ماشین‌های لباسشویی جنرال الکتریک یکی از معتبرترین لوازم خانگی تولید شده به وسیله برند جنرال الکتریک هستند. ماشین‌های تمام اتوماتیک لباسشویی جنرال الکتریک دارای برنامه‌های شستشوی متعددی هستند که با توجه به جنس لباس قابلیت تغییر دارند تا شما همواره از ماشین لباسشویی جنرال الکتریک خود رضایت کامل داشته باشید. این‌که برای شستشوی لباس نخی در لباسشویی جنرال الکتریک چکار باید کرد، موضوعی است که در این مقاله از مجموعه مقالات نمایندگی مجار تعمیرات جنرال الکتریک می‌خواهیم به آن بپردازیم.

آنچه در این مطلب خواهید خواند نمایش

چرا برنامه شستشوی ماشین لباسشویی مهم است؟

نه تنها ماشین لباسشویی جنرال الکتریک، بلکه هر ماشین لباسشویی دیگری که استفاده می‌کنید، برای آن‌که از بهترین راندمان و بالاترین سطح رضایت شما برخوردار باشد، باید در انتخاب برنامه به گونه‌ای اقدام نمایید که برنامه انتخاب شده برای شما متناسب با نوع لباس‌ها باشد. به همین دلیل به شما توصیه می‌کنیم که:

  • از قرار دادن لباس‌هایی با جنس‌های مختلف در داخل ماشین لباسشویی خودداری کنید.
  • در انتخاب برنامه مناسب برای هر نوع لباس دقت لازم را داشته باشید.

تا بدین ترتیب بتوانید از بالاترین سطح کیفیت شستشوی لباس‌ها در ماشین لباسشویی جنرال الکتریک خود اطمینان داشته باشید.

جهت تعمیر لباسشویی جنرال الکتریک توسط مجرب ترین نیروی های تعمیرات نمایندگی مرکزی با شماره 02122225007 تماس حاصل نمایید.

علامت‌های ماشین لباسشویی جنرال الکتریک

بر روی بدنه ماشین لباسشویی جنرال الکتریک کلیدها، دکمه‌ها و عبارت‌هایی را می‌بینید که هر یک برای انجام کاری در نظر گرفته شده‌اند. شما بر اساس جنس نخ لباس خود می‌توانید یکی از این برنامه‌ها را انتخاب کنید. دکمه‌های روی ماشین لباسشویی جنرال الکتریک به این ترتیب هستند:

دکمه استارت (START)

این دکمه مخصوص روشن کردن دستگاه است و برای شروع تمام برنامه‌های شستشوی لباس‌های نخی از آن استفاده می‌شود.

دکمه تنظیم بار ماشین لباسشویی (LOAD SIZE)

با این دکمه می‌توانید حجم ظرفیت ماشین لباسشویی جنرال الکتریک خود را تنظیم کنید. بدین ترتیب میزان پودر لباسشویی مورد استفاده نیز تنظیم می‌گردد.

دکمه دما (TEMP)

با این دکمه می‌توانید دمای آب ماشین لباسشویی را بر اساس نوع نخ لباسی که در آن قرار داده‌اید تنظیم کنید. شستشوی لباس‌های نخی شما در ماشین لباسشویی جنرال الکتریک باید در دمای مناسب برای این قبیل پارچه‌ها انجام شود.

ولوم برنامه‌های شستشوی ماشین لباسشویی جنرال الکتریک

با این ولوم می‌توانید با توجه به علامت‌های درج شده در کنار آن، هر یک از برنامه‌های شستشوی ماشین لباسشویی جنرال الکتریک که متناسب با لباس‌های شما هستند را انتخاب کنید. برای این منظور باید با چرخاندن ولوم، آن را بر روی برنامه مورد نظر تثبیت کنید.

دکمه تنظیم سرعت چرخش دیگ ماشین لباسشویی (SPIN)

با این دکمه می‌توانید سرعت چرخش دیگ ماشین لباسشویی جنرال الکتریک خود را تنظیم نمایید. اگر حالت no spin را انتخاب کنید، دستگاه هیچ گردشی ندارد و فقط به تخلیه یا آبکشی خواهد پرداخت.

دکمه کنترل زمان یا دکمه تأخیر زمانی (DELAY)

با این دکمه می‌توانید در روند شروع شستشوی لباس‌ها در ماشین لباسشویی جنرال الکتریک تأخیر ایجاد کنید.

بیشتر بخوانید:  نحوه تعویض واشر لباسشویی جنرال الکتریک

دکمه شروع/ توقف (START/PAUSE)

با این دکمه می‌توانید برنامه شستشوی مورد نظر خود را استارت بزنید یا متوقف کنید.

برنامه‌های شستشوی ماشین لباسشویی جنرال الکتریک

نه تنها برای شستشوی لباس‌های نخی با ماشین لباسشویی جنرال الکتریک، بلکه برای تمامی لباس‌ها با نخ‌های مختلف باید ابتدا برنامه مناسب برای جنس همان لباس‌ها را انتخاب کنید.

