نمایندگی تعمیرات جنرال الکتریک

قیمت سنسور ساید جنرال الکتریک و کارایی آن

قیمت سنسور ساید جنرال الکتریک

یخچال های ساید بای ساید از جمله وسیله هایی هستند که امروزه در بیشتر آشپزخانه ها دیده می شوند.این یخچال ها علاوه بر زیبایی و داشتن فضای زیاد دارای مصرف انرژی بسیار کنترل شده و کمی می باشند.همین امر، باعث شده که این مدل دستگاه ها از محبوبیت بالایی در میان مردم برخوردار باشند.

یکی از قطعه هایی که امروزه به یخچال های ساید اضافه شده سنسور است. این قطعه با کمکی که به برد الکتریکی یخچال میکند باعث میشود که دمای یخچال شما به صورت کنترل شده عمل کند و انرژی بیشتری در یخچال شما مصرف نشود.

در ادامه تعمیرکاران نمایندگی مجاز تعمیرات جنرال الکتریک، برای شما به صورت تخصصی، وظیفه سنسور ساید را همراه با قیمت سنسور جنرال الکتریک شرح میدهند تا هیچ ابهامی در رابطه با آن باقی نماند.

قیمت سنسور جنرال الکتریک

نمایندگی جنرال الکتریک با توجه به درخواست مشتریان خود تصمیم به واردات سنسورهای اورجینال با قیمت های مقطوع کرده است. اما متاسفانه عوامل تاثیر گذار بر روی قیمت سنسور ساید جنرال الکتریک، فراوان است و نمیتوان به صورت کلی و مطمئن راجع به آن حرف زد. توجه کنید که قبل  از خرید سنسور، آن را با کمک کارشناسان معتبر و کاربلد شناسایی کنید و کارایی آن را همراه با سلامت قطعه بیازمایید.

اما اگر به صورت میانگین راجع به قیمت سنسور ساید جنرال الکتریک بخواهم برای شما شرح دهم باید بگویم قیمت از 200هزارتومان تا 500هزار تومان رنج قیمت سنسور یخچال ساید است.

همانطور که در قسمت بالا گفته شد، سنسور ها با توجه به نوعی که دارند متفاوت هستند. به همین دلیل قسمت سنسور ساید جنرال الکتریک هم نوسان دارد و نمیتوان به صورت کلی قیمت آنها را مشخص کرد.درضمن، سنسورهای هر برند هم متفاوت است و متاسفانه نمیتوان سنسورهای یخچال برند دیگری را برای ساید جنرال الکتریک استفاده کرد.

اگر بخواهیم به صورت تخصصی تر در رابطه با تفاوت های سنسور ها صحبت کنیم باید به شما بگویم، هر سنسور با توجه به وظایفی که دارد می تواند ضعیف تر یا قوی تر باشد و همین موضوع، باعث نوسان قیمت سنسور ساید جنرال الکتریک میشود.

قیمت سنسور جنرال الکتریک

کارایی سنسور ساید جنرال الکتریک

سنسورها قطعه هایی هستند که چندین نوع دارند و هرکدام با توجه به نوع وظیفه ای که برای آنها از پیش تعیین شده در قسمت های مختلف یخچال شما تعبیه میشوند. در واقع، وظیفه اصلی سنسور ها کنترل کردن بخشی است که دارای سنسور است یعنی اجازه نمیدهد که دما بیش از حد زیاد شود و در صورتی که دما بیش از چیزی که تعیین شده شود، سنسور مربوط به بخش دما، آن را کنترل میکند و اجازه نمیدهد دما زیاد یا کم شود.

اگر بخواهیم به صورت تخصصی راجع به این موضوع به شما آموزشی بدهیم باید به شما بگویم که وقتی روی یخچال شما سنسوراست شما خیالتان راحت است و نیازی نیست نگران بالا وپایین بودن دما، برفک زدن یخچال، ریختن آب و … باشید. چرا که سنسورها مانند یک تعمیر کار مواظب است که این موارد بیش از حد خودشان نروند تا به یخچال آسیبی نرسد.

توصیه تعمیرکاران جنرال الکتریک این است که در صورت خرابی سنسور مربوط به هر بخش، به سرعت یخچال خود را تعمیرکنید و اجازه ندهید یخچالتان بدون سنسور باقی بماند. در صورتی که  یخچال شما دارای سنسور معیوب یا بدون سنسور باشد، امکان افزایش هزینه و تعمیرات بیشتری را متحمل میشوید.

انواع سنسور جنرال الکتریک

در اولین قدم باید به شما اطلاع بدهیم که هر یخچال بستگی با نوع و مدلی که دارد، باعث میشود سنسور آن هم متفاوت باشد. هر قسمت از یخچال شما دارای سنسوری است که در صورت نبودن و یا خرابی آن باعث میشود یخچال نتواند عملکرد خود را به درستی ادامه دهد.

