ماشین های لباسشویی اقلامی از لوازم خانگی هستند که تا زمانی که با مشکلی مواجه نشده اند، زندگی را برای شما آسان تر می کنند.

شرکت جنرال الکتریک مجموعه ای گسترده از ماشین های لباسشویی را تولید می کند. در حالی که مدل های مختلف می توانند مشکلات مختلفی را تجربه کنند، برخی از روش های عیب یابی ساده می توانند در مورد تمام ماشین های لباسشویی جنرال الکتریک به کار برده شده و اجرا شوند.

اگر دستگاه شما عملیات شستشو را انجام نمی دهد، ابتدا اطمینان حاصل کنید که به یک خروجی برق متصل است و سپس برای تعمیر ماشین لباسشویی جنرال الکتریک شروع به عیب یابی دستگاه خود کنید.

آب درون ماشین لباسشویی پر نمی شود

مسائل مربوط به جریان آب یکی از مشکلات رایج در ماشین های لباسشویی جنرال الکتریک هستند و معمولا تعمیر آنها آسان است.

اگر آب در دستگاه شما پر نمی شود، شیرهای آب گرم و سرد را بررسی کنید تا مطمئن شوید که هر دو آنها به طور کامل باز شده اند.

ماشین های لباسشویی(GE) نیاز به فشار آبی بین 10 تا 120 پوند در اینچ مربع دارند. شلنگ های پر کننده، که به قسمت بالا سمت چپ در پشت دستگاه متصل می شوند را بررسی کنید و مطمئن شوید که هیچ گونه سوراخ یا محل نشتی در آنها وجود ندارد.

اگر مشکل همچنان ادامه دارد، جریان آب را قطع کنید و شلنگ های پر کننده را از دستگاه جدا کنید.
صفحه فیلتر را درون شلنگ ها بررسی کنید و آنها را با یک قلم مو یا خلال دندان تمیز کنید. شلنگ را مجددا وصل کنید و جریان آب را برقرار کنید.

مشکل در چرخه شستشو ماشین لباسشویی

یک دریچه که بطور نامناسب بسته شده است یک مشکل رایج است که مانع از شروع یا تکمیل چرخه شستشو می شود، بنابراین همیشه اطمینان حاصل کنید که درب ماشین لباسشویی جنرال الکتریک خود را بطور کامل بسته اید.

مدل های مکانیکی ماشین لباسشویی (GE) یک سوئیچ درب دارند یک قطعه کوچک پلاستیکی که متناسب با سوراخ در زیر درب قرار می گیرد.

اگراین قطعه از بین رفته باشد، ماشین لباسشویی پس از بستن درب شروع بکار نخواهد کرد. گاهی اوقات ماشین لباسشویی جنرال الکتریک به علت بارگذاری نامتوازن، شروع به چرخش، شستشو یا تخلیه نمی کند.

شما می توانید این مشکل را با متوقف کردن چرخه و بارگذاری مجدد لباس ها در داخل دستگاه رفع کنید.
ماشین های لباسشویی (GE) که از جلو بارگیری می شوند دارای یک فیلتر پمپی هستند که به گونه ای طراحی شده است که اقلام کوچکی که از مسیر پمپ عبور می کنند را جذب می کند و ماشین لباسشویی شما ممکن است به علت مسدود شدن این فیلتر از کار بایستد.

بیشتر بخوانید:  راه های افزایش سرمای کولر گازی - تعمیر کولر گازی اجنرال

برای بازرسی و تمیز کردن این فیلترها، می توانید از درب دسترسی کوچکی که در قسمت پایین و جلوی دستگاه جنرال الکتریک شما قرار دارد استفاده کنید.

نشت و استفاده بیش از حد از مواد شوینده

نشت از اطراف درب یک ماشین لباسشویی جنرال الکتریک می تواند به علت آسیب دیدن درزگیر پیرامون درب دستگاه باشد.
درزگیر دستگاه خود را به صورت چشمی بررسی کنید و هرگونه آلودگی یا موادی که بر روی آنها تجمع کرده است راپاک کنید.

یک ماشین لباسشویی ممکن است در پایان چرخه شستشوی خود به علت مسدود شدن، خم شدن و یا قطع شدن شلنگ تخلیه، نشت کند یا از کار بیفتد.

این شلنگ به قسمت سمت راست بالا در پشت اکثر مدل های ماشین لباسشویی جنرال الکتریک متصل می شود و شما می توانید آن را در صورت لزوم بازبینی یا تنظیم کنید.

اگر محدوده اطراف پشت و سمت چپ دستگاه شما مرطوب باشد، احتمالا این دستگاه بیش از اندازه کف تولید کرده است.
با استفاده از مواد شوینده کمتر، این مشکل حل می شود. اگر از صابون پودری استفاده می کنید، سیستم توزیع کننده مواد شوینده می تواند به مرور زمان مسدود شده و باعث نشت آن شود.
قسمت کشویی را جدا کنید و آن را همراه با توزیع کننده درون آن تمیز کنید.

قبل از اینکه شروع کنید، بدانید

بسیاری از ماشین های لباسشویی(GE) دارای یک سیستم بررسی خودکار هستند، به این معنی که آب تا 60 ثانیه پس از فشردن دکمه “شروع” در ابتدای چرخه وارد دستگاه نمی شودو این کاملا طبیعی است.

همچنین مکث هایی در چرخه شستشو در ماشین های لباسشویی(GE) هستند و این زمان بندی بر اساس مدل متفاوت است، بنابراین اگر ماشین شما در وسط چرخه شستشو متوقف شود، نگران نشوید.

همچنین اکثر مدل های ماشین لباسشویی جنرال الکتریک برای شستشوی حدود 16 پوند لباس خشک در هر بار طراحی شده اند و بارگذاری بیش از حد دستگاه می تواند باعث خروج لباس های کثیف یا خیلی مرطوب شود.

نشت کردن، کف بیش از حد و توقف های نامنظم در چرخه شستشو همچنین می تواند به علت بارگذاری نامتعادل ماشین لباسشویی شما رخ دهد.

به این صفحه امتیاز دهید