نمایندگی تعمیرات جنرال الکتریک

علت خاموش شدن ساید مابه همراه با نحوه تعمیر و تعویض آن

علت خاموش شدن ساید مابه

در این مقاله به بررسی دلایل از کار افتادن یخچال مابه می پردازیم. اگر با برند لوارم خانگی مابه آشنا باشید می دانید که این محصول جزء یکی از بهترین های لوازم خانگی در بازار است . اما مطمئنا شما هم تجربه خرابی محصولات با کیفیت را داشته اید. خصوصا اگر لوازم خانگی برقی باشد! از طرفی، همه این موضوع را می دانیم که هر وسیله برقی عمری دارد و بسیار آسیب پذیر است . گاهی اوقات، لوازم ارزان قیمت ما عمر بیشتری می کنند و بر خلاف تصور خیلی از ماها دیرتر خراب می شوند، گاهی هم وسیله ای که فکر خراب شدنش را نمی کردیم، خیلی زود تر از زمان مورد انتظار، خراب می شود.

تعمیر شبانه روزی یخچال مابه

 

علت خاموش شدن ساید مابه

یکی از مشکلاتی که امکان دارد برای یخال شما اتفاق بیوفتد خاموش شدن ناگهانی یخچال ساید شماست. همانطور که همه ما از آن اطلاع داریم یخچال های ساید جزو یخچال های گران قیمتی هستند و قطعا خاموش شدن یکهویی آن میتواند باعث نگرانی شما بشود. اما باید به شما بگویم که نیاز به نگرانی نیست، درسته که برگرداندن آن به روز قبل بدون هزینه و بی دردسر نیست اما بهتر از آن است که مجبور به خرید مجدد یخچال شوید. قبل از هرکاری توجه کنید که آیا تمامی قسمت های یخچال از کار خاموش شده اند؟ موتور کمپرسور کار میکند؟ ساید شما سرما تولید میکند؟ و … پس از بررسی ها متداول متوجه علت خاموش شدن ساید مابه خود میشوید. علت خاموش شدن ساید مابه

  • خرابی کمپرسور
  • خرابی اورلود
  • خرابی برد
  • خرابی سنسور ها
  • اختلال در سیم های برق دستگاه

1. خاموش شدن ساید مابه به دلیل کمپرسور

کمپرسور یا اصطلاح آمیانه آن موتور ها، یکی از مهم ترین قسمت های یخچال است و درصورت بروز هرگونه مشکل در کمپرسور یخچال شما 80 درصد از کار می افتد و 20 درصد باقی مانده هم شاید اصلا به درد شما نخورد. البته باید گفت که خرابی کمپرسور شما میتواند به دلایل متفاوتی باشد و در بعضی مواقه ب کوچک ترین تعمیر و کمترین هزینه مشکل موتور ساید مابه شما حل شود و در بعضی مواقع هم کمپرسور طوری خراب شده که به طور کل باید تعویض شود و قابلیت تعمیر ندارد و قطعا تعویض آن هزینه بیشتری را در پی دارد. در همچین مواقع ای حتما به صدای کمپرسور گوش کنید و دست خود را بر روی آن بگذارید اگر صدا، لرزش و گرمایی از قطعه مورد نظر شما خارج نشد. متوجه میشوید که کمپرسور یخچال شما خراب شده و علت خاموش شدن ساید مابه شما خرابی کمپرسور است.

2. خاموش شدن ساید مابه به دلیل خرابی اورلود

اورلود ها انواع مختلفی دارند که وظیفه جلوگیری از هرگونه آسیب به به یخچالرا دارند. به دلیل اینکه اورلود و کمپرسور در یک مسیر نولی قرار دارند در صورت سوختن یا خرابی اورلود کمپرسور هم از کار میافتد و همین موضوع یکی از مهم ترین علت خاموش شدن ساید مابه است. خاموش شدن ساید مابه به دلیل خرابی اورلود در داخل اورلودها قطعه ای وجود دارد که وظیفه برق رسانی درست را به کمپرسور دارد (منظور از درست یعنی بدون نوسان های محتلف برق) یعنی امکان دارد اورلود دستگاه شما به دلایل مختلف سوخته باشد و برقی به کمپرسور شما نرسد و کمپرسور خراب نه بلکه خاموش شده باشد. اما برای بررسی اینکه بدانید اورلور شما سالم است یا نه کافیست یخچال را از برق بکشید و با کمک ابزار اهم سنچ تست کنید که آیا اورلود ساید شما برق دارد؟ در صورتی که اهم سنج نشان دهد که اورلود سالم است باید قطعات داخل آن به درستی کار نمیکند و اورلود شما نیاز به تعمیر دارد.

