در این مقاله در مورد علت های بروز مشکل آبگیری مداوم لباسشویی جنرال الکتریک و روش های مختلف رفع آن صحبت می کنیم.

لباسشویی جنرال الکتریک یکی از برندهای معتبر در زمینه تولید و عرضه لباسشویی است. این شرکت آمریکایی در سال 1892 تاسیس شد و از آن زمان تاکنون به تولید و فروش محصولات خانگی و الکتریکی متنوع می‌پردازد.

لباسشویی‌های جنرال الکتریک معمولاً با استفاده از تکنولوژی‌های پیشرفته و نوآورانه طراحی و ساخته می‌شوند. این دستگاه‌ها دارای قابلیت‌ها و ویژگی‌های متنوعی هستند که به کاربران امکان می‌دهد لباس‌ها را به بهترین شکل شستشو دهند. ظرفیت بالا، برنامه های متنوع، صرفه جویی در مصرف انرژی و آب و نهایتا طراحی زیبا و کاربر پسند از سری موارد و ویژگی هایی است که ماشین لباسشویی جنرال الکتریک در زمره ی وسایل و برند های محبوب در ایران قرار می دهد.

ماشین لباسشویی جنرال الکتریک هم ممکن است پس از مدتی دچار نقص فنی شود و آبگیری مداوم دستگاه هم از همین مشکلات می تواند باشد.

علت مدام آبگیری کردن در لباسشویی

اگر شما هم در حال خواندن مقاله علت مدام آبگیری کردن لباسشویی هستید، به این معنی است دستگاه شما هم به مشکل خورده است؛ پس این مقاله مخصوص شما نوشته شده است.

همانطور که می دانید یک برنامه شستشو شامل قسمت های مختلفی مانند آبگیری، چرخش، تخلیه و … است. پس اگر ماشین لباسشویی شما پس از شروع فرآیند شستشو فقط آبگیری را انجام می دهد، پس یک قسمت از دستگاه مشکل دارد. وظیفه شما این است که تا مشکل به نقاط دیگر سرایت نکرده و موجب هزینه های بیشتری نشده است، سریعا منشا را بیابید و آن را رفع کنید.

اگر برای یافتن و رفع مشکل آبگیری مداوم لباسشویی برند جنرال الکتریک نیاز به راهنمایی یا بررسی حضوری داشتید، با نمایندگی تعمیرات لباسشویی جنرال الکتریک تماس حاصل فرمایید.

مشکل آبگیری ماشین لباسشویی می‌تواند به علت چندین عامل رخ دهد. در زیر به برخی از این علل اشاره می‌کنیم:

معیوب بودن شیر برقی

اولین علتی که در رفع مشکل آبگیری مداوم لباسشویی باید بررسی شود، معیوب بودن شیر برقی دستگاه است.

شیر برقی در ماشین لباسشویی نقش مهمی در کنترل جریان آب دارد. اگر شیر برقی خراب شود. این قطعه می تواند به سه روش خراب شده باشد که عبارتند از: خرابی مکانیکی، انسداد و خرابی الکترونیکی.

  • خرابی مکانیکی: شیر برقی ممکن است به دلیل خرابی مکانیکی، مثل سایش قطعات داخلی یا کاهش عمر مفید، خراب شود. در این صورت، شیر قادر به کنترل جریان آب به درستی نخواهد بود و می‌تواند باعث آبگیری مداوم شود.
  • انسداد: شیر برقی ممکن است به دلیل ورود ذرات خارجی، مانند رسوبات، لجن یا ذرات دیگر، مسدود شود. این انسداد می‌تواند باعث کاهش جریان آب و آبگیری مداوم شود.
  • خرابی الکتریکی: در برخی موارد، خرابی در قسمت الکتریکی شیر برقی می‌تواند رخ دهد. این خرابی می‌تواند باعث قطع و وصل ناپایدار جریان برق شود که در نتیجه باعث مشکل در کنترل جریان آب شود.

معیوب بودن شیر برقی

خرابی در پمپ تخلیه باعث آبگیری مداوم لباسشویی

خرابی پمپ تخلیه باعث آبگیری مداوم لباسشویی می شود.

بیشتر بخوانید:  نکاتی مهم درباره ماشین لباسشویی جنرال

پمپ تخلیه وظیفه دارد در صورتی که سطح آب موجود در ماشین لباسشویی بیش از حد مجاز باشد، مقدار آب اضافی را تخلیه کند.

