اگر شما هم از این برند استفاده می کنید، این مقاله در مورد کار نکردن فن یخچال جنرال الکتریک به دردتان می خورد.

یخچال جنرال یکی از برندهای معروف و محبوب در دنیای لوازم خانگی است. این برند با سابقه‌ای طولانی در بازار، توانسته است جایگاه خود را در بین مصرف‌کنندگان به دست آورد. یخچال جنرال با طراحی زیبا و کارایی بالا، تبدیل به یکی از انتخاب‌های محبوب در خانه‌ها و آشپزخانه‌ها شده است.

این یخچال با داشتن فناوری‌های پیشرفته و قابلیت‌های متنوع، تجربه‌ای منحصر به فرد از نگهداری مواد غذایی را برای کاربران خود فراهم می‌کند. با قابلیت کنترل دما، سیستم خنک کننده قوی و فضای بزرگ داخلی، دلایل محبوبیت این برند در بین مردم ایران است.

علاوه بر این، یخچال جنرال با داشتن قفسه‌های قابل تنظیم، درب‌های جداگانه برای فریزر و یخچال، سیستم تصفیه هوا و سیستم صوتی کم‌صدا، توانسته استفاده کنندگان را راضی و خوشحال کند. همچنین، طراحی زیبا و مدرن این یخچال، باعث شده است که به عنوان یک قطعه دکوراسیون زیبا در آشپزخانه نیز شناخته شود.

با توجه به ویژگی‌های برتر و کیفیت بالای یخچال جنرال، این برند همچنان محبوبیت خود را در بازار حفظ کرده است و به عنوان یکی از برندهای مطرح و قابل اعتماد در دنیای لوازم خانگی شناخته می‌شود.

مانند هر وسیله ی دیگری، یخچال های جنرال نیز در صورت استفاده ی نادرست و یا مشکل فنی ممکن است مشکلاتی را برای کاربرانش ایجاد کند که در این مقاله در مورد یکی از این مشکلات رایج صحبت خواهیم کرد.

در صورتی که یخچال شما نیاز به تعمیر دارد، می توانید با نمایندگی مجاز تعمیر یخچال فریزر جنرال الکتریک تماس بگیرید.

علت های رایج از کار افتادن فن یخچال جنرال الکتریک

در ادامه به بررسی علت های رایج از کار افتادن فن یخچال جنرا الکتریک می پردازیم.

فن یخچال یکی از اجزای کلیدی در عملکرد صحیح یخچال است و به منظور حفظ دمای مناسب در داخل یخچال و جلوگیری از تجمع یخ و تراکم بالای رطوبت استفاده می‌شود. اگر فن یخچال کار نکند، ممکن است دمای داخل یخچال افزایش یابد و موجب خرابی مواد غذایی شود.

همچنین این قطعه از داغ شدن بیش از اندازه یخچال جلوگیری کرده و مانع از سوختن آن می شود.

قطعا با همین چند جمله ی کوتاه متوجه اهمیت کارکرد درست فن در یخچال های جنرال شدید؛ اگر به هر دلیلی، برای این قطعه مشکلی پیش بیاید و نتواند کارایی خود را به نحو احسن برای دستگاه انجام دهد، نتیجه ی خطرناک و پرهزینه ای برای یخچال شما خواهد داشت.

در واقع هر یخچال با توجه به مدل و کارآیی خود، ممکن است چندین فن داشته باشد.

علت های مختلف از کار افتادن فن به شرح زیر است:

 • شکستن یکی از پره های فن: این مورد باعث ایجاد صدا هنگام کار کردن فن می شود. در صورتی که با چنین مشکلی مواجه بودید، سریعا فن و یا پروانه ی آن را تعویض کنید.
 • یخ زدن فن: اگر دمای داخلی یخچال بیش از حالت مورد نیاز باشد، فن برای خارج کردن این هوا و متعادل کردن هوای داخلی یخچال بیشتر کار می کند؛ اما در نهایت این روند موجب یخ زدن قطعه شده و از کار کردن باز می ایستد.
 • سوختن موتور فن: در صورت بروز این اتفاق با نمایندگی تعمیر جنرال الکتریک در محل تماس گرفته تا موتور فن توسط یک کارشناس، تعویض و یا تعمیر شود.
 • نوسانات برق: نوسانات برق میتواند تقریبا به تمام وسایل الکتریکی و اجزای داخلی آن ها صدمه وارد کند. برای جلوگیری از این اتفاق، حتما از محافظ برای یخچال جنرال خود استفاده کنید.
 • نقص فنی در برد الکتریکی فن: اگر برد الکتریکی خراب شده باشد، فن امکان کار کردن به صورت اتوماتیک را از دست می دهد.
 • تجمع گرد و غبار: این مورد معمولا برای فن کمپرسور(موتور پشت یخچال) اتفاق می افتد. در این صورت باید فن تمیز شود.
بیشتر بخوانید:  مهم ترین کارایی اورلود یخچال جنرال الکتریک

علت های رایج از کار افتادن فن یخچال جنرال الکتریک

علائم سوختن یا از کار افتادن فن

علائم سوختن یا از کار افتادن فن در یخچال ممکن است به مشکلات جدی در عملکرد آن اشاره کند.

