نمایندگی تعمیرات جنرال الکتریک

وارد نشدن آب به داخل ماشین ظرفشویی

علت وارد نشدن آب به داخل ماشین ظرفشویی چیست؟| جنرال الکتریک

شاید برایتان پیش آمده باشد؛ زمانی که ظرفشویی را برای شستن ظروف روشن می کنید، متوجه شوید که آب وارد ماشین ظرفشویی نمی‌شود و به همین دلیل دستگاه نیز نمی تواند کار خود را آغاز کند. این‌که چرا آب وارد ظرفشویی نمی‌شود، یکی از مشکلات رایج در ماشین ظرفشویی می باشد و موضوعی است که در این مقاله می‌خواهیم به آن بپردازیم. پس تا پایان این مقاله همراه ما باشید تا علت وارد نشدن آب به داخل ماشین ظرفشویی را بدانید. همچنین در صورت بروز هر مشکل دیگری در ماشین ظرف شویی تان می توانید با نمایندگی مجاز تعمیرات ظرفشویی جنرال الکتریک_02122225007 تماس بگیرید.

دلیل وارد نشدن آب به ماشین ظرفشویی

وارد نشدن آب به داخل ماشین ظرفشویی، یکی از رایج ترین ایرادات مربوط به هر ماشین ظرفشویی است که بسیاری از مصرف کنندگان آن را گزارش داده‌اند و این مشکل می‌تواند مربوط به اختلال در پمپ، سوئیچ درب، شلنگ، شیر آب ورودی، تایمر، برد اصلی، فیلترها و … باشد. اگر مشکل پیش پا افتاده و ساده باشد، خود شما نیز می‌توانید با کمی دقت، نسبت به رفع آن اقدام کنید. اما اگر مشکل از پیچیدگی خاصی برخوردار باشد، حتماً باید از یک نفر تعمیرکار متخصص ماشین ظرفشویی کمک بخواهید.

اصلی ترین علل وارد نشدن آب به داخل ماشین ظرفشویی

در ادامه به بررسی دلایل وارد نشدن آب به داخل ظرفشویی می پردازیم:

 • ایراد داشتن شلنگ آب ورودی
 • اختلال در عملکرد دریچه ورودی آب
 • خراب شدن شیر آب
 • اختلال در کارکرد سوپاپ شناور
 • آسیب دیدگی سوئیچ درب ماشین ظرفشویی
 • خراب شدن برد دستگاه
 • بروز اختلال در عملکرد پمپ ماشین ظرفشویی
 • تخلیه نکردن ماشین ظرفشویی

ایراد داشتن شلنگ آب ورودی

گاهی اوقات ماشین ظرفشویی در تأمین آب ضعف دارد. برای این منظور به اولین جایی که باید مشکوک شوید، شلنگ آب ورودی است که معمولاً از زیر سینک وارد ماشین می‌شود. بنابراین ابتدا با یک بررسی چشمی، شلنگ را مورد بازدید قرار دهید تا اتصالات آن درست بسته شده باشند و دچار خم شدگی و آسیب‌دیدگی نباشد. بعد از شلنگ به سراغ شیر اتصال بین شلنگ و ماشین ظرفشویی بروید. گاهی اوقات ممکن است شیر اتصال آب ماشین ظرفشویی بنا به دلایلی بسته شده باشد.

 ایراد-داشتن-شلنگ-آب-ورودی

 اختلال در عملکرد دریچه ورودی آب

محفظه ماشین ظرفشویی با کمک شیر ورودی، آب را به داخل دستگاه منتقل می‌کند. چگونگی دسترسی به شیر از راه پنل موجود در پشت و انتهای دستگاه می‌باشد. برای بررسی این موضوع، مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید:

 • فشار آب موجود در شیر را بررسی کنید. فشار آب باید به اندازه‌ای باشد که برای شروع سیکل شستشو کفایت کند.
 • در صورت اوکی بودن فشار آب، احتمالاً دریچه ماشین ظرفشویی عامل وارد نشدن آب به دستگاه باشد.
 • فیلتر موجود بر روی شیر ورودی آب را بررسی کنید تا دچار گرفتگی بر اثر املاح و رسوبات موجود در آب نشده باشد.

