نمایندگی تعمیرات جنرال الکتریک

قطعات ماشین ظرفشویی

آشنایی با قطعات مختلف ماشین ظرفشویی

ماشین ظرفشویی مانند لوازم برقی دیگر، از قطعات مختلف و گوناگونی ساخته شده که هر کدام یک از آن ها وظیفه ی خاص و مربوط به خود را بر عهده دارند. همانطور که می دانید ممکن است به مرور زمان ماشین ظرفشویی شما دچار مشکلاتی شود و یا آسیب ببیند. در صورتی که به طور کامل با قطعات داخل دستگاه آشنا باشید، می توانید به راحتی خودتان بدون کمک دیگران مشکل را برطرف کنید و از پرداخت هزینه های اضافی در امان باشید. از همین رو نمایندگی مجاز تعمیرات ظرفشویی جنرال الکتریک قصد دارد امروز در این مقاله درباره ی قطعات ماشین ظرفشویی و کاربرد هر یک از آن ها صحبت کند تا اطلاعات جامعی در این زمینه بدست آورد. در نهایت تا انتها همراه ما باشید و مطالب را با دقت بخوانید.


تعمیر ظرفشویی جنرال الکتریک در تهران


انواع قطعات ماشین ظرفشویی

در این بخش مهمترین اجزای ماشین ظرفشویی را به شما معرفی می کنید تا بتوانید در صورت خرابی بدانید مشکل از کجاست و باید چه کاری انجام دهید. در صورتی که در هر یک از موارد زیر به سوال و یا مشکلی برخوردید می توانید با شماره تلفن جنرال الکتریک (26153912-021) تماس بگیرید.

1- برد الکتریکی ماشین ظرفشویی

برد الکتریکی اصلی ترین و مهم ترین قطعه در ماشین ظرفشویی است، زیرا نظارت بر عملکرد تمامی قطعات داخل دستگاه، بر عهده ی این قطعه می باشد. همچنین برد الکتریکی با نشان دادن کد های خطا، به شما اطلاع می دهد که دستگاه با مشکل مواجه شده است. در صورتی که ماشین ظرفشویی اتصالی کند، برد اولین قطعه ای است که به آن آسیب های بسیار جدی وارد خواهد شد.

[irp posts=”4312″ name=”تعمیر برد ظرفشویی مابه”]

2- درخت سیم کشی ماشین ظرفشویی

فرمان ها و دستور های برد الکتریکی از طریق درخت سیم کشی به دیگر بخش های ماشین ظرفشویی منتقل می شود. برعکس این موضوع، اطلاعات لازم از دیگر نقاط دستگاه توسط این قطعه به برد الکتریکی ارسال می شود.

3- تایمر ماشین ظرفشویی

همانطور که از نام این قطعه پیداست، تایمر وظیفه ی تنظیم زمان لازم برای فرآیند شست و شو را بر عهده دارد. با استفاده از این قطعه می توانید برای شست و شوی ظروف خود زمان لازم را تنظیم نمایید.

4- سنسور ماشین ظرفشویی

وظیفه ی تشخیص دمای آب بر عهده ی سنسور ماشین ظرفشویی می باشد. این قطعه با توجه به میزان کثیفی ظروف و برنامه ی شست و شو، درجه آب را تشخیص می دهد و سپس اطلاعات مورد نیاز را به برد الکتریکی ارسال می کند. برد پس از دریافت اطلاعات، به المنت فرمان قطع و وصل شدن می دهد.

5- هیتر لوله ای و ترموستات ماشین ظرفشویی

هیتر لوله ای و ترموستات مسئول گرم کردن آب دستگاه می باشند. لازم به ذکر است که این کار را با کمک المنت کف انجام می دهند. در صورتی که متوجه شدید آب دستگاه به درستی گرم نمی شود، قطعات ذکر شده را بررسی نمایید.

6- المنت کف ماشین ظرفشویی

همانطور که در پاراگراف بالا بیان کردیم این قطعه با همکاری هیتر لوله ای و ترموستات، آب داخل پمپ شست و شو را گرم می کند.

