در این مقاله به تعمیر و تعویض فیلتر یخچال الکتریک، نحوه تعویض فیلتر یخچال جنرال الکتریک و قیمت فیلتر یخچال جنرال الکتریک می پردازیم. امیدوار خواهیم بود که بهترین مطالب را در این باب در اختیار شما قرار دهیم.

ابتدا در خصوص تعمیر فیلتر صحبت می کنیم. تعمیر فیلتر یخچال جنرال الکتریک کاری تخصصی است و بهتر است در این خصوص با نمایندگی جنرال الکتریک تماس بگیرید. نمایندگی جنرال الکتریک متخصصان مجربی دارد، که می توانند در تعمیر فیلتر یخچال جنرال الکتریک به شما کمک کنند.

بسیاری از یخچال های ساید بای ساید جنرال الکتریک قابلیت این را دارند که مستقیم به آب شهری وصل شوند. این یخچال ها شیر برداشت آب دارند. در اغلب یخچال های جنرال الکتریک محلی برای برداشت یخ نیز تعبیه شده است. چون یخچال جنرال الکتریک می تواند به آب شهری وصل شود، باید فیلتر یخچال برای آن نصب شود.

به این دلیل که اکثر نقاط جهان آب لوله کشی همزمان برای مصارف شستشو، آبیاری، استحمام و… استفاده می شود، ممکن است دارای مشکلاتی چون وجود شن و ماسه، گل و لای، کلر، رنگ و…باشد. این مشکلات می تواند سیستم لوله کشی آب یخچال جنرال الکتریک را دچار مشکل کند. لوله های داخلی یخچال جنرال الکتریک اغلب آکنده از شن و ماسه و ذرات ریز می شوند، که مسیر عبور آب را مسدود می کنند.

تعمیر فیلتر یخچال جنرال الکتریک

این موضوع باعث می شود که فیلتر یخچال جنرال الکرتیک به مرور زمان از بین برود و قابلیت تصفیه خود را از دست بدهد. به همین دلیل فیلتر آب یخچال ساید بای ساید جنرال الکتریک باید هر شش ماه یا بعد از هر 200 گالن آب خروجی عوض شود. اگر جریان آب ورودی به آب سردکن یخچال کم باشد، فیلتر را باید زودتر عوض کرد.

اهمیت فیلتر یخچال جنرال الکتریک را دانستید، حال می خواهیم درباره فیلتر یخچال جنرال الکتریک اطلاعات بیشتری داشته باشیم. اهمیت فیلتر تصفیه آب جنرال الکتریک به اندازه ایست که پیشنهاد می شود بدون فیلتر یخچال، از آب و یخ آن استفاده نکنید. فیلتر یخچال جنرال الکتریک یک فیلتر ساده یا ترکیبی است که وظیفه تصفیه آب را در یخچال به عهده دارد.

فیلتر یخچال جنرال الکتریک انواع مختلفی دارد. فیلتر  GSWF ، نمونه ای از فیلتر سرباریک یا موشکی است. فیلتر گروه MWF / MWFA ، که کوتاه و گرد بوده و با نام فیلتر لیوانی جنرال الکتریک شناخته می شوند.

اگر فیلتر یخچال جنرال الکتریک شما خراب شد یا آلارم تعویض فیلتر روشن شد، توصیه می کنیم اقدام به تعمیر فیلتر یخچال جنرال الکتریک کنید یا آن را تعویض کنید. مقاله زیر که نحوه ی تعویض فیلتر یخچال جنرال الکتریک است را مطالعه کنید. در این مقاله انواع فیلتر جنرال الکتریک و قیمت فیلترهای جنرال الکتریک را مشاهده کنید.

تعویض فیلتر یخچال جنرال الکتریک

اگر آلارم فیلتر ساید بای ساید جنرال الکتریک پروفایل شما روشن شده است و فیلتر یخچال نیاز به تعویض دارد، حتما این آلارم را جدی گرفته و اقدام به تعویض و یا تعمیر فیلتر یخچال جنرال الکتریک کنید. اگر به آن توجهی نکنید مشکلات غیر قابل قبولی را به وجود می آورد.

یخچال هایی که دارای آب سردکن هستند و به شیرآب وصل شده اند، همگی دارای فیلتر مخصوص تصفیه ی آب هستند. درحالت کلی فیلتر ساید بای ساید علاوه بر بهبود کیفیت آب آشامیدنی مصرفی، باعث بهبود کارکرد سیستم آب سردکن و یخ ساز ساید بای ساید می شود.

