نمایندگی تعمیرات جنرال الکتریک

علت تخلیه نکردن لباسشویی پروفایل

لوازم خانگی پروفایل یکی از برندهای مطرح در زمینه تولیدات لوازم خانگی است که در بسیاری از کشورهای جهان یک برند موفق به شمار می‌آید. هر چند پروفایل در کشور ما از حضور و سهم بازار بالایی برخوردار نیست، اما به هر حال از مبادی غیر رسمی خود را به بازار کشور ما رسانیده است. این برند به دلیل کیفیت بالایی که دارد، رضایتمندی زیاد مصرف کنندگان را با خود به همراه داشته است. اما به هر حال گاهی اوقات می‌تواند دست‌خوش ایراداتی نیز بشود که نیاز به تعمیر یا تعویض قطعه پیدا می‌کند. در این مقاله از مجموعه مقالات تعمیرکار پروفایل، ما قصد داریم شما را با علت تخلیه نکردن لباسشویی پروفایل و روش‌های برطرف کردن آن آشنا کنیم.

علت های تخلیه نکردن لباسشویی پروفایل

اگر احساس می‌کنید که ماشین لباسشویی پروفایل شما آب حاصل از شستشوی لباس ها را به درستی تخلیه نمی‌کند، می‌توانید به یکی از موارد زیر مشکوک شوید و آن را مورد بررسی قرار دهید. دقت داشته باشید که مواردی که در این بخش به بررسی و تحلیل هریک از آنها می پردازیم، موارد تخصصی بوده که تنها برخی از آنها توسط خود شما قابل برطرف شدن است.

برای برطرف سازی موارد تخصصی باید با نمایندگی تعمیرات لباسشویی پروفایل تماس حاصل نمایید تا به صورت دقیق تمامی آنها را برطرف نماید. جهت برقراری تماس با نمایندگی مرکزی با شماره های قرار داده شده در داخل سایت تماس حاصل نمایید.

1. تخلیه نکردن لباسشویی پروفایل به علت بسته شدن شیلنگ تخلیه یا اختلال در عملکرد فیلتر پمپ تخلیه

اگر ماشین لباسشویی پروفایل به خوبی تخلیه نمی‌کند، ممکن است شیلنگ تخلیه آن در یک جا دچار گرفتگی شده باشد. این گرفتگی گاه می‌تواند ناشی از تاب خوردگی و خمیدگی آن باشد و گاه می‌تواند به دلیل گرفتن آشغال و پرز لباس باشد.

از سوی دیگر ممکن است قطعات ریز لباس ها در ماشین لباسشویی گیر کرده باشند و خود را به پمپ تخلیه برسانند. در این صورت فیلتر دچار اختلال عملکرد می‌شود و امکان هدایت راحت آب به بیرون از دستگاه وجود نداشته باشد. برای این منظور فیلتر پمپ را از دستگاه خارج کنید و با استفاده از یک مسواک آن را تمیز نمایید.

دلایل اختلال در عملکرد پمپ لباسشویی پروفایل:

  • گرفتن پرز لباس یا اشیای ریز دیگر در داخل پمپ
  • صادر نشدن فرمان ماشین لباسشویی یا تایمر برای تخلیه
  • خراب شدن یا شکستگی پروانه های پمپ تخلیه
  • خراب شدن کامل موتور پمپ تخلیه (که نیاز به تعویض پمپ تخلیه است)

2. تخلیه نکردن لباسشویی پروفایل به علت مناسب نبودن ارتفاع لوله تخلیه

گاهی اوقات تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی به دلیل خرابی دستگاه نیست؛ بلکه می‌تواند به واسطه ارتفاع نامناسب لوله تخلیه لباسشویی باشد. اگر ارتفاع لوله بیش از حد مجاز بالا باشد، دستگاه نمی‌تواند آب را به وسیله شیلنگ به سمت بالا بکشد و از سوی دیگر اگر ارتفاع لوله خیلی پایین باشد نیز آب می‌تواند پس از پمپاژ دوباره به دیگ ماشین لباسشویی برگشت کند. در هر دو حال، آبی که در ماشین لباسشویی مورد استفاده قرار می‌گیرد، همواره کثیف و همراه با مواد شوینده است. لذا در زمان نصب ماشین لباسشویی پروفایل، ارتفاع لولۀ تخلیه‌ای که بر روی دیوار تعبیه شده است را به طور صحیح در نظر بگیرید.

3. تخلیه نکردن لباسشویی پروفایل به علت توزیع نامناسب لباس

اگر لباس‌ها به طور مناسب و متقارن در داخل دیگ ماشین لباسشویی چیده نشوند، همواره به یک طرف جمع می‌شوند و مثل یک بالشت بزرگ عمل می‌کنند. لذا همیشه سعی کنید برای حفظ تعادل دستگاه، اقلام دیگری را نیز به لباس‌های داخل دیگ لباسشویی اضافه کنید تا دیگ ماشین لباسشویی از وضعیت غیر متوازن خود خارج شود و به درستی بچرخد و تمام سیکل شستشو را به طور کامل انجام دهد.

4. تخلیه نکردن لباسشویی پروفایل به علت ایراد در میکروسوئیچ درب

در زیر درب ماشین لباسشویی پروفایل، یک کلید پلاستیکی کوچک قرار دارد که به صورت یک سنسور عمل می‌کند و بسته شدن درب و شروع فرآیند شستشو را گزارش می‌دهد. اگر این میکروسوئیچ بنا به هر دلیل خراب شود، دستگاه نمی‌تواند به درستی آب خود را تخلیه کند.

