نمایندگی تعمیرات جنرال الکتریک

تاریخچه برند جنرال الکتریک

پیشینۀ برند جنرال الکتریک در صنعت لوازم خانگی

در بین برندهای مطرح در تولیدات مختلف خانگی، صنعتی، نظامی و پزشکی در سراسر جهان، همواره نام برند جنرال الکتریک نیز به چشم می خورد. جنرال الکتریک (GENERAL ELECTRIC) یا به طور ساده تر GE، هلدینگ بین المللی است که در سال 1892 با سرمایه گذاری بر روی لامپ های الکتریکی تازه اختراع شدۀ ادیسون در آمریکا تأسیس شد. در مورد اعتبار و ریشۀ علمی و صنعتی این شرکت، به ذکر این نکته اکتفا می کنیم که جنرال الکتریک توسط ادیسون تأسیس شد و دانشمندانی از جمله لانگ مویر و ایوار یور، که از برندگان جایزۀ نوبل بوده اند، از کارکنان آن به شمار می رفته اند.

 معرفی برندی که بالاترین سطح تحقیق و توسعۀ صنعتی را در اختیار دارد

جنرال الکتریک در بخش های متعدد صنعت از جمله در طراحی و ساخت موتورهای توربوشارژ، کامپیوتر (سیستم های عامل و قطعات سخت افزاری)، سامانه های انتقال پیام، تجهیزات پرتودرمانی پزشکی، هوا فضا، فناوری های دیجیتال، فعالیت های رسانه ای، مدل سازی و پرینت های سه بُعدی، ایمپلنت های ارتوپدی، صنایع انرژی، نفت، گاز، و نیروگاهی منشاء بسیاری از نوآوری ها و دستاوردهای بدیع و نوظهور بوده است. اما بحث اصلی ما عمدتاً بر بخش لوازم خانگی جنرال الکتریک است.

یکی از بخش های ارزشمند و درس آموز پیشینۀ جنرال الکتریک، بخش تولیدات لوازم خانگی آن است که از بیش از 100 سال پیش آغاز به کار کرده است. ثبت اختراع بسیاری از لوازم خانگی از جمله نخستین پنکۀ برقی (در دهۀ 1890)، نخستین هیتر برقی (سال 1903)، نخستین اتوی برقی (سال 1903)، اولین اجاق برقی (سال 1908)، از جمله لوازم خانگی هستند که اختراع آنها در کارنامۀ جنرال الکتریک ثبت شده است. یخچال برقی جنرال الکتریک که در دهۀ 1930 با پنج سال ضمانت، در اختیار مشتریان قرار می گرفت، بالغ بر ده درصد از بازار یخچال برقی آمریکا را از آن خود کرده بود. نوآوری بعدی جنرال الکتریک در زمینۀ یخچال فریزرهای خانگی به تولید یخچال فریزر ساید بای ساید در سال 1947 و یخچال مجهز به خروجی جداگانۀ آب و یخ در سال 1969 برمی گردد. امروزه خدمات سرویس و تعمیر یخچال جنرال الکتریک در تمام نمایندگی های مربوط به این برند انجام می شود.

پس از پایان جنگ جهانی دوم، دورۀ شکوفایی صنعت لوازم خانگی جنرال الکتریک برای پاسخ گویی به نیازهای فزایندۀ ناشی از آبادانی های پس از جنگ آغاز شد. برای این منظور شرکت های پراکندۀ سازندۀ قطعات لوازم خانگی تحت برند جنرال الکتریک شروع به نقل مکان به پارک تازه تأسیس لوازم خانگی واقع در Appliance Park لوئیزویل کردند.