اگر پمپ آب باز باشد و در همان حین تخلیه انجام گیرد، لباسشویی همچنان برای ورود آب بیشتر تلاش می کند. در این حالت تخلیه و آبگیری به صورت همزمان اتفاق می افتاد. از دلایلی که موجب بروز خطا در عملکرد پمپ تخلیه می شود، گیر کردن لباس داخل پمپ است. برای برطرف کردن این مشکل می توانید از تعمیرکار جنرال الکتریک کمک بگیرید.

خرابی در پمپ تخلیه باعث آبگیری مداوم لباسشویی

خرابی هیدروستات

خرابی هیدروستات سومین دلیل برای آبگیری مداوم لباسشویی جنرال الکتریک می باشد.

هیدروستات مانند یک سنسور در ماشین لباسشویی نقش مهمی در کنترل سطح آب داخل دیگ دارد. اگر این قطعه به هر دلیل دچار نقص فنی شود، دیگر توانایی انجام وظیفه خود را ندارد و نمی تواند سطح آب داخل دیگ را اندازه گیری کرده و در صورت نیاز، آب اضافی را تخلیه یا دیگ را بیشتر پر کند. در این صورت فرمانی از طرف هیدروستات به برد لباسشویی نمی رسد و آبگیری به صورت مداوم انجام خواهد شد.

این موضوع می‌تواند باعث هدر رفتن آب، افزایش هزینه‌های آب و برق و خرابی دیگر قطعات ماشین لباسشویی شود.

خرابی هیدروستات

نقص فنی در برد الکترونیکی

چهارمین دلیل مدام آبگیری کردن لباسشویی و عدم قطعی در آن، نقص فنی در برد الکترونیکی می باشد.

برد در ماشین لباسشویی مانند مغز عمل کرده و فرمان های مورد نیاز را به اجزای مختلف لباسشویی منتقل می کند تا یک برنامه شستشو و موفقیت آمیز شروع و سپس پایان یابد.

اگر برد الکتریکی به دلیل عوامل مختلف دچار نقص فنی شود و نتواند وظیفه خود را تمام و کامل انجام دهد، آبگیری هم به صورت مداوم انجام شده و قطع نمی شود. به این معنی که برد دیگر نمی تواند به شیر برقی یا پمپ تخلیه فرمانی مبنی بر کار کردن یا قطع شدن بدهد.

اگر برد خراب باشد، باید سریعا مشکل آن رفع شده تا به قطعات دیگر دستگاهتان لطمه ای وارد نشود.

نقص فنی در برد الکترونیکی

کلام آخر

آبگیری مداوم ماشین لباسشویی جنرال الکتریک ممکن است برای هر کسی که یک دستگاه از این برند را در منزل یا محل کار خود دارد، اتفاق افتد. اما نگران نباشید. با یک بررسی تخصصی می توان منشا مشکل را پیدا و سریعا آن را برطرف کرد.

در صورتی که این مشکل حل نشود، ممکن است نشتی آب زیادی از لباسشویی مشاهده کنید. به طور کلی، برای رفع مشکل آبگیری ماشین لباسشویی، بهتر است ابتدا علت مشکل را تشخیص داده و سپس با توجه به آن، اقدام به تعمیر یا تعویض قطعات مربوطه کنید. در صورت عدم توانایی در تشخیص و رفع مشکل، بهتر است به تعمیرکار مجرب مراجعه کنید.

امیدواریم که این مقاله برای شما مفید بوده باشد.

برای گرفتن راهنمایی و یا خدمات و رفع مشکل آبگیری مداوم ماشین لباسشویی جنرال الکتریک با چه شماره ای تماس بگیریم؟

اگر برای دستگاه شما مشکلی ایجاد شده و قادر به رفع آن نیستید، می توانید با نمایندگی مجاز تعمیر لباسشویی جنرال الکتریک به شماره 22225007-021 تماس حاصل فرمایید.

هزینه تعمیر این مشکل چقدر خواهد بود؟

دستگاه شما باید توسط یک فرد متخصص بررسی شود. هر یک از قطعات معیوب هزینه ی متفاوتی دارند.

ر لباسشویی هم موجب مدام آبگیری کردن لباسشویی خواهد شد؟

ممکن است اینطور باشد اما خرابی فیلتر بیشتر در تخلیه آب لباسشویی اختلال ایجاد می کند.

به این صفحه امتیاز دهید