یخچال های ساید بای ساید از جمله وسیله هایی هستند که امروزه در بیشتر آشپزخانه ها دیده می شوند.این یخچال ها علاوه بر زیبایی و داشتن فضای زیاد دارای مصرف انرژی بسیار کنترل شده و کمی می باشند.همین امر، باعث شده که این مدل دستگاه ها از محبوبیت بالایی در میان مردم برخوردار باشند.

یکی از قطعه هایی که امروزه به یخچال های ساید اضافه شده سنسور است. این قطعه با کمکی که به برد الکتریکی یخچال میکند باعث میشود که دمای یخچال شما به صورت کنترل شده عمل کند و انرژی بیشتری در یخچال شما مصرف نشود.

در ادامه تعمیرکاران نمایندگی تعمیرات ساید جنرال الکتریک برای شما به صورت تخصصی، وظیفه سنسور ساید را همراه با قیمت سنسور ساید جنرال الکتریک شرح میدهیم تا هیچ ابهامی در رابطه با سنسور ساید جنرال الکتریک باقی نماند.

سنسور ساید جنرال الکتریک

سنسورها قطعه هایی هستند که چندین نوع دارند و هرکدام با توجه به نوع وظیفه ای که برای آنها از پیش تعیین شده در قسمت های مختلف یخچال ساید جنرال الکتریک شما تعبیه میشوند. در واقع، وظیفه اصلی سنسور ها کنترل کردن بخشی است که دارای سنسور است یعنی اجازه نمیدهد که دما بیش از حد زیاد شود و در صورتی که دما بیش از چیزی که تعیین شده شود، سنسور مربوط به بخش دما، آن را کنترل میکند و اجازه نمیدهد دما زیاد یا کم شود.

سنسور ساید جنرال الکتریک

کارایی سنسور تعریف شده در ساید جنرال الکتریک

اگر بخواهیم به صورت تخصصی راجع به این موضوع برای شما آموزشی بدهیم باید به شما بگویم که وقتی روی یخچال شما سنسوراست شما خیالتان راحت است و نیازی نیست نگران بالا وپایین بودن دما، برفک زدن یخچال، ریختن آب و … باشید. چرا که سنسورها مانند یک تعمیر کار مواظب است که این موارد بیش از حد خودشان نروند تا به یخچال آسیبی نرسد.

توصیه تعمیرکاران جنرال الکتریک این است که در صورت خرابی سنسورمربوط به هر بخش، به سرعت یخچال خود را تعمیرکنید و اجازه ندهید یخچالتان بدون سنسور باقی بماند. در صورتی که  یخچال شما دارای سنسور معیوب یا بدون سنسور باشد، امکان افزایش هزینه و تعمیرات بیشتری را متحمل میشوید.

موارد مرتبط: نمایندگی جنرال الکتریک

انواع سنسور ساید جنرال الکتریک

در اولین قدم باید به شما اطلاع بدهیم که هر یخچال بستگی با نوع و مدلی که دارد، باعث میشود سنسور آن هم متفاوت باشد. هر قسمت از یخچال شما دارای سنسوری است که در صورت نبودن و یا خرابی آن باعث میشود یخچال نتواند عملکرد خود را به درستی ادامه دهد.

انواع سنسور ساید جنرال الکتریک

1.سنسور دمای فریزر

این سنسور جزء قطعات مهم در فریزر یخچال های ساید بای ساید است و در صورت نبود آن، احتمال اینکه مصرف انرژی یخچال شما به صورت غیر طبیعی بالا رود و سرمای بیش از حدی تولید کند، وجود دارد. در واقع وظیفه اصلی این سنسور این است که اجازه نمیدهد فریزر سرمای بیش از حد تولید کند و حتی اگر دمای فریزر پایین تر از حد انتظار باشد به شما در نمایشگر اعلام میکند تا شما دمای جدیدی را بر روی یخچال خود اعمال کنید.

2.سنسور دمای یخچال

سنسور دمای یخچال هم مانند سنسور دمای فریزرعمل میکند و وظیفه دارد تا دمای داخل یخچال را کنترل کند. در صورت زیاد بودن دما، آن را به صورت خودکار پایین می آورد و اجازه نمی دهد که دمای بالای یخچال باعث یخ زدن مواد غذایی شما شود؛ قطعا این موضوع بسیار ازار دهنده خواهد بود. در واقع عملکرد سنسور ها طوری است که به کمپرسر در صورت نیاز اطلاع میدهد که دیگر  سرمایی تولید نکند و ثابت باشد.

با وجود این قطعه، همیشه یخچال در دمای استاندارد است و در صورتی که دمای یخچال خیلی بالا یا پایین برود و کمپرسور به صورت مداوم کار کند؛ مصرف انرژی یخچال ساید شما به صورت چشم گیری بالا  خواهد رفت.

3.سنسور دیفراست یخچال

یخچال های جدید مجهز به سیستم دیفراست هستند تا از برفک زدن یخچال جلوگیری شود. سنسور دیفراست، وظیفه دارد تا بر دمای هیتر نظارت کند و زمانی که دما به حالت مناسب رسید آن را خاموش کند تا یخ ها آب شوند. این فرایند از آسیب رساندن اپراتور جلوگیری می کند و اجازه نمیدهد که برفک در داخل یخچال شما باقی بماند.