انواع سنسور جنرال الکتریک

1.سنسور دمای فریزر

این سنسور جزء قطعات مهم در فریزر یخچال های ساید بای ساید است و در صورت نبود آن، احتمال اینکه مصرف انرژی یخچال شما به صورت غیر طبیعی بالا رود و سرمای بیش از حدی تولید کند، وجود دارد. در واقع وظیفه اصلی این سنسور این است که اجازه نمیدهد فریزر سرمای بیش از حد تولید کند و حتی اگر دمای فریزر پایین تر از حد انتظار باشد به شما در نمایشگر اعلام میکند تا شما دمای جدیدی را بر روی یخچال خود اعمال کنید.

2.سنسور دمای یخچال

سنسور دمای یخچال هم مانند سنسور دمای فریزرعمل میکند و وظیفه دارد تا دمای داخل یخچال را کنترل کند. در صورت زیاد بودن دما، آن را به صورت خودکار پایین می آورد و اجازه نمی دهد که دمای بالای یخچال باعث یخ زدن مواد غذایی شما شود؛ قطعا این موضوع بسیار ازار دهنده خواهد بود. در واقع عملکرد سنسور ها طوری است که به کمپرسر در صورت نیاز اطلاع میدهد که دیگر  سرمایی تولید نکند و ثابت باشد.

با وجود این قطعه، همیشه یخچال در دمای استاندارد است و در صورتی که دمای یخچال خیلی بالا یا پایین برود و کمپرسور به صورت مداوم کار کند؛ مصرف انرژی یخچال ساید شما به صورت چشم گیری بالا  خواهد رفت.

3.سنسور دیفراست یخچال

یخچال های جدید مجهز به سیستم دیفراست هستند تا از برفک زدن یخچال جلوگیری شود. سنسور دیفراست، وظیفه دارد تا بر دمای هیتر نظارت کند و زمانی که دما به حالت مناسب رسید آن را خاموش کند تا یخ ها آب شوند. این فرایند از آسیب رساندن اپراتور جلوگیری می کند و اجازه نمیدهد که برفک در داخل یخچال شما باقی بماند.

برای اینکه متوجه شوید آیا سنسور دیفراست یخچال شما سالم است یا نه، توجه کنید که برفک داخل یخچال شما باقی میماند یا خیر. اگر هیچ برفکی روی دیفراست نباشد اپراتور یخچال شما از گرمای زیاد آسیب میبیند و درواقع سنسور دیفراست است که همین موضوع را بر عهده میگیرد و از گرمای زیاد و سرمای زیاد، باعث کنترل اپراتور می شود تا دیگر آسیبی نبیند.

بیشتر بخوانید: سنسور دیفراست یخچال 

4.سنسور درب بخچال

این سنسور وظیفه دارد در صورتی که درب یخچال شما به هر دلیلی باز مانده باشد شروع به بوق زدن یا چراغ زدن کند تا شما را از این موضوع مطلع کند. در این صورت از خرابی مواد غذایی، فشار زیاد به کمپرسور، استفاده زیاد از انژی و گرم شدن یخچال پیشگیری میکند.

برای اینکه بدانید سنسور درب بخچال ساید شما دچار مشکل شده یا خیر میتوانید به صورت امتحانی حدود 2 الی 3 دقیقه درب یخچال را باز بگذارید. در صورتی که صدا و یا چراغی از یخچال خارج نشد متوجه میشوید که سنسور درب یخچال ساید جنرال الکتریک شما دچار اختلال شده است.

4.سنسور درب بخچال

5.سنسور دیسپنسر

در یخچال های ساید که دارای آب سرد کن و سیستم دیسپنسر هستند؛ سنسوری قرار دارد تا در صورت قرار گرفتن لیوان در جایگاه به اندازه مشخص شده در لیوان، آب یا یخ بیرون بیاید. در واقع این سنسور اجازه نمیدهد آبی به بیرون ریخته شود یا به زبان دیگر آب هدر شود.

برای اینکه متوجه شوید که آیا سنسور دیسپنسر یخچال ساید جنرال الکتریک شما دچار مشکل شده یا نه، تنها کافیست با دست خالی پدال آب سرد کن را فشار دهید. در صورتی که آب خارج شد میفهمید که سنسور دیسپنسر شما دچار اختلال و خرابی شده است.

6.سنسور دمای کمپرسور

سنسور دمای کمپرسور یخچال جنرال الکتریک در اطراف کمپرسور یا موتور یخچال تعبیه شده و در صورتی که دمای کمپرسور شما به صورت غیر طبیعی زیاد باشد این سنسور شروع به کار میکند و کمپرسور را خاموش میکند تا دمای آن به حد معمول برسد.

برای اینکه متوجه شوید سنسور کمپرسور شما سالم است یا نه میتوانید دمای کمپرسور را خودتان چک کنید. در صورتی که حس کردید دمای یخچال ساید جنرال الکتریک شما خیلی بالا است بدانید که سنسور این قسمت، دچار مشکل شده و به درستی وظیفه خود را عمل نمیکند.

