خرابی لوازم یکی از موضوعاتی به حساب می‌آید که در طول زندگی بارها با آن مواجه می‌شویم. گاهی اوقات این خرابی برای وسیله‌ای اتفاق می‌افتد که یکی از لوازم ضروری به حساب می‌آید و نبود آن می‌تواند در روند زندگی اختلال به وجود آورد. یخچال یکی از این لوازم است که اگر برای آن مشکلی به وجود آید باید به سرعت برای تعمیر آن اقدامات لازم را انجام دهید. یکی از بخش‌هایی که به نسبت دیگر بخش‌ها دچار مشکل می‌شود را می‌توان موتور یخچال در نظر گرفت؛ از همین جهت تصمیم داریم در این مقاله اطلاعاتی را در رابطه با تعویض و قیمت موتور یخچال جنرال الکتریک در اختیارتان قرار دهیم تا با این موضوع آشنا شوید.

قیمت جدید (سال1400) موتور یخچال جنرال الکتریک

در ادامه قیمت های به روز و جدید موتور انواع برندهای یخچال سال 1400 به صورت تقریبی و بر حسب مدل انواع موتورها برای شما قرار داده شده است. قیمت ها به تومان می باشد.

قیمت موتور یخچال های تک (Hightech) 1/5 از 1.000.000 تا 1.900.000
قیمت موتور یخچال های تک (Hightech) 1/4 از 1.500.000 تا 1.700.000
قیمت موتور یخچال های تک (Hightech) 1/4+ از 2.500.000 تا 3.200.000
قیمت موتور یخچال سامسونگ (Samsung) 1/5  از 1.200.000 تا 1.700.000
قیمت موتور یخچال سامسونگ (Samsung) 1/4  از 1.500.000 تا 2.100.000
قیمت موتور یخچال سامسونگ (Samsung) 1.4+ از 2.300.000 تا 3.200.000
قیمت موتور یخچال پاناسونیک (Panasonic) 1/5 از 1.300.000 تا 1.900.000
قیمت موتور یخچال پاناسونیک (Panasonic) 1/4  از 1.500.000 تا 1.800.000
قیمت موتور یخچال پاناسونیک (Panasonic) 1/4+ از 2.500.000 تا 2.850.000

همانطور که گفته شد قیمت موتور یخچال جنرال الکتریک ممکن است برای شما زیاد باشد اما در مقایسه با تعمیر این قطعه، مناسب تر به نظر می‌رسد. عمر مفیدی که برای موتور یخچال جنرال الکتریک در نظر گرفته شده برابر با 15 تا 20 سال است و بعد از این مدت مشکلات بسیاری برای این قطعه دیده خواهد شد که شما را مجاب به تعویض موتور یخچال جنرال الکتریک می‌کند.

موتورهایی که در این دستگاه مورد استفاده قرار می‌گیرند، دو نوع متفاوت دارند که این دو نوع را می‌توان اینورتری و غیر اینورتری دانست. هر یک از این انواع با توجه به ویژگی‌هایی که دارند، از قیمت متفاوتی برخوردار هستند و با توجه به اینکه امروزه قیمت‌ها ثبات ندارند، شما باید پیش از تعویض موتور یخچال جنرال الکتریک درباره‌ قیمت آن اطلاعات کسب کنید.

قیمت موتور یخچال جنرال الکتریک

معمولاً موتورهای غیر اینورتری قیمتی نزدیک به یک میلیون و نیم دارند و موتور یخچال اینورتری هم یک و نیم الی دو میلیون قیمت دارند. البته در بیشتر مواقع قیمت موتور همراه با شارژ گاز و سرویس کامل آن به مشتری گفته می شود.

موتور یخچال جنرال استیل

              قیمت موتور یخچال جنرال استیل هم از 2500 تا 3 میلیون تومان می باشد. 

چگونه می توان عمر مفید موتور یخچال را افزایش داد؟

از آنجایی که موتور یخچال جزو اصلی ترین و پرخرج ترین قطعات یخچال می باشد در اینجا با ذکر نکاتی شما را راهنمایی میکنیم تا با رعایت آنها بتوانید عمر مفید موتور یخچال خود را افزایش دهید:

  • محلی که یخچال قرار دارد را چک کنید تا مطمئن شوید که یخچال از اطراف و از پشت 15 سانتی متر با دیوار فاصله داشته باشد. همچنین در معرض هوای خنک باشد.
  • ابتدای فصل گرما در هر سال، پوسته موتور و کندانسور را از گرد و غبار تمیز کنید.
  • برای فشار کمتر به کمپرسور مقدار مواد غذایی را بیش از ظرفیت یخچال بار نکنید.
  • با توجه به آموزش هایی که داده شده درجه یخچال را همیشه بر روی درجه استاندارد قرار دهید.
  • پس از استفاده از یخچال مطمئن شوید که درب آن کامل بسته شده است.
  • لاستیک دور درب یا همان نوار درب را بررسی نمایید تا مطمئن شوید پاره نیست و به طور صحیح کیپ می شود.
بیشتر بخوانید:  پیشینۀ برند جنرال الکتریک در صنعت لوازم خانگی

