشکلی اتفاق نیفتد عواقبی که می تواند دامن گیرتان باشد عبارتند از افزایش یا کاهش دمای یخچال به خودی خود.

بیشتر بخوانید:  آموزش تعمیر یا تعویض لاستیک دور درب یخچال

که در حالت اول با عدم دریافت افزایش دما به واسطه برد،گرما درون محفظه پخش می شود و سبب خراب شدن هر آن چه که در آن است می شود

در حالت دوم ممکن است عکس این قضیه صورت بگیرد یعنی دما به شدت کاهش و سرد می شود و در نتیجه تمامی خوراکی ها یخ می زنند.

خرابی دریچه، شکسته شدن یکی از پره ها، مسدود شدن راه انتقال هوا از جمله دلایل عمده و مهمی هستند که در صورت بروز به ما نشان می دهند که زمان تعمیر یا تعویض دمپر رسیده است بنابراین باید این موضوعات را کاملا جدی بگیرید.

 

آیا تعمیر یا تعویض دمپر نیاز به کارشناس حرفه ای دارد؟

آموزش تعمیر دمپر

آموزش تعمیر دمپر

بسیاری از افراد این سوال را به صورت مکرر از ما می کنند با آموزش هایی که در این بخش به شما می دهیم می توانید به آسانی در خانه این کار را انجام بدهید:

خالی کردن اطراف یخچال

یخچال را به صورت کامل خالی کنید و آن را از برق بکشید و مطمئن شوید که برق در داخل یخچال درجریان نیست و هرگونه اشیاء مزاحم را از اطرا یخچال دور کنید تا در هنگام کار چیزی باعث دست و پا گیر شدن شما نشود.

برداشتن درپوش

روی دمپر یک در پوش پلاستیکی وجود دارد که در صورت برداشتن آن میتوانید لامپ و دمپر را ببنید. البته لازم به ذکر است که در بعضی یخچال ها این در پوش با گیره های پلاستیکی چفت شده و در بعضی هم با پیچ این در پوش در جایش سفت شده در هر صورت با احتیاط و ضره و شکستن در پوش آن را بردارد.

برداشتن درپوش

بررسی درون درپوش:

درون در پوش را با دقت برسی کنید و هرگونه اشیاء خارجی مانند تسمه یا فوم را در میان تسمه های دمپر دیدی با احتیاط بردارید و به تسمه آسیبی نزنید این اشیاء خارجی که در لا به لای تسمه گیر میکند میتواند روی گردش دمای یخچال تاثیر منفی بگذارد.

خارج کردن دمپر قدیمی

حال که همه موارد را چک کردید با دقت زیاد و احتباط موتور دمپر قدیمی را از جایگاه خود در بیاورید و به داخل یک جعبه کاغذی یا کارتون بگذارید.

زمان تعویض

حالا دمپر جدید را در جای دمپر قدیمی بگذارید و مطمئن شوید که در جایگاه خود قرار گرفته برای اطمینان میتوانید آن را با انگشت بچرخانید و اگر دیه راحتی دنده ها کار کردن و چرخیدن یعنی شما به درستی آن را جاگذاری کرده اید.

بیشتر بخوانید:  7 علت اصلی خنک نکردن یخچال

کنترل دما

درپوش دمپر را به جای خود برگردانید و پیچ یا گیره های آن را ببندید و دمای یخچال را به حالت نرمال دربیاورید.

نتیجه گیری

همه این مطالب به منظور آموزش تعمیر دمپر یخچال فریزر است و امیدواریم که این محتوا را به خوبی مطالعه کرده باشید و زمانی که در این زمینه گرفتار مشکلی شدید، بتوانید بدون مراجعه به مراکز تخصصی یا تماس با کارشناسان تعمیر یا تعویض این قطعه را انجام بدهید.

اگر باز هم در قسمتی از محتوا مفهومی را درک نکردید می توانید یک بار دیگر آن را بخوانید و بررسی های لازم را در این باره داشته باشید.

یخچال قلب هر آشپزخانه ای است پس در مراقبت از آن کوشا باشید.


دیگر خدمات تعمیرات جنرال الکتریک

تعمیر ظرفشویی جنرال الکتریک

آیکون ماشین ظرفشویی وایت هاوس

تعمیر ساید جنرال الکتریک

آیکون ساید وایت هاوس

تعمیر مایکروفر جنرال الکتریک

آیکون مایکروفر جنرال الکتریک

تعمیر کولر گازی جنرال الکتریک

آیکون تعمیر اسپیلت

تعمیر لباسشویی جنرال الکتریک

آیکون لباسشویی

 تعمیر جاروبرقی جنرال الکتریک

آیکون جاروبرقی جنرال الکتریک


تماس با نمایندگی های تعمیرات یخچال و فریزر جنرال الکتریک


تلفن نمایندگی تعمیرات یخچال جنرال الکتریک غرب تهران:

آیت الله کاشانی، باغ فیض، بلوار فردوس، آریا شهر، جنت آباد، پونک، صادقیه، اکباتان، شهرک آپادانا، شهرزیبا، شهرک آزادی، مرزداران، شهرآرا، پاتریس، جلال آل احمد، سردار جنگل، شهرک راه آهن، میدان المپیک

021-44449690 021-44768306 021-44768325

  تلفن نمایندگی تعمیرات یخچال جنرال الکتریک شمال تهران:

لواسانات،شمیرانات& نیاوران، ولنجک، الهیه، تجریش، شریعتی، فرمانیه، کامرانیه، چیذر، زعفرانیه، منظریه، ازگل، دربند، دزاشیب، محمودیه، پل رومی، پاسداران، ظفر، میرداماد، جردن، دروس، پارک وی، شهرک غرب، سعادت آباد، ملاصدرا

021-22225007 021-88770355 021-26153912

تلفن نمایندگی تعمیر یخچال جنرال الکتریک شرق تهران:

تهرانپارس، پیروزی، رسالت، نارمک، امام حسین، دماوند، نیروهوایی، سید خندان، نظام آباد، مجدیه، سهروردی

021-77725710 021-33324070 021-77725711

تلفن نمایندگی تعمیرات یخچال جنرال الکتریک جنوب تهران:

راه آهن، مولوی، شوش، میدان قزوین، منیریه، حسن آباد، بعثت، افسریه، نازی آباد

 021-55186843

تلفن نمایندگی تعمیرات یخچال جنرال الکتریک مرکز تهران:

ستارخان، توحید، جمهوری، رودکی، مرتضوی، جیحون، آذربایجان، انقلاب، مهرآباد، استاد معین، جمالزاده، کارگر

 021-66555774

تلفن نمایندگی تعمیر یخچال جنرال الکتریک شمال شرق تهران:

گیشا، فاطمی، آرژانتین، عباس آباد، مطهری، فلسطین، توانیر، یوسف آباد، گاندی، امیرآباد

021-88779587 021-44768294 021-44768278

 

 

به این صفحه امتیاز دهید