درمقاله قبل در مورد مشکلات و تعمیر ماشین لباسشویی جنرال الکتریک مواردی گفته شد. در اینجا به مشکلات دیگر و نحوه تعمیر ماشین لباسشویی جنرال الکتریک میپردازیم.

مشکلات کنسول ماشین لباسشویی جنرال الکتریک

برای تعمیر ماشین لباسشویی جنرال الکتریک و دسترسی به سوئیچ های تایمر، دما یا سطح آب یا جداکردن بالای کابین، شما باید کنسول را جدا کنید. چهار پیچ شماره 15 را در بالای صفحه باز کنید، کنسول به راحتی جدا می شود. سپس می توانید بلوک های خروجی را از تایمر و هر سوئیچ دیگر در کنسول جدا کنید و آن را کنار بگذارید.

شیر پر کننده در سمت چپ قابل دسترسی است. بر خلاف دریچه های آب در گذشته، صفحه نمایش سیلندر پلاستیکی بوده و قابل جداسازی است. آنها یک قسمت کوچک در وسط دارند که شما می توانید با یک جفت انبردست آنها را باز کرده و تمیز کنید یا از نمایندگی تعمیرات جنرال الکتریک این قطعات را جایگزین کنید.

بر خلاف بلوک های تعویض در گذشته، سوئیچ های انتخاب و تغییر سطح آب توسط پیچ نگه داشته نمی شوند. یک صفحه قفل کننده در هر یک وجود دارد. شما با استفاده از پیچ گوشتی می توانید زبانه را برگردانید و آن را خلاف جهت حرکت عقربه های ساعت بچرخانید تا جدا شود.

عملیات نصب دقیقا مخالف آن است، سوئیچ را در محل قرار دهید و آن را در جهت حرکت عقربه های ساعت بچرخانید تا کلید در جای خود قفل شود.

بر خلاف سوئیچ های دیگر در پانل، تایمر ها با یک پیچ در جای خود قرار می گیرند. دکمه های تایمر با یک کلیپ به شفت متصل می شود. برای جداسازی ، آن را بکشید تا زمانی که تایمر به موقعیت اجرا برسد. سپس با یک پیچ گوشتی صاف به پشت آن ضربه بزنید. برای نصب مجدد آن، کلیپ را در پشت دکمه های تایمر قرار دهید، سپس آن را بچرخانید و آن را بر روی شفت تایمر فشار دهید.

بر خلاف تایمرهای کشویی در گذشته، این تایمرها مواردی هستند که دور انداخته می شوند. آنها قابل تعمیر نیستند آنها همچنین تایمر های ضربه گیر هستند. گاهی اوقات شما باید دو یا سه دقیقه منتظر بمانید تا چیزی اتفاق بیفتد، بر خلاف تایمر های توالی قدیمی، که شما به معنای واقعی کلمه می توانستید آنها را با کلیک کردن بر روی زمان تماشا کنید.

دسترسی به جلوی کابین

برای دسترسی به پمپ، کمربند، کلاچ یا موتور درایو، باید پانل جلو را بردارید. پانل جلو ماشین لباسشویی جنرال الکتریک توسط دو فنر در بالای صفحه نگهداری می شوند و بر روی دو صفحه در پایین قرار می گیرند.

بیشتر بخوانید:  علت خاموش شدن یخچال پروفایل

جداسازی درایو موتور یا پمپ موتور در ماشین لباسشویی جنرال الکتریک بسیار ساده است. برای جداسازی کمربند پیچ های پیچشی موتور را برای حذف تنش در کمربند باز کنید. در موقعیت های خاص، انتقال ممکن است باعث جلوگیری از جداسازی موتور درایو شود. اگر چنین است، انتقال دهنده را بچرخانید تا زمانی که به طور کامل ازاد شود.

کل کلاچ در یک قطعه می باشد. کلیپی که کلاچ را نگه می دارد را می بایست حذف کنید که قابل استفاده مجدد نیست.

حذف کلاچ و نصب

یک کلمه کوتاه در مورد تعلیق. دو سیلندر در انتهای میله های تعلیق، دامپرهای تعلیق هستند. آنها حاوی فنرهایی هستند، اما آنها مهر و موم شده می باشند و هوا را نیز فشرده می کنند، بسیار شبیه به کیسه هوا در ماشین می باشد. آنها به صورت رنگی کد گذاری شده اند؛ به دلیل وزن اضافه موتور و کلاچ، انواع جلوییی سنگین تر از انواع موجود در عقب هستند.

جداسازی وان در ماشین لباسشویی جنرال الکتریک

برای تعویض بلبرینگ یا انتقال دهنده های پایینی، وان باید جدا شود.
جنرال الکتریک می گوید که برای تعویض مهر و موم کننده های آب، آنها با زبانه هایی بر روی خود طراحی شده اند، تا شما را قادر سازد آن را با یک جفت انبردست، بدون حذف خروجی، تعویض کنید.

در این گونه مواقع از یک جفت انبردست استفاده کنید. اگر شما نیاز به تعویض مهر و موم آب دارید، سبد را بیرون بیاورید، آن را امتحان کنید و برای آن تصمیم بگیرید.

برای حذف وان، ابتدا کنسول کنترل را جدا کنید. کابین را به سمت جلو بیاورید.
با بازکردن پیچ ها در دو گوشه جلو، بالای کابین را می توانید جدا کنید. پشت پانل بالا توسط قلاب هایی نگه داشته شده است، بنابراین آن را به جلو بکشید و بلند کنید. قبل از اینکه آن را به طور کامل جدا کنید ، پریز برق سوئیچ سیم پیچ را در سمت راست ، سیم نارنجی و سیم سفید را نیز جدا کنید. همچنین لوله سفید کننده را از قسمت بالایی جلوی کابین جدا کنید.

دریچه پر کننده آب و سیم کشی متصل به آن را جدا کنید. 5 پیچ را که backsplash را در جای خود نگه داشته است را باز کنید، شیر پر کننده آب نیز با آن جدا خواهد شد. پیچ های موجود بر روی تسمه های تخلیه (چهار تسمه لاستیکی در بالای وان) را باز کنید.

اگر می خواهید انتقال دهنده را جدا کنید، ابتدا مخلوط کننده و سبد را جدا کنید. اگر شما فقط قصد تعمیر نگهدارنده های بلبرینگ پایین را دارید، ” وان و انتقال دهنده ها” را جدا کنید. شما لازم نیست که سبد را باز کنید، اگرچه وان هنگام جداسازی به همراه سبد داخل آن سنگین تر می شود.

4/5 - (1 امتیاز)