3. خاموش شدن ساید مابه به دلیل خرابی برد

برد یخچال حکم مغز یخچال شما را دارد و فرمان دهنده به دیگر قسمت های یخچال است، البته باید این را به شما بگویم که همه یخچال ها دارای برد الکرونیکی نیستند و این تکنولوژی تقریبا نو پا بیشتر در یخچال های جدید است. اما خبر مهم این است که برد ساید شما در بیشتر مواقع قابل تعمیر است و نیازی به هزینه های سنگین برای تعویض آن نیست. هرچند که هزینه تعویض برد از هزینه تعویض یخچال برای شما خیلی به صرفه تر در می آید.

4. خاموش شدن ساید مابه به دلیل خرابی سنسور

سنسور ها قطعات حساس و مهمی هستند که در خرابی آن ها از جمله علت خاموش شدن ساید مابه است. این قطعات کوچک به صورت برنامه ریزی شده بر روی یخچال شما تغیراتی را به صورت خودکار اعمال میکنند. این قطعات کوچک بسیار برای یخچال ها مهم است و خرابی و از ار افتادن آن ها میتواند باعث ایجاد اختلال در کارکرد درست ساید شما بشود، توصیه ما به شما این است که تعمیر یا تعویض آن ها را جدی بگرید و حتما از تعمیرکارن مجرب کمک بگیرید.

5. خاموش شدن ساید مابه به دلیل خرابی سیم کشی دستگاه

شاید در نگاه اولین موضوع ساده به نظر برسد اما باید بدانید که تعمیر این قسمت از دستگاه تخصص بیسار زیادی میخواهد، در این قسمت بیشتر از اینکه احتمال داشته باشد به یخچال ساید ضربه بزنید امکان دارد به خودتان آسیب برسانید. پسدر این مورد به هیچ وجه بدون اطلاع قبلی وارد نشوید. خرابی سیم کشی دستگاه گاهی با جا به جایی پریز برق حل شود و گاهی هم باید به صورت تخصصی سیم کشی داخلی دستگاه مورد برسی قرار بگیرد به همین دلیل میتوان آن را پیش بینی کرد اما ساده ترین راه برای پیشگیری استفاده از سه راه های برق است.

عواملی که باعث خاموش شدن ساید مابه میشوند

در ادامه به کمک تعمیرکارن مابه ما چند مورد را برای شما یادداشت کردیم، که از خاموش شدن ساید مابه شما پیشگیری میکند و با رعایت این موارد دیگر نیازی به نگرانی نیست. عواملی که باعث خاموش شدن ساید مابه میشوند

گرمای زیاد

زمانیکه موتور یخچال شروع بکار می کند، شروع به تولید گرما میکند، اگر هوای اطراف یخچال نیز گرم باشد، گرمای تولیدی موتور یخچال دوبرابر می شود. گرم شدن یخچال مابه در این مواقع، باعث سوخگی سیم های یخچال شده و می تواند به قطعات یخچال آسیب جدی بزند. به این ترتیب موتور یخچال از کار می افتد و یخچال خاموش می شود. بنابراین همیشه هوای اطراف یخچال را مناسب نگه دارید و نگذارید گرمای زیادی به یخچال وارد شود. بین یخچال و سایر وسایل خود حداقل 15 سانتی منتر فاصله قرار دهید . همچنین یخچال را خیلی به دیوار نچسبانید تا مجبور به تعویض موتور یخچال مابه نشوید.

جرم گرفتن کندانسور

زمانیکه کندانسور یخچال (در هر برندی، از مابه گرفته تا برند دیگری)  جرم می گیرد، ممکن است موتور یخچال از کار بیفتد. کندانسور یخچال همان لوله های پیچی سیاه رنگ پشت یخچال است که گاز پرفشار را به گاز مایع تبدیل می کند. در این تبدیل، کندانسور گرمای زیادی را دفع می کند. وقتی لوله های کندانسور کثیف شود، دیگر نمی تواند گرمای زیادی را دفع کند. به این ترتیب سبب خاموش شدن یخچال مابه می شود.

روغن کاری یخچال را فراموش کردن

روغن کاری یخچال برای کارکرد درست موتور یخچال لازم است. روانکاری نکردن کمپرسور یخچال، باعث فرسایش یخچال می شود و در درازمدت حتی می تواند باعث از کار افتادن یخچال شود.

ولتاژ زیاد

کمپرسور یا موتور یخچال می تواند با افزایش ولتاژ آسیب می بیند. جریان قوی برق در یخچال می تواند به سیم پیچ های کمپرسور آسیب برساند و باعث خاموش شدن یخچال مابه شود . لازم به ذکر است که تعویض کمپرسور یخچال هزینه زیادی دارد. به همین دلیل باید در نگهداری و مراقبت یخچال خود، دقت بیشتری کنید.