عدم تعویض فیلتر یخچال جنرال الکتریک به هر دلیلی به مرور زمان عیوب زیر بوجود می آورد:

آب، بو و مزه ای نامطبوع میگیرد

آب، به دلیل رشد باکتری های مضر، بو و مزه ای نامطبوع میگیرد. آبی که از فیلترخارج می شود، مانند روز اول پاکیزه نخواهد بود و املاح سفید رنگی دارد که در آن قابل مشاهده است.

کم شدن فشار آب سردکن جنرال الکتریک :

هنگامی که آلارم تعویض فیلتر یخچال جنرال الکتریک روشن شد باید فیلتر را تعویض کرد. اگر به آن توجهی نشود، فشار آب سردکن 50% کم می شود. درنتیجه برای پر شدن یک لیوان آب زمان طولانی تری باید صرف کرد. این امر موجب می شود به دستگاه فشار بیشتری بیاید.

یخ ساز ساید بای ساید جنرال الکتریک به درستی کار نمی کند :

به مرور زمان عدم توجه به تعویض فیلتر یخچال جنرال الکتریک باعث می شود مدت زمان یخ سازی به شدت افزایش پیدا کند و یخ ها کیفیت گذشته را نداشته باشند.

به دلیل عدم تعویض فیلتر، آب به سختی وارد فیلتر شده و عمل یخ سازی به کندی صورت میگیرد. این امر باعث می شود فشار زیادی به موتور یخ ساز بیاید.

لوله کشی داخل یخچال جنرال الکتریک دچار پوسیدگی می شود :

اگر تعویض فیلتر یخچال جنرال الکتریک را طی یک مدت طولانی انجام ندهید موجب پوسیدگی شلنگ های داخلی آن می شود. با توجه به موارد بالا، اگر آلارم تعویض فیلتر یخچال جنرال الکتریک شما روشن شد، با توجه به دستور العمل زیر آن را تعویض کنید.

 

نحوه ی تعویض فیلتر یخچال جنرال الکتریک

موقعیت فیلتر آب یخچال، بر اساس نوع مدل یخچال تغییر می کند. فیلتر در گوشه بالا سمت چپ یا اگر مدل یخچال شما جنرال الکتریک مدل فیریز پایین بود، میتوانید فیلتر را در درب سمت چپ یخچال مشاهده کنید.

به آرامی در وسط درب دکمه مربوطه را فشار دهید، تا عایق فیلتر جدا گردد. برای تعویض فیلتر یخچال جنرال الکتریک نیازی به قطع کردن آب منزل نمی باشد. قبل از درآوردن فیلتر قدیمی، ابتدا یک دستمال یا پارچه زیر فیلتر بگذارید، تا جلوی قطرات آبی که ممکن است هنگام درآوردن فیلتر چکه کند را بگیرد.

  • فیلتر را در آورده و آن را به سمت چپ بچرخانید، تا زمانی که دیگر نچرخد. سپس به آرامی آن را از سری فیلتر بیرون آورید. سعی کنید فیلتر را زیاد تکان ندهید چرا که آب داخل آن میریزد.

توجه داشته باشید که اگر فیلتر به راحتی جدا نشود، ممکن است هوا داخل آن گیرکرده باشد. می توانید پد آب سردکن را کمی فشار داده تا فیلتر بیرون بیاید.

  • کلاهک پلاستیکی فیلتر جدید را بردارید. آن را با آب پر کنید، سپس فیلتر را در داخل نگهدارنده کارتریج قراردهید و به آرامی به سمت بالا فشار دهید تا بیرون بیاید.
  • فیلتر را به آرامی به سمت راست بچرخانید تا زمانی که دیگر نچرخد. هنگامی که دارید کارتریج را می چرخانید، فیلتر در جای خودش قرار می گیرد.
  • هنگامی که فیلتر را جایگزین کردید. باید هوای به دام افتاده از سیستم خارج شود، پس با فشار دادن پد آب سردکن و خارج شدن آب از آن هوا را از آن خارج می کنیم. ممکن است آب کمی در اطراف بپاشد چون هوا داخل آن بوده است. این کار را تا زمانی که هوا بطور کامل خارج شود انجام می دهیم.

پس از انجام موارد بالا، برای نصب و راه اندازی دستورالعمل های لازم تعویض فیلتر را که بر روی برچسب فیلتر نوشته شده است، مطالعه فرمایید.

برداشتن کارتریج فیلتر تصفیه آب یخچال اگر نگهدارنده فیلتر آبی است:

فیلتر جدید را می توانید از نمایندگی تعمیر جنرال الکتریک تهیه کنید. درب فیلتر را باز کنید و پایین کارتریج را بکشید، تا کارتریج قدیمی از گیره های فیلتر جدا شود وآن را بیرون بیاورید.