5. تخلیه نکردن لباسشویی پروفایل به علت خرابی برد الکترونیکی

برد الکترونیکی در ماشین لباسشویی نقش فرمانده و مغز متفکر دستگاه را ایفا می‌کند. چرا که فرمان اجرای تمامی فعالیت‌ها را به تمام قطعات ارسال می‌کند. اگر برد الکترونیکی در قسمت مربوط به تخلیه آب درست عمل نمی‌کند، نشان دهنده آن است که یک قطعه در سیکل تخلیه ماشین لباسشویی خراب شده و نمی‌تواند کار خود را به درستی انجام دهد.

6. تخلیه نکردن لباسشویی پروفایل به علت استفاده غیرمناسب از مواد شوینده

منظور ما از استفاده غیر مناسب، یعنی ریختن بیش از اندازه پودر یا مایع لباسشویی در داخل دیگ ماشین لباسشویی و یا استفاده از مواد شوینده غیر استاندارد. زیرا در هر حال ممکن است منجر به تولید بیش از حد کف در داخل ماشین لباسشویی شوند. به همین دلیل ماشین لباسشویی در تخلیه این میزان کف دچار اختلال عملکرد خواهد شد و تخلیه آب از آن به خوبی صورت نپذیرد.

7. تخلیه نکردن لباسشویی پروفایل به علت بسته شدن لوله فاضلاب منزل

گاهی اوقات ممکن است سیستم تخلیه ماشین لباسشویی ایرادی نداشته باشد؛ ولی لوله فاضلاب منزل دچار گرفتگی شده باشد. که در این صورت نیز ماشین لباسشویی نمی‌تواند پساب تولیدی خود را به خوبی به بیرون منتقل کند.

8. تخلیه نکردن لباسشویی پروفایل به علت خرابی و فرسودگی تسمه پمپ

پمپ ماشین های لباسشویی قدیمی‌تر، دارای تسمه پمپ هستند؛ که در صورت فرسودگی و آسیب دیدن نمی‌توانند به راحتی عمل تخلیه آب به خارج از دستگاه را انجام دهند و باعث جمع شدن آب در داخل لباسشویی می‌شود.

برطرف کردن ایراد عدم تخلیه آب از ماشین لباسشویی پروفایل

زمانی که ماشین لباسشویی پروفایل شما به خوبی پساب خود را تخلیه نمی‌کند، این نارسایی می‌تواند ناشی از یک خطای داخلی مقطعی یا بروز اختلالات در پنل کنترل آن باشد. در بسیاری از موارد، ریست کردن ماشین لباسشویی می‌تواند این قبیل ایرادات داخلی و مسائل جزئی را برطرف کنند. بدین ترتیب، ماشین لباسشویی دوباره به پروسه شستشو و تخلیه استاندارد خود برمی‌گردد. پیش از ریست کردن ماشین لباسشویی پروفایل خود، سری به دفترچه راهنمای آن بزنید و با موارد مهم در زمان ریست کردن ماشین لباسشویی پروفایل آشنا شوید.

سخن پایانی

در این مقاله تلاش کردیم تا شما را با دلایل تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی پروفایل آشنا کنیم. توجه داشته باشید که بخشی از عوامل دخیل در این اختلال، از پیچیدگی و دشواری بالایی برخوردار نیستند و خود شما نیز می‌توانید به راحتی نسبت به بررسی و حتی رفع ایراد مذکور اقدام نمایید. اما گاهی اوقات رفع آبگیری نکردن ماشین لباسشویی پروفایل و یا نقص در تخلیه پساب آن نیاز به یک تکنسین ماهر دارد تا از تحمیل هزینه مالی سنگین به شما جلوگیری به عمل آورد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 4 =

من این متن را مطالعه کردم واقعا کاربردی بود ممنون از زحمات شما، برای تعمیر یخچال با شماره نمایندگی تماس میگیرم.
نام و نام خانوادگی
عنوان

جدول محتوا

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

سایر مقالات

ارور-یخچال-فریزر-جنرال-الکتریک-کد-خطای-FF-شاخص
ارور یخچال فریزر جنرال الکتریک کد خطای FF
تمیز نشدن ظروف در ماشین ظرفشویی
علت تمیز نشدن ظروف در ماشین ظرفشویی
ارور tc| tF یخچال جنرال الکتریک
ارور tc| tF یخچال جنرال الکتریک + و راهکاریی برای رفع آنها
آبگیری-نکردن-لباسشویی-مابه-شاخص
عیب یابی و رفع مشکل آبگیری نکردن لباسشویی
چرا-دور-تند-ماشین-لباسشویی-کار-نمی-کند-شاخص
چرا دور تند ماشین لباسشویی کار نمی کند؟
راهنمای فارسی لباسشویی جنرال الکتریک
راهنمای فارسی ماشین لباسشویی جنرال الکتریک
علت بوی سوختگی از ماشین لباسشویی
علل بوی سوختگی از ماشین لباسشویی
ارور DF یخچال فریزر جنرال الکتریک
ارور DF یخچال فریزر جنرال الکتریک
سنسور دیفراست یخچال
خرابی سنسور دیفراست یخچال
خرابی رله اورلود یخچال؛ علت و راهکارهای رفع آن
علائم خرابی رله اورلود یخچال و راه های تعمیر آن