نکات مهم جلوگیری از خاموش شدن و از کار افتادن یخچال مابه

  • تعمیر یخچال جز تعمیرات  سخت و پر هزینه است. توصیه می کنیم حتما تعمیرات یخچال مابه خود را به دست تکنسین های متخصصان تعمیر یخچال انجام شود .
  • طول عمر یخچال تا  حدود زیادی به نحوه استفاده و مراقبت از یخچال شما بستگی دارد.
  • تعویض کمپرسور بسیار هزینه بر است ، در صورتی تعویض کمپرسور انجام دهید که یخچال گرانبهایی دارید.تمیز کردن و روغن کاری کمپرسور می تواند از مشکلات احتمالی کمپرسور جلوگیری کند .
  • تمیز کردن و روغن کاری کمپرسور جزو موارد ضروری مراقبت از یخچال است.

حالا نوبت شماست…

شما درباره علت خاموش شن یخچال مابه چه می دانید؟ آیا تا بحال این مشکل را تجربه کرده اید؟ هر نظر و تجربه ای اگر در زمینه خرابی و تعمیرات یخچال دارید، خوشحال می شویم نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

سوالات متداول

نمایندگی مابه

شماره تلفن های نمایندگی تعمیرات یخچال مابه

  تلفن نمایندگی تعمیرات یخچال مابه شمال تهران:

لواسانات، شمیرانات، نیاوران، ولنجک، الهیه، تجریش، شریعتی، فرمانیه، کامرانیه، چیذر، زعفرانیه، منظریه، ازگل، دربند، دزاشیب، محمودیه، پل رومی، پاسداران، ظفر، میرداماد، جردن، دروس، پارک وی، شهرک غرب، سعادت آباد، ملاصدرا 021-22225007 021-88770355 021-26153912

تلفن نمایندگی تعمیرات یخچال غرب تهران:

آیت الله کاشانی، باغ فیض، بلوار فردوس، آریا شهر، جنت آباد، پونک، صادقیه، اکباتان، شهرک آپادانا، شهرزیبا، شهرک آزادی، مرزداران، شهرآرا، پاتریس، جلال آل احمد، سردار جنگل، شهرک راه آهن، میدان المپیک 021-44449690 021-44768306 021-44768325

تلفن نمایندگی تعمیرات یخچال شرق تهران:

تهرانپارس، پیروزی، رسالت، نارمک، امام حسین، دماوند، نیروهوایی، سید خندان، نظام آباد، مجدیه، سهروردی

021-77725710

021-33324070

021-77725711

تلفن نمایندگی تعمیر یخچال مابه شمال شرق تهران:

گیشا، فاطمی، آرژانتین، عباس آباد، مطهری، فلسطین، توانیر، یوسف آباد، گاندی، امیرآباد

021-88779587

021-44768294

021-44768278

تلفن نمایندگی تعمیر یخچال مابه جنوب تهران:

راه آهن، مولوی، شوش، میدان قزوین، منیریه، حسن آباد، بعثت، افسریه، نازی آباد

 021-55186843

تلفن نمایندگی تعمیرات مابه مرکز تهران:

ستارخان، توحید، جمهوری، رودکی، مرتضوی، جیحون، آذربایجان، انقلاب، مهرآباد، استاد معین، جمالزاده، کارگر

 021-66555774

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده − پنج =

من این متن را مطالعه کردم واقعا کاربردی بود ممنون از زحمات شما، برای تعمیر یخچال با شماره نمایندگی تماس میگیرم.
نام و نام خانوادگی
عنوان

جدول محتوا

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

سایر مقالات

تعویض فیلتر ساید بای ساید
تعویض فیلتر ساید بای ساید
چند ساعت بعد از جابجایی یخچال را به برق بزنیم؟
راهنمای کامل روشن کردن یخچال بعد از جابجایی
رله اورلود یخچال
همه چیز درباره رله اورلود یخچال: علائم خرابی، نحوه تست و تعویض
کدام درجه یخچال سردتر است؟
کدام درجه یخچال سردتر است؟
تعمیر و تعویض فیلتر یخچال پروفایل
تعویض فیلتر یخچال پروفایل
شستن پتو با لباسشویی
چگونه پتو را با لباسشویی بشوییم؟
ترموستات یخچال
ترموستات یخچال
در-مورد-برچسب-انرژی-چقدر-میدانید-شاخص
در مورد برچسب انرژی چقدر میدانید؟
تنظیم سختی آب در ماشین ظرفشویی
تنظیم سختی آب در ماشین ظرفشویی
 مزایا و معایب قرص ماشین ظرفشویی
 مزایا و معایب قرص ماشین ظرفشویی