چه عواملی می‌تواند باعث خرابی موتور یخچال جنرال الکتریک شود؟

از آنجایی که تعویض موتور یخچال جنرال الکتریک می‌تواند هزینه‌ی بسیاری را برای شما به وجود آورد، بهتر است مواردی را که باعث مشکل می‌شود را انجام ندهید و مراقبت‌های لازم را داشته باشید تا موتور یخچال شما طول عمر بیشتری پیدا کند. در ادامه برخی از دلایلی که می‌توان آن‌ها را عامل خرابی موتور در نظر گرفت را برای شما بررسی می‌کنیم.

وجود ناخالصی در موتور یخچال: موتور یخچال باید از هرگونه آلودگی و گرد و غبار به دور باشد، همچنین داخل آن باید تنها روغن مخصوص موتور وجود داشته باشد، در غیر این صورت امکان دارد موتور دستگاه شما آسیب ببیند.

محل نامناسب قرارگیری یخچال: یکی از موضوعاتی که باید در رابطه با محافظت از موتور یخچال انجام دهید، قرار دادن آن در یک جای مناسب است، چرا که اگر یخچال را در جایی قرار دهید که به اصلاح تراز نیست، فشار زیادی به موتور وارد می‌شود و این فشار می‌تواند به مرور باعث تضعیف و حتی سوختن موتور شود؛ بنابراین برای آنکه نیازی به تعویض موتور یخچال جنرال الکتریک نباشد، بهتر است یخچال خود را در جای مناسبی قرار دهید.

اختلال در فن موتور: یکی از موضوعاتی که به موتور یخچال آسیب می‌زند را می‌توان بیش از حد گرم شدن آن در نظر گرفت. فنی که برای موتور در نظر گرفته شده است از بالا رفتن دمای موتور جلوگیری می‌کند، بنابراین باید فن موتور یخچال خود را هر چند وقت یک بار چک کنید تا از سالم بودن آن مطمئن شوید.

عوامل نشان‌دهنده‌ی مشکل برای موتور یخچال جنرال الکتریک

برخی از مشکلات و خرابی‌هایی که در دستگاه دیده می‌شود، نشان‌دهنده‌ی وجود مشکل برای موتور هستند؛ این دست از مشکلات و موارد را می‌توان شامل مواردی چون سرد نبودن کافی یخچال، اختلال در کار فن یخچال، تولید صداهای عجیب و بلند، روشن نشدن یخچال و موارد دیگر در نظر گرفت. گاهی اوقات مشکل به نحوی است که متخصصین می‌توانند آن را تعمیر کنند اما در برخی از شرایط دیگر متخصصین به تعویض موتور یخچال جنرال الکتریک می‌پردازند.

تعمیر یا تعویض موتور یخچال جنرال الکتریک؟

اولین نکته‌ای که در رابطه با تعویض موتور یخچال جنرال الکتریک باید در نظر بگیرید این است که این کار یک موضوع پیچیده و سخت به نظر می‌رسد و نیاز به دقت زیادی دارد. با توجه به این موضوع تعویض موتور یخچال جنرال الکتریک باید تنها توسط متخصصین تعمیر یخچال جنرال الکتریک انجام شود تا مشکلی در رابطه با این موضوع به وجود نیاید.

توجه داشته باشید، گاهی اوقات شرایطی پیش می‌آید که شما فکر می‌کنید موتور یخچال دچار مشکل شده و باید تعمیر یا تعویض شود؛ اما لازم به ذکر است که در بیشتر مواقع مشکل از بخش‌های دیگر به نظر می‌رسد، از همین جهت توصیه می‌شود در صورت مشاهده مشکلی در روند کار یخچال با نمایندگی جنرال الکتریک تماس بگیرید و از آن‌ها درخواست بررسی عیوب یخچال خود را داشته باشید. متخصصین با حضور در محل و بررسی دستگاه شما منشا مشکل را پیدا می‌کنند و اگر مشکل از موتور باشد به تعمیر یا تعویض آن می‌پردازند.

یخچال جنرال استیل

یخچال جنرال استیل

شاید زمانی که با خرابی موتور یخچال روبرو شده اید، از خودتان پرسیده باشید که موتور یخچال را تعمیر کنید بهتر است یا تعویض؟ در پاسخ به این سوال باید گفت تعمیر موتور یک شیوه‌ی کم هزینه و به صرفه به نظر می‌رسد اما هیچ متخصصی تضمین نمی‌کند که موتور تعمیری عمر طولانی داشته باشد و امکان دارد پس از گذشت چند وقت دوباره مشکل برای این بخش به وجود بیاید؛ از همین جهت تعویض موتور یخچال جنرال الکتریک یک پیشنهاد بهتر به حساب می‌آید.

به این صفحه امتیاز دهید