همانطور که در عنوان نیز بیان شد، ممکن است فن شما کلا سوخته باشد و یا اینکه فقط به طور موقت دیگر کار نمی کند. هر کدام از این موارد دلایل خاص خودش را دارد. به همین علت برای دانستن مشکل اصلی و راه حل آن با نمایندگی رسمی تعمیر یخچال جنرال الکتریک تماس بگیرید.

در ادامه، به برخی از علائم مشترک و احتمالی که نشان می‌دهد فن یخچال دچار مشکل شده است، اشاره می‌کنیم:

 • صدای بلند یا غیرعادی: وقتی فن یخچال دچار مشکل می‌شود، ممکن است صدای بلند، خشک، یا غیرعادی تولید کند. این ممکن است نشان دهنده اصطکاک یا خرابی در مکانیزم فن باشد.
 • عدم یا کاهش جریان هوا: یکی از وظایف اصلی فن یخچال، تأمین جریان هوای سرد در داخل یخچال است. اگر جریان هوا کاهش یابد یا به طور کامل قطع شود، ممکن است مواد غذایی در داخل یخچال به طور نامناسب خنک شوند یا از بین بروند.
 • افزایش دما در داخل یخچال: اگر فن یخچال به درستی کار نکند، ممکن است دما در داخل یخچال افزایش یابد. این ممکن است باعث خرابی مواد غذایی و تخریب آنها شود.
 • ایجاد یخ‌زدگی: فن یخچال معمولاً برای جلوگیری از تشکیل یخ در دستگاه استفاده می‌شود. اگر فن دچار مشکل شود، ممکن است یخ‌زدگی در داخل یخچال ایجاد شود و عملکرد آن را مختل کند.
 • وجود بوی بد در یخچال: همانطور که یکی از وظایف فن داخلی محفظه، جابجایی هوای داخل است، در صورتی که فن از کار کردن باز ایستد، داخل یخچال بوی بدی می گیرد.
 • بوی سوختگی: اگر از طرف یخچال خود بوی سوختگی حس کردید، سریعا منشا بو را پیدا کنید. فن نیز وقتی بسوزد، بوی سوختگی می دهد.

علائم سوختن یا از کار افتادن فن

نتیجه‌گیری

کار نکردن فن یخچال جنرال، از مشکلات رایجی است که برای این دستگاه پیش می آید. پس جای نگرانی نیست.

شما باید این مورد را در نظر بگیرید که اگر از دستگاه خود طبق شرایطی که در دستورالعمل آمده، استفاده کنید و به هر دلیل به قطعات آن فشار بیش از اندازه وارد نکنید، عمر مفید یخچال را بالا برده اید. به همین دلیل رعایت همین نکات کوچک و جزئی، تاثیر بسزایی در کارآیی وسایل الکتریکی شما دارد.

برخی از علل احتمالی کار نکردن فن یخچال شامل خرابی در موتور فن، قطع برق، تراکم بالای گرد و غبار در فن و یا خرابی در سیستم خنک کننده و … را با هم بررسی کردیم. برای رفع این مشکلات، ابتدا باید منابع برق و سیم‌های مربوطه را بررسی کرده و در صورت لزوم تعمیر یا تعویض کنید. همچنین، تمیز کردن فن و حذف هرگونه گرد و غبار ممکن است بهبود عملکرد آن را به ارمغان بیاورد. در صورتی که مشکل همچنان پابرجاست، بهتر است با یک تکنسین مجرب تماس بگیرید تا مشکل را تشخیص داده و تعمیر کند.

برای گرفتن راهنمایی و یا خدمات تعمیر یخچال فریزر جنرال الکتریک و رفع مشکل کار نکردن فن آن با چه شماره ای تماس بگیریم؟

اگر برای یخچال جنرال الکتریک شما مشکلی ایجاد شده و قادر به رفع آن نیستید، می توانید با شماره 22225007-021، نمایندگی مجاز تعمیر یخچال جنرال تماس حاصل فرمایید.

هزینه ی تعویض فن یخچال جنرال چقدر است؟

از آنجا که برند جنرال مدل های مختلفی از یخچال را عرضه کرده، هر کدام از آن ها قیمت مختلفی دارند. شما باید برای دانستن قیمت دقیق با نمایندگی تعمیر یخچال جنرال در محل تماس بگیرید. بوی سوختگی فقط از فن یخچال است؟

بوی سوختگی یخچال فقط بخاطر خرابی فن یخچال است؟

خیر! یخچال قطعات مختلفی دارد و سوختن هر کدام از این قطعات ممکن است باعث ایجاد بوی سوختگی شود.

به این صفحه امتیاز دهید