Appliance Park، قلب تولید لوازم خانگی جنرال الکتریکو یکی از بزرگ ترین شهرک های صنعتی جهان است

سرمایۀ اولیۀ پارک لوازم خانگی جنرال الکتریک بالغ بر 200 میلیون دلار بود که طی یک دهه و با تخصیص سرمایه ای به ارزش 1/1 میلیارد دلار راه اندازی شد. مساحت کنونی این کارخانه حدود هزار هکتار با اشتغال زایی بیش از 6500 نفر می باشد. جنرال الکتریک در طراحی، ساخت و بهره برداری از روبات های کارگر نیز در زمرۀ سازمان های پیشرو در جهان بوده است. این شرکت در سال 1982، دارای دویست روبات بود که بسیاری از آنها در بخش لوازم خانگی فعالیت می کردند. جنرال الکتریک در طراحی و تولید ماشین های ظرف شویی، اجاق گازهای هوشمند، اجاق های مایکروفر، کولرهای گازی کم مصرف، ماشین لباس شویی هوشمند و بسیاری از لوازم خانگی کم مصرف و هوشمند، در مرز فناوری جهانی قرار دارد و بسیاری از تولید کنندگان بنام این محصولات، همواره در تعقیب جدیدترین دستاوردهای جنرال الکتریک در لوازم خانگی هستند.

پارک لوازم خانگی جنرال الکتریک

در سال های 2010 تا 2014 و پس از مذاکرات طولانی بین جنرال الکتریک با دو کمپانی سامسونگ و اِل جی، در نهایت بخش تولیدات لوازم خانگی این برند در ششم ژوئن سال 2016 به قیمت 6/5 میلیارد دلار به شرکت هایر، تولید کنندۀ چینی لوازم خانگی واگذار شد و بدین ترتیب شرکت هایر حق استفاده از برند جنرال الکتریک به مدت چهل سال (یعنی تا ژوئن 2056) را به دست آورد. هدف از این واگذاری، کسب پشتوانۀ مالی و تمرکز بیشتر بر حوزه های جدید فناوری اعلام شده است.

در فلسفۀ جنرال الکتریک، کسب و کار و مبارزه برای افزایش سهم بازار در کنار حفظ رضایت و وفاداری مشتری، واقعی ترین واقعیت قرن بیست و یکم است. امروزه هر چند جنرال الکتریک به حوزۀ انرژی های نوپدید از جمله انرژی های تجدید پذیر، تصفیۀ آب، لوکوموتیوهای هیبریدی، توربین های گازی و وسایل کم مصرف نیز ورود داشته، ولی اعتقاد دارد که ریشۀ اصلی رضایت و استقبال از برند GE را باید در آشپزخانه های مردم جستجو کرد.

امروزه جنرال الکتریک شرکتی با مقیاس جهانی است که پیشتاز نوآوری و کیفیت در لوازم خانگی به شمار می رود.

محصولات جنرال الکتریک به دلیل کیفیت مطلوبی که در طراحی و ساخت دارند، کمتر نیاز به تعمیر پیدا می کنند؛ و از این حیث، سرمایه گذاری در زمینۀ خرید لوازم خانگی جنرال الکتریک می تواند توأم با آرامش خاطر برای خانواده های ایرانی باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده + 3 =

من این متن را مطالعه کردم واقعا کاربردی بود ممنون از زحمات شما، برای تعمیر یخچال با شماره نمایندگی تماس میگیرم.
نام و نام خانوادگی
عنوان

جدول محتوا

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

سایر مقالات

نحوه-چیدمان-مواد-غذایی-در-یخچال-جنرال-الکتریک-شاخص
راهنمای چیدمان داخل یخچال فریز
 لباسشویی تک شیر و دو شیر چه تفاوتی با هم دارند؟
 لباسشویی تک شیر و دو شیر چه تفاوتی با هم دارند؟
تعمیر و تعویض فیلتر یخچال پروفایل
تعویض فیلتر یخچال پروفایل
شستن پتو با لباسشویی
چگونه پتو را با لباسشویی بشوییم؟
ترموستات یخچال
ترموستات یخچال
در-مورد-برچسب-انرژی-چقدر-میدانید-شاخص
در مورد برچسب انرژی چقدر میدانید؟
تنظیم سختی آب در ماشین ظرفشویی
تنظیم سختی آب در ماشین ظرفشویی
 مزایا و معایب قرص ماشین ظرفشویی
 مزایا و معایب قرص ماشین ظرفشویی
راهنمای خرید بهترین مایع لباسشویی
راهنمای خرید بهترین مایع لباسشویی
تاثیر-قطعی-برق-بر-لوازم-خانگی-شاخص
تاثیر قطعی برق بر لوازم خانگی