اگر شما هم به مشکل گرم نشدن آب ماشین لباسشویی مابه برخورده اید، این مقاله مخصوص شما نوشته شده است.

ماشین لباسشویی مابه (Mabe) یکی از برندهای معروف ماشین لباسشویی است. این برند در بازارهای مختلف شناخته شده و محصولات آن به فروش می رسد. ماشین لباسشویی های مابه از امکانات و ویژگی های متنوعی برخوردارند که شامل برنامه های شستشوی مختلف، قابلیت تنظیم دما و سرعت چرخش، سیستم های خودکار شستشو و خشک کن و سایر ویژگی های مفید است. همچنین، این ماشین ها معمولاً دارای طراحی زیبا و کیفیت ساخت بالا هستند. با این حال، همانند هر برند دیگری، ممکن است مشکلات و خرابی هایی در ماشین لباسشویی های مابه رخ دهد که نیاز به تعمیر و خدمات پس از فروش دارد. برای دسترسی به این خدمات می توانید با نمایندگی تعمیر مجاز تعمیرات لباسشویی مابه در تهران در ارتباط باشید.

با تمام اینها، گرم نشدن آب ماشین لباسشویی مابه از سری مشکلات رایجی است که برای کاربران اتفاق می افتد و باعث نگرانی آن ها می شود. در ادامه به بررسی این مشکل می پردازیم.

4 علت رایج گرم نشدن آب ماشین لباسشویی هنگام شستشو

در این قسمت می توانید 4 علت رایج گرم نشدن آب ماشین لباسشویی هنگام شستشو را بدانید.

همانطور که ممکن است خیلی ها بدانند، 3 لوله ی انتقال آب به لباسشویی متصل است؛ دو تا برای انتقال آب گرم و سرد درون لباسشویی و یکی برای تخلیه ی آب داخل دستگاه. پس اگر آب درون دستگاه هنگام شستشو گرم نمی شود، حتما به یکی از این لوله ها مربوط است!

علت‌های گرم نشدن آب در ماشین لباسشویی ممکن است متنوع باشد و ممکن است به عوامل فنی یا عدم استفاده صحیح از دستگاه مربوط شود. در ادامه به برخی از علت‌های گرم نشدن آب در ماشین لباسشویی اشاره می‌کنیم.

مشکل در تامین برق

اولین علت گرم نشدن آب ماشین لباسشویی هنگام شستشو، مشکل در تامین برق است.

گاهی اوقات منشا مشکلات این چنین یک مورد خیلی پیش پا افتاده است و اصلا نیازی به هزینه ی اضافی نیست. این مورد هم یکی از همین هاست. اگر ماشین لباسشویی به درستی به برق وصل نشده باشد یا سیستم برق مورد نیاز برای گرم کردن آب به درستی عمل نکند، ممکن است آب گرم نشود. در این صورت، مطمئن شوید که دستگاه به درستی به برق متصل شده است و سیستم برق در منزل شما به درستی عمل می‌کند.

مشکل در تامین برق

مشکل در سیستم گرمایشی و گرم نشدن آب ماشین لباسشویی هنگام شستشو

مشکل در سیستم گرمایشی و گرم نشدن آب ماشین لباسشویی هنگام شستشو یکی از موارد مهم در این لیست به شمار می رود.

ماشین لباسشویی دارای یک سیستم گرمایشی است که برای گرم کردن آب استفاده می‌شود. سیستم گرمایشی ماشین لباسشویی عموماً شامل قطعات زیر است:

  • المنت گرمایشی: المنت گرمایشی قطعه‌ای است که برای گرم کردن آب در ماشین لباسشویی استفاده می‌شود. این المنت معمولاً در قسمت پشتی ماشین لباسشویی قرار دارد و برق را به حرارت تبدیل می‌کند. آب از طریق لوله‌هایی که به المنت متصل هستند عبور می‌کند و در نتیجه حرارت به آب منتقل می شود.

خرابی المنت، باعث بروز مشکل در سیستم گرمایشی

  • ترموستات: ترموستات یک سنسور است که دمای آب را اندازه‌گیری می‌کند و در صورت نیاز، سیگنالی به المنت گرمایشی می‌فرستد تا دمای مطلوب آب را تنظیم کند. ترموستات به عنوان یک کنترل کننده دما عمل کرده و مطمئن می‌شود که آب به درستی گرم می‌شود.
بیشتر بخوانید:  نمایندگی مجاز مرکزی مابه کرج

خرابی ترموستات، باعث بروز مشکل در سیستم گرمایشی

  • سنسورهای دما: ماشین لباسشویی ممکن است دارای سنسورهای دما دیگری نیز باشد که دمای آب را در نقاط مختلف دستگاه اندازه‌گیری می‌کنند. این سنسورها به ترموستات اطلاع می‌دهند که آب به درستی گرم می‌شود یا خیر و در صورت نیاز، تنظیمات را تغییر می‌دهند.

