لوازم خانگی وایت هاوس، هر چند سهم بازار زیادی در کشور ما ندارند، اما به دلیل کیفیت بالا و رضایتمندی خوبی که تاکنون با خود به همراه داشته‌اند، در بسیاری از منازل مسکونی ما ایرانیان حضور دارند. ماشین‌های لباسشویی وایت هاوس در زمره بهترین و با کیفیت‌ترین ماشین های لباسشویی جهان هستند که از عمر مفید خوبی نیز برخوردارند. در عین حال گاهی اوقات با مشکل تخلیه نکردن آب مواجه می‌شوند. به همین دلیل در این مقاله از مجموعه مقالات نمایندگی تعمیرات وایت هاوس می‌خواهیم شما را با دلایل تخلیه نکردن ماشین لباسشویی وایت هاوس و روش‌های برطرف کردن این ایراد آشنا کنیم.

چرا آب لباسشویی وایت هاوس تخلیه نمی شود؟

زمانی که ماشین لباسشویی وایت هاوس شما پساب حاصل از شستشوی لباس‌ها را به خوبی تخلیه نمی‌کند، باید روی تک تک موارد زیر بررسی کنید تا پی به مشکل اصلی ببرید و آن را تعمیر کنید:

جهت تعمیر لباسشویی خود در تعمیرگاه مرکزی لباسشویی وایت هاوس با شماره 02122225007 تماس حاصل نمایید.

1. مسدود شدن شلنگ تخلیه یا بروز هر گونه اختلال

در عملکرد فیلتر پمپ تخلیه لباسشویی وایت هاوس اگر ماشین لباسشویی وایت هاوس به خوبی تخلیه نمی‌کند، این می‌تواند ناشی از گرفتگی در مسیر خروج آب باشد. حال این گرفتگی می‌تواند به صورت تاب خوردگی و خم شدن شلنگ باشد و یا به صورت مسدود شدن راه خروجی به دلیل وجود آشغال و پرز در پشت فیلتر. توجه داشته باشید که قطعات ریز لباس ممکن است در ماشین لباسشویی گیر کنند و خود را به پشت پمپ تخلیه برسانند. لذا فیلتر تخلیه دچار اختلال در عملکرد می‌شود و آب به راحتی از آن عبور نمی‌کند. اگر با چنین مشکلی مواجه شوید، می‌توانید فیلتر پمپ را از دستگاه خارج و با استفاده از یک مسواک آن را تمیز کنید.

چرا پمپ لباسشویی وایت هاوس تخلیه نمی کند؟

  1. گیر کردن پرز یا اشیای ریز در داخل پمپ
  2. عدم صدور فرمان برد ماشین لباسشویی یا تایمر برای تخلیه آب
  3. خرابی یا شکستگی پره های پمپ تخلیه
  4. اختلال در عملکرد موتور پمپ تخلیه

2. مناسب نبودن ارتفاع لوله تخلیه لباسشویی

برخی اوقات تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی به واسطه خراب بودن خود دستگاه نیست؛ بلکه ارتفاع لوله تخلیه که در دیوار خانه تعبیه شده است، متناسب با ماشین لباسشویی شما انجام نشده است. در این صورت دستگاه نمی‌تواند آب را به وسیله شلنگ به سمت بالا انتقال دهد. همچنین اگر ارتفاع لوله خیلی پایین باشد نیز آب نمی‌تواند به بیرون تخلیه شود و پس از پمپاژ دوباره وارد دیگ ماشین لباسشویی می‌شود. در هر حال این آب کثیف که همراه با کف و مواد شوینده در داخل دیگ ماشین لباسشویی شما باقی مانده است، اجازه شستشوی کامل لباس ها را نمی‌دهد. لذا در زمان نصب ماشین لباسشویی وایت هاوس ارتفاع لوله تخلیه دیوار را بررسی کنید.

3. استقرار نامناسب لباس ها در داخل ماشین لباسشویی وایت هاوس

اگر لباس‌ها به طور مناسب و به صورت متقارن در داخل لیگ ماشین لباسشویی چیده نشوند، به یک طرف جمع می‌شوند و تعادل دستگاه را به هم می‌زنند. برای جلوگیری از این وضعیت، ضمن حفظ وزن مورد نیاز لباس در ماشین لباسشویی وایت هاوس خود (که معمولاً بر روی بدنه دستگاه و دفترچۀ دستورالعمل آن قید شده است)، از اقلام دیگری هم استفاده کنید تا دیگ ماشین لباسشویی شما از وضعیت غیر متعادل خارج شود و تمامی سیکل شستشو به طور کامل انجام شود. مادام که سیکل شستشوی شما کامل نشود، آب ماشین لباسشویی نیز تخلیه نخواهد شد.

