در ادامه مطالب گذشته در مورد مشکلات و تعمیر ماشین لباسشویی جنرال الکتریک در اینجا به موارد دیگر از این مشکلات و چگونگی تعمیر ماشین لباسشویی جنرال الکتریک میپردازیم. توصیه ما به شما عزیزان این است که در صورت بروز مشکل در ماشین لباسشویی جنرال الکتریک خود حتما از متخصصین در نمایندگی تعمیرات جنرال الکتریک کمک بگیرید.

جداسازی چرخنده و سبد در ماشین لباسشویی جنرال الکتریک

چرخنده را با لغزش کمربند زیر آن، جدا کنید و محکم به سمت بالا بکشید.
احتیاط : چرخنده با سرعت بالا به هنگام جداسازی می چرخد و اگر مراقب نباشید، می تواند به صورت شما ضربه بزند.

جداسازی چرخنده و زنگ هوا

پیچ و زنگ هوا پلاستیکی را جدا کنید. توجه داشته باشید که علاوه بر نگهداری چرخنده، زنگ هوا حاوی هوا برای جلوگیری از عبور آب از مهر و موم روغن انتقال دهنده نیز می باشد. بنابراین حلقه O شکل بر روی پیچ که زنگ هوا را نگه می دارد یک مهر و موم کننده هوا است و باید در وضعیت مناسب باشد.

سبد را می توان با باز کردن مهره سبد در زیر زنگ هوا جدا کرد. توجه داشته باشید که این یک مهره آلومینیومی چپ گرد (چرخش در جهت عقربه های ساعت برای باز کردن) است.
آنها بسیار تنگ و آلومینیومی هستند که به راحتی می توانند آسیب ببینند. برای باز کردن این مهره، یک آچار مخصوص وجود دارد که متاسفانه، گران هستند. با این حال، از گرما برای باز کردن آن استفاده نکنید چرا که آنها خیلی نزدیک به مهر و موم روغن انتقال دهنده هستند. بهتر است که از یک تعمیر کار برای تعمیر ماشین لباسشویی جنرال الکتریک خود کمک بگیرید.

جداسازی وان و انتقال دهنده در ماشین لباسشویی جنرال الکتریک

اگر فقط می خواهید به زیر سبد دسترسی داشته باشید در این مرحله شما می توانید تاج وان را جدا کنید. اگر قصد جداسازی وان را دارید، منتظر بمانید تا تاج وان و سبد جدا شود. این کار را کمی ساده تر خواهد کرد.

در پایین و در قسمت وان، سوئیچ فشار را از سمت چپ وان جدا کنید و در صورت نصب بودن شلنگ توزیع شوینده، آن را هم جدا کنید. شلنگ تخلیه وان در انتهای وان را نیز جدا کنید.

رله سیم کشی را از موتور و از چرخ دنده عقب در سمت راست جدا کنید.
جلو وان را توسط میله های تعلیق بلند کنید و براکت ها را از سکو موتور خارج کنید.
چرخنده را به سمت جلو بچرخانید و اتصال سیستم تعلیق عقب را قطع کنید. مراقب باشید، سنگین است. سپس وان را برداشته و آن را به جلو یا عقب بچرخانید تا آن را از کابین خارج کنید.

بیشتر بخوانید:  ارور hrs - علت ارور اچ آر اس - ارور ساید جنرال

هشت کلیپ نگهدارنده تاج را باز کنید. توجه داشته باشید که سه طرف تاج دارای چنگال هایی هستند که در کنار سوپاپ ها قرار دارند، بنابراین تنها می تواند در یک جهت حرکت داشته باشد.

سبد و حلقه تقسیم و واشر زیر آن را از بالای پوشش انتقال خارج کنید. هنگام نصب مجدد، توجه داشته باشید که طرف مخروطی حلقه تقسیم باید به سمت بالا باشد.
مجموعه وان را برعکس بچرخانید و آن را روی زمین قرار دهید.

کمربند را با دستان خود فشار دهید و پیچ کشویی را خارج کنید. توجه داشته باشید که قطعات برجسته روی کمربند باید به سمت بالا باشد. مونتاژ پایه های پایین اکنون قابل دسترسی است.

برای جداسازی انتقال دهنده، گره کابل نگهدارنده لوله عبوری به سکوی موتور را قطع کنید. چهار پیچ نگه دارنده سکوی موتور به انتقال دهنده و همچنین چهار پیچ نگه دارنده سکو به وان را باز کنید. سکوی موتور را جدا کنید و انتقال دهنده را مستقیم بیرون بکشید.

یک واشر (شیم) بین انتقال دهنده و وان وجود دارد. انتقال دهنده و ترمز یک واحد یکپارچه هستند و با هم تعویض می شوند. انتقال دهنده یک آیتم دور انداختنی است و قابل بازسازی نیست.

بلبرینگ وان قابل تعویض نیست اگر به خوبی کار نمی کند، باید یک وان جدید از نمایندگی تعمیر جنرال الکتریک تهیه کنید.

مهر و موم آب قابل تعویض است. با استفاده از دستگیره های یک جفت انبردست، آن را از داخل وان خارج کنید و یک ست جدید را در جای آن با دست فشار دهید.

بازسازی بلبرینگ پایین در ماشین لباسشویی جنرال الکتریک

کیت بلبرینگ برای جایگزینی بلبرینگ پایین وجود دارد. تقریبا تمام قسمت های که دچار مشکل هستند را می توان با خرید یک کیت جدید از
نمایندگی جنرال الکتریک جایگزین کنید.

تنظیم در کیت بلبرینگ جدید باید انجام شود. چندین قطعه کشویی مختلف در کیت بلبرینگ گنجانده شده است که هر یک دارای ضخامت متفاوت هستند. گیج های فلزی و دستورالعمل های آنها نیز در کیت بلبرینگ وجود دارد.

همچنین مجموعه ای از ابزارهای ویژه برای تعویض آن وجود دارد. آنها گران هستند، اما ابزار توپی (بخشی از کیت) برای تنظیم نهایی لازم است.

به این صفحه امتیاز دهید