علل خاموش شدن یخچال مابه

در این مقاله به بررسی دلایل از کار افتادن یخچال مابه می پردازیم. اگر با برند لوارم خانگی مابه آشنا باشید می دانید که این محصول جزء یکی از بهترین های لوازم خانگی در بازار است . اما مطمئنا شما هم تجربه خرابی محصولات با کیفیت را داشته اید. خصوصا اگر لوازم خانگی برقی باشد! از طرفی، همه این موضوع را می دانیم که هر وسیله برقی عمری دارد و بسیار آسیب پذیر است . گاهی اوقات، لوازم ارزان قیمت ما عمر بیشتری می کنند و بر خلاف تصور خیلی از ماها دیرتر خراب می شوند، گاهی هم وسیله ای که فکر خراب شدنش را نمی کردیم، خیلی زود تر از زمان مورد انتظار، خراب می شود.

تعمیر شبانه روزی یخچال مابه

تعمیر یخچال مابه

بیایید یکبار با هم تمام دلایل کار نکردن یخچال مابه را بررسی کنیم:

گرمای زیاد

زمانیکه موتور یخچال شروع بکار می کند، شروع به تولید گرما میکند، اگر هوای اطراف یخچال نیز گرم باشد، گرمای تولیدی موتور یخچال دوبرابر می شود. گرم شدن یخچال مابه در این مواقع، باعث سوخگی سیم های یخچال شده و می تواند به قطعات یخچال آسیب جدی بزند. به این ترتیب موتور یخچال از کار می افتد و یخچال خاموش می شود. بنابراین همیشه هوای اطراف یخچال را مناسب نگه دارید و نگذارید گرمای زیادی به یخچال وارد شود. بین یخچال و سایر وسایل خود حداقل 15 سانتی منتر فاصله قرار دهید . همچنین یخچال را خیلی به دیوار نچسبانید تا مجبور به تعویض موتور یخچال مابه نشوید.

جرم گرفتن کندانسور

زمانیکه کندانسور یخچال (در هر برندی، از مابه گرفته تا برند دیگری)  جرم می گیرد، ممکن است موتور یخچال از کار بیفتد. کندانسور یخچال همان لوله های پیچی سیاه رنگ پشت یخچال است که گاز پرفشار را به گاز مایع تبدیل می کند. در این تبدیل، کندانسور گرمای زیادی را دفع می کند. وقتی لوله های کندانسور کثیف شود، دیگر نمی تواند گرمای زیادی را دفع کند. به این ترتیب سبب خاموش شدن یخچال مابه می شود.

بیشتر بخوانید:  تعمیر یخساز پروفایل

روغن کاری یخچال را فراموش کردن

روغن کاری یخچال برای کارکرد درست موتور یخچال لازم است. روانکاری نکردن کمپرسور یخچال، باعث فرسایش یخچال می شود و در درازمدت حتی می تواند باعث از کار افتادن یخچال شود.

ولتاژ زیاد

کمپرسور یا موتور یخچال می تواند با افزایش ولتاژ آسیب می بیند. جریان قوی برق در یخچال می تواند به سیم پیچ های کمپرسور آسیب برساند و باعث خاموش شدن یخچال مابه شود . لازم به ذکر است که تعویض کمپرسور یخچال هزینه زیادی دارد. به همین دلیل باید در نگهداری و مراقبت یخچال خود، دقت بیشتری کنید.

نکات مهم جلوگیری از خاموش شدن و از کار افتادن یخچال مابه

  • تعمیر یخچال جز تعمیرات  سخت و پر هزینه است. توصیه می کنیم حتما تعمیرات یخچال مابه خود را به دست تکنسین های متخصصان تعمیر یخچال انجام شود .
  • طول عمر یخچال تا  حدود زیادی به نحوه استفاده و مراقبت از یخچال شما بستگی دارد.
  • تعویض کمپرسور بسیار هزینه بر است ، در صورتی تعویض کمپرسور انجام دهید که یخچال گرانبهایی دارید.تمیز کردن و روغن کاری کمپرسور می تواند از مشکلات احتمالی کمپرسور جلوگیری کند .
  • تمیز کردن و روغن کاری کمپرسور جزو موارد ضروری مراقبت از یخچال است.

حالا نوبت شماست…

شما درباره علت خاموش شن یخچال مابه چه می دانید؟ آیا تا بحال این مشکل را تجربه کرده اید؟ هر نظر و تجربه ای اگر در زمینه خرابی و تعمیرات یخچال دارید، خوشحال می شویم نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

نمایندگی مابه

شماره تلفن های نمایندگی تعمیرات یخچال مابه

  تلفن نمایندگی تعمیرات یخچال مابه شمال تهران:

لواسانات، شمیرانات، نیاوران، ولنجک، الهیه، تجریش، شریعتی، فرمانیه، کامرانیه، چیذر، زعفرانیه، منظریه، ازگل، دربند، دزاشیب، محمودیه، پل رومی، پاسداران، ظفر، میرداماد، جردن، دروس، پارک وی، شهرک غرب، سعادت آباد، ملاصدرا

021-22225007 

021-88770355 

021-26153912

تلفن نمایندگی تعمیرات یخچال غرب تهران:

آیت الله کاشانی، باغ فیض، بلوار فردوس، آریا شهر، جنت آباد، پونک، صادقیه، اکباتان، شهرک آپادانا، شهرزیبا، شهرک آزادی، مرزداران، شهرآرا، پاتریس، جلال آل احمد، سردار جنگل، شهرک راه آهن، میدان المپیک

021-44449690  

021-44768306 

021-44768325

تلفن نمایندگی تعمیرات یخچال شرق تهران:

تهرانپارس، پیروزی، رسالت، نارمک، امام حسین، دماوند، نیروهوایی، سید خندان، نظام آباد، مجدیه، سهروردی

021-77725710

021-33324070

021-77725711

تلفن نمایندگی تعمیر یخچال مابه شمال شرق تهران:

گیشا، فاطمی، آرژانتین، عباس آباد، مطهری، فلسطین، توانیر، یوسف آباد، گاندی، امیرآباد

021-88779587

021-44768294

021-44768278

تلفن نمایندگی تعمیر یخچال مابه جنوب تهران:

راه آهن، مولوی، شوش، میدان قزوین، منیریه، حسن آباد، بعثت، افسریه، نازی آباد

 021-55186843

تلفن نمایندگی تعمیرات مابه مرکز تهران:

ستارخان، توحید، جمهوری، رودکی، مرتضوی، جیحون، آذربایجان، انقلاب، مهرآباد، استاد معین، جمالزاده، کارگر

 021-66555774