برخی از مشکلات شایع تخلیه ماشین ظرفشویی

چاهک ماشین‌‌های ظرفشویی جنرال الکتریک ، یک صفحه دارد که هرچند وقت یکبار برداشته و تمیز شود تقریبا همه‌ ماشین‌های ظرفشویی جنرال الکتریک (GE) یک سیم‌پیچ تخلیه دارند (برخی از ماشین‌های ظرفشویی جدید جنرال الکتریک دارای یک پمپ و موتور تخلیه جداگانه هستند) که ممکن است خراب شده و از تخلیه جلوگیری کند.

اگر سیم‌پیچ نتواند درپوش نقره‌ای لوله را بکشد، درگاه تخلیه باز نخواهد شد تا موتور و پمپ بتوانند آب را تخلیه کنند. تداوم جریان برق سیم‌پیچ  را می‌توان با اهم متر امتحان کرد (که باید ۱۱۰-۱۲۰ ولت AC باشد).

بسیاری از ماشین های ظرفشویی جنرال الکتریک یک فیلتر تمیزکننده داخلی پشت دستگاه دارند. آب باید از درپوشی که در بدن فیلتر تمیزکننده است عبور کند. این فیلتر می‌تواند مسدود شود، یا درپوش ممکن است پیچ خورده و جابه‌جا شود و اجازه ندهد آب از فیلتر عبور کند.

فیلتر را می‌توان از داخل برداشته و تعویض کرد.( فیلتر جدید را از نمایندگی تعمیر جنرال الکتریک می توانید تهیه کنید). درپوش را نیز می‌توان چرخاند که در جای خودش قرار بگیرد. مانع بعدی برای تخلیه آب، دریچه‌ فلاش عقب است. این دریچه ممکن است پیچ بخورد یا جابه‌جا و حتی مسدود شود.

دریچه‌ تخلیه را می‌توان بررسی کرد و مشکل ایجاد شده را برطرف کرد. تمام شلنگ‌های رابط بین موارد ذکر شده در بالا و خود شیلنگ تخلیه تا کل مسیر فاضلاب خانه نیز باید برای بررسی شوند که مسدود نشده باشند.

بیشتر بخوانید:  آموزش تعمیر یا تعویض لاستیک دور درب یخچال

نکات اضافی در مورد فیلترها 

در طول چرخه‌ شستشو و آب‌کشی، آب کثیف در پشت وان به قسمت فیلتر سرریز می‌کند، سپس دوباره از فیلتر عبور کرده و به داخل وان برمی‌گردد. در طول چرخه‌ شستشو و آب‌کشی، همه‌ آب از فیلتر عبور می‌کند.

آب کثیف داخل محفظه‌ جمع‌آوری، جمع شده و همانجا می‌ماند. وقتی ماشین ظرفشویی وارد مرحله پمپ می‌شود، آب مخزن به محفظه‌ جمع‌آوری پمپ می‌شود. اینکار درپوش دریچه داخل وان را می‌بندد.

پمپ، تمام آب کثیف جمع شده در محفظه را تخلیه می‌کند. یک شیر چک در درگاه لوله‌ تخلیه قرار دارد که باعث می‌شود که آب تنها در جهت تخلیه جریان یابد و مانع از بازگشت آب به داخل وان می‌شود.

شیر چک دریچه تخلیه باید پس از جریان آب دسته شود در غیر این صورت درپوش دریچه‌ی محفظه جمع‌آوری نمی‌تواند بعد از اتمام پمپ دوباره باز شود.

آب باید از فیلتر عبور کرده و دوباره به داخل وان بازگردد. ذرات غذایی بزرگ‌تر و سنگین‌تر به داخل محفظه‌ی جمع‌آوری رفته و همانجا جمع می‌شوند.

برای تعمیر ماشین ظرفشویی جنرال الکتریک خود میتوانید از متخصصین ما در نمایندگی تعمیرات جنرال الکتریک کمک بگیرید .آنها در اولین فرصت به کمک شما می آیند.