بیشتر بخوانید:  چرا دور تند ماشین لباسشویی کار نمی کند؟

4. اختلال در عملکرد میکروسوئیچ درب

در زیر درب ماشین‌های لباسشویی، یک کلید پلاستیکی کوچک تعبیه شده است، که نقش یک سنسور را بازی می‌کند و بسته شدن، باز شدن یا شروع فرایند شستشو را به برد اصلی دستگاه گزارش می‌دهد. اگر سوئیچ مذکور خراب شود، دستگاه نمی‌تواند به درستی آب خود را تخلیه کنید.

5. خراب شدن برد الکترونیکی ماشین لباسشویی

برد الکترونیکی ماشین های لباسشویی حکم فرمانده دستگاه را دارد؛ زیرا فرمان اجرای تمامی وظایف ماشین لباسشویی را به قطعات مربوطه ابلاغ می‌کند. اگر بنا به هر دلیل برد الکترونیکی، فرمان مربوط به تخلیه آب را به درستی صادر نکند، نشان دهنده خراب بودن یک قطعه در سیکل تخلیه ماشین لباسشویی است که باید به آن رسیدگی شود.

6. استفاده از مواد شوینده غیر استاندارد

استفاده از هر نوع مواد شوینده غیر استاندارد و یا ریختن بیش از اندازه پودر در داخل جاپودری ماشین لباسشویی، هر دو می‌توانند منجر به تولید کف بیش از حد در داخل ماشین لباسشویی شوند. به همین دلیل ماشین لباسشویی برای تخلیۀ این حجم غیرمتعارف از کف با اختلال مواجه خواهد شد. لذا تخلیه آب به خوبی از آن صورت نمی‌گیرد.

7. بسته بودن لوله فاضلاب خانه

بروز هر گونه ایراد در شبکه تخلیۀ فاضلاب خانه نیز می‌تواند تخلیه پساب ماشین لباسشویی را با اختلال مواجه کند. در این صورت نیز ماشین لباسشویی نمی‌تواند پساب خود را به درستی تخلیه کند.

8. فرسودگی و یا خرابی تسمه پمپ

در ماشین‌های لباسشویی قدیمی پمپ ها دارای تسمه هستند. اگر این تسمه دچار آسیب ‌دیدگی و فرسایش شود، تخلیه آب به خوبی صورت نمی‌گیرد و آب در داخل دیگ ماشین لباسشویی جمع می‌شود.

روش های برطرف کردن ایراد عدم تخلیه آب ماشین لباسشویی وایت هاوس

در هنگام مواجهه با عدم تخلیه درست آب از ماشین لباسشویی وایت هاوس، اگر ماشین لباسشویی شما از مدل‌های جدید باشد، این ایراد را می‌توانید به صورت کدهای خطای مربوط به هر نقص، بر روی صفحه نمایشگر دستگاه مشاهده کنید. البته گاهی اوقات ریست کردن ساده دستگاه می‌تواند مشکل را برطرف کند؛ که در این صورت باید حتماً مطابق با مطالب گفته شده در دستورالعمل راهنمای ماشین لباسشویی وایت هاوس عمل کنید.

سخن پایانی

یکی از ساده ترین ایرادات ماشین های لباسشویی وایت هاوس، ایراد در تخلیه شدن آب ماشین لباسشویی است. در این مقاله کوشیدیم تا شما را با دلایل تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی وایت هاوس و روش های پیشگیری از آن آشنا کنیم. زمانی که با چنین ایرادی مواجه می‌شوید، ضمن حفظ خونسردی خود چند مورد ساده که در این مقاله به آن اشاره شد را مورد بررسی قرار دهید و در صورتی که احساس کردید مشکل فنی از داخل دستگاه ماشین لباسشویی وایت هاوس است، حتماً با تعمیرکار متخصص ماشین لباسشویی وایت هاوس تماس بگیرید تا مداخله بیجا باعث تحمیل هزینه‌های بیشتر نشود

به این صفحه امتیاز دهید