علائم خرابی سنسور ساید جنرال الکتریک

در صورت مشاهده علائم خرابی سنسور، باید به یک تعمیرکار متخصص یخچال مراجعه کنید. تعمیرکار با بررسی سنسورها، می‌تواند مشکل را تشخیص داده و در صورت نیاز، سنسورهای خراب را تعویض کند. علائم خرابی سنسور ساید جنرال الکتریک:

 • نوسانات دمای داخل یخچال و فریزر: اگر دمای داخل یخچال و فریزر به طور ناگهانی افزایش یا کاهش پیدا کند، ممکن است سنسورها خراب شده باشند.
 • کار نکردن یخساز: اگر یخساز کار نمی‌کند، ممکن است سنسور یخساز خراب شده باشد.
 • به صدا درآمدن آلارم یخچال: اگر آلارم یخچال به طور مداوم به صدا در می‌آید، ممکن است سنسور درب خراب شده باشد.

تعویض سنسور ساید جنرال الکتریک

تعویض سنسور ساید جنرال الکتریک کار چندان سختی نیست. برای انجام این کار، مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. یخچال را از برق جدا کنید.
 2. محل قرارگیری سنسور را پیدا کنید. سنسور معمولاً در داخل یخچال، در نزدیکی اواپراتور قرار دارد.
 3. پیچ‌های سنسور را باز کنید.
 4. سنسور را از جای خود خارج کنید.
 5. سنسور جدید را در جای خود قرار دهید.
 6. پیچ‌های سنسور را ببندید.
 7. یخچال را به برق وصل کنید.

در اینجا چند نکته برای تعویض سنسور ساید جنرال الکتریک آورده شده است:

  • قبل از شروع کار، دفترچه راهنمای یخچال را مطالعه کنید.
  • از ابزار مناسب برای باز کردن پیچ‌ها استفاده کنید.
  • هنگام تعویض سنسور، دقت کنید که به سیم‌ها و اتصالات آسیب نرسد.
  • در صورت عدم مهارت کافی، از یک تکنسین متخصص کمک بگیرید.

نحوه خرید سنسور ساید جنرال الکتریک

برای خرید سنسور ساید جنرال الکتریک میتوانید با شماره تلفن 02122225007 تماس بگیرید. و با مشاورین نمایندگی جنرال الکتریک ارتباط برقرار کنید و مشکل دستگاه خود را با آنها در میان بگذارید؛ در این هنگام، مشاورین ما به شما قیمت دقیق را همراه با گارانتی و خدمات پس از فروش اعلام میکنند.

اگر شما قصد خرید داشته باشید آدرس محل مورد نظر را به ما اعلام میکنید تا در اولین فرصت، تکنسین های نمایندگی جنرال الکتریک به محل مورد نظر شما اعزام شوند و سنسور ساید جنرال لکتریک شما را تعویض کنند.

سوالات متداول

قیمت سنسور ساید جنرال الکتریک چقدر است؟

قیمت سنسور ساید جنرال الکتریک به عوامل مختلفی مانند مدل ساید، نوع سنسور و برند آن بستگی دارد. به طور کلی، قیمت سنسور ساید جنرال الکتریک بین 200 هزار تومان تا 500 هزار تومان است.

علائم خرابی سنسور ساید جنرال الکتریک چیست؟

از جمله علائم خرابی سنسور ساید جنرال الکتریک می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • سرد یا گرم شدن بیش از حد یخچال یا فریزر
 • کار نکردن یخساز
 • برفک زدن داخل یخچال یا فریزر
 • روشن شدن چراغ اخطار یخچال
چگونه می توان سنسور ساید جنرال الکتریک را تعویض کرد؟

برای این کار، ابتدا باید یخچال را از برق جدا کنید و سپس سنسور را پیدا کنید. سنسور معمولاً در داخل یخچال، نزدیک به لامپ یا در فریزر، نزدیک به دریچه هوا قرار دارد. پس از پیدا کردن سنسور، باید سیم های آن را جدا کرده و سپس پیچ های آن را باز کنید. در نهایت، سنسور جدید را نصب کنید و سیم ها را به آن وصل کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 − هشت =

من این متن را مطالعه کردم واقعا کاربردی بود ممنون از زحمات شما، برای تعمیر یخچال با شماره نمایندگی تماس میگیرم.
نام و نام خانوادگی
عنوان

جدول محتوا

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

سایر مقالات

تعویض فیلتر ساید بای ساید
تعویض فیلتر ساید بای ساید
چند ساعت بعد از جابجایی یخچال را به برق بزنیم؟
راهنمای کامل روشن کردن یخچال بعد از جابجایی
رله اورلود یخچال
همه چیز درباره رله اورلود یخچال: علائم خرابی، نحوه تست و تعویض
کدام درجه یخچال سردتر است؟
کدام درجه یخچال سردتر است؟
تعمیر و تعویض فیلتر یخچال پروفایل
تعویض فیلتر یخچال پروفایل
شستن پتو با لباسشویی
چگونه پتو را با لباسشویی بشوییم؟
ترموستات یخچال
ترموستات یخچال
در-مورد-برچسب-انرژی-چقدر-میدانید-شاخص
در مورد برچسب انرژی چقدر میدانید؟
تنظیم سختی آب در ماشین ظرفشویی
تنظیم سختی آب در ماشین ظرفشویی
 مزایا و معایب قرص ماشین ظرفشویی
 مزایا و معایب قرص ماشین ظرفشویی