کارتریج را یک چهارم دور، برخلاف عقربه های ساعت بچرخانید. پس از چرخاندن، آن را بکشید تا از نگهدارنده کارتریج جدا شود. در زمان انجام این کار ممکن است مقدار کمی آب به بیرون بریزد.

نصب کارتریج فیلتر تصفیه آب یخچال:

  • کارتریج فیلتر را با نگهدارنده کارتریج در یک راستا قرار دهید، بصورتی که کلمه “FRONT” باید بالای دستگاه قرارگیرد. کارتریج را به سمت عقب دستگاه فشار دهید تا زمانی که کاملا جا بیفتد. فیلتر کارتریج را در جهت عقربه های ساعت یک چهارم دور بچرخانید تا کلمه ی”FRONT”به طرف بیرون قراربگیرد.
  • هنگامی که کارتریج را در جای خود می اندازید، به آرامی فیلتر را به سمت داخل بچرخانید. تا اطمینان حاصل کنید کارتریج کاملا در جای خود در نگهدارنده قرار می گیرد. اگر فیلتر به راحتی نچرخید، بررسی کنید که فیلتر به درستی همتراز شده و کامل در درون نگهدارنده کارتریج قرار گرفته است. توجه داشته باشد که چراغ قرمز نباید روشن شود.

اگر شما یک نگهدارنده فیلتر خاکستری داشته باشید :

درآوردن کارتریج فیلتر تصفیه آب

درب فیلتر را باز کنید و کارتریج قدیمی را  به سمت بیرون بچرخانید تا شل شود. هنگامی که کارتریج شل شد و دیگر نچرخید، به آرامی آن را بکشید تا از نگهدارنده جدا شود. ممکن است کمی آب به بیرون نشت کند.

نصب کارتریج فیلتر تصفیه آب :

  • کارتریج فیلتر را با نگهدارنده کارتریج همتراز کنید، تا کلمه “FRONT” رو به بالا قرارگیرد. کارتریج را به سمت عقب فشار دهید تا کامل در جای خود قرارگیرد. برای نصب مناسب، کلمه   “FRONT”باید با نگهدارنده کاتریج در یک راستا باشد. توجه داشته باشد که چراغ قرمز نباید روشن شود.
  • درحالی که کارتریج را در جای خود می اندازید، به آرامی فیلتر آب را به سمت داخل بچرخانید تا در جای خود قرارگیرد. اما اگر فیلتر به راحتی نچرخید، بررسی کنید که فیلتر یخچال تنظیم شده و کامل درون نگهدارنده کارتریج قرارگرفته است.

توپی بای پس فیلتر آب

اگر فیلتر قابل تعویض نباید، باید از توپی بای پس فیلتر استفاده کنید. اگر فیلتر در جای خود قرار نگرفت و توپی بای پس نیز جا نیفتاده باشد، اب سردکن و یخساز کار نخواهد کرد. برای این کار از متخصصین با تجربه ما در جنرال الکتریک کمک بگیرید.

قیمت فیلتر یخچال جنرال الکتریک

پس از صحبت راجب چگونگی تعویض فیلتر یخچال جنرال الکتریک به قیمت فیلتر یخچال جنرال الکتریک می رسیم. توضیح مختصری راجب به قیمت فیلتر یخچال جنرال الکتریک می دهیم. نمایندگی جنرال الکتریک برای یخچال های ساید بای ساید فیلترهای اورجینال را با بهترین قیمت را در نظر گرفته است، که میتوانید با اطمینان خاطر از سایت ما فیلتر مورد نیازتان را با توجه به مدل یخچال سفارش دهید.

قیمت فیلتر یخچال جنرال الکتریک در صورت اورجینال بودن کمی بالاتر است. اما فرق ما با سایت های دیگر در خصوص قیمت فیلتر یخچال جنرال الکتریک در اصل و اورجینال بودن فیلتر های ماست.

با روش بالا می توانید فیلتر یخچال خود را تعویض کنید. اما اگر با خواندن این مقاله قادر به تعویض فیلتر یخچال جنرال الکتریک نشدید و یا فیلتر یخچال نیاز به تعمیر داشت، می توانید برای تعویض و تعمیر فیلتر یخچال جنرال الکتریک نیز از متخصصان ما کمک بگیرید. توجه داشته باشید که تعمیر فیلتر یخچال جنرال الکتریک کار فردی است که در این زمینه تخصص دارد.

برای خرید فیلتر و آگاهی از قیمت فیلتر یخچال جنرال الکتریک با ما تماس بگیرید.