عدم ورود آب در ماشین لباسشویی و در نتیجه آبگیری نکردن لباسشویی مابه از جمله مشکلات رایجی است که ممکن است برای دستگاه شما نیز اتفاق افتاده باشد. 

لباس‌شویی کارآمد در خانه است. برند مابه یکی از برندهای معروف در زمینه لباس‌شویی است که محصولات با کیفیت و عملکرد بالا تولید می‌کند. در طول استفاده و با گذر زمان، مشکلاتی برای لباسشویی اتفاق می افتد که باید سریع آن مشکلات حل شود وگرنه آسیب جدی ای به ماشین وارد می کنند.

اگر ماشین لباسشویی شما هم دچار مشکل فنی شده است، می توانید با نمایندگی مرکزی تعمیر ظرفشویی مابه تماس بگیرید. اپراتورهای مجموعه شما را در روند حل مشکل دستگاهتان به طول کامل همراهی و راهنمایی می کنند.

باید مورد این را در نظر داشته باشید که اگر طبق دستورالعمل های ذکر شده در دفترچه راهنمایی لباسشویی مابه عمل کنید، احتمال ایجاد مشکل فنی دستگاه خود را به حداقل می رسانید. برای مثال قبل از شروع به شستشوی لباس‌ها، بهتر است دستورالعمل‌های شستشو روی برچسب هر لباس را مطالعه کنید. این دستورالعمل‌ها معمولاً حاوی اطلاعاتی در مورد دما، نوع شستشو و نحوه خشک‌کردن لباس‌ها هستند.

در ادامه نگاهی به مشکل آبگیری نکردن لباسشویی مابه و روش های حل آن می پردازیم.

علت های رایج آبگیری نکردن لباسشویی و روش های حل آن

حال می خواهیم در مورد علت های رایج آبگیری نکردن لباسشویی و روش های حل آن صحبت کنیم.

ماشین لباسشویی از مهم ترین وسایل خانه است و اگر به هر دلیلی دیگر قادر به انجام روند شستشو نداشته باشد، شما را با مشکلات فراوانی روبرو خواهد کرد. یکی از مشکلات رایجی که در لباسشویی ها پیش می آید، عدم آبگیری است. از آنجا که ماشین لباسشویی مانند تمام وسایل الکتریکی دیگر، از قطعات مختلفی تشکیل شده است، در صورت وجود عیب در هر کدام از این قطعات، به این مشکل برخواهید خورد. این مشکل می‌تواند به علت‌های مختلفی از جمله بسته شدن فیلتر، لوله‌های خراب یا دیگر مشکلات فنی باشد.

بسته شدن فیلتر و عدم توانایی لباسشویی برای آبگیری

اولین دلیلی که از آن صحبت خواهیم کرد، بسته شدن فیلتر و عدم توانایی لباسشویی برای آبگیری است.

حتما قبلا هم شنیده اید که فیلتر لباسشویی یک قسمت مهم در ماشین لباسشویی است که وظیفه جمع آوری ذرات کوچک و آلاینده‌های موجود در آب را دارد. این فیلتر معمولا داخل درب کوچک روی لباسشویی قرار گرفته و قابلیت باز و بسته شدن دارد. وجود فیلتر در ماشین لباسشویی می‌تواند از گرفتن ذرات مو، مانند موهای حیوانات خانگی، نخ، رسوب موجود در آب، آلودگی های بزرگ روی لباس ها و دیگر آلایندگی های موجود در دیگ جلوگیری کند. این عمل باعث عدم ورود این ذرات در لوله‌ها، پمپ و قطعات دیگر ماشین لباسشویی می‌شود و از خرابی آنها جلوگیری می‌کند. اگر فیلتر بسته شود، آب به درستی از آن عبور نمی‌کند و در این حالت، فیلتر قادر به عبور آب ورودی از مخزن لباسشویی نخواهد بود؛ در نتیجه دستگاه شما به مشکل عدم آبگیری برمیخورد. 

برای نگهداری و تمیز کردن فیلتر لباسشویی، شما می‌توانید به راحتی آن را باز کنید و ذرات و آلاینده‌ها را از آن جدا کنید. پیشنهاد می‌شود این کار را به صورت منظم انجام دهید تا عملکرد بهتری از ماشین لباسشویی خود ببرید.

بیشتر بخوانید:  نحوه ریست کردن ماشین لباسشویی (آموزش گام به گام)

بنابراین، نگهداری و تمیز کردن فیلتر لباسشویی می‌تواند به شما در جلوگیری از خرابی و بهبود عملکرد ماشین لباسشویی کمک کند.

