نمایندگی تعمیرات جنرال الکتریک

آموزش کامل تعمیر و تعویض دمپر یخچال فریزر

دمپر یخچال فریزر و آموزش تعمیر و نحوه تعویض آن

این مقاله آموزشی در مورد یکی دیگر از قطعه های یخچال می باشد که دمپر نام دارد. در واقع این قطعه مهم از یک موتور کوچک و تعدادی پره تشکیل شده است. اهمیت این مورد تا جایی می باشد که در صورت خرابی یا نیاز به تعویض آن باستی سریعا اقدام نمایید و از فاسد شدن خوراکی ها جلوگیری می کند.تعمیر یخچال جنرال الکتریک

به عبارتی دیگر ساختمان این وسیله های کاربردی به گونه ای است که بخش های بسیار زیادی دست به دست هم داده اند تا بتوانید به کمک آن ها هر گونه مواد غذایی را که نیاز به مراقبت شدید و سرد شدن دارد را نگاه دارد.تعمیر یخچال جنرال الکتریک

در این محتوا در مورد تعمیر دمپر یخچال فریزر صحبت خواهیم کرد که یکی از دغدغه های افراد می باشد پس با ما همراه باشید.

در صورتی که هر گونه سوالی در این زمینه دارید می توانید با نمایندگی تعمیر یخچال جنرال الکتریک به شماره 2222507-021 تماس بگیرید و به صورت رایگان از متخصصین مشاوره بگیرید.

تعمیر دمپر یخچال فریزر

دمپر نیز همانند دیگر اجزا وظیفه خاص خودش را بر عهده دارد و محل قرار گرفتن آن درون یخچال می باشد چون سرمای موجود در فریزر را می گیرد و سپس برای جلوگیری از خرابی انواع مواد غذایی این هوای سرد را به درون یخچال می فرستد و این گردش دائما در حال اتفاق افتادن است.تعمیر یخچال جنرال الکتریک

بر اساس توضیحات فوق در می یابید که اگر زمانی احساس کردید دستگاه شما به خوبی سرما تولید نمی کند یا گوشت، لبنیات و سایر این محصولات فاسد یا خراب می شوند، مطمئن باشید که اشکال از دمپر است و در صدد اصلاح آن بر بیایید.

به مواردی که در این بخش برایتان شرح می دهیم توجه کنید چون ممکن است در هنگام تعمیر این قطعه به دردتان بخورد و به مشکل بر نخورید. همان طور که در جریان هستید این وسیله در میان یخچال و فریزر شما قرار دارد و زمانی که دمای داخل آن کاهش پیدا می کند با باز شدن درب دمپر جریان هوای سرد دوباره اتفاق می افتد و سپس دریچه بسته می شود.

از کجا می توان فهمید که دمپر یخچال خراب است؟

در چنین مواقعی اصلا استرس نگیرید و سعی کنید که به فکر چاره ای برای آن باشید در بسیاری از مواقع چون با نحوه کار کردن این جزء آشنایی دارید به سراغ دمپر بروید و به فکر تعمیر یا تعویض کردن آن باشید.تعمیر یخچال جنرال الکتریک

منتها قبل از انجام این کار از سالم بودن بخش هایی از یخچال مانند کمپرسور، قطعات دیفراست، گاز و فن آن مطمئن شوید و در نهایت به فکر چاره باشید. نحوه تست و آزمایش کردن این قطعه مهم و اساسی به این صورت است که به اصطلاح به داد ناحیه خراب شده برسید تا خسارت های جبران ناپذیری را به وجود نیاورده است.

در حین آزمایش این موارد را حتما به خاطر بسپارید:

  • به محض باز کردن درب یخچال، فورا سوئیچ لامپ را خاموش کنید.
  • درست در لحظه ای که این کار را انجام دادید، تمام حواستان را بر روی این موضوع بگذارید که آیا در حین کار کردن این وسیله سرمایشی، از گوشه ها و اطراف آن (منافذش) هوای سردی جریان دارد یا خیر!؟
  • حتی در این باره به خوبی و درست کار کردن فریزر شما نیز از اهمیت بالایی برخوردار است.
  • با در نظر گرفتن این چند مورد یقین داشته باشید که دمپر شما خراب است.

مقالات مرتبط: سیستم دیفراست یخچال و تعمیر آن

از کجا می توان فهمید که دمپر خراب است؟علت خرابی قطعه دمپر چیست؟

شما باید زمانی که این اتفاق رخ می دهد به دنبال این باشید که از ریشه آن را بر طرف نمایید تا پس از مدتی دوباره چنین مشکلی اتفاق نیفتد عواقبی که می تواند دامن گیرتان باشد عبارتند از افزایش یا کاهش دمای یخچال به خودی خود.

که در حالت اول با عدم دریافت افزایش دما به واسطه برد،گرما درون محفظه پخش می شود و سبب خراب شدن هر آن چه که در آن است می شود

در حالت دوم ممکن است عکس این قضیه صورت بگیرد یعنی دما به شدت کاهش و سرد می شود و در نتیجه تمامی خوراکی ها یخ می زنند.

