نمایندگی تعمیرات جنرال الکتریک

راهنما‌ی آموزش نحوه‌ی تعویض واشر لباسشویی

نحوه تعویض واشر لباسشویی

ما در این مقاله قصد داریم تا در مورد یکی از مشکلات رایج لباسشویی، مشکل واشر لباسشویی و نحوه برطرف کردن آن با شما صحبت کنیم.

واشر لباسشویی چیست و انواع آن

واشر لباسشویی درواقع همان لاستیک پلاستیکی می باشد که در دور درب ماشین تعبیه شده و دارای 3 مدل: ساده، تک سوراخ و چراغ داراست. از وظایف واشر لباسشویی جنرال الکتریک میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 • جلوگیری از نشت آب در هنگام شستشو
 • جلوگیری از صدا و لرزش بسیار زیاد در فرآیند شستشو لباس
 • جلوگیری از شکسته شدن درب ماشین لباسشویی بر اثر تکان‌ها و لرزش‌های ماشین در حین کار.

مقالات مرتبط: نحوه تمیز کردن لاستیک دور درب ماشین لباسشویی

رایج ترین مشکلات واشر لباسشویی

به طور کلی واشر ماشین لباسشویی جنرال الکتریک ممکن است با این ایرادات مواجه شود:

 • واشر پر شود اما سیستم شروع به کار نکند
 • واشر پر نشود و یا به آرامی پر شود
 • واشر دارای نشت یا سرریز آب باشد

رایج ترین مشکلات واشر لباسشویی جنرال الکتریک

در این قسمت به شرح هر یک از سه مشکل رایج واشر ماشین لباسشویی می‌پردازیم:

  واشر پر شود اما سیستم شروع به کار نکند

 • برای بررسی این موضوع ابتدا دقت کنید که آیا آهن ربای سوئیچ درب ماشین لباسشویی در محل مناسب خود قرار دارد یا خیر. چنان‌چه آهنربای درب در محل مناسب نباشد، و یا عملکرد درست خود را انجام ندهد، زمانی که درب ماشین لباسشویی بسته شود، واشر نخواهد چرخید و شروع به کار نمی کند. برای این منظور باید به فکر تعویض قطعۀ آهنربای درب ماشین لباسشویی باشید که جایگزین کردن آن به وسیله دستورالعملی که همراه با آهنربا ارائه می‌شود، می‌تواند مشکل را برطرف کند. پس از تعویض قطعۀ آهن ربا دوباره این تست را انجام دهید تا مطمئن شوید که درب به درستی بسته شده است. چون همان گونه که می‌دانید، در صورتی که درب ماشین لباسشویی باز باشد، واشر شروع به کار نخواهد کرد.
 • مطمئن شوید که برنامه شستشو را به درستی انتخاب کرده‌اید. در بعضی از مدل های ماشین لباسشویی یک سیکل” خیساندن” وجود دارد که در آن لباس ها بین ۱۵ تا ۳۰ دقیقه پیش از شستشو شروع به چرخش می‌کنند.
 • سوئیچ سرعت ماشین لباسشویی را بررسی کنید تا به این اطمینان برسید که سرعت درستی را برای آن انتخاب کرده‌اید. چنان‌چه پیچ تنظیم و نشانگر آن در حد فاصل بین سرعت ها قرار گرفته باشد، واشر شروع به کار نخواهد کرد.
 • لوله اتصال عمودی را بررسی کنید تا مطمئن شوید که حتماً ۳۰ اینچ ارتفاع داشته باشد. در غیر این صورت واشر راکد باقی می‌ماند و شروع به کار نمی‌کند و آب به خارج از لوله می‌ریزد. نصب مناسب لوله عمودی نیاز به یک تکنسین متخصص تعمیر لباسوشیی جنرال الکتریک دارد و از عهده هر کسی بر نخواهد آمد.
 • سطح پایین و بالای آب را تنظیم کنید تا اطمینان حاصل کنید که سوئیچ کنترل سطح آب گیر نداشته باشد. لازم نیست که واشر را تخلیه کنید.