7- شیر برقی شیلنگ دار ماشین ظرفشویی

شیر برقی شیلنگ دار ماشین ظرفشویی موظف است تا مقدار آب ورودی به دستگاه را تنظیم کند. در اصل شیر برقی وظیفه ی خود را با قطع و وصل کردن جریان الکتریکی توسط هیدروستات انجام می دهد. خروجی آب، هسته فلزی متحرک، ممبران، سیم پیچ مقاومت، صافی آب ورودی، اتصال آب ورودی، بدنه شیر برقی، لاستیک فشار شکن، فنر و لاستیک سر هسته از اجزای اصلی و مهم شیر برقی می باشند.

8- هیدروستات ماشین ظرفشویی

هیدروستات به صورت دو قلو داخل ظرفشویی وجود دارد. حفظ کردن سطح آب در حد نرمال، بر عهده ی این قطعه می باشد. یعنی هیدروستات پیش از پر شدن ماشین ظرفشویی، از اضافه شدن آب به داخل دستگاه جلوگیری می کند و این گونه آب در سطح نرمال خود می ماند. هیدروستات آب را در سه دوره زمانی بررسی می کند: زمانی که دیگ خالی است، زمانی که دیگ در حال پر شدن است و زمانی که دیگ کاملا پر شده است.

9- کیت تنظیم کننده قفسه ماشین ظرفشویی

کیت تنظیم کننده به قفسه های ماشین ظرفشویی وصل می باشد و در صورت نیاز، با توجه به شرایط ارتفاع قفسه ها را تنظیم می کند.

10- سوئیچ فلوتر ماشین ظرفشویی

سوئیچ فلوتر در کف ماشین ظرفشویی قرار گرفته است. گاهی اوقات دستگاه با مشکل آبریزی رو به رو می شود و آب به قسمت کف سینی می رسد. این مسئله باعث هدایت شدن شناور یونولیتی به سمت بالا می شود. در چنین مواقعی سوئیچ فلوتر به برد الکتریکی فرمان می دهد که ظرفشویی دچار آبریزی شده و در نهایت برد دستور تخلیه دستگاه را صادر می کند. این گونه از بروز مشکلات جدی تر جلوگیری خواهد شد.

11- موتور شست و شو ماشین ظرفشویی

موتور شست و شو موظف است که در حین فرآیند شست و شو، محلول شوینده را به طور یکنواخت و صحیح بر روی ظروف بپاشد. این موتور یکی از مهم ترین قطعات داخل ماشین ظرفشویی است زیرا اگر آسیب ببیند عملکرد دستگاه با مشکل مواجه خواهد شد.

12- پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی

وظیفه ی تخلیه ی مواد شوینده بر عهده ی پمپ تخلیه است. یعنی پس از اتمام فرآیند شست و شو، بلافاصله این قطعه آب و مواد شوینده را تخلیه و وارد کاسه شست و شو می کند.

[irp posts=”2568″ name=”رفع عدم تخلیه آب ماشین ظرفشویی جنرال الکتریک”]

13- فیلتر یا صافی ماشین ظرفشویی

فیلتر ماشین ظرفشویی در مسیر محلول شست و شو و پمپ تخلیه قرار گرفته و مانند یک صافی عمل می کند. یعنی محلول تخلیه شده را بررسی می کند تا از ورود قطعات درشت و مضر غذا به پمپ جلوگیری کند. این گونه هیچ آسیبی به پمپ وارد نخواهد شد. فیلتر به دو صورت در ماشین ظرفشویی ها وجود دارد: فیلتر کف (در کف دستگاه قرار دارد) و فیلتر لوله ای (در مرکز فیلتر کف قرار دارد).

14- دستگیره درب ماشین ظرفشویی

دستیگره درب مسئول روشن و خاموش کردن دستگاه در حین باز و بسته بودن درب می باشد.

15- غلطک قفسه ظروف و محور ها

این غلطک به قفسه های ظروف می چسبد و باعث چرخش سریع و راحت آنها به سمت داخل و بیرون می شود. هموراه این قطعه را بررسی نمایید تا در صورت نیاز آن را در اسرع وقت تعویض نمایید. حواستان باشد که یک غلطک اصل و اورجینال خریداری کنید.

