ماشین لباسشویی یکی از پرکاربرد ترین دستگاه هایی است که قطعا در آشپزخانه ی هر خانه ای وجود دارد. با گذشت زمان ممکن است دستگاه شما معیوب شود و یا آسیب ببیند که حتما این موضوع برای شما نگران کننده است. خروج آب از جاپودری ماشین لباسشویی یک از رایج ترین مشکلاتی است که قصد داریم امروز در این مقاله به طور کامل درباره ی آن صحبت کنیم تا اطلاعات کافی داشته باشید. همچنین می خواهیم علت ماندن آب در جاپودری ماشین لباسشویی را هم بیان کنیم تا در صورت بروز هر گونه مشکلی خودتان آن را به راحتی و خیلی سریع برطرف کنید.

نحوه کار کرد جاپودری

ای قطعه خارجی از دستگاه که ما همیشه با آن سرو کار داریم اما خیلی به آن توجه نمیکنیم. درواقع یکی از مهم ترین قطعات ماشین لباسشویی است که در صورتی شستگی،کثیفی و … فرایند شستشوی دستگاه شما را مختل میکند در ادامه باهم بیشتر با ویژگی های هر قسمت این قطعه کوچک اما مهم صحبت میکنیم.

How Japodari worked

قسمت های مختلف جاپودری

همانطور که دیده اید جاپودری متشکل از چند قسمت است که هرکدام کارایی و ویزگی خاص خودش را دارد.

لاین اول

در این قسمت از جاپودری مشین لباسشویی مختص ریختن مواد شوینده برای شستشوی اولیه لباس ها است و توصبه میشود که مایع لباسشویی یا پودر کمتری در آن بریزید.

لاین دوم

در لاین دوم برای شوستشوی اصل یاستفاده میشود. حتی برای مواد شوینده ای که برای پاک کردن لکه ها استفاده میشود را میتوانید به این قسمت اضافه کنید و توجه کنید که زیاده روی نکنید. چون باعث پوسیدگی لباس هایتان میشود.

بیشتر بخوانید:  تعمیر برد لباسشویی وایت هاوس

لاین سوم

لاین سوم یا آخرین لاین که بیشتر برای مایع ترم کننده لباس ها استفاده میشود و بهتر اسست در 20 دقیقه آخر شستشو آن را اضافه کنید. توجه کنید که مواد خود را بیشتر و بالا تر از خط Max نریزید. به از مدتی هم باعث رنگ گرفتن جاپودری میشود و حتی موجب بوی بد هم میتواند باشد. اما اگر حواستا نبود یا به هر دلیلی نمیدانستید میتوانید با استفاده از یک دستمال آن را تمیز کنید تا باقی نماند.

چگونه جاپودری را بشوریم

بهتر است هر چد وقت یک بار جاپودری خود را با اب و مواد شوینده ای مانند مایع ظرفشویی بشورید و برای این کع اول از همه برق دستگاه را قطع کنید و به آرامی آن را از جای خود خارج کنید و به آرامی هر لاین را جداکنید و به وسیله یک اسفنج یا یک پارچه نرم تمامی قسمت هارا خوب بشورید اجازه بدهید آب آن برود و هر لاین را به جای خود برگردانی و جاپودری را به داخل لباسشویی برگردانی توجه کنید که در تمام طول مسیر به هیچ وجه فشار به آن وارد نکنید چون قطعات جاپودری از پلاستیک خشک ساخته شده و با فشار زیاد میشکند.

علت خارج شدن آب از جاپودری

علت خارج شدن آب از جاپودری

در ادامه دلایلی که باعث خارج شدن آب میشود را برای شما به صورت گام به گام آموزش میدهیم:

نصب اشتباه ماشین لباسشویی

اگر هنگام نصب لباسشویی، شیب آن رو به جلو باشد امکان دارد که در حین روند شست و شو و یا روند آبکشی، آب از جاپودری خارج بشود. برای درست نصب کردن دستگاه باید ابتدا پایه های جلویی ماشین را باز کرده و سپس لباسشویی را بسیار دقیق تراز کنید. اگر نحوه ی صحیح تراز کردن ماشین لباسشویی را بلد نیستید، می توانید از یک فرد ماهر و کاربلد کمک بگیرید این گونه به دستگاهتان آسیب های جدی تر و بزرگ تری وارد نخواهد شد.

کیپ شدن مسیر جاپودری

لوله ی لاستیکی قطور مشکی رنگی به نام جنت لاستیکی در زیرن مخزن اصلی جاپودری قرار گرفته که موظف است آب و پودر داخل جاپودری را با هم وارد دیگ یا مخزن شست و شو کند. گاهی اوقات این لوله به خاطر جرم یا پودر بیش از حد مسدود می شود که این موضوع باعث نشت آب از داخل جاپودری خواهد شد. برای رفع انسداد باید در گام اول درب روی ماشین لباسشویی را باز کنید (در برخی از لباسشویی ها باید قاب جلوی دستگاه بردارید تا به جنت دسترسی داشته باشید) در نهایت باید جنت را تمیز کنید تا مسیر کیپ نباشد. در صورتی که دانش فنی لازم را ندارید حتما از یک تعمیرکار ماهر کمک بگیرید.

بیشتر بخوانید:  بررسی انواع کد خطا های ماشین لباسشویی جنرال الکتریک به همراه راه حل آنها

شکستن جاپودری

جاپودری شامل دو قسمت می شود که یکی از آنها ثابت است و تمامی اتصالات و شیلنگ های ورودی و خروجی آب به آن متصل شده اند و دیگری محرک است که در آن پودر یا مایع لباسشویی می ریزیم. گاهی اوقات یک کدام از قسمت های جاپودری بر اثر عوامل طبیعی مانند ضربه می شکنند و یا ترک می خورند و این گونه آب از درون جاپودری خارج می شود. تعویض جاپودری یک کار تخصصی است در نتیجه این کار را بر عهده ی یک تکنسین ماهر بگذارید.

به چه دلیلی آب درون جاپودری لباسشویی می ماند؟

شاید تا به الان پس از اتمام روند شست و شو لباس ها درون لباسشویی متوجه شده اید که مقداری آب درون جاپودری مانده است. اگر پس از هر بار استفاده از دستگاه، جاپودری را تمیز کنید و یا بشویید از ماندن آب یا پودر درون جاپودری جلوگیری خواهید کرد. برای شستن جاپودری باید ابتدا نکات ایمنی را رعایت نمایید یعنی دستگاه را خاموش کرده و از برق به بیرون بکشید. در مرحله ی دوم جاپودری را به بیرون بیاورید و با کمک آب گرم و یک پارچه آن را تمیز کنید. برای شستن محفظه ی داخلی بهتر است از دستمال مرطوب استفاده نمایید. در نهایت جاپودری را دوباره سر جای خود قرار دهید.

به چه دلیلی آب درون جاپودری لباسشویی می ماند؟

سخن پایانی

امروز در این مقاله به طور کامل درباره ی خروج آب از جاپودری ماشین لباسشویی توضیح دادیم و علت ماندن آب در جاپودری ماشین لباسشویی را بیان کردیم. اکنون که اطلاعات کافی دارید می توانید در صورت بروز هر گونه مشکلی آن را به راحتی برطرف نمایید. در صورت بروز خرگونه مشکل میتوانید با نمایندگی تعمیرات ماشین لباسشویی جنرال الکتریک تماس بگیرید تا در اسرع وقت مشکل دستگاه شما را حل کنند.