واشر پر نشود و یا به آرامی پر شود

 • چنان‌چه واشر به طور کامل پر نشود، ابتدا به این اطمینان برسید که انتقال دهنده آب به داخل واشر روشن باشد. چنان‌چه جراین آب در داخل ماشین لباسشویی کم باشد، فشار آب را چک  کنید.
 • صفحه نمایشگری که بر روی دریچه آب وجود دارد را بررسی کنید که متوقف نشده باشد. حالا واشر را از برق بکشید و آب را از سوپاپ های ورودی خارج کنید.
 • با یک انبردست، اتصال شلنگ فلزی را در جهت عقربه های ساعت بپیچانید و شلنگ ها را جدا کنید و درون یک سطل قرار دهید تا جلوی جریان آب را بگیرد. حالا با یک پیچ گوشتی صفحه نمایشگر را باز کنید. اگر وضعیت پشت صفحه نمایشگر درست باشد، آنها را در زیر آب و در حین کار تمیز کنید و در غیر این صورت آنها را تعویض نمایید.

 واشر دارای نشت یا سرریز آب باشد

اگر مشاهده می‌کنید که واشر دچار نشتی یا سرریز آب شده است، و یا کف بیش از حد در داخل ماشین لباسشویی جنرال الکتریک ایجاد می‌کند، در نخستین اقدام مقداری از مواد شوینده مورد استفاده را کم کنید. طبق آنچه که در دستورالعمل استفاده از ماشین لباسشویی جنرال الکتریک آمده است، برخی از اقلام از جمله پتو، حوله و ژاکت که از حجم زیادی برخوردارند، کف اضافی تولید می کنند. همچنین بهتر است این اقلام را بدون صابون شوینده بشویید تا کف کم‌تری ایجاد شود.

به این اطمینان برسید که ماشین لباسشویی جنرال الکتریک شما از تعادل کافی برخوردار است و بیش از حد بارگذاری نمی‌شود. برای بررسی بیشتر این موضوع یک سیکل شستشو را بدون مواد شیمیایی انجام دهید. اگر همچنان شاهد نشت واشر هستید، باید برای تعمیر حرفه ای واشر لباسشویی خود با تعمیرگاه مرکزی لباسشویی جنرال الکتریک تماس بگیرید.

چگونگی جلوگیری از نشت آب در ماشین لباسشویی

برای پیشگیری از نشت آب، مُهر و موم ورقه ای نازک درب را تمیز کنید. معمولاً بیشتر نشتی ها در محل های بارگذاری از جلو و به وسیله گرد و خاک و صابون جمع شده بر روی آن ایجاد می‌شوند؛ که این امکان وجود دارد که پس از هر سیکل شستشو این اتفاق بیافتد. برای این منظور، مطمئن شوید که شلنگ تخلیه ماشین لباسشویی جنرال الکتریک به طور کامل در داخل لوله تخلیه ماشین لباسشویی قرار گرفته باشد.

چگونگی جلوگیری از نشت آب در ماشین لباسشویی 

سخن پایانی

در این مقاله سعی کرده ایم تا در مورد علل اختلال در عملکرد واشر لباسشویی با شما صحبت کنیم و نکاتی را در مورد پیشگیری از آن و یا تعویض آن ذکر کنیم. چنان‌چه احساس می‌کنید که ماشین لباسشویی شما که از یک فرآیند پیچیده برخوردار است، نیاز به سرویس کار حرفه ای در کم‌ترین زمان ممکن دارد، با کارشناسان و سرویسکاران متخصص ما تماس بگیرید تا نسبت به تعمیر ماشین لباسشویی شما در محل اقدام کنند. 22225007-021

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 + 6 =

من این متن را مطالعه کردم واقعا کاربردی بود ممنون از زحمات شما، برای تعمیر یخچال با شماره نمایندگی تماس میگیرم.
نام و نام خانوادگی
عنوان

جدول محتوا

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

سایر مقالات

تعویض فیلتر ساید بای ساید
تعویض فیلتر ساید بای ساید
چند ساعت بعد از جابجایی یخچال را به برق بزنیم؟
راهنمای کامل روشن کردن یخچال بعد از جابجایی
رله اورلود یخچال
همه چیز درباره رله اورلود یخچال: علائم خرابی، نحوه تست و تعویض
کدام درجه یخچال سردتر است؟
کدام درجه یخچال سردتر است؟
تعمیر و تعویض فیلتر یخچال پروفایل
تعویض فیلتر یخچال پروفایل
شستن پتو با لباسشویی
چگونه پتو را با لباسشویی بشوییم؟
ترموستات یخچال
ترموستات یخچال
در-مورد-برچسب-انرژی-چقدر-میدانید-شاخص
در مورد برچسب انرژی چقدر میدانید؟
تنظیم سختی آب در ماشین ظرفشویی
تنظیم سختی آب در ماشین ظرفشویی
 مزایا و معایب قرص ماشین ظرفشویی
 مزایا و معایب قرص ماشین ظرفشویی