16- مخزن مایع ظرفشویی

مخزن مایع ظرفشویی دو بخش دارد، یکی از آنها برای مایع جلادهنده و دیگری جا پودری می باشد. لازم به ذکر است که باید در هر بخش ماده مخصوص به آن را بریزید.

امروز در این مقاله به طور کامل درباره ی قطعات ماشین ظرفشویی و کاربرد هر یک از آنها صحبت کردیم و امیدواریم که اطلاعات مورد نیاز در این زمینه را کسب کرده باشید. اکنون می توانید خودتان به تنهایی و در منزل مشکل را برطرف نمایید. البته ناگفته نماند که اگر دانش و مهارت کافی ندارید، خودسرانه کاری را انجام ندهید و از یک تعمیرکار حرفه ای و کاربلد کمک بگیرید. این گونه از آسیب رساندن به دیگر قطعات ماشین ظرفشویی جلوگیری خواهید کرد.


نمایندگی مجاز تعمیرات جنرال الکتریک | تعمیر یخچال جنرال الکتریک


تلفن نمایندگی تعمیرات ظرفشویی جنرال الکتریک غرب تهران:

آیت الله کاشانی، باغ فیض، بلوار فردوس، آریا شهر، جنت آباد، پونک، صادقیه، اکباتان، شهرک آپادانا، شهرزیبا، شهرک آزادی، مرزداران، شهرآرا، پاتریس، جلال آل احمد، سردار جنگل، شهرک راه آهن، میدان المپیک

 021-44449690

 021-44768306

 021-44768325


  تلفن نمایندگی تعمیرات ظرفشویی جنرال الکتریک شمال تهران:

لواسانات، شمیرانات، نیاوران، ولنجک، الهیه، تجریش، شریعتی، فرمانیه، کامرانیه، چیذر، زعفرانیه، منظریه، ازگل، دربند، دزاشیب، محمودیه، پل رومی، پاسداران، ظفر، میرداماد، جردن، دروس، پارک وی، شهرک غرب، سعادت آباد، ملاصدرا

 021-22225007

 021-88770355

 021-26153912


تلفن نمایندگی تعمیر ظرفشویی جنرال الکتریک شرق تهران:

تهرانپارس، پیروزی، رسالت، نارمک، امام حسین، دماوند، نیروهوایی، سید خندان، نظام آباد، مجدیه، سهروردی

 021-77725710

 021-33324070

 021-77725711


تلفن نمایندگی تعمیرات ظرفشویی جنرال الکتریک جنوب تهران:

راه آهن، مولوی، شوش، میدان قزوین، منیریه، حسن آباد، بعثت، افسریه، نازی آباد

  021-55186843


 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 − سه =

من این متن را مطالعه کردم واقعا کاربردی بود ممنون از زحمات شما، برای تعمیر یخچال با شماره نمایندگی تماس میگیرم.
نام و نام خانوادگی
عنوان

جدول محتوا

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

سایر مقالات

ارور-یخچال-فریزر-جنرال-الکتریک-کد-خطای-FF-شاخص
ارور یخچال فریزر جنرال الکتریک کد خطای FF
تمیز نشدن ظروف در ماشین ظرفشویی
علت تمیز نشدن ظروف در ماشین ظرفشویی
ارور tc| tF یخچال جنرال الکتریک
ارور tc| tF یخچال جنرال الکتریک + و راهکاریی برای رفع آنها
آبگیری-نکردن-لباسشویی-مابه-شاخص
عیب یابی و رفع مشکل آبگیری نکردن لباسشویی
چرا-دور-تند-ماشین-لباسشویی-کار-نمی-کند-شاخص
چرا دور تند ماشین لباسشویی کار نمی کند؟
راهنمای فارسی لباسشویی جنرال الکتریک
راهنمای فارسی ماشین لباسشویی جنرال الکتریک
علت بوی سوختگی از ماشین لباسشویی
علل بوی سوختگی از ماشین لباسشویی
ارور DF یخچال فریزر جنرال الکتریک
ارور DF یخچال فریزر جنرال الکتریک
سنسور دیفراست یخچال
خرابی سنسور دیفراست یخچال
خرابی رله اورلود یخچال؛ علت و راهکارهای رفع آن
علائم خرابی رله اورلود یخچال و راه های تعمیر آن