امروزه ماکروفر یکی از پرکاربرد ترین لوازم خانگی هایی است که در بین کاربران محبوبیت بسیار زیادی دارد. ممکن است گاهی اوقات هنگام استفاده از ماکروفر متوجه شده باشید که دستگاه به طور ناگهانی خاموش شده و دیگر کار نمی کند. امروز در این مقاله قصد داریم برایتان دلایل خاموش شدن ماکروفر هنگام کار را بیان کنیم تا بتوانید در منزل و بدون کمک دیگران، عیب یابی و رفع مشکل کنید. البته ناگفته نماند که در برخی از مواقع حتما تماس با  شماره تلفن جنرال الکتریک واجب است. در نهایت تا انتهای مقاله همراه ما باشید و اطلاعات مورد نیاز را بدست آورید.

به چه علتی ماکروفر در حین کار خاموش می شود؟

یکی از رایج ترین سوالاتی که کاربران همواره از ما می پرسند این است که چرا گاهی اوقات ماکروفر در حین کار کردن خاموش می شود؟ همانطور که در ابتدای مقاله بیان کردیم، در ادامه قصد داریم دلایل خاموش شدن ناگهانی ماکروفر را برایتان بیان کنیم تا اطلاعات جامع و کاملی داشته باشید. لازم به ذکر است که اگر این مشکل برای شما پیش آمد باید در اسرع وقت تمامی مواردی که بیان خواهیم کرد را بررسی نمایید و سپس مشکل را برطرف کنید، در غیر این صورت دستگاهتان دچار مشکلات بزرگ تری خواهد شد.

به چه علتی ماکروفر در حین کار خاموش می شود؟

به چه علتی ماکروفر در حین کار خاموش می شود؟

  • بروز مشکل در میکروسوییچ های درب

گاهی اوقات میکروسوییچ در حین کار کردن ماکروفر اخطار باز بودن درب می دهد، از همین رو بلافاصله دستگاه خاموش می شود. در نهایت بروز مشکل در میکروسوییچ های درب یکی از ساده ترین علت هایی است که باعث متوقف شدن ناگهانی ماکروفر می شود. برای برطرف کردن مشکل باید این قطعات را تعویض نمایید. برای تعویض میکروسوییچ ها حتما از یک تکنسین ماهر کمک بگیرید.

  • بروز مشکل در برد اصلی

مغز ماکروفر، برد اصلی می باشد به همین دلیل شما همواره باید آن را بررسی نمایید و مطمئن شوید که سالم است. به طور منظم باید برد را تمیز کنید و حواستان باشد که مواد غذایی با آن برخورد نکند. علاوه بر برد باید اتصالات و قطعات بر روی آن را نیز چک کنید. در صورت نیاز حتما در اسرع وقت برد الکترونیکی را تعمیر یا تعویض نمایید در غیر این صورت ماکروفر در حین کار به صورت ناگهانی متوقف خواهد شد.

بیشتر بخوانید:  دکمه های روی مایکروفر به چه معنی هستند؟
  • بروز مشکل در صفحه کلید لمسی

بروز مشکل در صفحه کلید لمسی یکی دیگر از دلایلی است که باعث متوقف شدن ماکروفر در حین کار می شود. همیشه و به طور منظم اتصالات و سوکت های صفحه لمسی را بررسی نمایید. در صورتی که با مشکل مواجه شدید، حتما صفحه نمایش دیجیتال را تعویض کنید.

  • بروز مشکل در ترانس های ولتاژ

وظیفه ی افزایش ولتاژ برق ورودی به داخل ماکروفر بر عهده ی ترانس های ولتاژ، دیود و خازن می باشد. اگر ماکروفر شما در حین کار به طور ناگهانی متوقف می شود حتما ترانس های ولتاژ را بررسی نمایید. برای انجام این کار ابتدا دو شاخه ی دستگاه را از پریز برق در بیاورید. سپس خازن های ولتاژ را شارژ کنید و مطمئن شوید که اتصالات ترانس دچار سوختگی نشده باشند. ناگفته نماند که انجام این عملیات بسیار تخصصی است در نتیجه حتما از یک تعمیرکار ماهر کمک بگیرید.

  • معیوب شدن ترموستات ماکروفر

وظیفه ی تنظیم دما برعهده ی ترموستات می باشد. اگر این قطعه آسیب ببیند و وظیفه اش را به درستی انجام ندهد، و یا دمای بیش از حد استاندارد در دستگاه را تشخیص دهد، جریان قطع شده و در نهایت ماکروفر به طور ناگهانی در حین کار متوقف می شود. برای بررسی و تعمیر ترموستات حتما با یک تکنسین حرفه ای تماس بگیرید و از او کمک بخواهید.

بیشتر بخوانید:  سوختن غذا در مایکروفر
  • معیوب شدن هواکش های ماکروفر

گاهی اوقات آسیب دیدن هواکش های ماکروفر باعث می شود که مشکلاتی مانند خاموش شدن ناگهانی دستگاه و… برای شما رخ بدهد. سعی کنید همواره و به طور منظم هواکش ها را تمیز کنید.

امروز در این مقاله دلایل خاموش شدن ماکروفر هنگام کار را بیان کردیم و امیدواریم با خواندن مطالب اطلاعات مورد نیاز را بدست آورده باشید. در صورتی که ماکروفر شما به طور ناگهانی متوقف شد، با حفظ خونسردی خود تمامی مواردی را که در پاراگراف های بالا بیان کردیم بررسی نمایید. سپس برای برطرف کردن مشکل از یک تعمیرکار کاربلد و حرفه ای کمک بگیرید.