ارور یخچال فریزر جنرال الکتریک کد خطای FF ، یکی از رایج ترین ارورهای یخچال جنرال است که در این مقاله به بررسی علت این کد خطا و نحوه رفع آن می پردازیم.

یخچال فریزر آمریکایی جنرال الکتریک به علت کیفیت بالا، ظاهری زیبا و قیمت مناسب؛ توانسته محبوبیت زیادی در بازار لوازم خانگی ایران پیدا کند. یکی از ویژگی ها و قابلیت هایی که این یخچال آمریکایی را از دیگر برند های موجود در بازار متمایز ساخته، مجهز بودن آن به سیستم عیب یابی خودکار است.

عملکرد سیستم عیب یابی خودکار یخچال های GE  بدین صورت است که، اگر در بخشی از دستگاه مشکلی ایجاد شود و یا قطعه ای در آن دچار خرابی شود؛ این سیستم با نشان دادن ارور مخصوص آن خرابی به صورت دو حرف انگلیسی، شما را از وجود هرگونه ایرادی در یخچالتان مطلع می سازد.

در مقاله انواع ارور یخچال جنرال الکتریک شما می توانید معانی تمامی ارورها ، علت و شیوه رفع آن را مطالعه نمایید.

علت ارور یخچال فریزر جنرال الکتریک کد خطای FF چیست؟

زمانی که دمای فریزر بیشتر از 2 ساعت است که از حد استاندارد و معمول خود بالاتر رفته؛ کد خطای FF بر روی نمایشگر یخچال جنرال الکتریک ظاهر می شود. افزایش دمای فریزر و نمایش ارور FF  یخچال جنرال می تواند دلایل مختلفی داشته باشد، از جمله:

  •         باز ماندن طولانی مدت درب یخچال فریزر
  •         خرابی لاستیک دور درب یخچال
  •         خرابی میکروسوئیچ درب
  •         باز و بسته کردن مدوام درب یخچال

علت-ارور-یخچال-فریزر-جنرال-الکتریک-کد-خطای-FF-چیست

نشانه های ارورFF  یخچال فریزر جنرال الکتریک چیست؟

زمانی که کد خطای FF  بر روی مانیتور یخچال ظاهر می شود، حتی اگر شما معنی این ارور را ندانید، تنها کافیست درب یخچال فریزر خود را باز کنید تا با گرم شدن فریزر، افزایش دمای غیر معمول آن، نرم شدن مواد غذایی فریز شده و آب شدن یخ ها در یخچال فریزر خود مواجه شوید. در صورت مشاهده  ارورFF  یخچال فریزر جنرال الکتریک سریعا برای رفع آن اقدام نمایید. در ادامه به شما نحوه رفع این کد خطا را خواهیم گفت.

چگونه ارور یخچال فریزر جنرال الکتریک کد خطای FF را برطرف کنیم؟

کد خطای FF جز آن دسته از ارورها ییست که می توانید با چند راهکار ساده خودتان برای رفع آن اقدام نمایید. روش های رفع ارور FF یخچال جنرال الکتریک:

  •         در صورت خرابی لاستیک دور درب یخچال اقدام به تعویض آن نمایید.
  •         از بسته بودن و چفت بودن کامل درب مطمئن شوید، اگر میکروسوئیچ درب خراب است آن را تعویض کنید.
  •         از باز و بسته کردن مداوم یخچال خودداری نمایید و به مدت چند ساعت درب فریزر را بسته نگه دارید تا دمای فریزر به حالت نرمال خود برگردد.
  •         دکمه کنترل سیستم( System Check) را به مدت چند ثانیه نگه دارید تا کد خطا بر طرف گردد.
  •         مواد غذایی را به صورتی در داخل فریزر قرار دهید و بچینید تا سرما  کاملا گردش پیدا کند.
  •         اگر بر روی مانیتور یخچال ابتدا ارور PF ظاهر شد و سپس ارور FF، احتمالا مشکل از نوسانات برقی است. توصیه می شود از یک محافظ برق برای یخچال استفاده کنید.

اگر تمامی موارد بالا را انجام داده اید اما مشکل برطرف نشد، باید با نمایندگی مرکزی یخچال جنرال الکتریک تماس بگیرید 22225007-021 تماس بگیرید تا با اعزام تکنسین متخصص و مجرب به محل شما، دستگاهتان را به صورت دقیق عیب یابی و تعمیر کند.

 چگونه-ارور-یخچال-فریزر-جنرال-الکتریک-کد-خطای-FF-را-برطرف-کنیم

سخن آخر

ارورهای یخچال را جدی بگیرید و برای رفع آن ها سریعا اقدام نمایید. همچنین توجه داشته باشید که بعضی کد های خطا، مربوط به خرابی قطعات حساس و مهمی در یخچال اند، مثل: برد یخچال، موتور، فن و… که عیب یابی و تعمیر آن ها فقط باید توسط افراد کاربلد و متخصص صورت گیرد، و اگر تعمیر یخچال خود را به دست افراد نابلد بسپارید، ممکن است خسارت های جبران ناپذیری به دستگاه شما وارد شود و حتی مجبور به تعویض یخچال خود شوید. توصیه ما به شما این است که تعمیر یخچال جنرال خود را به نمایندگی های رسمی جنرال الکتریک که تخصص و تجربه این کار را دارند بسپارید.

به این صفحه امتیاز دهید
Summary
ارور یخچال فریزر جنرال الکتریک کد خطای FF
Article Name
ارور یخچال فریزر جنرال الکتریک کد خطای FF
Description
ارور یخچال فریزر جنرال الکتریک کد خطای FF ، زمانی که درب یخچال فریزر به طور کامل بسته نشده باشد و لاستیک دور درب دچار پارگی و ....
Author
Publisher Name
نمایندگی جنرال
Publisher Logo
بیشتر بخوانید:  مهم ترین علت صدای یخچال جنرال الکتریک