تعمیر برد کولر گازی اجنرال یکی از مواردی است که شاید این روز ها دغدغه بسیاری از کاربران باشد و در این مقاله بیشتر در این مورد سخن خواهیم گفت. به عبارتی دیگر آشنایی با برق و برد کولر می تواند در بسیاری از موارد به شما کمک فراوانی کند و در صورت بروز مشکلات ریز و جزئی خودتان بتوانید عیب یابی نمایید و نیازی به رجوع به کارشناسان مربوطه نباشد. بنابراین تا آخر مقاله با ما همراه باشید تا بتوانید با افزایش آگاهی ها و اطلاعاتتان بهترین تصمیم گیری ها را داشته باشید. هر چه شما بیشتر در مورد برد و برق اسپیلت ها بدانید در نتیجه در شرایط ضروری نیز می توانید از اطلاعات کسب شده نتیجه گیری های بهتری را داشته باشید.
فیلم آموزش تعمیر برد کولر گازی اجنرال

تعمیر برد کولر گازی اجنرال Ogeneral

آموزش عیب یابی برد کولر کار آسانی است و تنها با مطالعه این محتوا می توانید به بهترین نتیجه گیری ها برسید. طبیعی است که برد ها زود به زود خراب شوند چون تنها وسیله برقی که در همه ایام سال کار می کند همین اسپیلت ها هستند در واقع آن ها بهار و تابستان نمی شناسند و مداوم در حال کار کردن هستند. آیا در مورد برد ها چیزی می دانید؟ در مورد نحوه کار کردن آن ها نیز چه می دانید؟ در بخش بعدی بیشتر برایتان خواهیم گفت تا بیشتر با آن آشنا شوید و بدانید که به چه کاری می آیند!

برد چیست؟

اگر بخواهیم به صورت خیلی واضح، کلی و مفید برایتان بیان کنیم باید بگوییم که برد مانند قلب انسان است و در صورتی که به خوبی کار نکند، بقیه اجزای آن نیز به درستی کار نمی کنند. با از کار افتادن یا به درستی کار نکردن این وسیله برقی همه کاره، دیگر اجزا نیز به درستی کار نمی کنند و همین سبب می شود تا شما نتوانید این برد الکترونیکی را با برق به کار بیندازید. حال تصور کنید واقعا چنین اتفاقی رخ داده باشد باید به فکر رفع عیب و عیب یابی آن باشید تا دیگر با چنین مشکلاتی مواجه نشوید. در چنین مواقعی همیشه افرادی سود جو و کلاهبردار وجود دارند که خودشان را ماهر نشان می دهند در صورتی که چنین چیزی اصلا وجود ندارد پس باید از این لحاظ نیز مراقب باشید تا دچار مشکل نشوید.

عیب یابی در مورد برد کولر چگونه است؟

از آن جایی که با یک قطعه خیلی حساس مواجه هستید، باید بگوییم که عیب یابی آن نیز به راحتی نمی باشد اما برخی از آن ها را برایتان شرح می دهیم تا بتوانید به صورت کاملا خانگی آن ها را از بین ببرید تا هزینه خاصی نخواهید بپردازید. برخی از آن ها شامل:

  • مشکل در پاور

مشکل در پاور که به آن رله اصلی نیز می گویند یک برد محسوب می شود که چند کنتاکت و بوبین دارد. این برد در صورت خرابی می تواند عملکرد کمپرسور و فن را دچار مختل کند و برای عیب یابی آن بایستی این رله را از بردی که به آن اشاره کردیم جدا نمایید و به آزمایش و آنالیز بپردازید. به واسطه آمپرمتر این امتحان کردن صورت می گیرد که اگر عیبی وجود نداشت به فکر قسمت های دیگر باشید.

  • آی سی
بیشتر بخوانید:  مشکلات ماشین لباسشویی جنرال الکتریک (بخش دوم)

وقتی اطمینان یافتید که دیگر رله مشکلی ندارد، به سراغ آی سی برد می رویم تا بدانیم که به مشکلی برخورده ایم یا نه با دریافتن این امر که عیب از آی سی یا سوختن آن است می توانید آن را عوض کنید.

  • ترانسفورماتور و رگولاتور

این قطعات سبب می شوند که برق بر روی برد از 220 ولت به 12 یا 24 ولت تبدیل شود با خرابی یا سوختن این جزء شما قادر خواهید بود که با یک دستگاه لحیم جداسازی های لازم را انجام بدید و سپس یک قطعه جدید را به جای آن بگذارید و با یک لحیم آن را درست نمایید.

  • مادون قرمز

با خاموش و روشن شدن دستگاه از راه دور که مادون قرمز وظیفه آن را بر عهده دارد اگر به پنل نگاهی بیندازید در قسمت جلویی آن را مشاهده خواهید کرد. حالا تصور کنید که کولر شما به درستی کار نکرد باید به عیب یابی بپردازید و برد آن را تعمیر کنید.

حتماً بخوانید:

علت خنک نکردن کولر گازی اُجنرال

نتیجه گیری های کلی در مورد موارد بیان شده

موارد دیگری در تعمیر برد کولر گازی اجنرال تاثیر زیادی دارند که از جمله این ها می توان به شل شدن فیش ها و سیم های برق یا وریستور، خازن و … اشاره کرد. در مورد این موارد و موارد نام برده شده فوق بسیار دقت کنید و در نظر داشته باشید که همه این موارد می تواند در خرابی ماشین شما اثر گذار باشد ولی در نظر داشته باشید که برخی از این موارد را نمی توانید به صورت دستی تعمیر نمایید و باید با متخصص و یا تعمیرکار کولر گازی اجنرال تماس بگیرید یا به نمایندگی های این موارد تیکت بزنید. شاید با خودتان بگویید که با فرستادن پیام برای ان ها کسی در این مورد پاسخگو نیست اما چنین چیزی دور از واقعیت می باشد و به محض وقوع مشکل یا خطایی می توانید آن را فورا و به آسانی حل نمایید.

برد اجنرال را به خاطر داشته باشید و در بخش های قبلی که به آن ها اشاره کردیم در بروز مواقع ضروری آن ها را عیب یابی کنید یعنی بررسی نمایید که عیب از کدام بخش می تواند باشد چون اسپیلت های اجنرال دائم در حال این هستند که نیاز شما را بر طرف نمایند. به همین دلیل باید به خوبی مراقب آن ها باشید و سرویس کردن و تمیز کردن آن ها را فراموش نکنید. اگر برخی از مطالب این محتوا برایتان نا مفهوم بود، می توانید چندین بار آن را بخوانید و یا حتی برای کسانی که با این مشکل رو به رو هستند نیز ارسال کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید از طریق شماره زیر با ما تماس بگیرید.

تماس با ما: 02122225007

فیلم آموزش تعمیر برد کولر گازی اجنرال

حتی من باب این موضوع نیز فیلم های آموزشی نیز برایتان گذاشته ایم و می توانید آن ها را مشاهده کنید. از این که ما را تا انتهای مقاله همراهی کردید صمیمانه سپاس گزاریم.

به این صفحه امتیاز دهید