بیشتر بخوانید:  علت تیک تیک کردن یخچال وایت هاوس

برای اینکه متوجه شوید آیا سنسور دیفراست یخچال شما سالم است یا نه، توجه کنید که برفک داخل یخچال شما باقی میماند یا خیر. اگر هیچ برفکی روی دیفراست نباشد اپراتور یخچال شما از گرمای زیاد آسیب میبیند و درواقع سنسور دیفراست است که همین موضوع را بر عهده میگیرد و از گرمای زیاد و سرمای زیاد، باعث کنترل اپراتور می شود تا دیگر آسیبی نبیند.

4.سنسور درب بخچال

این سنسور وظیفه دارد در صورتی که درب یخچال شما به هر دلیلی باز مانده باشد شروع به بوق زدن یا چراغ زدن کند تا شما را از این موضوع مطلع کند. در این صورت از خرابی مواد غذایی، فشار زیاد به کمپرسور، استفاده زیاد از انژی و گرم شدن یخچال پیشگیری میکند.

برای اینکه بدانید سنسور درب بخچال ساید شما دچار مشکل شده یا خیر میتوانید به صورت امتحانی حدود 2 الی 3 دقیقه درب یخچال را باز بگذارید. در صورتی که صدا و یا چراغی از یخچال خارج نشد متوجه میشوید که سنسور درب یخچال ساید جنرال الکتریک شما دچار اختلال شده است.

سنسور درب بخچال

5.سنسور دیسپنسر

در یخچال های ساید که دارای آب سرد کن و سیستم دیسپنسر هستند؛ سنسوری قرار دارد تا در صورت قرار گرفتن لیوان در جایگاه به اندازه مشخص شده در لیوان، آب یا یخ بیرون بیاید. در واقع این سنسور اجازه نمیدهد آبی به بیرون ریخته شود یا به زبان دیگر آب هدر شود.

برای اینکه متوجه شوید که آیا سنسور دیسپنسر یخچال ساید جنرال الکتریک شما دچار مشکل شده یا نه، تنها کافیست با دست خالی پدال آب سرد کن را فشار دهید. در صورتی که آب خارج شد میفهمید که سنسور دیسپنسر شما دچار اختلال و خرابی شده است.

موارد مرتبط: علت یخ زدن ساید وایت هاوس

6.سنسور دمای کمپرسور

سنسور دمای کمپرسور یخچال جنرال الکتریک در اطراف کمپرسور یا موتور یخچال تعبیه شده و در صورتی که دمای کمپرسور شما به صورت غیر طبیعی زیاد باشد این سنسور شروع به کار میکند و کمپرسور را خاموش میکند تا دمای آن به حد معمول برسد.

برای اینکه متوجه شوید سنسور کمپرسور شما سالم است یا نه میتوانید دمای کمپرسور را خودتان چک کنید. در صورتی که حس کردید دمای یخچال ساید جنرال الکتریک شما خیلی بالا است بدانید که سنسور این قسمت، دچار مشکل شده و به درستی وظیفه خود را عمل نمیکند.

قیمت سنسور ساید جنرال الکتریک

نمایندگی جنرال الکتریک با توجه به درخواست مشتریان خود تصمیم به واردات سنسورهای اورجینال با قیمت های مقطوع کرده است. اما متاسفانه عوامل تاثیر گذار بر روی قیمت سنسور ساید جنرال الکتریک، فراوان است و نمیتوان به صورت کلی و مطمئن راجع به آن حرف زد. توجه کنید که قبل  از خرید سنسور، آن را با کمک کارشناسان معتبر و کاربلد شناسایی کنید و کارایی آن را همراه با سلامت قطعه بیازمایید.

قیمت سنسور ساید جنرال الکتریک

اما اگر به صورت میانگین راجع به قیمت سنسور ساید جنرال الکتریک بخواهم برای شما شرح دهم باید بگویم قیمت از 200هزارتومان تا 500هزار تومان رنج قیمت سنسور یخچال ساید است.

عوامل تاثیر گذار بر روی قیمت سنسور ساید جنرال الکتریک

همانطور که در قسمت بالا گفته شد، سنسور ها با توجه به نوعی که دارند متفاوت هستند. به همین دلیل قسمت سنسور ساید جنرال الکتریک هم نوسان دارد و نمیتوان به صورت کلی قیمت آنها را مشخص کرد.درضمن، سنسورهای هر برند هم متفاوت است و متاسفانه نمیتوان سنسورهای یخچال برند دیگری را برای ساید جنرال الکتریک استفاده کرد.

اگر بخواهیم به صورت تخصصی تر در رابطه با تفاوت های سنسور ها صحبت کنیم باید به شما بگویم، هر سنسور با توجه به وظایفی که دارد می تواند ضعیف تر یا قوی تر باشد و همین موضوع، باعث نوسان قیمت سنسور ساید جنرال الکتریک میشود.

نحوه خرید سنسور ساید جنرال الکتریک

برای خرید سنسور ساید جنرال الکتریک میتوانید با شماره تلفن 02122225007 تماس بگیرید. و با مشاورین نمایندگی جنرال الکتریک ارتباط برقرار کنید و مشکل دستگاه خود را با آنها در میان بگذارید؛ در این هنگام، مشاورین ما به شما قیمت دقیق را همراه با گارانتی و خدمات پس از فروش اعلام میکنند.

اگر شما قصد خرید داشته باشید آدرس محل مورد نظر را به ما اعلام میکنید تا در اولین فرصت، تکنسین های نمایندگی جنرال الکتریک به محل مورد نظر شما اعزام شوند و سنسور ساید جنرال لکتریک شما را تعویض کنند.

و اگر شما خودتان قصد داردید که آن را بر روی یخچال ساید خود نصب کنید کافیست به تعمیرکاران ما آن را بگویید تا آنها به سرعت محل را ترک نمایند.

5/5 - (1 امتیاز)