نمایندگی تعمیرات جنرال الکتریک

نوسان دمای یخچال جنرال الکتریک و علت آن

نوسان دمای یخچال جنرال الکتریک و علت آن

نوسان دما یکی از موضوعاتی محسوب می‌شود که امکان دارد برای یخچال‌های گوناگون پیش بیاید و از آنجایی که دما در کیفیت مواد غذایی و شیوه‌ی نگهداری از محصولات تاثیر دارد، این موضوع می‌تواند مشکلات بسیاری را به وجود آورد؛ بنابراین توصیه می‌شود دمای یخچال را در محدوده‌ای نگه دارید که مواد غذایی طراوت و تازگی خود را حفظ کنند. در این مقاله تصمیم داریم علت نوسان دما یخچال جنرال الکتریک و همچنین نحوه‌ی تنظیم آن را برای شما مورد بررسی قرار دهیم تا بتوانید از رخ داد این مشکل در ابتدا جلوگیری و سپس دما را به درستی تنظیم کنید.

در ابتدا لازم است بدانید که دمای مناسب برای یخچال‌های جنرال الکتریک 3+ سانتی گراد یا 37+ فارنهایت و برای فریزر دمای 0 درجه فارنهایت یا 18- درجه سانتی گراد است. البته این دماها به صورت معمول این چنین هستند و شما می‌توانید در صورت نیاز آن‌ها را به دمای مورد نظر خود تغییر دهید. برای مثال دمای لازم برای یخچال در فصل زمستان، متفاوت با دمای یخچال در فصل تابستان است.

گاهی اوقات، شرایطی پیش می‌آید که یخچال جنرال الکتریک شما انواع ارورها را نشان می‌دهد؛ برخی از این ارورها را می‌توان مربوط به دمای کم یا زیاد یخچال دانست. شما باید به‌محض دیدن چنین ارورهایی، اقدامات لازم را در جهت برطرف کردن آن‌ها انجام دهید. برای مثال زمانی که یخچال شما خیلی گرم می‌شود، ارور CC را مشاهده خواهید کرد.

اگر دمای یخچال جنرال الکتریک شما بیش از 120 دقیقه بالاتر از میزان لازم باشد، دمای یخچال به شدت کم خواهد شد و در چنین حالتی اروری که نام بردیم بر روی صفحه نمایش یخچال به نمایش خواهد گذاشته شد. این ارور به شما نشان می‌دهد که دمای یخچال شما با مشکل مواجه شده است و باید اقدامات لازم را در جهت برطرف کردن آن انجام دهید.

در ادامه برای شما 6 مورد از مواردی که می‌توانند باعث نوسانات یخچال ساید بای ساید جنرال الکتریک شود را نام می‌بریم تا با آن‌ها آشنا شوید. توجه داشته باشید که اگر یخچال جنرال الکتریک شما با تغییر دما روبرو شد و پس از تنظیم دما دوباره نوسان پیدا کرد، مشکل از مواردی است که به آن‌ها اشاره خواهیم کرد.

  • برد پاور یخچال خراب شود، در چنین حالتی عموما ارور hrs به نمایش گذاشته می‌شود و به شما نشان می‌دهد که دمای یخچال در حال نوسان است.
  • فن اواپراتور خراب شود و دیگر کار نکند.(خرابی فن عموما با تولید صدای بدی همراه است)
  • کندانسور یخچال خاک بگیرد. آلودگی و کثیفی این بخش نیز یکی از علت نوسان دما یخچال جنرال الکتریک محسوب می‌شود.
  • درب یخچال بیش از حد لازم باز بماند و دمای محیط به آن وارد شود.
  • قرار دادن مواد غذایی جدید در یخچال نیز یکی از دلایلی محسوب می‌شود که می‌تواند بر نوسان دما تاثیر داشته باشد.
  • اگر برق منزل شما به صورت مکرر و ناگهانی قطع و وصل می‌شود، باید انتظار نوسانات دما را داشته باشید.

اگر یخچال شما با نوسان دما مواجه شد و شما نتوانستید آن را برطرف کنید، باید با خدمات پس از فروش جنرال الکتریک تماس بگیرید و از آن‌ها درخواست بررسی یخچال جنرال الکتریک خود را داشته باشید. متخصصینی که در این زمینه آموزش دیده اند، پس از بررسی‌های لازم و عیب یابی، دمای یخچال شما را تنظیم می‌کنند.

چگونگی تنظیم دما یخچال جنرال الکتریک

چگونگی تنظیم دما یخچال جنرال الکتریک

گاهی اوقات شرایطی پیش می‌آید که دمای یخچال شما دچار نوسان می‌شود، اما نوسان پیش آمده دلیل جدی و مشکل سازی ندارد؛ در چنین حالتی شما می‌توانید نحوه تنظیم دمای یخچال فریزر جنرال الکتریک را خودتان انجام دهید. این موضوع شاید برای بسیاری از افراد به نظر سخت و گیج کننده به نظر برسد، در حالی که کار دشواری نبوده و شما می‌توانید به راحتی دمای یخچال جنرال الکتریک خود را تنظیم کنید.

تنظیم دما در یخچال فریزر و ساید بای ساید جنرال الکتریک به این صورت است که شما بازه‌ی درجه دما را بین 1 تا 9 مشاهده می‌کنید و هر چه دما به سمت 9 نزدیک شود، دمای یخچال سردتر خواهد شد. توصیه می‌شود در چنین حالتی دمای یخچال خود را 5.5 در نظر بگیرید، چرا که این درجه یک درجه‌ی مناسب برای مواد غذایی محسوب می‌شود.

در مدل‌های دیگر نیز شرایط متفاوتی وجود دارد که شما می‌توانید با بهره‌گیری از آن‌ها دمای یخچال و فریزر جنرال الکتریک خود را تنظیم کنید؛ تنها باید توجه داشته باشید که دمای مناسب برای این یخچال 3+ و برای فریزر آن 18- است و سپس متناسب با این موضوع دما را تنظیم کنید. در آخر امیدواریم اطلاعاتی که در این مقاله در اختیارتان قرار گرفت، اطلاعات مناسبی بوده باشد و شما بتوانید با در نظر گرفتن آن‌ها دمای یخچال جنرال الکتریک خود را تنظیم کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 + 9 =

من این متن را مطالعه کردم واقعا کاربردی بود ممنون از زحمات شما، برای تعمیر یخچال با شماره نمایندگی تماس میگیرم.
نام و نام خانوادگی
عنوان

جدول محتوا

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

سایر مقالات

تعویض فیلتر ساید بای ساید
تعویض فیلتر ساید بای ساید
چند ساعت بعد از جابجایی یخچال را به برق بزنیم؟
راهنمای کامل روشن کردن یخچال بعد از جابجایی
رله اورلود یخچال
همه چیز درباره رله اورلود یخچال: علائم خرابی، نحوه تست و تعویض
کدام درجه یخچال سردتر است؟
کدام درجه یخچال سردتر است؟
تعمیر و تعویض فیلتر یخچال پروفایل
تعویض فیلتر یخچال پروفایل
شستن پتو با لباسشویی
چگونه پتو را با لباسشویی بشوییم؟
ترموستات یخچال
ترموستات یخچال
در-مورد-برچسب-انرژی-چقدر-میدانید-شاخص
در مورد برچسب انرژی چقدر میدانید؟
تنظیم سختی آب در ماشین ظرفشویی
تنظیم سختی آب در ماشین ظرفشویی
 مزایا و معایب قرص ماشین ظرفشویی
 مزایا و معایب قرص ماشین ظرفشویی