نمایندگی تعمیرات جنرال الکتریک

افزایش عمر مفید یخچال فریزر

راهکار های افزایش عمر مفید یخچال فریزر

امروزه یخچال فریزرها جزء جدایی ناپذیر محیط زندگی و کار ما شده اند و تقریباً تصور زندگی بدون آنها در ذهن هیچ کس نمی گنجد. هر چند یخچال فریزرها در مقایسه با سایر لوازم خانگی عمر بیشتری دارند، ولی به هر حال آنها نیز روزی از همکاری با ما خسته می شوند و باید به فکر یخچال فریزر جدید باشیم. اما چه کنیم تا این اتفاق دیرتر بیافتد؟

عمر مفید یخچال فریزرها

یخچال فریزرها دستگاه های ارزان قیمت و کم هزینه ای نیستند. بنابراین اگر عمر مفید یخچال فریزر خود را بدانید، بهتر می توانید در مورد هزینه- فایدۀ تعمیر یا خرید آن قضاوت کنید.

عمر مفید یک دستگاه یخچال فریزر یا ساید، گذشته از برندی که انتخاب می کنید و هزینه ای که برای خرید آن تقبل می کنید، به پارامترهای دیگری از قبیل شرایط نگهداری، نحوۀ استفاده، سرویس و تعمیر یخچال فریزر، و چکاپ دوره ای منظم نیز بستگی دارد.

در اینجا روی اصلی سخن ما با افرادی است که یخچال فریزر و یا ساید جنرال الکتریک دارند.

