نمایندگی تعمیرات جنرال الکتریک

جمع شدن آب کف ماشین ظرفشویی

جمع شدن آب کف ماشین ظرفشویی، یکی از مشکلاتی است که ممکن است به علت خرابی قطعه ای در دستگاه برای ماشین ظرفشویی به وجود بیاید. در صورت بروز چنین مشکلی، سریعا باید قطعه خراب عیب یابی و در صورت نیاز تعمیر یا تعویض شده تا از آسیب بیشتر به دستگاه جلوگیری شود.

در این مقاله به بررسی علت جمع شدن آب در کف ماشین ظرفشویی و روش هایی برای رفع آن پرداخته شده است. لطفا تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

علت جمع شدن آب کف ماشین ظرفشویی

یکی از خرابی های رایج در ظرفشویی ها، جمع شدن آب در کف ماشین و تخلیه نشدن آن است که در ادامه به دلایل آن می پردازیم:

گرفتگی و انسداد فیلتر ماشین ظرفشویی

فیلتر ماشین ظرفشویی وظیفه جلوگیری از ورود ذرات غذایی به سیستم شستشوی ماشین، جذب املاح موجود در آب شهری و بهبود کیفیت آب را دارد و در نتیجه از آسیب به سیستم و کاهش کیفیت شستشوی ظروف جلوگیری می‌کند. در صورتی که فیلتر ظرفشویی به علت گرفتگی باقی مانده غذا، رسوبات و عدم تمیز کردن منظم دچار انسداد شود، شما با جمع شدن آب در کف ماشین مواجه می شوید.

راه حل

به طور منظم اقدام به تمیز کردن فیلتر ظرفشویی نمایید. ور صورت استفاده مکرر از دستگاه سالی یک بار فیلتر دستگاه را تعویض کنید. برای اطلاع از قیمت فیلتر ظرفشویی جنرال الکتریک می توانید با نمایندگی مجاز تعمیرات ظرفشویی جنرال الکتریک تماس بگیرید.

گرفتگی و انسداد فیلتر ماشین ظرفشویی

خرابی پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی؛ علت جمع شدن آب در کف ماشین ظرفشویی

وظیفه اصلی پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی این است که آب کثیف را از داخل ماشین خارج کرده و در عین حال از بازگشت آب به داخل ماشین جلوگیری کند. همچنین، پمپ تخلیه قادر به کنترل جریان آب است تا تخلیه آب به طور دقیق و بهینه انجام شود. به مرور زمان باقی ماندن ذرات غذایی، رسوبات یا مواد غیرقابل حل در آب می‌تواند به گرفتگی و خرابی پمپ تخلیه منجر شود. که در این صورت اماکن جمع شدن آب در کف وجود دارد.

راه حل

در صورت خرابی پمپ تخلیه، چون امکان تعمیر آن وجود ندارد، باید اقدام به تعویض قطعه نمایید.

خرابی پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی؛ علت جمع شدن آب در کف ماشین ظرفشویی جنرال

انسداد شیلنگ تخلیه ماشین ظرفشویی

شیلنگ تخلیه، وظیفه انتقال آب کثیف از داخل ماشین به سمت فاضلاب را دارد. این شلنگ معمولاً از جنس پلاستیک یا لاستیک ساخته شده است و به پمپ تخلیه متصل می‌شود. شیلنگ تخلیه ممکن است به علت استفاده مداوم و فرسودگی، پارگی، جمع شدن ذرات غذایی دچار خرابی شود که این مشکل می‌تواند باعث نشتی آب و عدم تخلیه صحیح آب از ماشین ظرفشویی شود.

راه حل

اگر شیلنگ تخلیه دچار گرفتگی است نیاز است تا شلنگ را از محل تخلیه بیرون آورده و آب را با فشار از داخل آن عبور دهید تا جرم ها و املاح از آن خارج گردند. و در صورت پارگی، شیلنگ باید تعویض شود.

مقالات مرتبط: ماندن کف در ماشین ظرفشویی

انسداد شیلنگ تخلیه ماشین ظرفشویی

روش های جلوگیری از جمع شدن آب در کف ماشین ظرفشویی

روش‌های جلوگیری از جمع شدن آب در کف ماشین ظرفشویی می‌تواند به شما کمک کند تا از مشکلاتی مانند بوی بد، رسوبات و خرابی قطعات دستگاه جلوگیری کنید. در ادامه، چند روش موثر برای جلوگیری از جمع شدن آب در کف ماشین ظرفشویی را بررسی خواهیم کرد:

  • تمیز نگه داشتن فیلتر: فیلترهای ماشین ظرفشویی باید به طور منظم تمیز شوند. اگر فیلترها کثیف باشند، آب به درستی از آنها عبور نمی‌کند و در نتیجه در کف ماشین جمع می‌شود. بنابراین، پیشنهاد می‌شود فیلترها را به طور منظم بررسی و تمیز کنید.
  • بررسی شیلنگ تخلیه :شیلنگ های ماشین ظرفشویی نیز می‌توانند مسدود شوند و باعث جمع شدن آب در کف دستگاه شوند. بنابراین، بهتر است لوله‌ها را بررسی کرده و در صورت لزوم آنها را تمیز کنید.
  • استفاده از مواد شوینده مناسب: استفاده از مواد شوینده مناسب می‌تواند به جلوگیری از جمع شدن آب در کف ماشین ظرفشویی کمک کند. برخی از مواد شوینده‌ها می‌توانند روغن و چربی را به خوبی از دستگاه دور کنند و از جمع شدن آب جلوگیری کنند.
  • تمیز کردن دستگاه به طور دوره‌ای: برای جلوگیری از جمع شدن آب در کف ماشین ظرفشویی، بهتر است دستگاه را به طور دوره‌ای تمیز کنید. این شامل تمیز کردن دروازه، کف و دیگر قسمت‌های دستگاه است. با تمیز کردن دستگاه به طور منظم، می‌توانید از جمع شدن آب جلوگیری کنید.
  • تنظیم درجه حرارت آب: تنظیم درجه حرارت آب به طور مناسب می‌تواند به جلوگیری از جمع شدن آب در کف ماشین ظرفشویی کمک کند. اگر آب بسیار گرم باشد، ممکن است بخار آب در دستگاه جمع شود و باعث جمع شدن آب در کف شود. بنابراین، بهتر است درجه حرارت آب را به طور مناسب تنظیم کنید.
  • تمیز کردن ظروف قبل از قرار دادن در ماشین ظرفشویی: ظروفی که قبل از قرار دادن در ماشین ظرفشویی تمیز نشوند، می‌توانند باعث گرفتگی فیلتر شوند. بنابراین، بهتر است ظروف را قبل از قرار دادن در ماشین ظرفشویی دقیقاً تمیز کنید تا از جمع شدن آب جلوگیری کنید.
  • استفاده از برنامه‌های شستشو مناسب: برخی از ماشین‌های ظرفشویی دارای برنامه‌های مختلفی هستند که برای شستشوی ظروف با میزان آب کمتر مناسب هستند. با انتخاب برنامه‌هایی که کمترین میزان آب را استفاده می‌کنند، می‌توانید از جمع شدن آب در کف ماشین ظرفشویی جلوگیری کنید.

سخن آخر

جمع شدن آب کف ماشین ظرفشویی و تخلیه نشدن آن دلایل مختلفی دارد که ئر این مقاله به آن پرداخته شده است با مطالعه موارد بالا و رعایت نکات گفته شده می‌توانید از جمع شدن آب در کف ماشین ظرفشویی جلوگیری کنید و از عملکرد بهتر و طول عمر بیشتر دستگاه خود لذت ببرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو + هشت =

من این متن را مطالعه کردم واقعا کاربردی بود ممنون از زحمات شما، برای تعمیر یخچال با شماره نمایندگی تماس میگیرم.
نام و نام خانوادگی
عنوان

جدول محتوا

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

سایر مقالات

ارور-یخچال-فریزر-جنرال-الکتریک-کد-خطای-FF-شاخص
ارور یخچال فریزر جنرال الکتریک کد خطای FF
تمیز نشدن ظروف در ماشین ظرفشویی
علت تمیز نشدن ظروف در ماشین ظرفشویی
ارور tc| tF یخچال جنرال الکتریک
ارور tc| tF یخچال جنرال الکتریک + و راهکاریی برای رفع آنها
آبگیری-نکردن-لباسشویی-مابه-شاخص
عیب یابی و رفع مشکل آبگیری نکردن لباسشویی
چرا-دور-تند-ماشین-لباسشویی-کار-نمی-کند-شاخص
چرا دور تند ماشین لباسشویی کار نمی کند؟
راهنمای فارسی لباسشویی جنرال الکتریک
راهنمای فارسی ماشین لباسشویی جنرال الکتریک
علت بوی سوختگی از ماشین لباسشویی
علل بوی سوختگی از ماشین لباسشویی
ارور DF یخچال فریزر جنرال الکتریک
ارور DF یخچال فریزر جنرال الکتریک
سنسور دیفراست یخچال
خرابی سنسور دیفراست یخچال
خرابی رله اورلود یخچال؛ علت و راهکارهای رفع آن
علائم خرابی رله اورلود یخچال و راه های تعمیر آن