 اختلال-در-عملکرد-دریچه-ورودی-آب

 خراب شدن شیر آب؛ علت وارد نشدن آب به داخل ماشین ظرفشویی

در برخی مواقع وجود اختلال در شیر آب می‌تواند دلیل آبگیری نشدن ماشین ظرفشویی باشد. برای این منظور شیر آب ماشین ظرفشویی را باز کنید و فشار آب آن را بررسی نمایید. شیر ورودی به ماشین ظرفشویی دارای یک فیلتر کوچک است که اگر کثیف و گرفته شده باشد، محفظه ماشین ظرفشویی به قدر کافی آبگیری نخواهد کرد.

خراب-شدن-شیر-آب

اختلال در کارکرد سوپاپ شناور

شناور ماشین ظرفشویی در سمت چپ و پایین دستگاه قرار دارد. هنگامی که آب در ظرفشویی به قدر کافی پر می‌شود، شناور بالا آمده و جریان آب را قطع می‌کند تا آب از داخل محفظه ماشین ظرفشویی سرازیر نشود. اطمینان حاصل کنید که هیچ عاملی باعث نگه داشتن شناور در بالا نشده باشد. زیرا در این صورت ماشین ظرفشویی با خیال آن که ارتفاع آب در ماشین ظرفشویی بالا است و دستگاه نیاز به آبگیری ندارد، جریان آب را قطع می‌کند. شناور ماشین ظرفشویی یک سوئیچ کوچک دارد. اگر شناور به راحتی حرکت کند، احتمالاً این سوئیچ آسیب دیده است. وقتی شناور به سمت بالا می‌رود، باید جهت متوقف کردن آب سوئیچ را فشار دهید. اگر سوئیچ خراب شده باشد، آب در محفظه دستگاه پر نمی‌شود و بیش از اندازه پر می‌شود. پس برای اطمینان از این موضوع، از یک ولتمتر استفاده کنید و سوپاپ شناور را تست کنید.

اختلال-در-کارکرد-سوپاپ-شناور

آسیب دیدگی سوئیچ درب ماشین ظرفشویی

سوئیچ درب ماشین ظرفشویی از قطعاتی است که با آغاز فرآیند شستشو، از باز شدن درب دستگاه جلوگیری می‌کند. اگر این سوئیچ نیز خراب شده باشد، آب در داخل محفظه ماشین ظرفشویی پر نخواهد شد. این سوئیچ دقیقاً در قسمت پشت پنل و در بالای درب ماشین ظرفشویی قرار دارد. هرگونه اختلال در عملکرد سوئیچ درب ماشین ظرفشویی نیز می‌تواند علت وارد نشدن آب به داخل ماشین ظرفشویی باشد. برای این منظور باید عملکرد سوئیچ درب ماشین ظرفشویی را نیز به دقت بررسی کنید.

آسیب-دیدگی-سوئیچ-درب-ماشین-ظرفشویی

خراب شدن برد دستگاه

یکی دیگر از رایج ترین علل وارد نشدن آب به ماشین ظرفشویی، بروز اختلال در برد الکترونیکی آن است. در صورت بروز این مشکل، برد دستگاه دستور آبگیری نمی‌دهد و در نتیجه سیکل شستشو با اختلال مواجه می‌شود. پس در زمان مواجهه با مشکل وارد نشدن آب به دستگاه، برد اصلی آن را نیز مورد بررسی قرار دهید. البته بهتر است برای این کار از یک نفر تعمیرکار با تجربه استفاده کنید.