1) برنامه شستشوی لباس‌های نخی از جنس کتان (COTON)

این برنامه برای شستشوی لباس‌های کتان و نخی است که از حساسیت بالایی برخوردارند. همچنین برای شستشوی لباس‌های زیر زنانه و مردانه و همچنین لباس‌های رنگی سبک مثل لباس‌های خواب از این برنامه استفاده کنید.

2) برنامه شستشوی لباس‌های ظریف (DELICATE)

از این برنامه برای لباس‌های ظریف از جمله لباس‌های زیر استفاده می‌شود.

3) برنامه شستشوی لباس‌های نرمال (NIRMAL)

از این برنامه برای شستشوی لباس‌های نرمال استفاده می‌شود که از جنس نخ معمولی و نرمال برخوردارند. اگر لباس‌هایی که قرار است در ماشین لباسشویی بریزید، ترکیبی از چند جنس باشند نیز از همین برنامه شستشوی نرمال استفاده کنید.

4) برنامه شستشوی لباس‌های تیره (DARK COLORS)

این برنامه همان‌گونه که از نام آن نیز پیداست، برای حفظ کیفیت لباس‌های تیره و مشکی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

5) برنامه شستشوی لباس‌های معمولی یا لباس‌های کژوال (CASUAL CLOTHES)

از این برنامۀ شستشو برای شستن لباس‌های معمولی و روزانه استفاده می‌شود. اگر لباس‌هایی که قصد شستن آنها را دارید، ظریف و حساس باشند از این برنامه هرگز استفاده نکنید.

6) برنامه شست و شو سریع لباس‌های نخی (Speed Wash)

برای شستشوی سریع لباس‌ها و یا زمانی که حجم بارگیری لباس در ماشین لباسشویی کم است، از این برنامه استفاده می‌شود. بهتر است از این برنامه تنها در زمانی استفاده کنید که زمان زیادی در اختیار ندارید.

7) برنامه تخلیه و آبکشی (Drain & Spin)

این برنامه برای آبکشی لباس‌هایی که در طول روز عرق کرده‌اند و بوی بد می‌دهند استفاده می‌شود. همچنین زمانی که به منظور تمیز کردن ماشین لباسشویی نیاز به تخلیه آب آن دارید، می‌توانید از این برنامه استفاده کنید.

8) برنامه شستشوی لباس‌های جین (Jean)

همان‌طور که پیداست، از این برنامه برای شستشوی لباس‌های جین و همچنین شستشوی سنگین لباس‌ها استفاده می‌شود.

9) برنامه شستشوی سنگین (Heavy Duty)

زمانی که لباس‌های خیلی کثیف را در داخل ماشین لباسشویی می‌اندازید و نیاز به پودر لباسشویی زیادی دارید، از این برنامه استفاده کنید تا بقایای پودر ماشین لباسشویی در داخل دیگ و لابلای لباس‌های شما باقی نمانند.

10) برنامه شستشوی لباس‌های حجیم (Bulky Items)

از این برنامه شستشو برای شستن لباس‌های بزرگ و حجیم، کیسه خواب، چادر مسافرتی، کاورهای سنگین، دستگاه‌های ورزشی و … استفاده می‌شود.

11) برنامه شستشوی لباس‌های سفید (White)

اگر لباس‌هایی که قصد شستشو در ماشین لباسشویی جنرال الکتریک را دارید، سفید رنگ و یا از نوع لباس‌های زیر با رنگ روشن ‌باشند، از این برنامه شستشو استفاده کنید.

سخن پایانی

شستشوی لباس‌های نخی در ماشین لباسشویی جنرال الکتریک یکی از ظریف‌ترین نکاتی است که بسیاری از خانم‌های خانه‌دار در مورد آن سؤال می‌کنند. صرف نخی بودن و کیفیت بالای لباس‌های نخی نمی‌تواند چشمان ما را به روی برنامه‌های مناسب ماشین لباسشویی ببندد و نمی‌توان از هر برنامه‌ای برای این قبیل لباس‌ها استفاده کرد. لذا اگر می‌خواهید که شستشوی لباس‌های شما همراه با آسیب دیدن آنها نباشد، عمر مفید ماشین لباسشویی جنرال الکتریک شما کاهش پیدا نکند و از مصرف انرژی بهینه‌ای برخوردار باشد، حتماً به برنامه‌های شستشوی ماشین لباسشویی جنرال الکتریک خود دقت داشته باشید.

در پایان نیز به این نکته توجه داشته باشید که برای سرویس دوره‌ای ماشین لباسشویی جنرال الکتریک و یا هر نوع تعمیر لباسشویی جنرال الکتریک حتماً با تعمیرکار حرفه‌ای ماشین لباسشویی جنرال الکتریک تماس بگیرید و از سپردن کار به افراد ناوارد و بی‌تجربه جداً بپرهیزید تا خسارت ناشی از خرابی دستگاه شما دوچندان نشود.

به این صفحه امتیاز دهید