بسته شدن فیلتر و عدم توانایی لباسشویی برای آبگیری

بسته شدن شیلنگ های مخصوص ورود آب به لباسشویی

علت بعدی برای به وجود آمدن مشکل عدم آبگیری لباسشویی مابه، بسته شدن شیلنگ های مخصوص ورود آب به لباسشویی می باشد. شلنگ‌های مخصوص ورود آب به لباسشویی نقش مهمی در عملکرد صحیح دستگاه دارند. این شلنگ‌ها معمولاً از جنس پلاستیک ساخته شده‌اند و از طریق اتصالات مناسب، به شیر آب و ماشین لباسشویی متصل می‌شوند.

شیلنگ ورود آب به لباسشویی باید سالم و کاملا باز باشد تا آب به درستی و بدون هرگونه نشتی و یا گرفتگی وارد ماشین شود. اگر شلنگ خراب یا ساییده شده باشد و یا به دلیل وجود آلودگی در آن مسدود شده باشد، ممکن است دستگاه شما قادر به آبگیری درست نباشد.

بسته شدن شیلنگ های مخصوص ورود آب به لباسشویی

برای حفظ و نگهداری شیلنگ ورود آب، می‌توانید این موارد را رعایت کنید:

  • بررسی منظم: شلنگ را به صورت دوره‌ای بررسی کنید و از وجود هرگونه خرابی یا ساییدگی مطلع شوید. در صورت لزوم، شلنگ را تعمیر یا تعویض کنید.
  • تمیز کردن: شیلنگ را هر چند وقت یکبار با آب و مایع ظرفشویی بشویید تا رسوبات و آلودگی‌ها در آن از بین برود. این کار می‌تواند جریان آب را بهبود بخشد.
  • اتصال صحیح: اطمینان حاصل کنید که شلنگ به شیر آب و ماشین لباسشویی به صورت صحیح و محکم متصل شده است. از وجود هرگونه نشتی اطمینان حاصل کنید و در صورت لزوم، اتصالات را تنظیم یا تعویض کنید.

اگر در هر یک از این موارد احتیاج به راهنمایی یا کمک داشتید، با شماره تماس 22225007-021 در ارتباط باشید.

شیر آب ورودی بسته است

شاید مشکل آبگیری نکردن لباسشویی شما خیلی راحت تر از این حرف ها باشد و مشاهده کنید که فقط شیر آب ورودی بسته است!

شیر آب که آب را به ماشین لباسشویی می‌رساند، ممکن است بسته یا خراب شده باشد. در این صورت، آب به درستی وارد ماشین نشده و این موجب آبگیری نشدن می‌شود. برای حل این مشکل، شیر آب را بررسی کنید و در صورت لزوم، آن را تعمیر یا تعویض کنید.

کثیف بودن جا پودری

عجیب است اما یکی از چهارمین دلیل عدم آبگیری لباسشویی مابه، کثیف بودن جا پودری است. در بعضی از مدل های ماشین های لباسشویی سنسوری وجود دارد که می تواند بخش های مختلف دستگاه را چک کند. برای مثال می تواند بررسی کند که جاپودری کثیف است و اگر این چنین باشد، دستگاه اجازه آبگیری را نمی دهد. 

برای حل این مشکل ساده، کافی است محفظه ی قرار گیری شوینده را خارج کرده و آن را کاملا تمیز کنید.

کثیف بودن جا پودری

نتیجه گیری

آبگیری نکردن ماشین لباسشویی ممکن است به علت بسته شدن فیلتر، لوله‌ها و خطوط خراب یا شیر آب بسته باشد. با بررسی و انجام مواردی که در بالا ذکر کردیم، می‌توانید این مشکل را به راحتی حل کنید. در صورتی که مشکل باز هم ادامه داشت، بهتر است با تعمیرکار مجاز تماس بگیرید تا به شما در روند حل مشکلتان کمک کند و همراهتان باشد.

برای راهنمایی و یا گرفتن خدمات تعمیر و تجهیز ماشین لباسشویی مابه با چه شماره ای تماس بگیریم؟

اگر برای ماشین لباسشویی مابه شما مشکلی ایجاد شده، می توانید با شماره 22225007-021، نمایندگی تعمیرات لباسشویی مابه تماس حاصل فرمایید.

لوله های آب ورودی در لباسشویی مابه بهتر است فلزی باشد یا پلاستیکی؟

هر کدام مشکلات خود را دارد. برای مثال امکان پارگی در لوله های پلاستیکی بیشتر است در صورتی که معمولا این لوله ها کمتر دچار انسداد می شوند. هر دو جنس نیاز به بررسی دوره ای دارند.

اگر تمام مشکلات بالا را حل کردیم و باز هم ماشین لباسشویی مابه آبگیری نمی کرد، چه کنیم؟

در این حالت احتمالا مشکل از قطعات داخلی و برقی لباسشویی باشد؛ مثلا معیوب شدن برد دستگاه و …

به این صفحه امتیاز دهید