خراب-شدن-برد-دستگاه

بروز اختلال در عملکرد پمپ ماشین ظرفشویی

پمپ ماشین ظرفشویی از دو پروانه تشکیل شده است که آب در قسمت بالای این پروانه ها به داخل محفظه ماشین ظرفشویی پمپاژ و از قسمت پایین‌تر وارد دستگاه می‌شود. گاهی اوقات این امکان وجود دارد که قطعات پلاستیکی یا شیشه‌های شکسته مانع از چرخش این پروانه‌ها شوند و به همین دلیل عملکرد آبگیری ماشین ظرفشویی با مشکل مواجه می‌شود. بنابراین باید از تمیز بودن پروانه پایین و بالا اطمینان حاصل کنید.

بروز-اختلال-در-عملکرد-پمپ-ماشین-ظرفشویی

تخلیه نکردن ماشین ظرفشویی 

توجه داشته باشید که اگر ماشین ظرفشویی نتواند به درستی آب سیکل قبل را تخلیه کند، از ورود آب تازه به داخل دستگاه جلوگیری به عمل خواهد آورد. برای بررسی این موضوع ابتدا پنل جلوی ظرفشویی را باز کنید. اگر در این قسمت متوجه زنگ زدگی شده باشید، باید شلنگ تخلیه را تعمیر کنید. برای این منظور، شلنگ را از قسمت ورودی خارج کرده و اقدام به تمیز کردن آن نمایید. برای این کار می‌توانید از یک سیم استفاده کنید. همچنین اگر فیلتر کثیف شده باشد، آن را تمیز و یا حتی در صورت لزوم تعویض نمایید.

تخلیه-نکردن-ماشین-ظرفشویی

سخن پایانی

همان گونه که از متن مقاله هم متوجه شده‌اید، آبگیری نکردن ماشین ظرفشویی می‌تواند علت‌های ساده‌ای داشته باشد. لذا تا حدی که خودتان امکان بازدید فنی و رفع ایراد را دارید، اقدام نمایید و در غیر این صورت اگر متوجه عوامل پیچیده‌تر می‌شوید، حتماً از یک نفر سرویس کار معتبر ماشین ظرفشویی کمک بخواهید. به هر حال دلایل آبگیری نکردن ماشین ظرفشویی از پیچیدگی خاصی برخوردار نیستند و با سرویس دوره ای ماشین ظرفشویی می‌توانید از آن جلوگیری به عمل آورید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 1 =

من این متن را مطالعه کردم واقعا کاربردی بود ممنون از زحمات شما، برای تعمیر یخچال با شماره نمایندگی تماس میگیرم.
نام و نام خانوادگی
عنوان

جدول محتوا

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

سایر مقالات

اجزاء یخچال فریزر جنرال الکتریک
اجزاء یخچال فریزر جنرال الکتریک
سرد نکردن یخچال
7 دلیل سرد نکردن یخچال
صدا-دادن-یخچال-وایت-هاوس-شاخص
صدا دادن یخچال وایت هاوس
نحوه-تراز-کردن-یخچال-فریزر-شاخص
نحوه تراز کردن یخچال فریزر
راهکارهای-افزایش-عمر-مفید-ظرفشویی-پروفایل-شاخص
راهنمای جامع افزایش طول عمر ماشین ظرفشویی
قفل کودک ماشین ظرفشویی
نحوه فعال سازی و غیرفعال سازی قفل کودک در ماشین ظرفشویی
راهنمای-فارسی-ظرفشویی-جنرال-الکتریک-شاخص
راهنمای فارسی ظرفشویی جنرال الکتریک
ارور-یخچال-فریزر-جنرال-الکتریک-کد-خطای-FF-شاخص
ارور یخچال فریزر جنرال الکتریک کد خطای FF
تمیز نشدن ظروف در ماشین ظرفشویی
علت تمیز نشدن ظروف در ماشین ظرفشویی
ارور tc| tF یخچال جنرال الکتریک
ارور tc| tF یخچال جنرال الکتریک + و راهکاریی برای رفع آنها