خرابی دریچه، شکسته شدن یکی از پره ها، مسدود شدن راه انتقال هوا از جمله دلایل عمده و مهمی هستند که در صورت بروز به ما نشان می دهند که زمان تعمیر یا تعویض دمپر رسیده است بنابراین باید این موضوعات را کاملا جدی بگیرید.

آیا تعمیر یا تعویض دمپر نیاز به کارشناس حرفه ای دارد؟

بسیاری از افراد این سوال را به صورت مکرر از ما می کنند با آموزش هایی که در این بخش به شما می دهیم می توانید به آسانی در خانه این کار را انجام بدهید:

خالی کردن اطراف یخچال

یخچال را به صورت کامل خالی کنید و آن را از برق بکشید و مطمئن شوید که برق در داخل یخچال درجریان نیست و هرگونه اشیاء مزاحم را از اطرا یخچال دور کنید تا در هنگام کار چیزی باعث دست و پا گیر شدن شما نشود.

برداشتن درپوش

روی دمپر یک در پوش پلاستیکی وجود دارد که در صورت برداشتن آن میتوانید لامپ و دمپر را ببنید. البته لازم به ذکر است که در بعضی یخچال ها این در پوش با گیره های پلاستیکی چفت شده و در بعضی هم با پیچ این در پوش در جایش سفت شده در هر صورت با احتیاط و ضره و شکستن در پوش آن را بردارد.

بررسی درون درپوش

درون در پوش را با دقت برسی کنید و هرگونه اشیاء خارجی مانند تسمه یا فوم را در میان تسمه های دمپر دیدی با احتیاط بردارید و به تسمه آسیبی نزنید این اشیاء خارجی که در لا به لای تسمه گیر میکند میتواند روی گردش دمای یخچال تاثیر منفی بگذارد.

آیا تعمیر یا تعویض دمپر نیاز به کارشناس حرفه ای دارد؟خارج کردن دمپر قدیمی

حال که همه موارد را چک کردید با دقت زیاد و احتباط موتور دمپر قدیمی را از جایگاه خود در بیاورید و به داخل یک جعبه کاغذی یا کارتون بگذارید.

زمان تعویض

حالا دمپر جدید را در جای دمپر قدیمی بگذارید و مطمئن شوید که در جایگاه خود قرار گرفته برای اطمینان میتوانید آن را با انگشت بچرخانید و اگر دیه راحتی دنده ها کار کردن و چرخیدن یعنی شما به درستی آن را جاگذاری کرده اید.

کنترل دما

درپوش دمپر را به جای خود برگردانید و پیچ یا گیره های آن را ببندید و دمای یخچال را به حالت نرمال دربیاورید.

نتیجه گیری

همه این مطالب به منظور آموزش تعمیر دمپر یخچال فریزر است و امیدواریم که این محتوا را به خوبی مطالعه کرده باشید و زمانی که در این زمینه گرفتار مشکلی شدید، بتوانید بدون مراجعه به مراکز تخصصی یا تماس با کارشناسان تعمیر یا تعویض این قطعه را انجام بدهید.

اگر باز هم در قسمتی از محتوا مفهومی را درک نکردید می توانید یک بار دیگر آن را بخوانید و بررسی های لازم را در این باره داشته باشید.

یخچال قلب هر آشپزخانه ای است پس در مراقبت از آن کوشا باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − 5 =

من این متن را مطالعه کردم واقعا کاربردی بود ممنون از زحمات شما، برای تعمیر یخچال با شماره نمایندگی تماس میگیرم.
نام و نام خانوادگی
عنوان

جدول محتوا

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

سایر مقالات

نحوه-چیدمان-مواد-غذایی-در-یخچال-جنرال-الکتریک-شاخص
راهنمای چیدمان داخل یخچال فریز
 لباسشویی تک شیر و دو شیر چه تفاوتی با هم دارند؟
 لباسشویی تک شیر و دو شیر چه تفاوتی با هم دارند؟
تعمیر و تعویض فیلتر یخچال پروفایل
تعویض فیلتر یخچال پروفایل
شستن پتو با لباسشویی
چگونه پتو را با لباسشویی بشوییم؟
ترموستات یخچال
ترموستات یخچال
در-مورد-برچسب-انرژی-چقدر-میدانید-شاخص
در مورد برچسب انرژی چقدر میدانید؟
تنظیم سختی آب در ماشین ظرفشویی
تنظیم سختی آب در ماشین ظرفشویی
 مزایا و معایب قرص ماشین ظرفشویی
 مزایا و معایب قرص ماشین ظرفشویی
راهنمای خرید بهترین مایع لباسشویی
راهنمای خرید بهترین مایع لباسشویی
تاثیر-قطعی-برق-بر-لوازم-خانگی-شاخص
تاثیر قطعی برق بر لوازم خانگی