16 روش ساده برای افزایش عمر مفید یخچال فریزر و یا ساید

16 روش ساده برای افزایش عمر مفید یخچال فریزر و یا ساید جنرال الکتریک

 • یخچال فریزر و یا ساید جنرال الکتریک خود را در نزدیکی دستگاه های گرمایشی، از جمله اجاق گاز و همچنین در معرض تابش مستقیم نور خورشید قرار ندهید.
 • تراز بودن دستگاه بر روی زمین، به توزیع یکنواخت و راحت تر گاز خنک کنندۀ یخچال کمک می کند.
 • تأمین جریان منظم و کم نوسان برق برای یخچال و فریزر، یکی از مواردی است که ضریب استهلاک دستگاه را کاهش داده و به افزایش عمر مفید آن کمک می کند.
 • مراقب باشید تا سیم پیچ های پشت دستگاه به دیوار نچسبیده باشند و دست کم ده سانتی متر با دیوارهای اطراف فاصله داشته باشند.
 •  نوار لاستیکی درزگیر درب یخچال فریزر/ ساید را با آب گرم و صابون شستشو دهید تا از خشک و پاره شدن آنها جلوگیری شود.
 •  یخچال فریزر/ ساید جنرال الکتریک خود را به طور ماهانه خالی و تمیز کنید و دمای داخلی آن را پیوسته زیر نظر داشته و تنظیم دما کنید.
 • یخچال فریزر خود را روی دماهای متناسب هر فصل قرار دهید تا از کارکرد بیهوده و بی مورد کمپرسور جلوگیری شود.
 •  در چیدمان مواد غذایی، ظروف و بطری ها در داخل یخچال فریزر/ ساید جنرال الکتریک به گونه ای عمل کنید که جریان هوای داخل محفظۀ اصلی یخچال و فریزر امکان جابجایی سریع داشته باشد و تمام نقاط داخل آن را تحت پوشش قرار دهد. این کار به تسهیل کارکرد کمپرسور و کاهش مصرف برق و کم شدن استهلاک دستگاه کمک می کند.
 • مراقب باشید تا مایعات یا مواد غذایی موجود در یخچال و فریزر/ ساید جنرال الکتریک، به داخل آن ریخته نشود. لذا همواره با استفاده از مواد پاک کنندۀ مجاز داخل دستگاه، برای پاک کردن آن استفاده کنید.
 • در فصول سرد سال، سیستم یخ ساز را خاموش نگه دارید.
 • مواد غذایی داغ را وارد یخچال فریزر/ ساید جنرال الکتریک نکنید. همیشه مواد غذایی داغ را در خارج از یخچال فریزر نگه دارید تا حرارت آن کم شود و سپس آنها را وارد یخچال یا فریزر خود کنید. چرا که کمپرسور باید برای کم کردن دمای این مادۀ غذایی داغ، فشار زیادی را متحمل شود و برق زیادی مصرف کند.
 • هر چه داخل کابین یخچال فریزر/ ساید، مواد غذایی بیشتر و هوای کمتری باشد، دستگاه نیاز به تحمل فشار کمتر، انرژی کمتر و عملکرد بهتری خواهد داشت.
 • درب یخچال فریزر/ ساید جنرال الکتریک را زیاد باز نگذارید. این کار موجب می شود تا کمپرسور مدام در حال کار برای رساندن هوای داخل دستگاه به مقدار تنظیم شده باشد. گاهی اوقات نیز معیوب بودن لاستیک درب یخچال فریزر/ ساید جنرال الکتریک می تواند باعث کارکرد بالا و استهلاک زودرس دستگاه شود و از عمر آن بکاهد. همچنین اگر درب یخچال فریزر/ ساید جنرال الکتریک شما به درستی بسته نمی شود، نیاز به رگلاژ یا تعمیر دارد.
 • اگر یخچال فریزر شما برفک می زند، هر از چند گاهی برق دستگاه را قطع و درب آن را باز بگذارید تا یخ به خودی خود باز شود. هرگز برای این کار متوسل به زور نشوید و اگر فرصت کافی ندارید، نهایتاً برای باز شدن سریع یخ ها، از سشوار یا پنکه استفاده کنید. هر نوع ضربه زدن به برفک ها می تواند به لوله های حامل گاز یخچال یا اتصالات آنها آسیب وارد سازد.
 • اگر جزء آن دسته از افراد هستید که زیاد اثاث کشی و جابجایی دارید، در حمل و نقل یخچال فریزر/ ساید جنرال الکتریک، نهایت دقت و نظارت را داشته باشید و از روش های استاندارد (به صورت ایستاده) استفاده کنید؛ نه به صورت افقی و خوابیده. همچنین پس از استقرار دستگاه در محل مورد نظر، 4-3 ساعت آن را به حال سکون باقی بگذارید و سپس به برق بزنید.
 • در پایان به این نکته توجه داشته باشید که سرویس کاری و تعمیر یخچال فریزر جنرال الکتریک، مهارت و فن خاص خود را دارد که باید توسط تعمیرکار زبده صورت پذیرد.

مقالات مرتبط:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − 16 =

من این متن را مطالعه کردم واقعا کاربردی بود ممنون از زحمات شما، برای تعمیر یخچال با شماره نمایندگی تماس میگیرم.
نام و نام خانوادگی
عنوان

جدول محتوا

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

سایر مقالات

تعویض فیلتر ساید بای ساید
تعویض فیلتر ساید بای ساید
چند ساعت بعد از جابجایی یخچال را به برق بزنیم؟
راهنمای کامل روشن کردن یخچال بعد از جابجایی
رله اورلود یخچال
همه چیز درباره رله اورلود یخچال: علائم خرابی، نحوه تست و تعویض
کدام درجه یخچال سردتر است؟
کدام درجه یخچال سردتر است؟
تعمیر و تعویض فیلتر یخچال پروفایل
تعویض فیلتر یخچال پروفایل
شستن پتو با لباسشویی
چگونه پتو را با لباسشویی بشوییم؟
ترموستات یخچال
ترموستات یخچال
در-مورد-برچسب-انرژی-چقدر-میدانید-شاخص
در مورد برچسب انرژی چقدر میدانید؟
تنظیم سختی آب در ماشین ظرفشویی
تنظیم سختی آب در ماشین ظرفشویی
 مزایا و معایب قرص ماشین ظرفشویی
 مزایا و معایب قرص ماشین ظرفشویی