خرابی سنسورهای دما، باعث بروز مشکل در سیستم گرمایشی

  • لوله‌ها و شیرها: لوله‌ها و شیرها برای جابجایی آب به طور معمول در سیستم گرمایشی ماشین لباسشویی استفاده می‌شوند. لوله‌ها آب را به المنت گرمایشی و سایر قسمت‌های سیستم گرمایشی می‌رسانند و شیرها برای کنترل جریان آب و تنظیم دمای آب استفاده می‌شوند.

خرابی لوله ها و شیرها، باعث بروز مشکل در سیستم گرمایشی

این قطعات به طور کلی در سیستم گرمایشی ماشین لباسشویی وجود دارند و با همکاری یکدیگر، آب را گرم می‌کنند تا بتوانید لباس‌های خود را خیلی راحت شستشو دهید. پس وجود عیب یا خرابی در هر یک از قطعات این سیستم، باعث بروز مشکل عدم گرم شدن آب دستگاه خواهد شد. 

برای تشخیص سلامت یا خرابی هر یک از قطعاتی که ذکر شد، با نمایندگی تعمیرات لباسشویی مابه تماس بگیرید.

مشکل در تنظیمات دستگاه

مورد بعدی که باعث گرم نشدن آب ماشین لباسشویی مابه می شود، مشکل در تنظیمات دستگاه است.

دلیلی ساده و در عین حال دور از ذهن است. در برخی مواقع، ممکن است کاربر تنظیمات ماشین لباسشویی را به طور نادرست انجام دهد که همین امر موجب عدم گرم شدن آب می‌شود. اطمینان حاصل کنید که تنظیمات دستگاه به درستی انجام شده است و دمای آب به درستی تنظیم شده است.

زمانی به این مورد فکر کنید که لباسشویی مابه ی شما از همان ابتدای راه اندازی توانایی گرم کردن آب را ندارد. اگر دفترچه ی راهنمای دستگاه را دارید، آن را کامل بخوانید و روند شستشو را طبق دستورالعمل ها و راهنمایی ها انجام دهید.

مشکل در شیر آب گرم

منطقی است که اگر آب گرم وارد لباسشویی نمی شود، مشکل در شیر آب گرم باشد.

همانطور که در ابتدای مقاله هم گفتیم، 3 لوله ی انتقال آب به لباسشویی متصل است؛ یکی برای رساندن آب سرد به لباسشویی، یکی برای انتقال آب گرم به درون دستگاه و سومی هم برای تخلیه ی نهایی آب.

اگر شیر آب گرم که به ماشین لباسشویی وصل است دچار خرابی شود یا بسته شود، آب گرم نمی‌شود. در این صورت، شیر آب گرم را بررسی کنید و اطمینان حاصل کنید که آب به درستی به ماشین لباسشویی می‌رسد.

مورد دیگری نیز که ممکن است اتفاق افتد، این است که شیر آب گرم و سرد لباسشویی برعکس بسته شده اند.

سخن پایانی

به طور کلی، برای تشخیص و رفع مشکل گرم نشدن آب در ماشین لباسشویی، می‌توانید به دفترچه راهنمای دستگاه مراجعه کنید یا با تعمیرکار مجاز و تخصصی مابه تماس بگیرید.

در نظر داشته باشید که ماشین لباسشویی مابه مانند هر دستگاه الکتریکی دیگر نیاز به بررسی دوره ای دارد. حتما این بررسی دوره ای را در دستور کار نگهداری درست از وسایل خانگی خود قرار دهید تا نهایتا زیان بیشتری را متحمل نشوید.

برای گرفتن راهنمایی و یا خدمات و رفع مشکل گرم نشدن آب ماشین لباسشویی مابه با چه شماره ای تماس بگیریم؟

اگر برای دستگاه شما مشکلی ایجاد شده و قادر به رفع آن نیستید، می توانید با نمایندگی مجاز تعمیر ماشین لباسشویی مابه تماس حاصل فرمایید.

اگر موارد بالا را بررسی کردیم اما باز هم آب لباسشویی برای شستشو گرم نشد، مشکل از کجاست؟

ممکن است شیر ورودی آب سرد و گرم برعکس به لباسشویی متصل شده باشد.

هزینه ی تعویض هر یک قطعات سیستم گرمایشی لباسشویی مابه به چه صورت است؟

از آنجا که لباسشویی مابه مدل های متفاوتی دارد، برای اطلاع از هزینه ی دقیق، باید با شماره 22225007-021 تماس بگیرید و یا دستگاه شما به صورت حضوری بررسی شود.

به این صفحه امتیاز دهید